Keresés

Részletes keresés

nagypapi51 Creative Commons License 2007.07.29 0 0 43964
a módszert tekintve kb. azt, mint az elkapart máj.
Előzmény: úrnő (43963)
úrnő Creative Commons License 2007.07.29 0 0 43963
Más:
Többször írtad a következő kifejezést: "elkapart szalonna". Ez mit jelent?
Előzmény: nagypapi51 (43962)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43962

A cseheknél még mindig kapható,  igaz, aranyáron

Néha a Remoska topikon kínálnak régit (konyhaasztal)

Előzmény: faág(i) (43961)
faág(i) Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43961
Istenem, remoska! Mit nem adnék érte, ha még meglenne... Szerintem ebben nyáron is tökéletesen meg tudod sütni a zöldségeket, mert kifelé nem melegít, viszont felülről süt. Én régen egy csirkét tettem bele, félsüléskor köréborítottam zöldséget (z.borsó, s.répa, vagy bármilyen vegyes) és pirosra sütöttem a pipit. Isteni volt, és abszolút fogyókúrás:))
Előzmény: bd (43942)
beetee Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43960

Mi tavalyelőtt Horvátországban nyaraltunk egy nevenincs faluban a tengerparton.

A szállásadóinknak volt 2 olajfája. Az asszony minden reggel vízbe mártott seprűvel bevizezte a fák leveleit, leszedte az elszáradt leveleket, szóval odaadóan gondozta.

 

Elmondta, hogy szüretkor átviszik a termést a szomszéd faluba, ahol van olajmalom és így lesz kész olajuk. Az egész családot ellátja az a két kis fa egész évre.

 

Kaptam egy kis kóstolót. Nálam azóta az az etalon. Hiába csak hagyomány nélküli horvát olívaolaj...

 

A VomFass-ost majd letesztelem... :)

Előzmény: ribizli (43959)
ribizli Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43959
Szerintem ezt a Lucesse-t lehet "normál" olívaolajként használni, főzéshez, amikor nem extraszűzre van szükség, salátára (kenyérre) meg pl. Robustot. :)
Amúgy az én ízlelőbimbóimnak van már a Robustonál kedvesebb, egy krétai olaj, aminek frissen vágott fűhöz hasonló illata és íze van - salátán fantasztikus. (A VomFass-ból származik, nagyon drága, de csak salátához elég sokáig tart.)
ribizli
Előzmény: Zitka (43951)
joy Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43958

Bocsi, nem fogalmaztam pontosan, ez egy grill-buli anyagai, és kenyeret nagyon keveset fogyasztunk hozzá, mert csak a helyet foglalja a sok finomság elől!

A húsokat nem részleteztem, az másik témakör.

:o)

 

Apu anno szinte mindent kanyérnélkül evett, mert:

"Minek? A gabonát egyék az állatok, majd utána megeszem húsukban, ami kell!"

 

/Igaz a zöldségekre is ezt mondta:

"Egyék, nyulak, birkák, marhák, én meg őket eszem meg"... /

:o)))

Előzmény: ZsuR (43955)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43957
Nem is. . .:)) nagyon keves lesz belole - mert vekony retegben kell sutni, hogy ne legyen leveses, hanem szepen karamellizolodjon a zoldseg.

Igaz, hamar sul, lehet tobb tepsivel sutni ha kell. Egy focacciara ez eppen eleg. . .
Előzmény: Kero (43956)
Kero Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43956
Hey! ezt mar megcsocsalta valaki! :-))
Előzmény: ZsuR (43954)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43955
Micsoda izek. . .ezt mind a kenyerre teszed? Vagy ez egy sult zoldseg koret?
Előzmény: joy (43945)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.27 0 0 43954
Tudom, ez nem valami nagy latvany de az ize jo - es friss zolddel (bazsalikom, rozmaring) meg egy kis jofele oliva olajjal nagyon finom kiseroje a friss paradicsom szeleteknek a focaccia tetejen.
Előzmény: Kero (43944)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43953
nem az, de teljesen jó, én ezt használom.
Előzmény: Zitka (43951)
joy Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43952

Jujjdejó, hogy belinkelted. Már régóta keresem, de elkevertem a címet.

Köszi!

 

Tanulságos!

Főleg az ár arányokat is figyelemvbe véve!

 

Kár, hogy az általam legkedveltebb Monini Granfruttato nincs benne.

Így nem sejtem magam, hol vagyok?

Előzmény: Zitka (43951)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43951

Közben én is utánanéztem, tényleg nem ez az a bronzérmes...

Itt a teszt:

http://www.stiftung-warentest.de/online/essen_trinken/test/1294892/1294892/1293329/1295837.html

 

e szerint ez a Luccese extra virgin csak épp-hogy-megfelelt minősítést kapott. (4,1)

Előzmény: ribizli (43950)
ribizli Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43950
Zitka, ha jól emlékszem, Te írtál egy linket vmi német tesztoldalra (mint olvtársnő :)), ahol egy lidis olívaolajat dícsértek. :)
Szerintem pont ezt a mostani ajánlottat vettem én akkor (2 éve?), és nem volt semmi különös, de nem a tesztmagazinban dícsért változat.
ribizli
Előzmény: Zitka (43947)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43949

:-DDDDDDDDDDDD

Pedig már nincs is olyan nagy meleg....  De a feledékenységet ezexerint nem csak a meleg okozza.

 

Nálam is itt figyel egy literes Robusto a spájzban, lehet, hogy mégse kéne agyonvásárolnom magamat... :-)

Előzmény: beetee (43948)
beetee Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43948

Az olasz topikon nem merem megírni :)))), de egyik olvtársnő egyszer belinkelt egy nagy tesztmagazin által elvégzett tesztet és meglepően jól teljesített ez az olaj.

Sok nagynevű (olasz.. :)  ) olajnál is jobbnak találták a minőségét.

Konkrétan sorrendileg azt hiszem a harmadik lett a sok nagy volumenben eladott olaj között.

 

Szubjektív: másfél üveg van itthon (és most hoztam egy Robusto-t) :)))

Előzmény: Zitka (43947)
Zitka Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43947

Az olasz topikon nem merem :-))))), de itt megkérdezem. Próbálta már vki ezt az extraszüzet?

http://www.lidl.hu/hu/home.nsf/pages/c.o.pc.p.extraszuzolivaolaj

 

Így akciósan elég kedvező árnak tűnik, de a minőség vajon milyen?

joy Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43946

Hasonlóan, mint a vinettának valót:

fölkarikázod vastagabbra a hagymát, megsütöd bordás serpebyőben, és kész...

Foghagymát gerezdekre bontva héjastól mellédobálod, és forgatgatva megsütöd közben.

Én úgy emléxem, a vinettába is finomabb sütve.

:o)

Előzmény: bd (43942)
joy Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43945

Tegyetek mellé fej foghagymát is!

Én is szoktam a grill parazsában a krumpli, kukorica mellett hagymát-foghagymát is sütni. Hozzá a rácson paprikákatt, kicsi paradicsomokat, cukkinit, padlizsánt. A rácsozottakat ahogy engedi lebűrözöm, földarabolom, hozzákockázok nyers uborkát, kicsit sózom, rápiszkálom-nyomom héjukból a sült hagymákat, meglocsolom citromlével, balzsamecettel, kevés olívával, jég és fetakockákat szórok rá, és megesszük a grillezett húsokkal, baconba csomagolt csibemájjal...

Félbevágott minimozzarella golyókkal is remek!

Előzmény: ZsuR (43937)
Kero Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43944
ezer éve nem sutottem kenyeret, de focaccia recepted kiutott, lehet megproba majd..:-)
Előzmény: ZsuR (43943)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43943
Igen - elnezest, hogy mas fozo alkalmatossagot nem foglaltam bele a receptbe - tehettem volna, mert szoktam maskepp is csinalni, pl sutoben.

A hagymat szeletekre vagom (nem szeretem karikazva) es egy tepsi aljan elrendezem oket, pici so, pici olaj es addig sutom amig szep szinu nem lesz. Nem szabad sokat tenni bele, mert akkor nem olyan jo.

A grillem vezetekes gazrol megy - ezert ha tehetem kinnt fozok nyaron. Tavasszal meg osszel meg azert jo kinnt fozni, mert ad egy kis meleget ha kinnt vagyunk :))/ - es mi eleg sokat vagyunk kinnt.

Tudom, sokan "bogracsoznak" otthon gazzal, nem igazi tuzzel. Innen csak egy lepes a gazos grill. . .
Előzmény: bd (43942)
bd Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43942
Zsur ír nagyon tetszőt:
Egy kozepes fejet megtisztitok a hejatol es ovatosan bevagdosom, ugy, hogy a hagyma egeszben maradjon. Kicsi sot, olajat teszek ra, es foliazom.

Kb fel ora mulva kinyitom, akkor kapja meg a karamell izt es szint.

és beetee ezt grillezve 43936-on.

Hogy készíthetném el anélkül, hogy 3 fej hagymáért begyujtanám egy órára a sütőt, vagy várni kellene egy kertypartygrillezésre?
A konyhai sütőmön kívül van még itthon mikro. remoska, NDK partigrill, öntötvas bordás grillserpenyő (azon sütöm a vinetának valót).

bd

Előzmény: beetee (43936)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43941
Itt egy masik, majd hasonlitgatok. . .

English Muffins
1 2/3 cup milk
2 1/2 tablespoons butter
1 package active dry yeast
1 heaping tablespoon granulated sugar
1/3 cup warm water
1 large egg
2 teaspoons salt
1 tablespoon vinegar
5 cups unbleached flour
Cornmeal or bread crumbs
Heat the milk and melt the butter in it. Cool.
Combine the yeast, water, and sugar. Allow to proof for a few minutes.
Combine the cooled milk mixture with the yeast mixture in large bowl. Add the egg, salt, and vinegar, along with half the flour and mix at medium speed for about 5 minutes. Add in remaining flour and mix well. The mixture will be sticky. Cover and allow to rise in draft-free area for 1 hour.
Pour cornmeal or bread crumbs into a bowl. Grease two baking sheets. Take approximately 1/2 cup of dough into your hand and form a ball. Flatten and place in cornmeal, turning once. Place muffin on the greased cookie sheet and flatten to a 3-inch circle. Allow muffins to rise for about 8 minutes.
Heat a griddle or skillet over medium-low heat. Place the muffins on the griddle and cook 7 minutes on each side. Allow to cool completely.
Makes about 16 muffins.
Előzmény: ZsuR (43940)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43940
Meg nem sutottem otthon - de bizok a forrasban. Delutan-este tudok forditani, most megyek dolgozni. . .

English Muffins
Recipe courtesy Alton Brown

1/2 cup non-fat powdered milk
1 tablespoon sugar
1 teaspoon salt
1 tablespoon shortening
1 cup hot water
1 envelope dry yeast
1/8 teaspoon sugar
1/3 cup warm water
2 cups all-purpose flour, sifted
Non-stick vegetable spray
Special equipment: electric griddle, 3-inch metal rings, see Cook's Note*
In a bowl combine the powdered milk, 1 tablespoon of sugar, 1/2 teaspoon of salt, shortening, and hot water, stir until the sugar and salt are dissolved. Let cool. In a separate bowl combine the yeast and 1/8 teaspoon of sugar in 1/3 cup of warm water and rest until yeast has dissolved. Add this to the dry milk mixture. Add the sifted flour and beat thoroughly with wooden spoon. Cover the bowl and let it rest in a warm spot for 30 minutes.
Preheat the griddle to 300 degrees F.

Add the remaining 1/2 teaspoon of salt to mixture and beat thoroughly. Place metal rings onto the griddle and coat lightly with vegetable spray. Using #20 ice cream scoop, place 2 scoops into each ring and cover with a pot lid or cookie sheet and cook for 5 to 6 minutes. Remove the lid and flip rings using tongs. Cover with the lid and cook for another 5 to 6 minutes or until golden brown. Place on a cooling rack, remove rings and cool. Split with fork and serve.

*Cook's Note: Small tuna cans with tops and bottoms removed work well for metal rings.


Recipe Summary
Difficulty: Medium
Prep Time: 15 minutes
Inactive Prep Time: 30 minutes
Cook Time: 12 minutes
Yield: 8 to 10 muffins
User Rating:
Episode#: EA1G06
Copyright ? 2006 Television Food Network, G.P., All Rights Reserved
Előzmény: Törölt nick (43938)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43939
meg van beszélve :-)
Előzmény: Shalina (43923)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43938

itália szombattól vár :-)

 

english muffin recepted? arra kiváncsi lennék, sztem lehetetlen otthon ilyet. hatalmas lukak vannak benne, majdnem olyan, mint egy képviselőfánk, kenyértésztából, szal nem egy könnyű műfaj... 

Előzmény: ribizli (43921)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43937
Hm. Egyszeruseg. . .jo visszamenni az alapohoz. . .:))

Koszonom!
Előzmény: beetee (43936)
beetee Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43936

:)

Én grillen egyszerűen héjastól teszem fel a hagymát és hagyom is, hogy a külső héj ráégjen. Mikor már puha, akkor csak le kell hántani a külső burkot és ott a finom saját magában párolódott-sült hagyma.

 

Milyen jó, hogy többrétegű. :)))

Előzmény: ZsuR (43935)
ZsuR Creative Commons License 2007.07.26 0 0 43935
Tudom, miert ragadott meg ez a recept - a hagyma miatt. Nagyon szeretem a karamellizalt hagymat - pizzan, focaccian, vagy csak siman masodik koretnek.

Amikor grillen keszitek valami hust akkor szoktam foliaban krumplit tenni sutni - es annak kell ido, legalabb egy ora - es az eppen eleg a hagymanak is. Egy kozepes fejet megtisztitok a hejatol es ovatosan bevagdosom, ugy, hogy a hagyma egeszben maradjon. Kicsi sot, olajat teszek ra, es foliazom.

Kb fel ora mulva kinyitom, akkor kapja meg a karamell izt es szint.
Előzmény: ZsuR (43931)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!