Keresés

Részletes keresés

káBell Creative Commons License 2016.07.11 0 0 12841

Szerintem nekem van ilyenem pluszban.

Előzmény: mestalla (12840)
mestalla Creative Commons License 2016.07.09 0 0 12840

Megvan még ez a csapat?

Előzmény: agbala (9169)
agbala Creative Commons License 2016.07.06 0 0 12839

Ez így volt, a képeket én szedtem össze, dehát ez egy nagyon egyedi gyártás!A gombok szuperek !!!!

Előzmény: Bumburnyák (12838)
Bumburnyák Creative Commons License 2016.07.06 0 0 12838

..mielőtt bárki rosszmájúan megjegyezné..a különböző mezek azért vannak, mert a kolléga úr nem tudott azonos mezben összeszedni képeket (ami érthető)..és ebben egyeztünk meg, hogy ilyen lesz..

 

:-)))))))))))))))

Előzmény: agbala (12837)
agbala Creative Commons License 2016.07.06 0 0 12837

 

BumbDesign alkotás !!! Togo 2016-os válogatott kerete. Ilyen nincs senkinek :)

arsenal4 Creative Commons License 2016.07.03 0 0 12836

Még egy kisérleti típus...

 

Méretei: 10,8 cm széles - 3,5 cm magas - 7 cm mély.

Előzmény: arsenal4 (12832)
arsenal4 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 12835

Igen volt egy pár próba. Az oldaláról biztos nem pattan ki. A hátsó részén pedig vissza van hajtva a háló és az megfogja a labdát.Szerintem használható. Most már csak a külalakon kell javítani, de azon sokat. Én itt tartok egyenlőre. Az ötletek megvannak a kivitelezés , csinosítás tart. Megrendeltem a cuccot hozzá . Várakozom.

Előzmény: Törölt nick (12834)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.02 0 0 12834

Tesztelted is ?A mélysége biztos jó,esetleg az oldaláról pattanhat ki a labda..

Előzmény: arsenal4 (12832)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.02 0 0 12833

Xkofi címét tudja valaki?

xkofi@freemail.hu ez már nem él....

Előzmény: dopami. (12831)
arsenal4 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 12832

Meg van a kapum párja.Kicsit változtattam az elözőhöz képest.

 

Ezek is csak próbára készültek - még - mindig van újabb és újabb ötlet.

dopami. Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12831

Gratulálok.

Ha lesz sorozat gyártás, érdekelne a dolog.

Üd:

dopami

Előzmény: arsenal4 (12829)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12830

Bumbi...!

 

Én csak csatlakoznék az előttem szóllóhoz....Elmondott mindent....

Nagy - nagy érdeklődéssel várom a folytatást...!

 

Előzmény: Bumburnyák (12828)
arsenal4 Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12829

Szia !

Minden elismerésem a Tied. Azért így nem vágok bele sorozat gyártásba. Ha egyszer meglesz az én kapum is ( amire már nem sokat kell várni - remélem - ) én is leírom a "történetét". De a Tied  úgy érzem fantasztikus lesz. Ennyi munka és utána járással más nem is lehet.A méretekről esetleg lehetne konkrét adatokat kérni,vagy ezek is alakulóban? Esetleg amilyen a gomb méret olyan a kapu is? Csak azért kérdem,hogy megtartod az itt felvetett arányokat ( magasság szorozva 3-al és az a szélesség ) , vagy egyediek?Továbbá nem lesz nagyon drága ha ennyi idő és munka lesz benne? Gondolom árat még nem tudsz hiszen a felhasznált dolgok mennyisége teszi ki az árat.Gondolom brazil oldalakon láttál már TE is kapukat. Valami hasonló lenne vagy valami más félére gondoljunk.Nagyon várom már én is a végét. Főleg ezek után,hogy ilyen szépen és terjedelmesen ( és részletesen - ez a fontosabb )  levezetted ezt az egész " dolgot ".

Végezetül mégegyszer csak is irigyelni tudom a kitartásod és ezt a sok munkát amit belefektettél ebbe a projektbe.Kitartást és sok sikert a továbbiakra.

 

 

Azt hiszem megint felbukkant egy EMBER aki mindent megtesz a gombfoci fennmaradásáért és jövőjéért. Ez a többieknek szólt.

Szép napot Mindenkinek.

Előzmény: Bumburnyák (12825)
Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12828

..a kapufa vastagsága 4 mm..a lemez 1,5 mm-es..

Előzmény: Bumburnyák (12827)
Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12827

..ilyen a kapu, amikor ki van vágva..és meg van hajlítva..belső méretei..110 és 33 mm..hátrafelé 50 mm..

 

Előzmény: Bumburnyák (12822)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12826

Nos....én várom a folytatást..........:)

Előzmény: Bumburnyák (12825)
Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12825

..gombfoci kapu..5..

 

..megtakarítod a lemez alkatrészt, és a drótokat, zsirtalanítod, hogy nehogy ebből adódjon majd a gond..és ezt írja a ragasztó használati utasítása is, mely azt is ígéri, hogy a ragasztó teljes átszilárdulása után az akár még reszelhető is lesz..

 

..kinyitod a két komponens tubusát, megpróbálsz igazodni a két komponens arányainak mennyiségéhez..és kikevered a ragasztót..majd felkened a fémre..ehhez hozzáilleszted a drótot és lesúlyozod, hogy az a helyén maradjon..mindenzt a kapu két részén is megteszed..hiszen két függőleges kapufa van..

 

..aztán kivárod a száradást, átszilárdulást..nos itt tartunk most..

Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12824

..gombfoci kapu..4..

 

..leülsz a gép elé és felderíted, mi lenne jó borításnak a kapu vázára..olyan dolgot kell választanod..amelyik vágható, ragasztható, jól is néz ki, bír némi rugalmassággal is..találsz 8 km-.re tőled egy ilyen forgalmazót, ahol tisztességesen beszélnek veled..és felajánlják, ha elmégy hozzájuk..megmutatnak mindent, mi van..és aztán te választhatsz..

 

..beülsz a kocsiba..elmész a forgalmazóhoz..szeretnél ebből az anyagból 1 mm vastagot venni, de a legvéknyabb csak 2 mm-es..belemész, mert már szeretnél egy kapu látni..veszel egy darabot, persze 1 négyzetméternél kisebb darabot nem lehet venni, már ez is nagy engedmény, hiszen eredetileg egy tábla, amit forgalmaznak több mint 6 négyzetméteres..

 

..beteszed a kocsiba és gurulsz haza..ahol most már..bár még minden szükséges cucc nincsen meg (festék, lehetőleg spray, ragasztó a hálóhoz..kétoldalú ragasztószalag a borításhoz), de gondolod ez már igazán részlet kérdés..és nekifogsz..

Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12823

..gombfoci kapu..3..

 

..el kell menj egy emberhez, aki drótokkal foglalkozik, van kellő szilárdságú mondjuk 1,5 mm vastag acélhuzalja..és ott kapunként kell 2 darab újabb alkatrészt halíttatnod..ami nem sok munka, de ahhoz, hogy a szükséges 200 darab mind egytől egyig egyforma legyen, azt már csak valami egyszerű hajlító szerszámmal lehet biztosítani..

 

..az ember jóindulatú, hajlít neked két darabot, olyant, amilyent te elképzeltél..van a huzalon egy derékszügű hajlítás és egy visszahajított szem..hogy össze tudj hozni legalább egy kaput..

 

..miközben ez készül, te elballagsz egy olyan szakboltba, hol mindenféle ragasztókat forgalmaznak, és tárgyalsz olyannal, aki elmondja neked, milyen fémragasztóval tudod a vaslemezt a dróttal összeragasztani..hogy az szilárdulás után ne essen szét az első gólnál..elmondja neked, egy ilyen, egyébként két komponensű ragasztó mennyibe kerül..rábólintasz..és azonnal veszel egy garnitórát, benne az A komponens..és a B komponens..

 

,,mivel viszonylag közel van..elmégy egy olyan boltba ahol tüllszerű anyag is kapható, oylan, ami azért hajaz némileg egy focikapun lévő hálóra, és veszel egy akkor adarabot, ami a kipróbáláshoz talán elegendó lesz..jelen esetben csak fekete színben kaptam..de van vagy tíz színben, de fehér éppen nem volt..de egyébként az is kapható..

 

..elmész a meghajlított drótokért, és a megszerzett kincsekkel hazatérsz..

Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12822

..gombfoci kapu..2...

 

..menj el egy olyan emberhez, aki vasakkal dolgozik, és van mondjuk másfeles hidegen hengerelt fényes lemeze..és lézer, vagy plazma kivágója..add át neki, a rajzot, amit gyártatni szeretnél..és hallgasd meg, mit fog erre mondani, és húzz magad mögé egy széket..ha némelyik válaszától esetleg hirtelen le kellene ülnöd..

 

..azt mondod ennek az embernek, hogy neked mondjuk 100 db ilyen cucc kellene..ez ugyanis 100 kapu, vagyis 50 pár kapu..lévén a gombfocit két kapura játsszák..pillants hátra a szék jó helyen van-e, amikor mondja a darabárat..ami legyen mondjuk 300 forint/db..ez maga a kivágás ára, és ha ezt még hajlítani is szeretnéd..már pedig én szeretném, ehhez hozzájön még vagy 50-60 forint..ha egyetlen hajlításról van szó..na jó rábólintasz..

 

..elkészülnek a darabok..leteszed az asztalra, és már látod is magad előtt a majdani kész kaput..mert a váza, a lényege elkészült..fixen áll,..kellően masszív..szemre is tetszetős..látod, jól határoztad meg a kapu arányait..az stabilan fog állni..vasból van, de mégis könnyű..mondhatjuk, nagyon-nagyon hajaz egy igazi kapura..

 

..elégedetten hátradőlsz..és agyalsz, az egyszerűbb, vagy a kicsit bonyolultabb utat válaszd a továbblépéshez..aztán megszületik a döntés..válasszuk a bonyolultabb, ámde mégis csak jobb, szebb kaput kaphatsz a folyamat végén..

Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12821

..gombfoci kapu 1...

 

..gondolkozz rajta erősen, vesd össze a hosszú évek tapasztalatait, milyen kapukat láttál, milyeneket használtál..milyenek vannak a piacon..melyik gombhoz melyik illik..melyik vált be, melyik nem, mik azok a tapasztalatok, melyeket fel lehet használni, és miket kell feltétlenül elkerülni..

 

..amikor nagyjából összeáll a fejedben..láss neki a gyakorlati megvalósításnak..először csak kicsiben, vagyis..vagyis inkább próbálj összehozni egy prototipust..ezen belül gondold végig, melyik alkatrész miből lesz, milyen legyen a gyártási sorrend, milyen technológiákat érdemes igénybe venni..

 

..aztán fogj neki a gyakorlati megvalósításnak..

 

Bumburnyák Creative Commons License 2016.06.30 0 0 12820

..sok polémia zajlott már le ezeken az oldalakon is a gombfoci kapukról..mivel elég közel kerültem ahhoz, hogy összehozzak egy verziót, melyet lehet akár sorozatban is gyártani..ennek fázisait megosztanám az érdeklődőkkel..akiket mindez hidegen hagy..lapozzanak nyugodtan tovább..

agbala Creative Commons License 2016.06.27 0 0 12819

Köszönöm Dopami!

 

Én is tájékozódtam közben és tudom , hogy a Fodor féle is ad ki csapatokat csak készletben és neten árul! Én csak azon keseregtem, hogy a tömegek felé ez nem megy el igazán. Mi, fanatikusok utána járunk a lehetőségeknek, de a több száz gyerek, szülő a boltban tudna ráakadni!

Előzmény: dopami. (12818)
dopami. Creative Commons License 2016.06.27 0 0 12818

Szevasz Agbala!

 

Ha az EB csapataira vágysz, ajánlom neked ezt a két oldalt:

https://www.facebook.com/bumbdesign/

http://csikoscsaba.wix.com/bumbdesign#!az-n-kpeim/c162u

 

Remélem segítettem.

 

Üdv:

dopami

Előzmény: agbala (12817)
agbala Creative Commons License 2016.06.26 0 0 12817

Sziasztok!

 

Néhány hozzászólással egyetértek, főleg azzal, hogy az EB-ből profitálhatna a gombfoci! Sajnos azonban tegnap a Campona egyik nagy játékboltjában,/ ahol 4 gyártó gombfocija is állandóan megtalálható/ szembesültem azzal, hogy az EB résztvevő csapatokat egyesével senki nem adta ki, nem gyártotta le! Gondolok a nagyokon kívüliekre, de a nagyok sem a friss csapatösszeállítás! Sőt a magyar válogatott sem található a kínálatban! Szerintem szégyen, és nulla üzleti érzék!Megvennék biztosan, ahogy én is!

A másik dolog: a játékbolt a kirakatában reklámozza az EB-t köztük egy gombfoci készlettel is, melynek egyik csapata a Brazilok!!!!/a másik az olasz/. De Messi bokazokni is van ugyanitt !!!Szóval ennyit erről.Én szerettem volna néhány csapatot megvenni gyárilag, amit régen nem lehetett kapni.

mestalla Creative Commons License 2016.06.26 0 0 12816

Tényleg jó lett!Nagy Fodorhoz tökéletes!Nagyon ráér,ha egyszer lesz időd ne felejtsd már el!Előre is köszi! ;)

Előzmény: arsenal4 (12815)
arsenal4 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 12815

Szia !Köszönöm ,de mint írtam csak próbák voltak.1 darab készült.Folyamatban a párja. De megoldható.Csak kérnék egy kis türelmet, hogy az elfoglaltságaim mellett ezt is betegyem az elkészítések listába. A méretei ( szélesség x magasság x mélység )90 mm x 30mm x 100 mm. 

Előzmény: mestalla (12812)
Zsoldos Creative Commons License 2016.06.25 0 0 12814

Igaz. Hollandia ezzel az eredmennyel a potselejtezos helyet erte el es nem jutott ki vegul, mert Belgium kiverte oket.

 

Az en verziom dramaibb volt, de tenyleg rosszul emlekeztem :)

Előzmény: Törölt nick (12813)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.24 0 0 12813

Hollandia nem jutott ki 1986-ban,s a sógorok se. négy ével később igen,csak akkor már mi mradtunk itthon...

a mezőny: 

https://hu.wikipedia.org/wiki/1986-os_labdarúgó-világbajnokság_(keretek)

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/1990-es_labdarúgó-világbajnokság_(keretek)

Előzmény: Zsoldos (12811)
mestalla Creative Commons License 2016.06.24 0 0 12812

Szuper lett a kapu!Hány centi magas és széles?Esetleg 2 darabot lehetne-e rendelni?!

Előzmény: arsenal4 (12805)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!