Keresés

Részletes keresés

motyo1999 Creative Commons License 2005.05.25 0 0 261
Rowena: elmesélni nincs túl sok értelme ezeket, hiszen az Alfa nézve jó! :) De ha nem tudsz várni az ismétlésig, akkor bármilyen médiumon szívesen rendelkezésedre bocsátom a két (vagy több) részt.
Előzmény: rowena (257)
motyo1999 Creative Commons License 2005.05.25 0 1 260
A havas rész nem tartozik a kedvenceim közé, kellékeiben a gyengébb ST TOS epizódokra emlékeztet... Bár kétségtelenül vannak benne Shakespeare-i elemek. :) Mellesleg kénytelen vagyok feltételezni, hogy a test megőrződése mellett az agyműködésük is jelentősen lelassulhatott; a 800 éve egy jégveremben élő ember vagy komplett idióta, vagy nagy bölcs kéne hogy legyen, de semmiképp sem "normális" viselkedésű, fiatalosan szexi meg aztán végképp nem :)

Ellenben az Ütközésre ítélve esszenciális metafizikus sci-fi, nagyon szeretem ezt a részt. Itt egyébként van egy érdekes mellékmomentum, mégpedik König "parancsnokságának tesztje", ahogy Arra fogalmaz. Hát ebben csúnyán elbukik a srác. Érdekes, hogy a bázislakók alapvetően fanatikus hívei a parancsnoknak - kivéve, amikor tényleg szükség lenne rá, hogy higyjenek benne. Ez a helyzet más epizódokban is előáll.

A folytatólagosság azért is hiányzik, mert így nem láthatjuk a karakterek lelki fejlődését. Gyakorlatilag pár hetente olyan dolgokkal szembesülnek, amelyek önmagukban is alapvetően változtatnának meg egy embert (a legdurvább példa a fekete napban átélt misztikus tapasztalat), de aztán vége az epizódnak, a következő elején pedig ugyanazokat a srácokat látjuk, mintha mi sem történt volna.
Előzmény: közt-es állapot (258)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.24 0 0 259
Idén az első évadot adják le a filmmúzeumon. 24 rész. Biztosan lesz ismétlés az év végéig. :)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.05.24 0 0 258
szerintem fogják még ismételni, az Oriont is többször nyomták..

ez a mostani 2 se volt qtya...azt sajnálom, hogy a részek közt nincs folytatásos: csak belekapnak vmi tök izgi témába, végigtrappolnak és már vége is a résznek: szeretnék jobban kidolgozott részleteket, pl. ezek a jeges csávók is- gondolom csupa szupermodell hawaii kislány-külsejű csaj van 1 kutatóhajón..ill. ha nem halnak meg, kíváncsi vagyok, pl. ha baleset éri őket, mi lenne..illetve ezt a 800 év időtorzulást is nagyon hamar lezavarták...

de továbbra is leszögezem: IMÁÁÁDOM!
Előzmény: rowena (257)
rowena Creative Commons License 2005.05.19 0 0 257

Hát nem meséli el nekem senki, hogy mi volt múlt héten csütörtökön és pénteken? Hüp-hüp.:-((

 

Előzmény: rowena (250)
Vegetable Creative Commons License 2005.05.19 0 0 256
Nem ugy van :-)
Előzmény: silento (255)
silento Creative Commons License 2005.05.19 0 0 255

Na igen, ha a Dragon's domain reszre tudtam varni cirka 21 evet hogy ujra lathassam, akkor igazan kibirhatnam a tobbi resznel is :)

 

 

 

A vicc nem ugy van egyebkent hogy az oreg bika azt mondja :"huha, mar jonnek fussunk gyorsan" ?

csiri bá Creative Commons License 2005.05.18 0 0 254
OFF

na de amig mind lejonne...

Fiatalság, türelmetlenség...

A régi vicc jut az eszembe:

Fiatal, középkorú és öreg bika állnak a hegyen. Lenn megjelenik egy tehéncsorda.
Fiatal: Fussunk gyorsan oda hozzájuk!
Középkorú: Szép lassan lesétálunk!
Öreg: Megvárjuk, amíg ideérnek!


ON

Ps.: hamarabb lejön, mint mondjuk 1-2 éve, amikor csak alig 3-4 forrása volt, most meg vagy 30...
Előzmény: silento (253)
silento Creative Commons License 2005.05.18 0 0 253

E donkey klienssel letoltheto verzioban megtalaltam tegnap az osszeset, na de amig mind lejonne...

 

En titokban abban remenykedem, hogy itt a fórumon megvan valakinek, csak jol rejtegeti :)

Előzmény: pasa_ (252)
pasa_ Creative Commons License 2005.05.18 0 0 252
Torrenten fenn volt egy idoben az osszes resz
Előzmény: silento (251)
silento Creative Commons License 2005.05.18 0 0 251
Esetleg DivX-ben is jo lenne. Elkezdtem DC-n utánanézni, de egy csomó részt nem találok...
rowena Creative Commons License 2005.05.18 0 0 250

Mi volt a múlt heti két részben? Valaki mesélje el nekem, mert nem voltunk odahaza és hiába programoztuk be a videót, nem vette fel az átkozott!!:-((

 

motyo1999 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 249
Nem, nem, nem!
Senki ne rendelje meg az amerikai kiadást, mert - most eltekintve az 1-es régiókód és az NTSC problémájától - teljesen igénytelen kiadásról van szó, és mindezért több postaköltséget kell fizetni és sokkal tovább kell várni.
Ellenben a Carlton gondozásában később megjelent európai verziót kifejezetten ajánlom, kiváló, feljavított képminőség, csomó extra, profi, hangulatos menük.

Itt megtalálod a két DVD-csomag linkjét.
http://web.axelero.hu/arrakis/space1999/lancszemek.htm


Melleselg az amazon.com-ot általában is nyugodtan lehet felejteni, érdemes mindig az amazon.co.uk-nál kezdeni, hiszen minden filmet kiadnak európában is (előbb-utóbb).
Előzmény: csiri bá (248)
csiri bá Creative Commons License 2005.05.18 0 0 248
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/stores/series/-/364/dvd/ref=pd_serl_dvd/104-4012905-7461502
silento Creative Commons License 2005.05.17 0 0 247
Ööö. véletlenül nincs meg valakinek mind a 48 rész? Az se baj ha angol :)


Alfa Holdbázis DVD-t akarok !!! :)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.05.13 0 0 246
abszolút igazatok van, nem akarok nimbuszt gyalázni, én is freak vagyok...csak b@sszus, a hajamat téptem a fagyasztósnál, mikor tök 1Xűen rájöhettek volna, mi a pálya. pl- lekérdezni a /kőkori :-) / kompjútert a halálok körülményeiről, a fagyos csávó barátnője is riadóztathatott volna, stb...

amúgy a tegnapi rész nagyon tetszett, főleg mikor Paul (imádom a hetyke munkásbajszát) be-varázsgombázott!
Előzmény: motyo1999 (243)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.13 0 0 245
Martin Landau sok filmben szerepel.
Vegetable Creative Commons License 2005.05.11 0 0 244

Részben igazad van... Szal most, 2005ben egy Ckat scifi horror klisé...

 

Csakhogy az Alfa elött enm volt előzmény, ergo a mostani klisé őselődjét látod, akkor még ujdonság volt :-) Ha ugy vesszük, az autók sorozatgyártása is egyfajta elcsépelt klisé mára, de milyen ujdonság volt a jó öreg Fordnál, mikor bevezették... Nem árt azért olykor észben tartani, mikori sztorialapokat és mikori filmtrükköket látsz :-)

Előzmény: közt-es állapot (242)
motyo1999 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 243
Valóban a KEONIG az egyik legismertebb blooper a filmben. De persze korántsem a legsúlyosabb. :) Vannak nehezen kideríthetőek is. Egy amcsi rajongó pl. egyszer nem sajnálta a fáradtságot és összeszámolta, hogy több sas semmisül meg a sorozat folyamán, mint ahány ésszerűen lehet a bázison (na persze nem tudjuk, pontosan hány van...)

Egyébként a C-kat horror feeling elmúlik, ha többször nézed meg a részeket, mert akkor észreveszed a mélységeket. Na persze nem ilyen egyszerű, oda kell figyelni, és nagyon kell szeretni a sorozatot :).
A "fagyasztós" rész pl. számomra az egyik top epizód, de ezt már kifejtettem egyebütt.
Előzmény: közt-es állapot (242)
közt-es állapot Creative Commons License 2005.05.10 0 0 242
az utóbbi részben (kísérleti nyúl Koenig) találtam 1 filmes hibát : mikor először mutatják a parancsnok monitorját a szívhanggal, KEOnig van ráírva (utána már Koenig). és az idegen tudós 1X "kapitány"-nak szólította. Amúgy tényleg durvulnak a részek, néha az az érzésünk, hogy vmi C-kat. horrort nézünk, sci-fi klisékkel (pl. az a lefagyasztós gyilkolás nagyon cikis volt).
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.09 0 0 241
Nekünk is a Troi párhuzam ugrott be egyből. :)
Vegetable Creative Commons License 2005.05.08 0 0 240
Nem kicsit volt ismerős, hanem nagyon :-))) Bár elkövették azt a kis változatot, hogy hátha eltüntetik az ismerősséget azzal, hogy nem azért fenyegette a TNGben pusztulással a hajót, mert akarta, hanem azért, mert a véletlen ugy hozta, és tök magától ment el, mint  a jóindulat mintaképe :-D
Előzmény: motyo1999 (239)
motyo1999 Creative Commons License 2005.05.08 0 0 239
Veg, biztos, hogy nincs más hozzáfűznivalód? :)
Te mint nagy TNG fan, nem találtad egy picit ismerősnek a sztori elejét?
Bizony-bizony Troi tanácsadónő gyermekével is megesik a dolog, az író urak kölcsönöztek némi ihletet innen. Persze nyilván csak véletlen, és betudható az elképzelhető sci-fi sztorik véges számának. ;)
Előzmény: Vegetable (238)
Vegetable Creative Commons License 2005.05.08 0 0 238

Mikor megszületik az Alfa első gyereke, és egy idegen lény beleszállva hirtelen párévessé teszi, minden infot megtud, majd felnőtté válik és megölve az anyát abba átszáll a barátnője... Ők a vezetői egy ürhajókkal érkező bünöző bagázsnak, akik ugy akarnak meglépni a bolygólyukról, hogy minden Alfást megölnek, és átszállnak beléjük, mivel a frissen születetteket és a halottakat el tudják szellemileg foglalni.

Végül közbelépnek a támadók honi bolygólyáról az üldözők, és visszaalakitják a már elveszni készülő szitut.

Nagyjából és irtóra zanzázva :-)

Előzmény: ZooLee (237)
ZooLee Creative Commons License 2005.05.08 0 0 237
Melyik volt a csütörtöki rész? Nem tudtam megnézni, tegnap meg elfelejtettem :(((
közt-es állapot Creative Commons License 2005.05.03 0 0 236
Akkor asszem +állapít6juk, hogy a Filmmúzeum teljesen király, még reklámot se nyom közé!
Egyre durvulnak a részek is, kíváncsi vagyok mikor borul már össze Kőnig meg Helena (a duplikázós rész eléggé nyilvánvalóvá tette az érzelmeket..). Az Orionban az uccsó részben jött össze Cliff meg Tamara...
Előzmény: motyo1999 (235)
motyo1999 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 235
A jól emlékszem Mondbasis Alpha 1 :) Úgy tűnik a Alpha német elme számára nem eléggé fejezi ki az elsőséget, még kellett pluszba egy 1-es.
Ők egyébként is súlyosan megmerényelték a sorozatot. A SAT 1-en láttam pár éve: az eredeti eleje- és végefőcímeket teljes százalékban megsemmisítették, helyette saját készítésű stáblista, alatta Jarre Oxigénjével! Elég sokkoló.
Előzmény: Skywalker. (234)
Skywalker. Creative Commons License 2005.04.28 0 0 234

Tegnapelőtt Berlinben láttam szép Alpha Mondbase :) DVD díszdobozt! :)

Ja, meg Orion-t is. Az "kicsit" jobb, mint a magyar kiadás...

motyo1999 Creative Commons License 2005.04.25 0 0 233
Akkor a második szezon a székhez fog láncolni: ott teljesen elhagyták a klasszikus hangszerelést, és végig vaka-vaka van! Elsőre megdöbbentően szokatlan, de hamar meg lehet szeretni :)
Colonel Moon Creative Commons License 2005.04.24 0 0 232

nem lettem volna ennek a Simmonds-nak a helyében azt hiszem...csúnya véget ért a fickó a tegnapi részben.

 

szerintem az Alfa fő vonzereje a "camp" hangulaton és a szuper modelleken kívül a nem spórolós erőszakossága volt;)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!