Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97226

LOL, mi 110-et fizetunk (csak aram, nalunk minden arammal megy, futes is) 2 beds lakasban. Igaz nalunk nincs normalis hoszigeteles es 25 fokot szeretunk, ahhoz kepest nem is sok.

Előzmény: seci (97225)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97225

Nemtom, nekunk sem szaritos mosogepunk, se dehumink nincs, megvagyunk mindketto nelkul.

 

Persze lehet, hogy sokalljatok a havi 110 font (villany+gaz) szamlat, nem tudom, hogy egy 3 halos hazhoz ez sok vagy keves (szerintem nem veszesen sok)

 

-seci

Előzmény: titamita (97224)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97224

A nyitott ablak a kulcs ilyen esetben.

 

En is dehumidifier-rel vagy a moso-szaritogeppel ilyen idoben. Nyaron kint. Hardcore angolok kiviszik a ruhakat a hideg szelbe is, de en ehhez eddig ilyen idoben tulsagosan snowflake vagyok.

Előzmény: seci (97222)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97223

Nalunk ennek https://www.tesco.com/direct/electriq-20-litre-antibacterial-dehumidifier-for-5-bed-house-with-digital-humidistat/579-7447.prd?action=acknowledgement a ket es fel evvel ezelotti verzioja van szolgalatban. Kiteregetjuk a ruhat, mellette van egy olajradiator egyik oldalrol, masik oldalrol mellette meg ez a dehumidifier. Bekapcsoljuk este 10-kor, becsukjuk a szoba ajtot (mert egyebkent azert van hangja), reggel 5:30-ra szep szaraz a 8-10 kilo ruha (es altalaban majdnem tele a viztartaly), plusz kellemes 26-27 fok a szobaban :-)

Előzmény: seci (97222)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97222

Mondjuk nem tudom, hogy ti hogyan szaritotok ruhat, de nalunk ki vannak teregetve es megszaradnak - ergo a bennuk levo viznek valahol jo lenne, ha tavozna a hazbol. Mert ha nem, akkor ugye jon a penesz, ami nagyon nem nyero.

Igaz, hogy nalunk a haloszobai ablak szinte allandoan nyitva van 1-2 centire, a furdoszobai detto.

-seci

Előzmény: titamita (97220)
seci Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97221

Erre a kerdesre majd 2 ev mulva tudunk neked biztos valaszt adni :)

 

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97219)
titamita Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97220

Mi a baj a legmentesen csomagolttal? Nalunk nyithatoak lesznek az ablakok (fene akar tuz eseten bent egni), de gyakorlatilag majdhogynem legmentes lesz. Lesz benne viszont mechanical heat recovery, ami keveri es szuri a levegot. Pollenallergiara szerintem kituno.

 

Teljesen jogos, hogy nonek a kovetelmenyek es szabalyozva van, es logikus, hogy csak az ujaknal. A mar meglevo hazak tulajdonosait abszurd lenne barmire kotelezni (vagy fizethetne az allam). 

 

 

Elkepeszto mennyisegu szemet termelodik egy-egy epitkezesnel, ebbe pl. bele sem gondoltam. A lebontando reszbol a parkettat pl kimentettuk es eladtam, a tetocserepeket egyesevel leszedtek es az ujhoz felhasznaltak. Ennyit tudtam nem kidobni. (Reszben az onkormanyzat hibaja, ha az eredeti tervunket engedte volna a planning department, nem kellett volna lebontani a letezo extensiont.)

Előzmény: tzh (97210)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97219

Szerintetek erdemes 2 years fixed electricity plan-re valtani? Altalaban 7-9%-al magasabb az aruk mint az 1 year fixed electricity plan-eké.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97218

Ismerősöm kérdezi, nem tudom a választ, segítenétek?

1) amazon.co.uk-n vásárolt ebook-ok és audio narration-ök simán olvashatók/hallgathatók Magyarországon?

2) amazon.co.uk-n vásárolt filmek/sorozatok nézhetők Magyarországon?

3) audible.co.uk-n vásárolt hangoskönyvek hallgathatóak Magyarországon?

4) netflix.com/gb előfizetés működik Magyaroszágon?

5) ha UK-ben tesz Google accountjára credit-et feltöltőkártyával (fontban persze), az a credit keret Magyarországon felhsználható?

KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97217

Itt lakom, már 2.5 éve (Kecskemét mellett). Ha a zasszony dolgozni fog, akkor meg majd vissza költözünk..

Előzmény: cam aro (97215)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97216

Alapbol nincs pára. Viszont amint beulok, fel percen belul lesz. Biztos sokat lélegzek :-) Az se segít amikor jégoldót fújok az uvegre kivulrol. Szépen leoldja a jeget (Tesco Extreme Winter sárga szinu) viszont ahogy parolog gondolom meg jobban lehuti az uveget is bepárásodik belul. A ketto egyutt pedig...

Előzmény: cam aro (97214)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97215

mit keresel te az alfoldon ?

jo, ...nem szamszerusitsd..

 

nyaralsz ? :) 

====

Előzmény: KawaBazsy (97208)
cam aro Creative Commons License 2018.02.14 0 0 97214

gondolom belulrol kentel, ha legkondid paratlanit. 

szvsz ilyenor egy kerdes van. 

honnan van ottan viz/para?.. mer'hogy utaster szaraz kellene hogy legyen.. 

szvsz vagy csizmad azik a csomagterben, vagy a meleg burritost viszed be.,. 

de normal legcseres parat siman deaktivalnia kell/ene a rendszernek,  

monnyuk ot perc alatt.

 

  szvsz lehet csak turelmetlen vagy. 

toccsel le ra appot. (en mentolos cukorkat szoktam szopogatni ) 

 

(legkondi nem fagy be.. nincs benne viz.

ha valami megis befagy.. az rencer hiba.

lasd murphy 2.1 ) 

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97206)
cam aro Creative Commons License 2018.02.13 0 0 97213

nincs bennuk semmi relevans info. 

a tobbseget tavolrol/mas nap/  pottyoztem, hogy itt is voltunk, aztan vannak olyanok

amik helyben/azonnal, de azok meg csak koordinatakat mentettek esetleg olyan dologrol ami

 ott /es perpillanat csak nekem volt fontos. 

ettol fuggetlenul sok potty hianyzik, mert minek jeloljem pl biburyt 8x.. 

 

esetleg nezd at ezt, nagyon reg frissult, de a tobbseget fejbol mondom hol keszult. 

http://indafoto.hu/Violet

Előzmény: Caitlin (97201)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.13 0 0 97212
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97211
tzh Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97210

En sem tartom etikusnak, csupan azt udvozlom, hogy legalabb tortenik valami a szakmai feljodes iranyaban, megha ez nem feltetlenul volt fo szempont a donteshozok fejeben, akik sajnos valoszinuleg nem is szakmabeliek, lasd politikusok ugy altalaban nem szakemberek semmilyen teren.

A CO2 temahoz hozzatartozik a az epitoanyag eloallitasa, az eloallitas soran felhasznalt energia, szallitas,... de olyan folyamat mindig lesz, aminek van valamilyen nem kivant mellektermeke, ezert nem artana azon is elorelepni, hogy mihez kezdunk a mellektermekkel ahelyett, hogy kidobjuk a tobbi koze. Mindent parhuzamosan. Peldaul mindent nem lehet csupa fabol, meg hempcrete-bol felhuzni, es nem hiszem, hogy van elegendo alapanyag, hogy minden egyes csaladnak jusson belole egy hazra/lakasra valo.

 

mas:

Van valami link, ahol beturol beture le van irva, pontosan mit is irnak elo? Mert, ha ez tenyleg azt jelenti, hogy legmentesen becsomagolt, nyithatatlan ablakos haz, akkor ...meh. A UK-t persze ez konnyen meglehet, nem erinti majd miutan kilep, de itt meg sajnos a viktorianus meg edwardian muszaki remekek vannak a masik a serpenyoben (az egykaptafa muszakitartalommal epulo uj hazak se biztatok). A nem kevero-csap meg a legkisebb problema.

Előzmény: cseik (97190)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97209
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97207)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97208

Nem fagy az be sztem.. de majd Cam megmondja.

Itt az alföldön még annyi pára sincs, mint korábban volt, ezen a télen nem kellett még bekapcsolnom a szélvédőfűtést. Mondjuk ilyen meleg télre sem emlékszem eddig..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97206)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97207

Ejha, itt az igazi Nosedive... Ez most nem Black Mirror, ez most Kina...
https://sg.hu/cikkek/it-tech/129764/az-ellenorzott-lepesek-birodalma

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97206

Persze, csak a szelvedot kentem be. Egyebkent a legkondi eleg jol paratlanit, de nagy hidegben nem merem hasznalni mert az mondjak, hogy befagyhat.

Előzmény: Pomber Béla (97203)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97205
Előzmény: seci (97204)
seci Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97204
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97202)
Pomber Béla Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97203

Persze, hogy működik, egy nagyon vékony zsíros réteget viszel fel rá. Arra figyelj,hogy túl sok üveget ne párátlaníts, legalább a hátsó oldalablakokat hagyd meg, mert a párának valahol le kell csapódnia, s ha ezt nem tudja megtenni az üvegeken, meg fogja tenni pl. a műszerfalon, az üléseken alul a fémszerkezeten, bárhol máshol.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97202)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.02.12 -1 0 97202

Nah, egy hete kiprobaltam ezt az (urban legend-nek hitt) dolgot, hogy a borotvahab a legjobb szelvedo parasodasgatlo. Hat mit mondjak: tokeletesen mukodik! Es sokkal jobban mint az eddig probalt anti-mist spray-ek. A legolcsobb Tesco Value borotvahabbal probalkoztam (a dragabbakban illetve a shaving gel-ekben glycerine/vaseline van amitol fenytorses/csikos/foltos lesz az uveg), eloszor csak egy kis reszen. Rafujtam, majd fel perc mulva papir torlovel letoroltem es teljesen tisztara pucoltam. A kulonbseg oriasi volt - tokeletesen atlatszo, tiszta uveg ahol borotvahabbal "kezeltem", abszolut atlatszatlan paras uveg mindenhol mashol. Ezen felbuzdulva lekezeltem az egesz szelvedot par napja. Pára volt, pára nincs! :-) Kivancsi vagyok mennyi ideig tart ki, egyelore tokeletes. Fenytorest vagy hasonlot nem okoz.

Caitlin Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97201

feltenned letolthetobe is? 

Előzmény: cam aro (97199)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.02.12 0 0 97200

kisebb gyerekkel (gyerekekkel) nem olyan egyszerű (már a 2 órás autóút sok volt), meg minden szünet Mo-n, és a belső túráink is csak iskolaidőn kívül lehet (amikor mindenki elindul).

 

Szuper, hogy már ennyit be tudtál járni, hihetetlen mennyi kis ékszer van itt...

Előzmény: cam aro (97199)
cam aro Creative Commons License 2018.02.11 0 0 97199

 

:)) 

Előzmény: Némedi László __ (97197)
cam aro Creative Commons License 2018.02.11 0 0 97198

gotcha. 

thx. 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (97196)
Némedi László __ Creative Commons License 2018.02.11 0 0 97197

Cotswold kipipálva :))

(kis eső, és hideg nem számít :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!