Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97239

Nos, a meleg levego, barmennyire is le van szigetelve, felszall a padlasra, es ott a hideg teton lecsapodik. A padlas amugy minden hazben ugy van (vagy kellene, hogy legyen) megepitve, hogy a szel at tudjon fujni rajta, es kivinni az itt osszegyult parat. Erre tobb megoldas van, a tuzfalba rakott szellozotol kezdve, a "Soffit Air vent"szellozokig. A lenyeg, ha nem tud a padlas megfeleloen szellozni, akkor a para lecsapodik a teto belso felen, es lecsopog. Nalunk ez volt. A padlas szellozesenek javitasaval, valamint egy szarotigep beuzemelesevel, megszunt a problema, csontszaraz megint odafont mindent. Amugy a padlas es az emelet kozott sem szabad mint az orult leszigetelni mindent, mert akkor meg a haz kezd el peneszedni. A lenyeg amugy az, hogy a hazban osszegyult paranak valamerre mennie kell, mert ha nem, jon a penesz

Előzmény: seci (97228)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.15 0 0 97238

Ja, értem. És ennyi elég is a gyors száradáshoz?

Előzmény: jwdo07 (97236)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97237
Előzmény: jwdo07 (97236)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97236

Dehogy fuj :-) nem fuj ez semmit. Az aluminium vazban futoszalak vannak. Az egesz melegit.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97235)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97235

Gondolom meleg levegot fuj valahonnan? (Honnan?)

Előzmény: jwdo07 (97233)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97234

Igen, nalunk is van egy kollegina pici ujakkal es eles sasszemmel. O valami kb 4 eves mar akkor is gyengenek szamito (0.5GB RAM meg hasonlok) 4" telefont nyu meg mindig, merthogy 4"-esnel nagyobbat nem akar. Es egyszeruen nincs egy legalabb kozepszeru (legalabb Snapdragon 630-erossegu, legalabb 3GB RAM-os, legalabb 32GB hattertaras, legalabb Android 7.1-es) okostelefon 4" meretben. 4.5" neki mar tul nagy. :-) Nekem meg akar 6.5" is johetne, de engem meg ezekkel a hosszukas 18:9, 18.5:9, 19:9 stb arányu telefonokkal aksztanak ki, mert eppen a telok hossza az ami miatt nem fernek el a zsebembe, nem a szelesseguk vagy a vastagsaguk, szoval nekem egy 6.5" 16:10-es telefon kituno lenne :-) (Nem mintha le akarnam cserelni a tokeletes OnePlus 5-omet :-))

Előzmény: KawaBazsy (97232)
jwdo07 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97233

Mi ilyet http://www.lakeland.co.uk/brands/drysoon hasznalunk mar vagy ket eve. Baromi jo es minimalis aramot fogyaszt. Szelloztetni meg kell amugy is. De... Itt az uj hazban a nagy furdoben hasznaljuk este mivel a paraelszivo folyamatosan mukodik (az egesz hazban) es nem lehet leallitani. En ezt ajanlanam a hagyomanyos szarito + olajradiator kombo helyett. Olcsobb lenne hosszu tavon.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97223)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97232

Ez yo, mert így kisebb a telefon. Ilyen kellene 4.5" körül. :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97231)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97231

Na, ha tenyleg ilyen lesz a OnePlus 6, akkor Samsung, Google meg Apple elbujdoshat. Tenyleg kava nelkuli, kepernyobe agyazott ujjlenyomatolvaso, fene tudja hova rejtett elolapi kamera, Snapdragon 845, ... es minden bizonnyal £600 alatti ar (mig a tobbiek £900 korul mennek majd)

https://www.express.co.uk/pictures/pics/18706/OnePlus-6-concept-images

seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97230

Gaz+villany egyutt? Nekunk talan 53 a gaz es 55 a villany, persze a futes+melegviz csak gaz, a suto meg villany (mi szinte minden reggel sutunk felkesz kenyeret es estenkent is sokat megy, plusz ugye a mosogep/mosogatogep/szamitogepek/tv is esznek)

 

-seci

Előzmény: ocso79 (97229)
ocso79 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97229

No £57 fizetunk direct debit 3 szoba 21-22c egesz nap.

Előzmény: seci (97225)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97228

Nekunk akkor ezek szerint jol szellozo hazunk van. A padlason hogy lenne mar pára? Pedig a teto total le van szigetelve, es az egesz padlasterunket megcsinaltam tarolonak egy jo par eve.

 

Erthetetlen, bar amilyen hazak itt vannak - barmi elkepzelheto, meg annak az ellentete is... Ugye a ti hazatok mar ilyen "korbetekertuk foliaval oszt felfalaztuk rabicteglaval" stilusban epul <10 eve?

 

-seci

Előzmény: Zlot (97227)
Zlot Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97227

Mi vettunk kulon szaritogepet, amit kiraktunk a garazsba. Mindezt azok utan, hogy felfedeztuk (par hettel bekoltozesunk utan), hogy a padlason elazott minden doboz, zacsko, barmit, a lecsapodott viztol. Mivel bent teregettunk, es magatol nem tudott rendesen kiszellozni. Nos, miota van szaritogep, igy szaraz minden, es nem is peneszedik sehol a haz. Szerintem ebben a klimaban nem celszeru a hazon belul teregetni ... 

Előzmény: seci (97225)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97226

LOL, mi 110-et fizetunk (csak aram, nalunk minden arammal megy, futes is) 2 beds lakasban. Igaz nalunk nincs normalis hoszigeteles es 25 fokot szeretunk, ahhoz kepest nem is sok.

Előzmény: seci (97225)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97225

Nemtom, nekunk sem szaritos mosogepunk, se dehumink nincs, megvagyunk mindketto nelkul.

 

Persze lehet, hogy sokalljatok a havi 110 font (villany+gaz) szamlat, nem tudom, hogy egy 3 halos hazhoz ez sok vagy keves (szerintem nem veszesen sok)

 

-seci

Előzmény: titamita (97224)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97224

A nyitott ablak a kulcs ilyen esetben.

 

En is dehumidifier-rel vagy a moso-szaritogeppel ilyen idoben. Nyaron kint. Hardcore angolok kiviszik a ruhakat a hideg szelbe is, de en ehhez eddig ilyen idoben tulsagosan snowflake vagyok.

Előzmény: seci (97222)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97223

Nalunk ennek https://www.tesco.com/direct/electriq-20-litre-antibacterial-dehumidifier-for-5-bed-house-with-digital-humidistat/579-7447.prd?action=acknowledgement a ket es fel evvel ezelotti verzioja van szolgalatban. Kiteregetjuk a ruhat, mellette van egy olajradiator egyik oldalrol, masik oldalrol mellette meg ez a dehumidifier. Bekapcsoljuk este 10-kor, becsukjuk a szoba ajtot (mert egyebkent azert van hangja), reggel 5:30-ra szep szaraz a 8-10 kilo ruha (es altalaban majdnem tele a viztartaly), plusz kellemes 26-27 fok a szobaban :-)

Előzmény: seci (97222)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97222

Mondjuk nem tudom, hogy ti hogyan szaritotok ruhat, de nalunk ki vannak teregetve es megszaradnak - ergo a bennuk levo viznek valahol jo lenne, ha tavozna a hazbol. Mert ha nem, akkor ugye jon a penesz, ami nagyon nem nyero.

Igaz, hogy nalunk a haloszobai ablak szinte allandoan nyitva van 1-2 centire, a furdoszobai detto.

-seci

Előzmény: titamita (97220)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97221

Erre a kerdesre majd 2 ev mulva tudunk neked biztos valaszt adni :)

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97219)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97220

Mi a baj a legmentesen csomagolttal? Nalunk nyithatoak lesznek az ablakok (fene akar tuz eseten bent egni), de gyakorlatilag majdhogynem legmentes lesz. Lesz benne viszont mechanical heat recovery, ami keveri es szuri a levegot. Pollenallergiara szerintem kituno.

 

Teljesen jogos, hogy nonek a kovetelmenyek es szabalyozva van, es logikus, hogy csak az ujaknal. A mar meglevo hazak tulajdonosait abszurd lenne barmire kotelezni (vagy fizethetne az allam). 

 

 

Elkepeszto mennyisegu szemet termelodik egy-egy epitkezesnel, ebbe pl. bele sem gondoltam. A lebontando reszbol a parkettat pl kimentettuk es eladtam, a tetocserepeket egyesevel leszedtek es az ujhoz felhasznaltak. Ennyit tudtam nem kidobni. (Reszben az onkormanyzat hibaja, ha az eredeti tervunket engedte volna a planning department, nem kellett volna lebontani a letezo extensiont.)

Előzmény: tzh (97210)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97219

Szerintetek erdemes 2 years fixed electricity plan-re valtani? Altalaban 7-9%-al magasabb az aruk mint az 1 year fixed electricity plan-eké.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97218

Ismerősöm kérdezi, nem tudom a választ, segítenétek?

1) amazon.co.uk-n vásárolt ebook-ok és audio narration-ök simán olvashatók/hallgathatók Magyarországon?

2) amazon.co.uk-n vásárolt filmek/sorozatok nézhetők Magyarországon?

3) audible.co.uk-n vásárolt hangoskönyvek hallgathatóak Magyarországon?

4) netflix.com/gb előfizetés működik Magyaroszágon?

5) ha UK-ben tesz Google accountjára credit-et feltöltőkártyával (fontban persze), az a credit keret Magyarországon felhsználható?

KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97217

Itt lakom, már 2.5 éve (Kecskemét mellett). Ha a zasszony dolgozni fog, akkor meg majd vissza költözünk..

Előzmény: cam aro (97215)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97216

Alapbol nincs pára. Viszont amint beulok, fel percen belul lesz. Biztos sokat lélegzek :-) Az se segít amikor jégoldót fújok az uvegre kivulrol. Szépen leoldja a jeget (Tesco Extreme Winter sárga szinu) viszont ahogy parolog gondolom meg jobban lehuti az uveget is bepárásodik belul. A ketto egyutt pedig...

Előzmény: cam aro (97214)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97215

mit keresel te az alfoldon ?

jo, ...nem szamszerusitsd..

 

nyaralsz ? :) 

====

Előzmény: KawaBazsy (97208)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97214

gondolom belulrol kentel, ha legkondid paratlanit. 

szvsz ilyenor egy kerdes van. 

honnan van ottan viz/para?.. mer'hogy utaster szaraz kellene hogy legyen.. 

szvsz vagy csizmad azik a csomagterben, vagy a meleg burritost viszed be.,. 

de normal legcseres parat siman deaktivalnia kell/ene a rendszernek,  

monnyuk ot perc alatt.

 

  szvsz lehet csak turelmetlen vagy. 

toccsel le ra appot. (en mentolos cukorkat szoktam szopogatni ) 

 

(legkondi nem fagy be.. nincs benne viz.

ha valami megis befagy.. az rencer hiba.

lasd murphy 2.1 ) 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97206)
cam aro Creative Commons License 2018.02.13 0 0 97213

nincs bennuk semmi relevans info. 

a tobbseget tavolrol/mas nap/  pottyoztem, hogy itt is voltunk, aztan vannak olyanok

amik helyben/azonnal, de azok meg csak koordinatakat mentettek esetleg olyan dologrol ami

 ott /es perpillanat csak nekem volt fontos. 

ettol fuggetlenul sok potty hianyzik, mert minek jeloljem pl biburyt 8x.. 

 

esetleg nezd at ezt, nagyon reg frissult, de a tobbseget fejbol mondom hol keszult. 

http://indafoto.hu/Violet

Előzmény: Caitlin (97201)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.13 0 0 97212
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97211
tzh Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97210

En sem tartom etikusnak, csupan azt udvozlom, hogy legalabb tortenik valami a szakmai feljodes iranyaban, megha ez nem feltetlenul volt fo szempont a donteshozok fejeben, akik sajnos valoszinuleg nem is szakmabeliek, lasd politikusok ugy altalaban nem szakemberek semmilyen teren.

A CO2 temahoz hozzatartozik a az epitoanyag eloallitasa, az eloallitas soran felhasznalt energia, szallitas,... de olyan folyamat mindig lesz, aminek van valamilyen nem kivant mellektermeke, ezert nem artana azon is elorelepni, hogy mihez kezdunk a mellektermekkel ahelyett, hogy kidobjuk a tobbi koze. Mindent parhuzamosan. Peldaul mindent nem lehet csupa fabol, meg hempcrete-bol felhuzni, es nem hiszem, hogy van elegendo alapanyag, hogy minden egyes csaladnak jusson belole egy hazra/lakasra valo.

 

mas:

Van valami link, ahol beturol beture le van irva, pontosan mit is irnak elo? Mert, ha ez tenyleg azt jelenti, hogy legmentesen becsomagolt, nyithatatlan ablakos haz, akkor ...meh. A UK-t persze ez konnyen meglehet, nem erinti majd miutan kilep, de itt meg sajnos a viktorianus meg edwardian muszaki remekek vannak a masik a serpenyoben (az egykaptafa muszakitartalommal epulo uj hazak se biztatok). A nem kevero-csap meg a legkisebb problema.

Előzmény: cseik (97190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!