Keresés

Részletes keresés

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.11 0 0 97594
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.11 0 0 97593

"az orszag egyik legszebb es legkellemesebb idojarasu tajan elek"

Ezzel most kivancsiva tettel. :-) Melyik az a legszebb es legkellemesebb idojarasu taj?

Előzmény: Törölt nick (97589)
2Bálint Creative Commons License 2018.03.11 0 0 97592

Hol van az a nálunk?

Előzmény: ocso79 (97580)
ocso79 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 97591

Nem lepodnek meg ha IT teruleten dolgoznal 😉

Előzmény: Törölt nick (97589)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.03.11 0 0 97590

 Teljesen igazad van, Seci is említette már, h nem a fizu miatt van ott. Én is rohadtul szerettem ott lakni, életem egyik legjobb időszaka volt. De itthon is el lehet érni azt, amit írsz, kinek hogy alakul az élete. Nem megyek messzire, az enyém is elég stresszmentes, tudatosan alakítottam így, miután kiderült, h rámegy a gyomromra, ha nem vigyázok..

Előzmény: Törölt nick (97589)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97589

Nalam a jo elet nem csak a jo fizetesbol all, en Magyarorszagon meg jobban kerestem mint itt most. Korabban Londonban meg sokkal tobbet kerestem mint Magyarorszagon. Megis most elek a legjobban, mert gyakorlatilag stresszmentes a munkam, nem kell tulorazni, csak ha kedvem tartja (es akkor nem ingyen csinalom, hanem dupla penzt kapok erte) az orszag egyik legszebb es legkellemesebb idojarasu tajan elek, sokkal tobb a szabadidom es ugy altalaban sokkal nyugisabb az eletem mint barmikor korabban. De meg hosszan sorolhatnam, miert erzem itt jobban magam. Nekem ezek a dolgok is rengeteget szamitanak.

Előzmény: KawaBazsy (97579)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97588

Kőműves, burkoló, karosszéria lakatos, fényező.. :-)

Előzmény: cam aro (97586)
cam aro Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97587
Előzmény: seci (97583)
cam aro Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97586

sorolsz jo szakmat nyelvtudas nelkul ? 

 

...a trafikost, meg a gazszerelot hagyd ki. 

a hatszelet is. 

nu ?! 

Előzmény: KawaBazsy (97579)
Dorka 57 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97585

(angliában mosogatnak)

 

:-(((

Előzmény: KawaBazsy (97582)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97584

Hehe, nagyon jó. Egyébként nálunk is a manufacturing floor-on mindenki boven 40 feletti (tobbseg inkabb 50 feletti), mig az irodak tele vannak fiatalokkal (a mi szukebb teamunkben en es meg egy kollega vagyunk 40-45 kozott, mindenki mas (hatan), fonokomet is beleertve, 30 koruli vagy az alatti).

Előzmény: seci (97583)
seci Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97583
Előzmény: KawaBazsy (97582)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97582

Jah. Nálam már évek óta így van, h ha elmék vhova fizikai melót (is) csinálni, akkor ott általában én vagyok a legfiatalabb (most 44), a kollégák hasonló korban vannak, vagy iősebbek. Nem tom hol dolgoznak a fiatalok, biztos a marketing osztályon..

Előzmény: ocso79 (97580)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97581
ocso79 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97580

Nallunk pl egyszeruen nem talalnak villanyszerelo karbantartot.

Akik vannak azoknak  a nagyresze  50+ vagyok En 39 meg egy lengyel srac 40 eves.

4on 4 off persze nem a legbaratsagosabb munkaido de £35k kezdofizetes.

Nem szakadsz meg, megse talalnak embereket.

 

Előzmény: Törölt nick (97577)
KawaBazsy Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97579

Izé.. ha jó szakmád van, akkor még nyelvtudás nélkül is jól kereshetsz, itthon is.. :-)

Előzmény: Törölt nick (97577)
cam aro Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97578

 

 

nekem ilyen volumenre nincs kapacitasom. 

van,.  ahol erdemi vita van.

nincs, ahol ertelmetlen.

 

koszi. 

Előzmény: Törölt nick (97577)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.10 0 0 97577

Azert szerintem annyiban igaza van, hogy sokak hsz-eiben (tobbek kozott a te hozzaszolasaidban is) tultengenek a hulye angolokat ostorozo velemenyek. Mikozben szerintem semmiben sem rosszabbak mint a magyarok. Nyilvan vannak itt is hulyek es hulyesegek. De pl. az altalad is emlitett birodalmi ontudatot en meg sosem tapasztaltam a kornyezetemben. Lehet persze, hogy ez azon is mulik, kik kozott elsz.

 

En igazabol azt nem ertem, hogy akiket ennyire zavarnak a "hulye angolok", azok miert elnek itt? En minden hulyesege ellenere szeretem ezt az orszagot, szerintem jo hely meg mindig. Annak ellenere, hogy azert messze nem olyan jo mar, mint mondjuk 10 eve volt. A politikusok meg mindenhol beszelnek hulyesegeket, pontosabban mindenhol hulyesegeket beszelnek, es teny, hogy mar itt is probalnak az emberek alantas osztoneire hatni. De ez nem angol sajatossag.

 

Tenyleg nem szemelyeskedni akarok, de te peldaul miert elsz itt? Ha jol emlekszem, meg csak nem is a szakmadban dolgozol, hanem alacsonyabb szintu munkad van. Ha csak most kezdted az itteni eleted, ez meg ertheto, de hosszu tavon nem latom ertelmet, csak megkeseredik az ember es masokat kezd el hibaztatni a sikertelensegeert. (ezt nem rad mondom konkretan, hiszen nem ismerlek. De sok ilyen embert lattam mar).

 

Az en tapasztalatom az, hogy ha van egy jo szakmad, beszelsz angolul (nem Rigo utcai kozepfokon, hanem itt is ertekelheto szinten), akkor itt remek eleted lehet. Foleg akkor, ha nem foglalkozol sokat azzal, mirol beszelnek a politikusok. Viszont az nagyon nem mindegy, hol elsz. Mikor nemreg beirta valaki, hogy 800+ fontert ajanlottak neki egy birminhami peneszes lakast, nem akartam hinni a szememnek. Nem csak azert, mert Birmingham-ben semmi penzert nem elnek, hanem azert sem, mert a mi millioszor elhetobb kornyekunkon ezert a penzert peneszmentes detached hazat lehet berelni, gyonyoru kerttel. 

 

Amit mondani akarok ezzel az, hogy szerintem meg kell dolgozni a jo eletert. Es nem csak ugy, hogy bejarunk a munkahelyunkre, es ott kemenyen dolgozunk. Nekem is idobe telt itt, amig megtalaltam a helyemet, a fel orszagot bejartam, mire elertem oda, ahonnan mar nem akarok tovabb menni. De ez azoknak, akik mar egyszer orszagot valtottak, nem lenne szabad, hogy gondot jelentsen. Szerintem.

Előzmény: tzh (97572)
cam aro Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97576

nem szemelyeskedes volt, hanem velemeny. . :P 

 

 

 

 

 

Előzmény: tzh (97572)
Bmrenault Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97575

Elfelejted hogy elég 10 cm hó hogy megálljon az élet, és ez már a betelepültekre is igaz nemzetiségtől függetlenül. Gumis hülyén nézet mikor 4 évszakos gumit kértem, és még megmagyarázta hogy mért nem kell.

Az ejtőtankos melegvizrendszer is egy akkora nemzeti hagyomány..... 70 évektől volt bojler magyarországon..... Elektromos hálózat?

Előzmény: tzh (97572)
Caitlin Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97574

kapcsolodoan.... Uj helyen ralatunk a szokokutra. Ferj (epitomernok eredetileg) mondta par oraval a havazas kezdete utan, h biza ezt ki kene kapcsolni. Elso ejszaka (-5 korul volt ejjel talan) reggel is nezte, h nini ez meg mindig megy... Ezt osszes havas/jeges napon eljatszottuk. Majd az olvadas utan konstatalta, h urban myth kelet europaban, h le kell fagyban kapcsolni a szokokutat, itt is milyen szepen csobogott vegig, bar a viztukor az befagyott 95%ban : )

(ez most inkabb humor akar lenni)

Előzmény: tzh (97572)
Caitlin Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97573

Nalunk kolok elso hanyasa kb 1.5 evesen volt. Megevett 1 kilo zoldborsot! Apja etette, en csak a vegen lattam, h mind elfogyott.... :) Ijeszto a magas laz, de mi 39 alatt ha lehet nem csillapitjuk, altalaban fel-1 nap alatt kifutja magat. Ha megse akkor kap gyerek lazcsillapitot. Eleg borzaszto a beteg gyereket latni, olyan elesettek tudnak lenni....

Előzmény: KawaBazsy (97548)
tzh Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97572

Folosleges szemelyeskedned. Bazzeg

 

Es nem volt -30, de meg csak nem is -10 ott ahol ez most megtortent, es ilyen hideg itt sem csak 100 evente fordul elo. Nem minden evben, de ha "csak" minden 20 evben, akkor mar igenis okorseg.

Es abbol, hogy valami tradicio, meg "igy szoktuk" meg nem kovetkezik logikusan, hogy ugy a jo.

Es nem hivatkoztam egy szoval sem Magyarorszagra. Nem is tehetnem, mert az epitestechnologia nagyobb resze nemet nyelvteruletrol erkezett oda.

 

PS: Hallgatsz-e radiot? Nem "zeneit", hanem amiben beszelnek. Amikor kormanyparti politikust hallok, akkor nem ritkan sugarzik a felsobbrenduseg erzese abbol, amit mondanak, erre akartam celozni, de neked muszaj volt kiforgatni, es a "magyar buszkeseg, ontudat" kartyat kijatszani.

Előzmény: cam aro (97568)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97571

Izé... Épp most januárban... Havas Szahara :-)

https://edition.cnn.com/2018/01/09/africa/sahara-snow-trnd/index.html

Bocsi, nem tudtam megállni :-)

Előzmény: cam aro (97568)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97570

Jut eszembe errol, meg evekkel volt egy cikk valahol, hogy tobb tersegben olyannyira regi es toldozott-foltozott a vizrendszer, hogy a viz 40-50 szazaleka(!) nem jut el egyetlen fogyasztohoz sem, hanem elfolyik utkozben... Ketlem hogy azota sokat javult volna a helyzet.

Előzmény: tzh (97566)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97569

Igen, egyetértek. Szavazók egy része is épp ezért szavazott a kilépésre szerintem, "EU szar, mi britek vagyunk a f*sza gyerekek, nem kell nekuk az EU, majd most megmutatjuk nekik"-gondolatot kovetve.

Előzmény: tzh (97565)
cam aro Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97568

mintha valami epitesz lennel.. nem ? 

 

akkor miert nem tudsz a helyi jellegre vonatkoztatni ? 

gondolod hogy az angol hazakon kivul futo drain, meg egyeb csovek mind hulyesegbol adodnak ? 

...evszazadok eredmenyekent  ? 

nincs ennek semmi koze a helyi tapasztalthoz ? 

mindenhol masfel meterre kell verni a csoveket a fold ala, mert 30 fokos minusz is johet

100 evbe egyszer ? 

 

mert annyi eszuk nem volt, hogy eleg melyen legyen, biztonsagos mertekben a fagyhatar alatt.""

nem eszuk nem volt.. hanem  ilyen iranyu tapasztalatuk.

havas szaharat lattal mar ?  

bazzeg.

 

 

 

Előzmény: tzh (97566)
cam aro Creative Commons License 2018.03.09 0 0 97567

sk velemeny jon.

 

semmivel nem hulyebbek az atlag angolok mint az atlag magyarok.  

annyi hatranyuk van, - english - hogy nem egy gyanakvo kornyezetben nottek fel..

ehez felesleges a vilagbirodalmi mitoszt emlegetni, mert kis magyarba ugyanezt csinaljak az 'osmagyarok' 

 

egyszeru dologrol van szo. 

nezd meg berlusconiG olaszorszagat. (BAN mentes ? :)) 

a politika atvedlett valami massa, mint eddig volt. 

igen. 

jol erted.

legalizalni kell/ett az illegalis profitot, es erre minden orszagban a legegyenesebb ut az allam

apparatus igenybe vetele/elfoglalasa.

tradicio fuggo hogy ebbol melyik nepesseg milyen gyorsan ebred fel. 

de a jo hir az, hogy eddig mind felebredt.  

(aztan vissza is esett.. :) 

 

(May 1000 fontos gatyajara fogadok, hogy hard brexit eseten sem fog szukolkodni,

csak hogy ertsd, kik dontenek a sorsodrol. ) 

Előzmény: tzh (97565)
tzh Creative Commons License 2018.03.08 0 0 97566

Biztos tevehedek, remelem, hogy tevesen erzem ezt az uzenetet sugarozni a nep fele, hogy ami brit, annal jobb nem kell, "mert nincs is jobb". Egy olyan orszagban, ahol mindossze egy het volt az igazi tel (tavaly lenyegeben nem is volt), es mar ennyi eleg kifutni a gazbol, es hogy szetfagyjon egy nagyvarosban a fonyomo, mert annyi eszuk nem volt, hogy eleg melyen legyen, biztonsagos mertekben a fagyhatar alatt.

tzh Creative Commons License 2018.03.08 0 0 97565

Nagyon sokara jonnek ra, esetleg, mert ez technikailag egyenlo lenne annak beismeresevel, hogy "nem mi, britek vagyunk a legjobbak, nem mi tudjuk a legjobban, nem mi vagyunk a legfelsobbrenduek Europa es annak kornyeken, regota kozunk sincs ahhoz, ami egykor voltunk: vilagbirodalom". Kisse sarkitva irtam, de valami ilyesfele identitas valsag kellene ezt az egeszet megelozze, ami elsokent politikusok felol erkezne uzenetkent, aka politikai ongyilkossag. Erre meg aztan varhatunk.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (97563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!