Keresés

Részletes keresés

cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15684
Mondom most is sakkozik, és időnként jó eredményei is vannak. Várj még egy két évet, és talán megvered. Bár..

Széchényiben egy barátom pézbe sakkozik igen jó sikerrel. Nem is olyan régen leállt vele sakkozni egy 90 éves öregúr, aki kizsebelte. A végén mutatkozott csak be: Lilienthal Andor vagyok. (szovjet színekben világbajnoki párosmérkőzésig jutott el)
Előzmény: muallim (15683)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15683
Őszinte tiszteletem azoknak, akik sakkozhattak vele, mint apám is.....
Előzmény: cíprian (15682)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15682
Portisch valóban zalai, de még mindig sakkozik. Én egyébként nem Zalában, hanem Pesten játszottam vele szimultánt. Illetve ő többedmagammal. Jaj! Vagyis velem meg a többiekkel.
Előzmény: muallim (15681)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15681
Zalában ?
Előzmény: cíprian (15680)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15680
1955?
Előzmény: muallim (15679)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15679
55-60-as években?
Előzmény: cíprian (15678)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15678
Gratulálok, én már 8 éves koromban sakkoztam Portisch Lajos ellen.
Előzmény: muallim (15677)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15677
Nekem is van emlékem 76-ból, azokról a csúnya gravitációs fizikusokról, amikor is egy egyszerű levelemre válaszolva, a Marylandi Egyetemen oktató Dr. Weber a gravitációs hullámok elismert neves kutatója, melegen érdeklődött az én "kutatásaim" iránt.
Előzmény: cíprian (15676)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15676
Ahogy visszaemlékszem kisiskolás tanulmányaimra, ott tollat és ólmot emlegettek. A toll pedig tele van hidrogénnel. Ezt sem végezte el senki?
Előzmény: muallim (15673)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15675
Ezt valóban nehéz lenne falzifikálni.
Előzmény: muallim (15671)
Callie Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15674
Csúnya,gaz Graviton! Azonnal vedd le a kezed Gnudist-ról, és hagyd írni!
Előzmény: Gnudist (15668)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15673
Én még azt sem értem, hogy amióta elkészült az az ejtő torony csak Iszugyi kisérletezett rajta, mások nem ejtettek, hanem csak lifteztek a kapszulában ?
Milyen alapon tételezi fel valaki, hogy csak ő ejtett vákumban, korszakalkotón Galilei óta. Abban viszont biztos vagyok, hogy ilyen kisérleti összeállítást senki sem kivitelezett és eszébe nem jutott egyenesen megtámadni az elmúlt 300 év elismert fizikusait és a tudományos fejlődést.
Előzmény: Dubois (15663)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15672
Látod ez a te fő problémád, hogy nem tudod.
Előzmény: iszugyi (15666)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15671
Kedves ciprian!

"Azt állítja, hogy ha a súlytalanság kis sebességen jön létre, akkor kimutatható az Iszugyi-effektus" , csak azt nem értem egy tanult embernél - hisz ő maga is leírta-, hogy hogyan állít elő kis sebességet, amikor az egész Naprendszer 600km/s-el száguld. Meg van lőve !
Előzmény: cíprian (15667)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15670
"A brémai ejtökisérletben is 'láttam' a zavarást, de ennek ellenére az eredmény a Galilei szabadesés egytemessége falszifikációja volt.
" csak nem azt akarod mondani, hogy a zavarás szándékos volt...
Előzmény: iszugyi (15652)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15669

Kedves Iszugyi !

 

"A relativitáselmeleteket és foton feltevést, magyarul mondva az áltrel-t és Standard Modellt, cáfoló kisérletek eredményeit nem szabad publikálni és az egyetemeken közzétenni, ezért érvényesek ezek a fizikában. "

Sőt mennyire, hogy szabad, csak mondj egy komolyat is ami ellentmondana.

A teoriákból meg rekeszteni lehet.

Előzmény: iszugyi (15653)
Gnudist Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15668
> A fizikusok egymást világszerte e-mailben értesítették a Szász eredményét nem
> ajánlják nyilvánosságra hozni, mert az árt a gravitációnak.

Figyelitek, a gravitációnak árt! Biztos még gyengébb lenne tőle szegény...;)
Amúgy én is kaptam annakidején ilyen levelet, de elolvasás után azonnal ki kellett törölnöm, és szigorúan megtiltották hogy bárkinek is beszé.....
Előzmény: iszugyi (15639)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15667
Kedves muallim!

Iszugyit az zavarja, hogy nagy sebességgel halad a test a Föld körüli pályán. Azt állítja, hogy ha a súlytalanság kis sebességen jön létre, akkor kimutatható az Iszugyi-effektus, nagy sebességnél pedig nem. Ne felejtsd el, hogy Iszugyi-fizikában vagyunkk, vagyis se nem Newton-félében, se nem Einstein-félében, Schrödinger és Dirac maffiájáról nem is beszélve. Planck is gyanús egy kicsit.
Előzmény: muallim (15665)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15666
Kedves Muallim!

Ne haragudj, de nem tudom sirjak-e ezen vagy nevessek!
Előzmény: muallim (15665)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15665
" nulla kezdö relativsebességböl indulok ki és csak kis relativsebességeknél kisérletezek."

Egy Föld körül keringő spacelab belülről tekintve nyugalmi rendszer ( koordinátarendszer , vagy ejtőkapszula ), egy benne lebegő acélgolyó és egy vízgömb benne nyugalmi állapotban vannak ( amíg meg nem lökik ), és nem mozdulnak el egymáshoz képest, mert súlytalanok ( ! ), és a tömegükre ható centrifugális erővel tart egyensúlyt a Föld gravitációs ereje. A spacelabot ( a koordinátarendszert vagy ejtőkapszulát ) akár el is vehetjük, nem változik az eredmény. Az ejtőkisérletedet nem kellett volna kapszulában elvégezni, hanem fentről egy pl. felfelé álló cca 50cm ( vagy több ) átmérőjű tükörlap átlós széleire helyezett C és egy Fe anyagú vákumban leejtett különböző ( súlyú , tömegű 1kp vagy kg) anyagdarabbal .A tükröt felülről lézerrel megvilágítva mutatóként használva, követhető lenne az esés közbeni változás. Ha ez szerinted 4-5 cm eltéréshez vezet, akkor 100 m-en a lézermutató kitérése ,ha pl 50cm-re van a két tömeg, 10000*5/50 =1000cm, (1m ). És akkor lehetne analizálni az okokat.
Előzmény: iszugyi (15656)
cíprian Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15664
Kedves Astrojan! Az órák a valóságban is másként járnak és látszólagosan is.
Nem is olyan nehéz ezt belátni.

Álló rendszerben haladjanak különböző sebességű órák. Ezek mind eltérő ütemben járnak az álló órához képest. Bizonyos idő elteltével ahány sebesség, annyi óraállás lesz. Ezek valóságos eltérések.

Könnyű belátni, hogy ha kiválasztunk egy mozgó órát, akkor az összes többi más időeltérést fog mutatni, mint amikor az állóhoz viszonyítottuk őket. Aztán ha másik mozgót választunk ki, akkor a többire egy harmadik számsorozatot kapunk az óráik állására. Minden kiválasztásra más számsorozatot kapunk. Ezek viszont látszólagos eltéréseknek mondhatók.
Előzmény: Astrojan (15637)
Dubois Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15663

Szomorú lenne, ha így történne.

 

Iszugyival nem az a baj, hogy elvégezte a kísérletet.

Ha már ott van az az ejtőtorony, akkor már rég el kellett volna végezni, már csak didaktikai okokból is. A tankönyvekben benne kellene lenni a fényképeknek.

 

Azt sem értem, hogy például ezeknél az űrsiklós repüléseknél, ahol van bőven teherkapacitás, mi a fenéért nem tudnak felvinni és lehozni egy atomórát.

Nem a fizikusok meggyőzéséért, hiszen azoknak elegek ez elvégzett kísérletek, de az ikerparadoxon annyi embert érdekel, hogy már csak a társadalom által viselt költségek fejében megérdemelne a laikus közönség is egy nyilvánvaló demonstrációt.

Előzmény: pint (15661)
Simply Red Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15662
Ennek a látszólagos eltérésnek az oka tehát az eltérő szinkronizációkban rejlik.

 

Ha a valóságban nem járnak másként az órák, akkor az iker visszatér és nem lesz idősebb. Sem fiatalabb. Ugyanolyan idős lesz mindkét iker.

 

A probléma az, hogy az ugyan igaz, hogy a tapasztalt eltérés oka ebben az esetben (vagyis egyirányú mozgá esetén) valóban a szinkronizációk különbözősége, de sajnos olyan szinkronizációt meg nem lehet csinálni, ami minden rendszerben meg is tartaná a szinkront. Tehát egy "jobb szinkronizálással" nem lehet eltűntetni az ikerparadoxont. Vagyis, hiába nevezed a szimmetrikus idődilatációt látszólagosnak (tulajdonképpen még meg is teheted, hogy a "megfigyelőfüggő" szó helyett a "látszólagos"-t használod), az ikerparadoxon akkor sem lesz látszólagos. Az minden megfigyelő számára ugyanazt azeredményt adja! Fura ugye?

 

 

Előzmény: Astrojan (15637)
pint Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15661
hát azt az ejtőkísérletet azért én nem nevezném "fizikai indoknak". ezt a pocsék kísérletet sose szabadott volna elvégezni, már az összeállításból nyilvánvaló, hogy ennek kiértékelhető eredménye nem lehet. ilyet még egy közepes képességű egyetemista se csinálna, ez egyszerűen a tudományos erőforrások elpazarlása.

egyébként, tényleg az egyetem a hülye. az ilyeneknek, mint te, azt kéne mondani, hogy rendben, bármit csinálhatsz, de a feltételek a következők: minden költséget állni kell, a portás 5 percnyi munkadíjától kezdve az összes megbeszélésre fordított idő (mérnökóradíjjal), valamint le kell tenni egymillió eurót letétbe, kár esetére. ha az egyetemen nem élhetetlen tudósok lennének, akkor az ilyen skizókból sok pénzt lehetne keresni. mert a skizo nem áll le, hanem összeszedi a pénzt, ha nem eszik, akkor is.
Előzmény: iszugyi (15658)
Dubois Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15660

"Ennek a látszólagos eltérésnek az oka tehát az eltérő szinkronizációkban rejlik."

 

Az eltérés valóban a szinkronizációk eltéréséből ered.

De az órák eltérése nem látszólagos, hanem valódi, mert ha megteszel egy kört az egyik órával, akkor visszatéréskor mást fog mutatni, mint a helyben hagyott óra.

 

Előzmény: Astrojan (15637)
vrobee Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15659
Leszögezhetsz bármit szép hupikék betűkkel, attól még nem feltétlen következik logikailag a fölötte levő állításból. :)

Hogy miért nem, arról már elkezdtünk beszélgetni, csak sajnos nem fejeztük be, ha gondolod, fölveheted a szálat és folytathatjuk.
Előzmény: Astrojan (15637)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15658
Semmilyen fizikai idokod nincs, ezt abba hagyhatod. Csak magadat mutatod le. Már ismerünk!
Előzmény: pint (15657)
pint Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15657
amit itt bemutattál, annak orvosi neve paranoia.
Előzmény: iszugyi (15639)
iszugyi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15656
A 'statikus eset' azt jelenti, hogy nulla kezdö relativsebességböl indulok ki és csak kis relativsebességeknél kisérletezek. Nix Archimedes, kapító?
Előzmény: muallim (15655)
muallim Creative Commons License 2006.01.04 0 0 15655
Bonjoure pour tous !

"statikus esetben akarom kimutatni"

Archimedes óta tudjuk, hogy nincs fix pont a világmindenségben, vagy szerinted a háttérsugárzás az abszolut nyugalomban van ?
Előzmény: iszugyi (15642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!