Keresés

Részletes keresés

J.Zoli Creative Commons License 2003.01.04 0 0 187

Nekem miért nem dőlt betü az idézet ? :)

(biztos mert nem olvasom a html oldal kezdőknek topicot..)

J.Zoli Creative Commons License 2003.01.04 0 0 186

Üdv

>folyamatosan scannel, ha barmelyik csatin >forgalom van, azt hallom.

>monitor gombbal csak egy adott csatit tudsz >hallgatni amig nyomva tartod, scant viszont >csak egyszer kell megnyomni, es onnantol kezdve >folyamatosan scannel.

Az idáig rendben van, de a csatikon scannel, vagy pedig a CTCSS kódok között, ha az adott csatin éppen forgalom van ?

a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.04 0 0 185
Vett jelnél a CTCSS kódokat végigscanneli és megáll ha megtalálja?

folyamatosan scannel, ha barmelyik csatin forgalom van, azt hallom.

Vagy nyomod örökké a Motoroláknál a monitor gombot (ha van) ...?

monitor gombbal csak egy adott csatit tudsz hallgatni amig nyomva tartod, scant viszont csak egyszer kell megnyomni, es onnantol kezdve folyamatosan scannel.

Előzmény: J.Zoli (174)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.04 0 0 184
en a T6222 hive vagyok, de a TA-szeria is kiraly, TA200at pl az amerikai hadsereg kikepzesnel hasznalja. gondolom ez elarul valamit a minosegrol.
Előzmény: lotht (173)
flektogon Creative Commons License 2003.01.03 0 0 183
Ma délután újabb sétát tettünk a cserélt Cobrával. Nyílt terepen 1,5-2 km-ig távolodtunk, jól működött. Remélem megtartja ezt a jó szokását.
Macok Creative Commons License 2003.01.03 0 0 182
A minőségellenőrzés mindig a gyártó feladata. Kivétel, ha jelzi a vevőnek hogy bibi van, a vevő pedig azt mondja, hogy nem baj, eladom így olcsóbban, csak ti is adjátok olcsóbban. Persze itt megint jön, hogy milyen név alatt fut a cucc, és nem félti-e a gyártó a tekintélyét a piacon.
Kondenzátor ügyben, mi jártunk már úgy, hogy visszadobtuk a két éves kondit a beszállítónak, mert két év állás után már nem tudja, amit kéne, és így nem voltunk hajlandók felhasználni.
Levélhez sok szerencsét.
Előzmény: L-Wolf (181)
L-Wolf Creative Commons License 2003.01.02 0 0 181
Sziasztok,

egyre erősebb bennem az érzés hogy hibás/gagyi alkatrészekről lehet szó. Maguk a készülékek nem álhattak régóta raktárban, mert új típusok. Persze rakhattak beléjük 20 éves tranzisztort. Amúgy van egy telefonom 1928-ból, és most is jó benne az egy drb kondenzátor. Meg minden más, csak a mikrofont cseréltem.

Az azért érdekes, hogy egy pár adó-vevőből egy romlik el. Egyet az OK stócból, egyet a selejtből csomagoltak? Talán egy értékesítési manáger jó számokkal akarta zárni az évet? Esetleg a Cobránál dúl a mágneses vihar?

Az csak egy dolog, hogy az EW dömpingáron esetleg hibás árut szerez be, de ki az aki eladja és miért? A minőségellenőrzést végezze el a gyártó. Szerintem a forgalmazó is szívhatja a fogát, de az elfogadhatatlan, hogy titkolják a problémát, és csak egy kis nyomásra hajlandók megtenni a kötelességüket.

Írtam levelet a Cobrának, kíváncsi vagyok, reagálnak-e.

Előzmény: magpet (178)
flektogon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 180
Szériaszám... ugyan már! Ebben az esetben kutya sem foglalkozott vele. Azt sem tudták hol keressék.
Előzmény: Macok (179)
Macok Creative Commons License 2003.01.02 0 0 179
Hasonló kütyük gyártásának a minőségbiztosításával foglalkozok, két öteletem van:
1. előfordul, hogy okos emberek rámondják ismerten is hibás szériára ( pl. elcserélt vagy bizonytalan alkatrész)hogy az még jó úgy, aztán mehet a piacra. Persze ilyen a jobb márkáknál, ahol nem sajnálják a plusz melót a név tekintélye miatt, nem fordul elő.
2. elfeküdt valamelyik raktárban a cucc (a gyártási időt valahol tutira meg lehet találni benne, persze ha szétszeded ugrott a gar), és ilyenkor a gyatrább elektrolit kondik meg szoktak halogatni benne.
A gyártónak írt levél a gyártó szempontjából sokat ér, elég jól nyilván vannak tartva az ilyen kütyük szériaszám szerint, de biztos nem fogják megírni, hogy bocsánat, szériahibás volt a cucc. Bár gavallér gyártók néha még cserekészüléket is küldenek.
Bocs hogy ilyen hosszú voltam.
Előzmény: flektogon (176)
magpet Creative Commons License 2003.01.02 0 0 178
Szerintem is megvettek egy pár raklap olyan cuccot, amit nem kellett volna. Lehet hogy én vagyok rosszindulatú, de simán el bírom képzelni, hogy az ilyen giga-áruházak töredékáron összegyűjtik az ilyen árut mindenféle gyártóktól, mindezt szándékosan. A katalógusban jól mutat, egy része még működik is, az a pár ember, akit átb@sznak vele, meg túl kevés ahhoz, hogy felizgassák magukat.
Az én MT220-asaim jól működnek kb. 8 hónapja. Lehet hogy csak szerencsém volt, de az se kizárt, hogy az EW a ludas a 700-asokkal kapcsolatban. Gyártási hibák mindenhol vannak, de korrupt figurák is, akik egy kellemes megegyezés keretében díszdobozban átadják a hibás cuccot.
Előzmény: flektogon (176)
lotht Creative Commons License 2003.01.02 0 0 177
Ez nagyon gáz, tuti hogy valami csökkentett értékű szállítmányt vett az EW! :((
Előzmény: flektogon (176)
flektogon Creative Commons License 2003.01.02 0 0 176
Hát nyilván valami hasonlóra gondoltam. Egyébként ma voltam a Cobrával a gar. szervizben: az eladók teljesen tanácstalanok, mutogatnak az EW-re, (pedig a jótállási papír egyértelmüen öket jelöli meg) állítják hogy nem volt még panasz. Némi presszió hatására azután elökerülnek a visszavitt darabok hogy válasszak közülük. (Minden második rossz (!) ) Ketten vagyunk, egyikünk ül a kocsiban, a másik meg sétálgat a házak közt, így tesztelünk. (600 m-re tudok eltávolodni zajzár kapcsolás nélkül) Nagy nehezen kiveszünk egyet, remélhetöleg jónak bizonyul hosszútávon is. A garanciajegyen nincs nyoma a cserének, gondolom ez sem szabályos. Eladók közlik itt van, húzzunk el, legközelebb boldogítsuk az EW-t.
Így most van két müködö PMR-ünk meg az elhetározás: amint lehet kicseréljük Motorolára...
Előzmény: a forest mighty black (171)
lotht Creative Commons License 2003.01.02 0 0 175
Tudomisén... :((
Ideje lenne már alaposan kitapasztalni.
Szégyellem, de nem nagyon ismerem.
Előzmény: J.Zoli (174)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.02 0 0 174

Scan üzemmód?
Vett jelnél a CTCSS kódokat végigscanneli és megáll ha megtalálja?
Az azért nem rossz.
De azért a 00 csati is elkel...
Vagy nyomod örökké a Motoroláknál a monitor gombot (ha van) ...?
lotht Creative Commons License 2003.01.02 0 0 173
Egy pár.
Motorola TA288 rulez! :))
Előzmény: a forest mighty black (172)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.01 0 0 172
ne hulyeskedj, ennyi penzert Motorolat kapsz.
Előzmény: lotht (119)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.01 0 0 171
a Motorola T6222 darabja 90 euro a www.telido.de -nel, en is ott vettem. vox, scan, scan filter, voice scrambling, cseppmentes, massziv bakelit haz, elpusztithatatlan. hasznalt TA200-asok is vannak ebay-en korrekt aron.
Előzmény: flektogon (169)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.01.01 0 0 170
ellenben a motorolakban altalaban van scan uzemmod, ezert a 00 csatornanak nincs sok ertelme.
Előzmény: magpet (1)
flektogon Creative Commons License 2003.01.01 0 0 169
Hát igen: az ára az vonzónak tűnt, és hegyekben állt az EW-ben. A szükséges dolgokat tudja, és csak Geocachinghez szeretném használni, ezért nem vettem komolyabbat. Ami igazán tetszett volna annak db.-ja 40 pénz...
Előzmény: TamiBT (166)
L-Wolf Creative Commons License 2003.01.01 0 0 168
Sziasztok,

a Cobrát 25e ért adták párban. CCTS-t tud, a formája és a háza elég jól megtervezett, ütésááló, cseppálló, a szolgáltatásai megfelelőek (scant nem tud, de pl Vox meg egy két apróság van), így, ha működne, nem lenne rossz vétel.

Lehet, hogy a konstrukció jó, mert bizonyos Cobrák működnek - de elképzelhetőnek tartom, hogy kétes minőségű alkatrészeket alkalmaztak. Ha pedig valóban az történt, hogy keletre jó felkiáltással nem teljesen 100 % os készülékeket illetve hibás szériát is piacra dobtak volna, az sokat csorbíthat a gyártó reputációján. Azt hiszem, ha lesz egy kis időm, írok nekik egy érdeklődő levelet, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak.

Előzmény: J.Zoli (167)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.01 0 0 167
Üdv

Mennyiért dobálták a Cobrát? (párban gondolom)

Tud CTCSS-t vagy DCS-t?

BUÉK

TamiBT Creative Commons License 2002.12.31 0 0 166
Hi flektogon!

- Anno a vasarlasnal miert is dontottel a Cobra mellett?

Tami

Előzmény: flektogon (165)
flektogon Creative Commons License 2002.12.31 0 0 165
Csatlakozom az elöttem szólókhoz: az általam vásárolt Cobra párosból is elromlott az egyik. Mivel eddig nem voltam itthon, azt pedig hogy visszaveszik az EW-ben csak most olvastam, marad a szervíz vagy mi Kispesten. Meg a boszúság: a 2002-ben vett műszaki cikkek (telefon, tv, mosógép, PMR, stb) nálam mind elromlottak. Pedig zömük nem valami névtelen márka volt. Lehet hogy mágneses vihar van a lakásban?...
magpet Creative Commons License 2002.12.27 0 0 164
meglehet, hogy az MT700 rossz konstrukció, az se kizárt, hogy Taiwanon alszanak a minőségellenőrök, de van még egy eshetőség. Sajnos a "nagyonolcsó" cégeknél (EW, Tesco, és egyéb gigamarketek) megesik, hogy egy-egy gyártótól átveszik a kishibás/bizonytalan/régen raktárban pihenő cuccokat (ez utóbbi inkább pl. az autóguminál gáz), és jó olcsón mérik. Ez nem minden olcsó cuccra igaz, de sajnos megesik.
Ez persze az MT700-asok bajain nem segít...
Előzmény: L-Wolf (161)
L-Wolf Creative Commons License 2002.12.27 0 0 163
Sziasztok,

ma este J.Zolival öszehoztunk egy összeköttetést. Végül a János Hegyről adtam 19.00-19.10 között, Alan-Albrecht Tectalk FM-el, fél Wattal - J.Z a XI-ben vett. Nálam a vétel teljesen tiszta, erős volt. Az adásom nem túl erősen, de érthetően jutott a városba 2-es térerővel 5-ös skálán. A kilátó mögött adtam, mert csak 16.00 ig lehet felmászni a tetejére. Lentről sokféle forgalmazás behallatszott, pl. orgonahangolók - az egyik a billentyűzetnél, a másik a sípok között, gyerekek, két nő, aki a bevásárlást beszélte meg, biztonsági őrök és valamilyen adatátvitel, ami rendszeres időközönként besípolt. A kilátó tetején bizonyára még jobbak az adás/vétel körülények.

JZ: köszönöm a próbát,

üdv mindenkinek,

W

L-Wolf Creative Commons License 2002.12.27 0 0 162
Pontosabban: ma 19.00-kor felmászom a Gellért, vagy a János hegyre és nyomkodok majd a 8-as csatornán szelhívó nélkül. Kapcsoljátok be a PMR-t, hátha össze tudunk hozni egy kapcsolatot
Előzmény: L-Wolf (161)
L-Wolf Creative Commons License 2002.12.27 0 0 161
Cobra MT700 Gáz

Sziasztok,

mint korábban írtam, az egyik Cobra MT700-am elromlott a párból, amit vettem, rögtön másnap. Kicserélték, és 15 nap után a következő csomagból is elromlott az egyik. Ez már nem lehet véletlen, annál is kevésbé, mert az EW-ben a visszárunál éppen előttem hoztak vissza Cobrát, és az eladó is elmondta, hogy nagyon sok reklamáció történt. Így már nem mertem újabb C-t venni, inkább a pénzt kértem. Korrektek voltak, mert a decemberben vásárolt hibás árut nem csak három napig, hanem hónap végéig vissza lehet adni. Tehát ha Cobrátok van, akkor nyúzzátok, mert ha szilveszterig kijön a hibája, akkor még ki lehet cserélni, és nem kell szervizbe rohangálni. Komoly probléma lehet a minőségellenőrző rendszerükkel Thaiföldön.

Tegnapelőtt én is óriási forgalmat hallgattam a PMR csatornákon; mindenkinek PMR-t hozott a Jézuska.

Ma 7.00-kor felmászom a Gellért, vagy a János hegyre és nyomkodok majd a 8-as csatornán szelhívó nélkül. Kapcsoljátok be a PMR-t, hátha össze tudunk hozni egy kapcsolatot.

W

kivi000 Creative Commons License 2002.12.26 0 0 160
ehh... kár, hogy nem előtte szóltál, ált. nincs bekapcsolva (a nagy forgalom miatt :)) )
Előzmény: moi1 (159)
moi1 Creative Commons License 2002.12.26 0 0 159
Ma reggel 9óra körül és délután 16 óra körül a 4-es csatornán kiáltoztam de nem válaszolt senki.A JET kútnál még időztem is.Majd legközelebb...
Helló!
Előzmény: kivi000 (157)
magpet Creative Commons License 2002.12.25 0 0 158
Sziasztok!
Nem kifejezetten PMR, de azért hátha érdekes!

OFF
Ha Te sem értesz egyet a Budapesten jelenleg uralkodó parkolási szisztémával, akkor írd alá ezt a kis petíciót, továbbá még arra is kérlek, hogy ha épp ráérsz, emilezd el a címet és a dolog kétmondatos lényegét ismerőseidnek!
Nem részletezem, mindent megtalálsz az alábbi oldalon!
A petíciót itt olvashatod és írhatod alá:

www.petitiononline.com/bpparkol

Köszönöm!
ON

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!