Keresés

Részletes keresés

bando116 Creative Commons License 2003.01.13 0 0 217
Ezen már én is gondolkodtam. Elég sok embertől hallottam hogy nincs hívócsatornájuk. Ez jó ötlet.
Előzmény: L-Wolf (216)
L-Wolf Creative Commons License 2003.01.13 0 0 216
A 8/08 hivocsatorna jo otlet, de szvsz a sima 8 as csatorna, hivokod nelkul talan jobb lenne. Pl. ha olyan hallja az adasod, akinek a keszuleken nincs hkod, akkor nem tud visszaszolni.
Előzmény: bando116 (211)
NÓZI Creative Commons License 2003.01.13 0 0 215
Hétvégén a börzsönyben sítúráztunk és tesztelgettük a pmr-t. ( Cobra MT-700)
Sikerült 16,5 km-t átbeszélni Magas tax – Hegyes-tető között. Majd Csóványos-
Király rét között 6,5km. Holnap, kedden valószínűleg ismét felmegyünk, a 8,08 csatornán
próbálkozok majd.

J.Zoli Creative Commons License 2003.01.13 0 0 214
Üdv

Freecom...megnézem jobban, rajta volt azon a Google-s találati oldalon, az elsők között.Jó lehet.

Más

Mint emlitettem voltunk a Mátrában,többször is kirándultunk,scanneltem is végig a túra alatt a kis ALAN-nal. Hát elég ritkán állt meg:

Szombat délután:
ch1: Szánkózók vagy sielők dumcsiztak "milyen a pálya..stb" Próbáltam szólni,de valószinü le voltak CTCSS-el zárva,nem nyomkodtam végig a 38 lehetőséget...

ch3:Néha szófószlányok, 1 férfi és 1 nő.Nem értettem mit mondanak.

Vasárnap dél körül:
ch1:Valamit robbantani készültek szakemberek, azt készitették elő.Ide sem tudtunk beszólni.

Hát ezek voltak

jz

Előzmény: bando116 (213)
bando116 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 213
Hi!

Az enyém a freecom 500 fmr. Van benne egy fm rádio is. Érdekességnek jó. Ha csak fülelni akarok ne unatkozzak a nagy csendben. Csak az a baj, hogy egy német nyelvü használati utasitás van hozzá és nem igzán erősségem ez a nyelv. Ezért kéne valami magyar leírás ha van valakinek esetleg. Köszi.

Üdv. Bandó

Előzmény: J.Zoli (212)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.11 0 0 212
Üdv

Stabóék nem most kezdték, nem lehet rossz. Megnéztem a Google képkeresőjében "Stabo PMR", elsö helyen meg is lett. Adott weboldalon van több ilyen készülék, melyik a tied?

Más:
Ma, szombat délelőtt /nemsokára, kb 10-11 körül/ indulunk fel a Mátrába,vasárnap jövünk vissza, viszünk 2 PMR-t, ha dumcsizunk, akkor a 8-as csatit használjuk majd.Ha esetleg szintén lenne arra valaki rádiós, itt az alkalom rádiópróbára.

jzoli

Előzmény: bando116 (211)
bando116 Creative Commons License 2003.01.11 0 0 211
Sziasztok!

Nemrég hozzájutottam egy PMR rádióhoz. Visszaolvastam a tropicot de nem találtam említést STABO PMR készülékről (nekem ilyen van). Ez azért van mert olyan sz... Vagy csak nem elterjedt. Látszólag mindent tud, és eddig nem is volt vele semmi baj.

Ha valaki tudna valamit bövebben mondani, vagy netán magyarnyelvű leírást nagyon megköszönném STABO 500.

Egyébként ez a 8.08 as hívó csatorna remek ötlet. Terjeszteni fogom.

SZ. Bandó

NÓZI Creative Commons License 2003.01.10 0 0 210
J.Zoli!
Köszönöm az infókat és a tippeket. Lassan neki látok a barkácsolni.
Üdv
Előzmény: J.Zoli (208)
Macok Creative Commons License 2003.01.09 0 0 209
Az általuk leírt hiba tényleg nem eshetett ki a végellenőrzésnél, persze azért egy terméket vissza is lehet hívni ha bibi van.
Talán az EW tudatosan vette meg a hibás szériát, bár hogy akkor miért 50% és nem 10% az jó kérdés, mert ugye ez a hiba addig nem jön elő, amíg el nem kezded használni - tehát erre válogatni nem lehet. De a leírás alapján akkor meg miért csak 10%, hiszen az alkatrész ua. tehát előbb utóbb mind meg kéne hogy álljon? Na ezek azok a dolgok, amikre egyszerű földi halandó nem fog választ kapni. :-)
Előzmény: flektogon (206)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.09 0 0 208
Szia Nózi

Az ALAN teljesitménye nem változott,hiszen az maradt fél watt. Gondolom nem erre gondoltál:)

Egyébként meg most hogy másik gumiantenna van fent (ez ugye levehető) nincs érzékelhető különbség,mert nagyjából ugyanaz a kategória mint a gyári antennája. Méretre nagyjából azonos, ez is helikális meg az is. Nagy különbség nincs.De nem is ezért berheltem annyit.

Hanem azért hogy külső antennát lehessen csatlakoztatni hozzá.Itt a különbség.
Pl kocsiban mész: ALAN kézben, az egésszel bent ülsz egy kocsiszekrényben.Külső antennánál meg fent a kocsi TETEJÉN legjobb pozicióban egy nyereséges antenna! /kép a 194-es üzeneten belül/
Nem "gumicsutka" hanem egy 5/8-os !

Na hát ez ami a lényeg. Össze sem lehet hasonlitani, akkora a különbség.

Bocs ha hosszúra nyúlt

üdv

Előzmény: NÓZI (207)
NÓZI Creative Commons License 2003.01.09 0 0 207
J.Zoli!
Mennyiben változott az Alan teljesítménye az antenna csere után?(A gumi antennára gondolok) Hallható volt a különbség?
Előzmény: J.Zoli (194)
flektogon Creative Commons License 2003.01.08 0 0 206
Hogy mennyire korrekt a Cobra azt nem tudom, mert ha az akkor mivel lehet magyarázni egy hibás tétel kikerülését a gyárból? A 10% selejt is kérdéses, mert az EW-ben eladott készülékeknél nagyobb volt az arány. (hegyekben állt a rossz PMR...)
Macok Creative Commons License 2003.01.08 0 0 205
L-Wolf: Gratula, ezek szerint a Corba egy korekt gyártó. Bár a 10% kicsit meglep, nálunk már az 1% is elég komoly reklamációs alap.
Flektogon: a Cobrát mint gyártót szerintem nem érdekli a számla, tudja hogy mikor gyártotta és azt is tudja, hogy az ő hibája, tehát cseréli. Csak azt nem tudom, hogy a vám-ot ki fizeti ki?
NÓZI Creative Commons License 2003.01.08 0 0 204
HG4I !
Szívesen megnézném az antennákat. Hol láthatom?
NÓZI
Előzmény: HG4I (201)
flektogon Creative Commons License 2003.01.07 0 0 203
A csere már megtörtént, momentán működik. Azt persze nem értem hogy milyen alapon tudja visszavenni a Cobra a hibás PMR-t ha olyan számlát mellékelek hozzá, amit a nem létező disztribútor állított ki. Na mindegy, remélem nem fog rá sor kerülni.
Előzmény: L-Wolf (199)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.07 0 0 202
Irj linket, szeretném megnézni !

70 centire ?

köszi

Előzmény: HG4I (201)
HG4I Creative Commons License 2003.01.07 0 0 201
Raktárról legalább 3 félét tudok ajánlani.
Üdv: HG4I
Előzmény: J.Zoli (200)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.07 0 0 200
NÓZI

Na igen: SMA csatlakozós antennát nehéz szerezni,azon belül ami 400-on megy még nehezebb.

Rádióamatőr börzéken érdemes szétnézni pl a rádióamatőr topicon.

Előzmény: NÓZI (197)
L-Wolf Creative Commons License 2003.01.07 0 0 199
Sziasztok,

megjött a válasz a Cobrától:

kb.: "Köszönjük az infot és elnézést kérünk, ez egyáltalán nem szokásos a Cobra márkánál. Az MT 700 amir?l ír, valószín?leg az els? szériából származott, 2002 ?szér?l. A gyártásnál kezdeti problémák adódtak, a visszavett készülékek aránya elfogadhatatlanul magas volt. Felfedeztük, hogy a hibát a tölt? dugalj gyenge rugója okozza ((*gondolom ilyenkor nyitva marad az áramkör, hiába húzzák ki a tölt? csatlakozóját, és se kép, se hang. Ez történt az 1? rádiómmal. A másodikban viszont elektronikus hiba volt - nem m?ködött az adó - trzisztor v. kondnz elszállás?))
Szereteném jelezni, hogy ez a probléma nem jelent meg min?ségellen?rzési tesztünk alatt, és az ez okból visszaküldött készülékek aránya 10% alatt maradt. Miután felismertük ezt a hibát, disztribúciós csatornáinkon minden problémás készüléket visszaveszünk."

Írták, hogy amennyiben még nálam van a rossz rádió, a költségükre küldjem vissza ?ket és upgradelt modellt küldenek.

A választ korrektnek tartom. Ami továbbra is kérdés, hogy a HQ Nedis, aki lepasszolta a cuccot az Electroworld-nek, vajon honnan az ördögb?l jutott a PMR-ekhez, ugyanis a levélben megemlítik, hogy Mo-n nincs disztribútora a Cobrának (ezért is kellene a rossz cuccot közvetlenül nekik visszaküldeni). Véleményem szerint, mivel a hiba ismert volt, az, aki eladta a HQ-nak, vagy maga a HQ mindenképpen tudott a gikszerr?l.

W

SharkL200 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 198
Üdv a topiclakóknak!
Ez egy 451-es, de belül hasonlít a 456-hoz. Talán segít elképzelni, mit is jelent az antenna aljzatának cseréje. További jó barkácsolást.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

NÓZI Creative Commons License 2003.01.07 0 0 197
J.Zoli
Mégis csak eszembe jutott valami. Hol vehetek SMA aljzatos gumi antennát.
Nagyon jól néz ki a kütyü
NÓZI Creative Commons License 2003.01.07 0 0 196
Nagyon köszönöm a részletes leírást, sokat segítettél. Már nincs is több kérdésem.
Üdv NÓZI
Előzmény: J.Zoli (195)
J.Zoli Creative Commons License 2003.01.06 0 0 195

Jé, müködik az összes kép :)

Még annyit felejtettem el, hogy az SMA aljzatot a XIII ker Frangepán u-i antennaboltban vásároltam kb 500 Ft-ért. Beépitése a rádióba hozzáértőknek javasolt, rögzitése pillanatragasztóval történik. Próbáltam kétkomponenses ragasztóval, nem jött be.A csatlakozót kivezetéseit (melegpont/árnyék) precizen forrasszuk a megfelelő helyekre a rádió nyomtatott áramkörén.

Ezt már nem tudom fényképekkel szemléltetni...

Na igy teljes a leirás

J.Zoli Creative Commons License 2003.01.06 0 0 194

Üdv All

Látom PMR külső antennázás a téma.
Ezt megoldottam már, segitek nektek.
Itthon csináltam pár fotót, a jobb érthetőség miatt.Én igy oldottam meg:

Szóval ott kezdődik hogy kell venni egy Concorde mágnestalpas rádiótelefon külső antennát. Ezt pár hónapja akciózták 1200Ft-ért az OBI-ban.
Igy néz ki,katt ide

Erről le kell operálni a rádiótelefon csatlakozót , helyette BNC dugót szereljünk fel.

Közben nem árt ha van egy 450MHz-es
antennapálcánk . Ezt az IX.ker Elnök u-i Telecom Centerben kétezer forint körül mérték nemrég.

Ez a pálca egy az egyben felcsavarható a mágnestalpra.
TEGYÜK MEG ! Ezzel az antennás témát lezártuk.

Marad a PMR átalakitása.
Nekem igy néz ki az SMA aljzatos, most éppen SMA gumiantennás rádióm.Olyan mint az eredeti,nem?

Közelebbről megnézve a rádió elejét ,lecsavart antennánál látható a különbség.

Szerezzünk egy SMA-BNC átalakitót mert különben nem tudjuk
csatlakoztatni a külső antennát a kisrádióhoz.

Ezután nem marad más mint hogy nézzük meg mit csináltunk , és használjuk egészséggel !

A 450-es pálcára visszatérve: ez egy többek, és általam is leellenőrzött, lemért antenna, amely ráadásul kétsávos is: megy 145Mhz-en és átfogja ugye a gyári 430-460-as sávot egész elfogadható SWR-el. (Antennajósági viszonyszám,hadd nem menjek most ebbe bele).
A nyeresége 3-4dB körül van, ez 5/8 hullámhossznak felel meg a 400megás sávban.

De vehetünk akár komolyabb antennát is kocsira , akár 9-10dB körüli nyereséggel...lehet fokozni bármeddig..

Remélem segitettem a képekkel, és hogy minden kép-hivatkozást jól pötyögtem be Nektek.

Jó rádiózást

JZoli

schlumberger Creative Commons License 2003.01.06 0 0 193
Mostanában lehet még 450es antennát szerezni?

Lehet: a győri antennaboltban. Tel.:96 414432
Kocsira valótól a hosszú, tizenvalahány elemes yagiig minden van. Ott a víztorony mellett.
És nincs tízezer a leghosszabb yagijuk!!!
Sch.

Lud Creative Commons License 2003.01.06 0 0 192
A szabályosságot csak azért firtattam, mert lehet, h ennek megfelelően erre a célra konkrétan nem gyártanak. Kocsiantennáknál szerintem a legnagyobb nyereségű jöhet szóba, mivel nem a fejed fölötti állomással, hanem a közel szintben levő másik kocsival kommunikálsz, de nálam avatottabb kollegák már megszólaltak a témában, nézzük most mit mondanak.
Előzmény: NÓZI (191)
NÓZI Creative Commons License 2003.01.06 0 0 191
LUD!
Nem teljesen szabályos a külső antenna, de a városban és hegyi utakon autók között, hasznos lehet. Mostanában lehet még 450es antennát szerezni?
Előzmény: Lud (190)
Lud Creative Commons License 2003.01.06 0 0 190
Már volt róla szó, h nem olyan eccerű a dolog, h 450 mega az hány centi, aztán annak a felét tükrözi vissza egész hullámhosszra a kocsi teteje. Trükkös rövidítések léteznek a sugárzó helixbe csavarásával, ía rövid helix antenna, akár lehet jobb is, mint egy sima egyenes.
Nem tudom próbálkozott-e már vki az analóg 450-es westel autóantennáival, de szerintem egy megoldás lehet a dolog, mivel nem vok benne biztos, h szabad külső antennázni PMR-rel, így konkrét PMR külső antennák se biztos, h léteznek (csak okoskodom, mondja akinek több infója van).
Előzmény: NÓZI (189)
NÓZI Creative Commons License 2003.01.06 0 0 189
Sziasztok! BUÉK!
Csak egy kérdés. Hány cm-nek kell lennie, a kocsira rakható pmr antennának?
Segítséget előre is köszönöm. NÓZI
Lud Creative Commons License 2003.01.06 0 0 188
A kódot csak az elején nyomja ki a rádió, utána ugyanúgy megy a forgalom az adott csatin, bármilyen is a szelektívhívó. Ezért egyszerűen csak a 8 csatornába kell belehallgatni, amit a régi készülékek monitorozás-csatornaváltás gombnyomkodása helyett elvégez a scan funkció.

A TA200 tényleg elég robosztus móka, nekünk az egyik néha kikapcsol magától, az is lehet, h az elem "lötyög".

Előzmény: J.Zoli (186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!