Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97110

Evi £100K az nekem is eleg lenne ... maximum a hobbimnak elnek utana 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97106)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97109

Ah, autobol megtartanam a Suzuki Splash-t meg 4-5 evig (1000km-en belul tok jo, ha meg annal messzbbre megyunk, akkor repulo es celorszagban auto berles, egyszerubb, gyorsabb). Aztan 4-5 ev mulva vennek egy addigra mar remelhetoleg kiforrott, normalis aru es hatotavu elektromos autot. :-)

Előzmény: KawaBazsy (97108)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97108

Nem kell fűtött garázs, nem fagy le a kocsi akkor sem. Meg van szélvédőfűtés.. :-)

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97107)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97107

Az biztos, hogy megvarnank mig osszejon annyi penz, amibol lehet sajat tervezesu hazat epittetni. Rendes padloval, falakkal, ablakokkal, hoszigetelessel. Az is biztos, hogy lenne benne egy mini gym meg egy szauna :-) es lenne egy valamelyest futott garazs (utalatos télen a jégvakargászás a szelvedorol).

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97106)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97106

Hat akkor nagyon masok mint mi :-) Nekunk ha valaki felajanlana, hogy uzembiztosan kapunk evi £100K-t (illetve inflacionak megfeleloen ido soran novelt, ezzel egyenerteku osszeget) eletunk vegeig, masnap felmondanank es egy percig nem gondolkoznank munkaban, befektetesben stb. Elveznenk az eletet :-) Az elet rovid arra, hogy munkaval toltsuk, nem erre szulettunk :-)

Előzmény: Zlot (97105)
Zlot Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97105

igen :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97104)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97104

Meg hogy minek... Nincs nagyon olyasmi, amire evi £1M lenne eleg. Ha 90 evet el az ember, akkor az £90M. Ezeknek meg van £90B (meg amit nem vallanak be), ami 1000x annyi. Mi a fenenenek? Jobb lesz neki attol ha van 130 háza? Vagy 10 jachtja meg 5 maganrepuloje? ...

Előzmény: ocso79 (97103)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97103

Vagy a 85 hogy a pikulaba haracsolt ossze annyit. Az is megerne egy miset. 

Előzmény: ocso79 (97098)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97102

Ertem koszi eat nem tudtam 😉

Előzmény: Zlot (97100)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97101

Persze ment a kefe esznelkul 😁

 

Előzmény: seci (97099)
Zlot Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97100

a bakancslista az onnan jott, hogy a dolgok, amiket meg akarsz csinalni, mielott feldobod a bakancsot ... a bucket list ugyebar ugyanazon ertelemmel bir, de megoszlanak a velemenyek hogy miert is eppen "bucket" 

Előzmény: ocso79 (97097)
seci Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97099

Leginkabb persze azon kellene (inkabb kellett volna) elgondolkozni, hogy hogyan keletkezett az a +3 milliard egy emberolto alatt...

-seci

Előzmény: ocso79 (97098)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97098

Amig a 85 top-nak tobb penze van mint a 3 milliard aljanak addig folosleges ilyeneken gondolkodni.

 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97094)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 97097

Mi az a bakancslista sok helyen olvastam mar the valahogy nem sikerult megfejteni ezidaig. Van egy sanda gyanum hogy ez az angol  bucket list " jo magyaros " forditasban.

Vagnam nyakon az ilyen nyelvujitokat lol

Előzmény: nosztalgika02 (97095)
cam aro Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97096

 nekem az nem szabaly hogy mert csak.. :P

Előzmény: Pomber Béla (97091)
nosztalgika02 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97095

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, az angol vidék végleg felkerült a bakancslistámra :)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97094

Jopofa/szomoru nezni a 60-as evekbeli sci-fi-ket amik 2010-es, 2020-as evekben jatszodnak. Repulo autok, marsi udulesek stb. Kozben itt van 2018, az emberiseg 1/3-a ehezik, fele kezi erovel/allattal muveli a foldet es nincs egy hutoszekrenye, de még a hiper-szuper fejlett Angliaban is a házak nagy reszeben keptelenek megoldani hogy allithato homersekletu viz folyjon a csapbol... :-( De hogy a dolgok fényes oldalát nézzuk: van Facebook meg Instagram! :-) 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97093)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97093

Igen, sajnos nehez ugy. Anno nekunk is csupa kritikan aluli alberleteket mutattak (egyikben rohado falak, masik olyan keskeny epuletben volt hogy majdnem atertem a kezeimmel, egy masikban a "konyha" volt gyakorlatilag egy 1.5x1 meteres (komolyan) falmelyedes(!), megint masikban a lepcso es az emelet akart leszakadni es suvitett be a szel a rosszul zarodo ablakoknal, megint egy masik egesz jo lett volna de szo szerint 10 meterre volt az A1-tol ejjel-nappal jo nagy forgalom, zaj es budos, stb.). Ami normalis lett volna (meg persze mindig nem erte el a magyar panel szinvonalat), az meg horror aron volt. Az volt a mazlink, hogy egyik ugynoksegnel megneztunk egy lakast meg egy hazat a varosban, nem tetszettek, es megkerdeztuk az agency ugynokot, hogy nincs-e veletlenul valami mas? Mire mondta, hogy vegul is van egy, ami meg nincs kirakva a kiratukba/honlapjukra/ujsagba, ami egy honap mulva lesz elerheto, es nala is vannak a kulcsok, mert valaki komoly erdeklodo megnezne delutan. Na, akkor ha mar itt vagyunk, es a kulcsok is nala vannak, nezzuk meg. Kiderult, hogy turheto es turheto aron van. Gyorsan lecsaptunk ra, sikerult elintezni hogy az elozo tenant aki amugy sem akarta letolteni a notice periodjat 2 het alatt kikoltozzon, es igy nekunk volt 2 napunk bekoltozni (akkor jart le az elozo alberlet amit nem akartunk meghosszabbitani mert getto volt a kornyek randalizo tindedzserhordakkal). Na igy sikerult a mostani alberlethez jutnunk. Egy nappal kesobb mar nem lett volna meg... Ha most szeretnenk elmenni jobb helyre, ami tenyleg elorelepes lenne, ahhoz kellene 1) hatalamas mazli, 2) legalabb +£300-al tobb rent havonta mint a mostanink...

Előzmény: dracoo25 (97092)
dracoo25 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97092

Kegyetlenul megszivtuk ezt a lakaskeresest.

 

Egyszeruen keptelenseg kivenni barmit (ami normalis es nem egy rakas sz**t akarnak radsozni dragan) ugy hogy dolgozunk mellette. Ha felkerul valami jo eselytelen megnezni szombatig de ha szerdan kerul fel meg mar nincs szombatra idopont es ha tenyleg jo hipp-hopp elviszik.

 

5 utan meg termeszetesen ne is akarjunk megnezni barmit, akkor mar senki se dolgozik.

 

Pomber Béla Creative Commons License 2018.02.06 0 0 97091

... muszáj ...

 

Ha már egyszer.:-)

Előzmény: cam aro (97089)
cam aro Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97090

danke! 

Előzmény: cam aro (97089)
cam aro Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97089

ugytunik hogy megjavult, tehat koszonet erte, viszont muszaly kiprobalnom mert ingyen azert nem jar az a koszonet. :) 

Előzmény: cam aro (97088)
cam aro Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97088

sorozatot nem ismerem, de rengeteg bubaj falu van. 

ahogy seci bacsi javasolta. 

google maps, kivant terulet, majd sarga emberke a kek vonalra. 

----------------

valaki szoljon mar a modiknak hogy miota sasunk focim lett, valami nem jo az oldal 

tordeleseben. 

hosszu mondatokhoz 2x szelesebb monitor kellene, pedig 23"-oson nezem. 

(ismerem a zoom funkciot ) 

 

..vagy egyeni ? 

Előzmény: nosztalgika02 (97083)
seci Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97087

A káoszban lehet k@@@rvanagyot halászni és meríteni a politikusok baráti korének! Lásd még magyarországi "privatizáció", avagy a 70-80-as évek Angliája.

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97086)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97086

Nektek nem ugy tunik mintha bizonyos politikusi korok szant szandekkal economic suicide-be akarjak vinni az orszagot? Mi a fityfenenek kell kilepni a Customs Unio-bol? Ki szavazta ezt meg? Miert? "Fenebe az EU-val, majd eladjuk a cuccainkat Kinanak"? Nem fog mukodni...

Nyari Vali Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97085

Engem akár ki is nevethettek, de én biz'a megveszek a vidéki Angliáért!

Arra nincs nagy rálátásom, hogy az emberek a kis "falukban" milyenek, mert csak egyszer volt szerencsém egy kb. 500 fős faluban 2 napot vendégeskedni egy idős házaspárnál. A ma már nyugdíjas postás kisasszony este elvitt a helyi kocsmába és bemutatott néhány lakosnak, akik mind értelmiségiek voltak - egyetlen gazdálkodóval (paraszttal) sem találkoztam. Mikor erre rákérdeztem, házigazdám elmondta, hogy vidékre általában a tehetősebb emberek költöznek, s ahogy láttam a hatalmas, csodásan rendben tartott házakat el is hiszem.

 

A tv sorozatban látott tájak tényleg olyanok, szívet melengetően zöldek, dimbes-dombosak, a falusi utcákban virág orgia, tisztaság és egymásra odafigyelés van.

Ha csak tehetem megnézem a sorozatot, annak ellenére, hogy egyetlen részre sem emlékszem, mert soha nem a történetet figyelem, hanem a tájat, embereket.

seci Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97084

Nem tudom, hogy pontosan hogyan definialod a "bübáj falu"-t, de teljesen rendben van a Midsomer Murders, ilyen falvak vannak mindenhol.

 

Surrey is tele van veluk :) guglimepsz a baratod, lehet kis sarga emberrel jokat "autozni" videken!

 

-seci

Előzmény: nosztalgika02 (97083)
nosztalgika02 Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97083

Sziasztok! Kérlek ne nevessetek a kérdésemen, akkor sem, ha naivnak tünik. Életemben egyszer voltam GB-ben, Manchester belvárosában töltöttem kettö napot, úgyhogy százszázalékosan fogalmatlan vagyok, ami az angol vidéket illeti. Most kezdtem nézni az Inspector Barnaby sorozatot, és míg nézem, állandóan azon gondolkozom, hogy vajon mennyire reális az a kép, amit az angol vidékröl fest. Konkrétan: sok olyan bübáj falu van Angliában, mint amit a sorozatban megcsodálhattunk, vagy ez valami patyomkinfalu? Válaszaitokat hálásan várom.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97082

Mostanaban meglehetosen jo hangoskonyvek szuletnek az Audible Originals program kereteben. Mult heten fejeztem be egyet ami igen tetszett, es most is hallgatok egyet ami eddig (kb a felenel jarok) abszolut kituno:

https://www.audible.co.uk/pd/Fiction/How-to-Date-Your-Dragon-Audiobook/B07886BVKR  (romantikus fantasy, voltak ketelyeim, de kiderult hogy tok jo kis hangoskonyv)

https://www.audible.co.uk/pd/Sci-Fi-Fantasy/We-Are-Legion-We-Are-Bob-Audiobook/B01L0831K6  (sci-fi, eleg egyedi tortenet es vilagszemlelet, mufaj kedveloinek abszolut ajanlom)

Kifejezetten jo oket hallgatni gyaloglas, edzes stb. kozben.

Ja, nehogy valaki kiadjon ertuk (vagy mas Audible hangoskonyvert) £15-£30-at darabonkent. Elo kell fizetni az egy hangoskonyv / ho csomagra, ami £8 havonta, akkor £8 egy-egy :-) Es ha valaki egynel tobbet akar havonta, akkor meg nem a 2 vagy 3 hangoskonyv / ho csomag a nyero, hanem tovabbra is az alap egy hangoskonyv / ho, mivel minden honapban 5-6 alkalommal felajanlja a rendszeruk hogy £18-ert vehetsz 3 creditet, azaz £6 egy hangoskonyv, az mar eleg barati ar. (Visszont mindig erdemes megnezni az Amazon-t is, gyakran elofordul olyan, hogy £0.99 - £2.99 a Kindle eBook amihez lehet Audible Narrationt (ami ugyanaz mint az illeto Audible hangoskonyv) venni £1.99 - £3.99 kozotti aron, aztan akkor £3 - £7-bol van Kindle konyv is meg Audible hangoskonyv is :-) Imadom ezt, mennyire mas mint Mo-n varni hogy legyen keszlet fizikai konyvbol (es eleve a konyvek tizede jelenik csak meg magyarul kb), aztan megrendelni ot-hatezer forint plusz szallitasi koltsegert...)

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.05 0 0 97081

Szerintem rosszabb. De most jelentettem is oket :-) Es negybol kettore vissza is irtak, hogy 3 honapon belul megcsinaljak (nem sietik el).

 

Nalam nincs gond a belepessel, a sima "gyári" Chrome-ot hasznalom.

Előzmény: titamita (97080)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!