Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2008.05.13 0 0 84
Voltam egy Aldiban. Hasonlóak a benyomásaim, mnt a LIdl nyitásakor. Az egyetlen különbség: az Aldiban nem láttam külön Kelet-Európára gyártott tarmékeket, olyanokat, melyek a Lidl-ben sajnos az árukészlet 30-40%-át kiteszik és gyakorlatilag tesco-gazdaságos minőságűek, te tényleg olcsók. Az Aldiban csak a megszokott Aldi-termékek voltak, de a választék gyér volt az árak pedig 30-40%-kal (!!!!!!!!!!!!!!) magasabbak a német áraknál. Ez elég negatív tapasztalat. Az árakat a Lidl.hez szabták, tehát a kiváló minőségű cuccaik (fekete erdei sonka, bourbon vanília fagyi, stb.) ugyanazok, mint a Lidl-nél. Volt nég néhány meglepően olcsó cucc (banán 199-ért), de összességében az árukészlet, a választék olyan mint ez az ország: sivár. Szar.
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.05.11 0 0 83
Annyira nem jelenlevo, hogy meg az index sem irt cikket a nyitasrol. Pedig hogy keszulhettek, vegig irtak a cikkeket arrol, hogy mikor varhato a nyitas, hany helyen es hasonlok.
Előzmény: napoli007 (82)
napoli007 Creative Commons License 2008.05.10 0 0 82
Ma meglátogattam a bonyhádi műintézményt. Véleményem nem változott. Karcsú és nem ellenfél a már jelen lévő áruházláncoknak. Sajnos:(
Zitka Creative Commons License 2008.05.10 0 0 81

Vettem ilyen szörpöt Apfel-Almkräuter változatban.

http://vorarlberg.austria.aldi.com/at/html/product_range/2744_7232.htm

 

Bubis ásványvízzel higítva majdnem olyan jó, mint az Almdudler. Azt sajnos itthon már nem lehet kapni. :-(

 

 

CsabaBP28 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 80
Cegléden május 2-án nyit az Aldi.
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.30 0 0 79
Az itteni vásárlóerő nem ugyanaz mint az ottani. A dánoknál sem találtam meg mindent. Ott viszont nagyon finom dán sajtokat lehet kapni:)
Előzmény: Zitka (77)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.30 0 0 78
Ott én vagy 5-6-ot ismerek. Attól függ, hogy merre van dolgom, abba megyek be, ha éppen kell. Hoferbe meg Bécs és Pest között szoktam rendszerint beesni, vagy tetszőlegesen, ha éppen valahol dolgom van. Az ALDI SÜD is egy ilyen dolog, nekem csak egy sarki bolt:)
Előzmény: Caipi (75)
Zitka Creative Commons License 2008.04.30 0 0 77
Én inkább a Hofert meg az Aldi Süd-öt ismerem.  Pechem van, hogy pont azok a termékek nem kaphatók itthon, amiket ott szeretek. A sajtválaszték pl. nagyságrendekkel jobb. Tegnap láttam, nyomatják a sok lapkasajtotműizét, meg párnapos érlelésű trappistát... Igaz, volt parmiggiano is. De ezen kívül max. 3-4 féle sztereotíp sajt. :-(
Előzmény: Törölt nick (73)
Caipi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 76

Már ugyan miért vakulna el a névtől bárki? Egy kartonos diszkontáruház, ugyanolyan szakadt hatású, mint a többi - kint is, itt is. Csak vannak jó termékei (is), és olcsó.

Előzmény: napoli007 (74)
Caipi Creative Commons License 2008.04.30 0 0 75
Én csak hamburgiban jártam, ott volt a földszinten, ahol dolgoztam a Winterhuder Marktplatz-on. Hoferben egyszer, ha voltam, akkor vettem egy kiváló szakácskönyvet EUR 1-ért, hát az televan jobbnál jobb saját termékkel....
Előzmény: Törölt nick (73)
napoli007 Creative Commons License 2008.04.30 0 0 74
Nem fognak bezárni mert a sok szerencsétlen elvakult a névtől. Ha nem járt igazi Aldiban akkor nem tudja milyennek is kellene lennie. Azt hiszi ez az, pedig nem!
Előzmény: Alejandro DeSilva (69)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.29 0 0 73
Mindent ott érdemes megvenni ott is, ahol kapható. Nekem sem szokott túl bő lenni az ALDI bevásárlólistám. Nekem ott közel is van. A magyar ALDI meg (még?) nem ALDI, hanem HOFER inkább. A dán ALDI sem olyan mint az ALDI NORD, de az ALDI SÜD is kicsit más, bár az utóbbi kettő eléggé hasonlít. A passauit ismerem, néha be szoktam menni. Meglássuk, én még hagyok nekik egy kis időt.
Előzmény: Caipi (72)
Caipi Creative Commons License 2008.04.29 0 0 72
Hát én a Németo.-ban töltött éveim alatt sem szerettem az ALDI-t, a kis választéka miatt, de azért volt egy pár kedvelt termékem tőlük. És mindig nagyon meglepődtem, hogy milyen keveset kell fizetni. Itt a budaörsiben egyik kedvencem sem volt.:-( De hát végülis ők tudják - joguk van azt behozni, amit akarnak. nekem meg jogom van nem odamenni:.-)
Zitka Creative Commons License 2008.04.29 0 0 71

Ma én is Törökbálint felé jártam, és beugrottam a b.őrsibe. Ahhoz képest, hogy mekkora, nekem is csalódás volt a választék. A repedt banánt ugyan 99-ért adták :-)), de kerestem volna stájer tökmagot, meg pár terméket, amit A-ban szoktam venni, hát nem volt. :-( Az árak miatt én is felhorkantam. Ahogy néztem, teljesen a Lidl és Plus áraihoz igazították. Forintra!!!!

 

 

Előzmény: napoli007 (68)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.04.29 0 0 70
Ahogy elnezem, Szloveniaban is vastagon akarnak kaszalni, annak ellenere, hogy ott mar euro van...
Előzmény: Alejandro DeSilva (69)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 2008.04.29 0 0 69
Nem kell naluk vasarolni. Ha elmarad a bevetel, akkor vagy bezarnak, vagy leadnak a nemetorszagihoz kepest extraprofitrol.
Előzmény: napoli007 (68)
napoli007 Creative Commons License 2008.04.29 0 0 68
Tegnap voltam a budaörsi Aldiban. Nagy csalódást okozott, pedig ha valaki várta, hogy itt legyenek az én voltam. Reméltem, hogy nem a Németeknél kell legözelebb bevásárolnom, de ez nem így fog alakulni.
A gyerekemnek szoktam gabonapelyhet venni. Kint 2.19 az ára, itthon 799!!! A kedvenc csokimnak kint 1.09 itthon 399!!! És csak három féle van belőle, az egész mandulás amit szeretünk az nincs. Nem is értem miféle kereskedlmi felfogás ez. "ezeknek jó lesz"???
Valahogy nem sikerült a kinti hangulatot és a számomra elvárt minőséget hoznia.
Sajnos ezután is ha kell valami az Aldiból kintről hozatom meg vagy ha kint járok bevásárolok.
Zitka Creative Commons License 2008.04.25 0 0 66

Most olvastam egy másik fórumon az alábbi "beszámolót".

 

fiúk, lányok, tisztelettel jelentem, fel vagyok háborodva! nagyon régóta vártam már az aldi magyarországi megjelenésére, és sajnos hatalmasat kellett csalódnom. megint egy tipikus "ezeknekittmagyarországonezisjólesz" eset. én több országban is rendszeres vásárlója vagyok az aldinak és mindenhol nagyon szeretem. itthon egyszerűen nevetséges a választék a kintiekhez képest. nagy szomorúságomra többek között híre-hamva sincs a kedvenc arckrém sorozatomnak (mellesleg a német "stiftung warentest" sehr gut minősítését nyerte). vagy: két hete például németországban kb. fél órát válogattam a hatalmas teaválasztékban, az itteniről inkább ne beszéljünk, mert szóra sem érdemes.

az árak: szerintem általában véve magasak. magasabbak a lidl itteni árainál, ÉS IGEN, magasabbak a német aldi árainál is (pl. BASMATI rizs:

EUR 1.79/kg, itthon ugyanez: HUF 699/kg). persze ez biztos azért van, mert itthon magasabbak a fizetések szóval megint egy nagy csalódás.

kár volt az évekig tartó nagy készülődés, titkolózás. 

H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 65
Ez a Neckarsulm a Lidl központi címe, szóval nem gyártó, csak a forgalmazó.

De lehet, h. már keverek vmit (a túl sok csoki hatása :) Mindenesetre akármit is hozott ki az a tesztmagazin, szabad szemmel (nyelvvel) szerintem nem lehet minőségi különbséget találni a Moser-Roth és J. D. Gross között, egyformán jó mindkettő.

Előzmény: Zitka (63)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 64

Itt is azt írják, hogy a Rausch (http://www.rausch-schokolade.de/ ) gyártja a Lidl csokikat:

http://www.wer-zu-wem.de/handelsmarken/handelsmarken.html

Előzmény: Zitka (63)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 63

Az Aldi csokijáról van gyártó infó, de a Lidlről más írnak a németek.

 

http://www.ciao.de/Moser_Roth_Edelbitter_Schokolade__2371140

 

Hersteller ist die Wiha GmbH in Halle, ein Tochterunternehmen der Firma Storck KG, eines der größten Süßwarenhersteller Deutschlands. Der Vertrieb für die Aldi- Discounter erfolgt jedoch durch die Moser Roth GmbH Waldstrasse 27 13403 Berlin www.moser-roth.de

 

 

http://www.ciao.de/Lidl_J_D_Gross_Schokolade_Nuss_an_Traube__2554839

 

richtig, für Lidl Stiftung und Co KG D-74167 Neckarsulm Es ist kein weiterer Hinweis auf den Hersteller mehr vertreten. Aber harry wäre nicht harry, wenn er nicht ein wenig im Internet recheriert hätte. So ist die Firma J.D. Gross ein Ableger der Berliner Firma Rausch, die nicht nur Lidl mit Schokolade versorgt, sondern auch Edeka und Tchibo. Bei Edeka nennen die sich Kings Gold und bei Tchibo Privatschokolade

Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 62
A kelenföldi hétvégi piacon is árulnak, három árus is. Németországból hozzák, v. Ausztriából - mikor hol olcsóbb.
Előzmény: H_G (61)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 61
Hát elolvastam a papírján. (Ha jársz néha a Széna téri piacon, ott a Príma Pékkel szemközti kínainál szinte mindig van.)

Előzmény: Zitka (60)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 60
Ez tuti biztos? Mármint hogy u.az a cég gyártja? Honnan van az infód?
Előzmény: H_G (59)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 59
Moser Roth itt is előfordul a kínai diszkontokban -- ugyanaz a gyártója, mint a lidles J. D. Gross-nak.
Előzmény: Zitka (58)
Zitka Creative Commons License 2008.04.22 0 0 58

Érdemes nézegetni a német Stiftung Warentest weboldalát az itthon (még) ismeretlen termékek miatt.

 

Keserűcsokiban pl. az egyik legjobb lett az aldi Moser Roth márkája.

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Schokolade/1602155/1602155/1603860/1603857/

 

Tejcsokiban is jó ugyanez a termék:

http://www.test.de/themen/essen-trinken/test/-Schokolade/1590611/1590611/1591821/1591935/

Előzmény: qdz (56)
H_G Creative Commons License 2008.04.22 0 0 57
"Borok: magyarban kb. ugyanaz az Ostoros márkájú ócsó gyagyi"

Az akkor nem ugyanaz, a Lidlben nem ez a magyar borok márkája. Ostorossal a Sparban találkoztam már, és nem volt gagyi! Egyszerű bor, persze, de azért az árért korrekt.

Előzmény: qdz (56)
qdz Creative Commons License 2008.04.22 0 0 56

Tegnap voltam Pécsett Aldizni.

 

(Mindenkinek magának kell kipróbálnia, csak 1-2 gyors, nagyon-nagyon szubjektív első impresszió...)

 

Alapjában olyan mint a Lidl, csak jobban világított és logikusabban szervezett (számomra könnyebben áttekinthető).

 

A középső soron ugyanolyan műszaki-ruházati gagyi, akár a Lidlben is lehetne.

 

A zöldség-gyümölcs szép és friss, (sokkal) olcsóbbnak tűnt mint a Lidlben, nagy a választék.

A sajátmárkás sajtok, tejtermékek jól néznek ki, - természetesen ki kell tapasztalni hogy mi a tényleg jó és mi a gagyi (ahogy a Lidlben).

Borok: magyarban kb. ugyanaz az Ostoros márkájú  ócsó gyagyi, mindenféle félédes izé, 800 körül Csányi-féle villányi. A külföldi borokat tesztelni kell (elkezdtem :-).

 

Egyelőre nincs értelme többet írnom, majd ha több tapasztalatom lesz.

 

Úgy tűnik, úgy fogom használni ahogy eddig a Lidlt: kiegészítőnek, a tesztelt termékekre (pl. francia sajtok) és főként zöldségre.

 

Nekem jó, hogy itt Budapesten a Cora felé van, mert alapból ott vásárolok, de ott nagyon drága a zöldség. Így, egy úttal meg tudom oldani a vásárlást: Cora + Aldiban a zöldség.

 

A párom szerint a Lidliben olcsóbb és jobb a keksz- és ropiféle (nem tudom, ő eszi...) azért érdemes néha oda is elmenni.

 

Meglátjuk.

 

Mindenesetre:

 

"Azt üzeni Walt Disney:

mehettek már Aldizni!"...

 

 

napoli007 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 55
Bonyhádon csak csütörtökö nyit. Lehet átruccanok, de nem biztos:)
Előzmény: soppingfüggő (50)
Zitka Creative Commons License 2008.04.21 0 0 54
Valaki mesélte, hogy Pécsett, az Aldi nyitás "tiszteletére" a Lidlben óriási akciók voltak, a normál heti akcióktól függetlenül egy csomó mindent 20-40%-kal olcsóbban adtak.
Előzmény: soppingfüggő (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!