Keresés

Részletes keresés

SzekelyG Creative Commons License 2010.10.13 0 0 461

Kösz! Akkor érdemes többet foglalkozni vele!

Kb milyen messze volt a téma?

Előzmény: P*istD (459)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 460
értem
Előzmény: Törölt nick (458)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 459
Előzmény: P*istD (454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 458
Hát a közepén 2 cm vastag, sugara 3,5 cm.
Dcr 250 nem lesz jó mert a kis Canon gépemmel készítettem a fotókat. A Kodak még szarabb képet csinál mint ez:-S
Előzmény: P*istD (457)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 457
milyen nagyítót találtál hozzá?
ez jó lesz neked gyakorlásnak, aztán majd jöhet a dcr-250 ;-)
Előzmény: Törölt nick (456)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 456
Hát ez a virág per pill nem annyira, meg már fény se annyi van az udvarban (két ház között van az udvar).
De kicsit ügyeskedve jó lesz ez. De ez csak az én véleményem.
A méhes kép az nekem bejön. De lehet hogy csak azért mert még nem készítettem ilyen közeli képet.
Előzmény: P*istD (455)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 455
azért nem semmi nagyítás.
neked tetszik?
Előzmény: Törölt nick (453)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 454
párat tettem fel ide, végül is nem túl jól sikerült képek lettek.
próbálok válogatni belőlük és feltolom a picasara
Előzmény: SzekelyG (452)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 453
Köszi, nekem is tetszik, mintha csak nekem szállt volna oda:-)
Itt vannak a kért képek az első a sima makro mód a második a nagyítós:
Előzmény: P*istD (451)
SzekelyG Creative Commons License 2010.10.13 0 0 452
A Sigma 170-500+közgyűrűvel készített képeidet hol nézhetem meg?
Előzmény: P*istD (448)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 451
ez nagyon klassz.
Előzmény: Törölt nick (450)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 450
Oké!
Megyek is:-)
Előzmény: P*istD (449)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 449
persze, bármilyen téma lehet.
a fényképeződ gyári makró tudását kéne bemutatnod, majd azt, hogy ugyanabból a témából nagyítóval elé téve mit tudsz kihozni.
Előzmény: Törölt nick (447)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 448
a 200/4-ből melyik fajta van neked?
madarazni elég lesz a 300-as?
nekem csődöt modott, ezért vettem egy sigi 170-500-at
Előzmény: -FRIPP- (446)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.13 0 0 447
Hogy érted?
Bármilyen téma lehet vagy a légyről kellene?
A nagyító nélküli képet úgy csináljam hogy minden beállítás marad csak elveszem előle a nagyítót és újra exponálok?
Előzmény: P*istD (420)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 446
Szoktam , csak az emlegetett 300-as még hiányzik az eszköztárból.
De nem nyugszom amíg ...
Addig is 200/4.
Előzmény: P*istD (444)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 445
Berlebach állvány . ennél jobb reklám nem igen kellett neki :-)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 444
jól hangzik :-)
madarazni is szoktál járni?
Előzmény: -FRIPP- (443)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 443
Nem kezdte ki a szú !:)
A Tisza-tó iszapja sem.
Akár a földig engedheted és beszerezhető hozzá rövid (10cm) középoszlop.
Előzmény: P*istD (439)
sakac Creative Commons License 2010.10.13 0 0 442
Olympus om1,8/50-s 25 25+14 és 25+14+7 közgyűrűvel szabadkézből.







P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 441
az ötvenesed fókuszát próbáld meg visszatekerni. ez is sokat számíthat.
én is meglepődtem rajta, és nyitott blende volt, rekeszelve még jobb lett volna.
ez a kis karoló pók fent ült a fagyal bokor tetején, ki kellett hoznom a létrát hozzá :-)
Előzmény: SzekelyG (440)
SzekelyG Creative Commons License 2010.10.13 0 0 440

Elvileg minden állásban vignettál. Majd megpróbálom közgyűrűvel is.

A Te pókos képeid fordított szettel nagyon jól sikerültek!

 

Előzmény: P*istD (437)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 439
a választ szépen kikerülted, de nem baj :-).
a földközeli témákhoz is alkalmas?
Előzmény: -FRIPP- (435)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 438
várom! ;-)
Előzmény: Csuli85 (436)
P*istD Creative Commons License 2010.10.13 0 0 437
mind a két állásban?
erről írt a cikk szerzője is.
én ezért ki sem próbáltam.
mi lenne ha a fordított obi és a váz közé közgyűrűt tennénk?
Előzmény: SzekelyG (434)
Csuli85 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 436
Az ár engem kicsit távol tart ettől a 300 mm-es fix obitól:)
Majd este lövök pár képet a döglött legyemről fordított fix 50-esel, aztán felrakom ide mégiscsak. :D
Előzmény: -FRIPP- (433)
-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 435
Az én állványom most is megvehető újonnan , itthon 58.000 egyébként 200 euro körüli áron . Nem cserélném másra.Örök darab.
Előzmény: P*istD (430)
SzekelyG Creative Commons License 2010.10.13 0 0 434

Nálam a vázra feltett 50-es+fordított 18-55 vignettál mindig.

Mit kellene tennem?

-FRIPP- Creative Commons License 2010.10.13 0 0 433
Mindenképp közel kell vinni , nem lehet kiküszöbölni.
Ami számomra a legvonzóbb alternatíva makrózásra az érdekes módon egy 300 mm-es fix , konkrétan a nikon 300/4 Af-S , másfél méteres közelponttal.
Valami hihetelnül jó makrókat láttam amik vele készültek és nem kell nagyon belemászni a fotózandó témába sem , még 1,4x-el is tökéletes.
Cropos vázon madár- és vadfotózás illetve makro ugyanazzal az objektívvel !!
A nikon d300 topikban egyébként fejes.i tegnap írt ezzel kapcsolatban , linkkel.
Régebben is láttam makrókat a fenti objektívvel és seggreültem tőlük.
Előzmény: Csuli85 (425)
sakac Creative Commons License 2010.10.13 0 0 432
Igen.
Előzmény: P*istD (427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!