Keresés

Részletes keresés

Helma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 53

Jó lesz nektek is, főleg, hogy már csak két hét. Mi is Rodoszra készültünk, már be is fizettük az előleget, már meg volt az utiterv, könyvet is vettem, mikor visszamondta az utazási iroda a foglalásunkat.

 

De mostmár nem bánom, sőt nagyon örülök, mert így az eredetileg (már tavaly)tervezett uticélt vesszük irányba.

Rettentően izgulok már, nagyon várom.

 

Jó nyaralást kívánok nektek is.

Ha addig is van kedved mesélhetnél Andalúziáról. Mi az amit nem szabad kihagyni, mi az ami felejthető.

Esetleg van e olyan hely, amiről az utikönyvek nem írnak és Ti felfedeztétek.

Szóval ha van kedves várom az ötleteket. 

Előzmény: bari32 (51)
Helma Creative Commons License 2006.05.30 0 0 52

Aug.5-én délután szeretnénk indulni és Barcelonáig meg sem akarunk állni. Ott szombat és vasárnap este megaludnánk (camping). Hétfőn reggel tovább Almeriáig, ott még valahol autóba, campingba megint egy este és kedd délután már elfoglalhatjuk a szállásunkat Mijas-Costán.

Visszafele Madridban 1-2 napot akarunk eltölteni és utána a Francia riviérán még ami belefér. Mármint ha marad pénzünk és energiánk. Inkább az elsővel lesz a gond, az energia ha utazásról van szó végtelen.

 

 

Előzmény: bari32 (51)
bari32 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 51
Szia Helma! Mi idén Rodoszra megyünk, 2 hét múlva már ott leszünk. Andalúziában, ha egy várost kellene megneveznem, akkor az Ronda lenne, viszont a szerelem, az a Sierra Nevada,gyönyörű pici falvai. Mai napig borzongok az emlékektől, és a fényképektől ha végignézem. A hétvégén volt egy műsor Andalúziáról, a párommal mind a kettőnknek lúdbőrözött a karja. Sevillát autóval néztük meg, Granadát pedig fakultatív program keretében, az Alhambra miatt. A mi szállásunk is Mijas Costan volt, annyira nem vészes az a távolság, és ráadásul ha nem a pályán mentek, akkor azért igen szép helyeken fogtok autózni. Mikor indultok?
Előzmény: Helma (50)
Helma Creative Commons License 2006.05.29 0 0 50

Köszi szépen!

Még kérdeznék egyet kettőt, ha nem bánod?!

Neked mi (pl. melyik város, épület..) tetszett a legjobban? Ha egyet nevezhetnél meg melyiket választanád?

 

Látom szervezett úttal voltatok, Sevillát és Granadát is csoporttal jártátok be, vagy a bérelt autóval?

Azért kérdezném, mert mostmár 99%, hogy Mijas-Costa-n lesz a szállásunk és onnan akarjuk a környéket bejárni, de én kissé aggódom, hogy Sevilla és Granada messze van és nem tudjuk 1-1 nap alatt bejárni.

Tudom alapjában kevés 1 nap egy városra, de hát ennyi lesz rá adva, minden ami belefér, megpróbáljuk. Az aggodalmam inkább az, hogy az utazás, míg odaérünk sok időt fog elvenni, meg hazafele is időben kell indulni (mármint vissza a szállásra).

 

Előre is köszi a választ.

Amúgy most idén merre utaztok, mi az uticél?

Előzmény: bari32 (49)
bari32 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 49
Szia Helma! Értem. Az az út nagyon hosszú, de nagyon szép.Pontosan ezért remekül el lehet vele húzni az időt. Én már többször jártam arra autóval, ugyanis a párom kamionsofőr, és gyakran van arra fuvarja. Kívánom nektek, hogy maradjon elég időtök Andalúziára, mert az valami csoda. Nem fogtok csalódni az már biztos. Jó utat nektek.
Előzmény: Helma (48)
Helma Creative Commons License 2006.05.28 0 0 48

Először is köszi a választ.

Azért választottuk az autót, mert ha tehetjük mindig azzal utazunk, hiszen így két kirándulást teszünk egyszerre. És eddig mindig csak saját szervezéssel mentünk.

Most is 3 hétre tervezünk ami belefér az bele, ami kimarad az majd jön legközelebb.

Andalúziába amit lehet megnézünk, odafele Barcelonát visszafele Madridot szeretnénk útba ejteni. Meg a Francia riviérát minden képpen.

Észak Olaszországra is kíváncsiak lennénk, de az egy másik szenvedély. Arra külön nyaralást és több időt szánunk.

Előzmény: bari32 (47)
bari32 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 47
Szi Helma! Vannak ingyenes parkolók kicsi utcácskákban, ezek viszont eldugott helyeken vannak. Tulnyomórészt természetesen fizetősek a parkolók, ha jól emlékszem kb.1 eurót fizettünk óránként. A nem fizetős helyek tényleg ritkák, és általában vadászni kell rájuk. Nem biztos hogy mindíg szerencsével fogtok járni! Miért gondoltátok azt, hogy autóval indultok neki?
Előzmény: Helma (46)
Helma Creative Commons License 2006.05.28 0 0 46

Kedves Bari! Látom nagyon segítőkész vagy, szeretnék én is egy kérdést feltenni.

Már lentebb egyszer megkérdeztem, de nem jött rá válasz.

A parkolás, ingyenes vagy nem a tengerparti városokban?

pl, Torremolinos, Mijas Costa, Benalmandena... stb.

Látom ti is béreltetek autót. Ha tudsz rá válaszolni kérlek írj.

Mi autóval megyünk csak az apartmannak nincs parkolója.

Előre is köszi.

Előzmény: bari32 (44)
Lunacica Creative Commons License 2006.05.26 0 0 45
Kb olyan 700 euró még belefér. Szerintem abból kijövünk! Kösz a segítséget!!
bari32 Creative Commons License 2006.05.26 0 0 44
Szia Lunacica! Figyelj, én nem látok bele senkinek a pénztárcájába, sőt a ti igényeiteket sem ismerem. Azt sem tudom, hogy az a félpanzió mennyire bőséges. Én ilyen esetekben mindíg igyekszek biztonsági játékot játszani, mert én már megtapasztaltam, hogy adódhat kint váratlan kiadás. Nyílván annyi pénzt viszel amennyit tudsz nélkülözni itthon. Mi tavaly all inclusive ellátással vittünk 700 eurót, 130 hoztunk haza. Nem vagyok költekezős fajta, és az ellátásunkban, a reggeli első kávétól, az éjszakai utolsó koktélokig + a szórakoztató esti programok, minden benne voltak. Szóval ilyenekre mi egyáltalán nem költöttünk. Szerintem ha tudtok, akkor vigyetek valamennyivel többet, ha nem fér bele a költségvetésbe, akkor meg úgyis mindegy, mert ez van, ezt kell beosztani. Ha hazajöttök és maradt eurótok, azt valakinek biztosan el tudjátok adni úgy, hogy ne bukjatok rajta.
Előzmény: Lunacica (43)
Lunacica Creative Commons License 2006.05.26 0 0 43
Bari! Még annyit kérdeznék, hogy ha a 600 eu szerinted nem elég, mennyit javasolsz?
Lunacica Creative Commons License 2006.05.25 0 0 42
Szia bari32!
Nagyon köszi az infókat. Amit biztos meg akarunk nézni, az Sevilla, Picasso szülőháza, flamenco és egy corrida. Emellett még meglátjuk, mire jut idő és pénz. A félpanzióról azt hallottam, hogy nagyon bőséges az ellátás, és nem is hiányzik az ebéd. Erre várnék megerősítést vagy cáfolatot.
edk440 írta, hogy ugyanide készülnek júniusban. Kedves edk440! Várom a visszajelzés az utazásról, ha van kedved megosztani!!!!! (Lunacica)
Előzmény: bari32 (41)
bari32 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 41
Szia Lunacica! Autót sima magyar jogsival is lehet bérelni, 2 napra kb. 90 euró. Félpanzióban nincs ebéd, ez tőletek függ, hogy kibírjátok-e! Szerintem a 600 euró nem túl sok, bár attól függ, hogy mennyire terveztek programokat. Az autót természetesen tankolni is kell. Ennyiben tudok segíteni.
Előzmény: Lunacica (40)
Lunacica Creative Commons License 2006.05.25 0 0 40
Helló mindenkinek!!!

Mi a párommal szeptember elején repülünk Spanyolországba, Torremolinosba, egy hétre (2-9) a Bajondillo apartmanházba. Már most nagyon várom, pedig még 100 nap van addig...
Már néhány éve nagy álmaim között van, hogy lássam az andalúz tengert, és most alig hisazem el, hogy teljesülni fog!!!!!
Nekem is lenne pár kérdésem, ha tudtok segíteni.

Azt hallottam, hogy az autóbérléshez nemzetközi jogsi kell. Azt hol és hogyan lehet beszerezni, ill. mennyibe kerül?

A félpanziós büfé-rendszerű ellátás mennyire bőséges? Kell még amellett kajára költeni?

Van Torremolinosban flamenco-bazár? (Ahol ruhát és kiegészítőket lehet vásárolni.)

Mi olyan 600 eurót tervezünk vinni. Az mire elég?

Előre is nagyon-nagyon köszi a segítséget!!!!! És jó utazást kívánik mindenkinek!!!!!

Lunacica
bari32 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 39
Várom az élménybeszámolót! Jó nyaralást nektek! Biztosan csodálatos lesz.
Előzmény: ntony123 (38)
ntony123 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 38
Szia Bari!

Mégegyszer köszönöm a hasznos tanácsokat, megfogadjuk őket! Igazán kedves vagy!

Majd beszámolok a nyaralásról, ha visszajöttünk!

Chiao!
Tony
Előzmény: bari32 (37)
bari32 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 37
Szia Tony! A térképpel jól eligazodtunk, nem volt nálunk GPS. Emiatt ne aggódjatok. Az autópályáért természetesen fizetni kell, de nem érdemes igénybe venni, mert a spanyoloknál nagyon jól karban tartott utak vannak és a látnivaló is több, ha nem a pályát használjátok. Az Alhambrát láttuk, szerintem azt mindenki megnézi, mert az annyira gyönyörű. Beszélnek a spanyolok angolul, de persze nem mindenki, viszont tapasztalataim szerint segítőkészek, el fogtok boldogulni. Mi júlus elején voltunk, az angolok száma egyáltalán nem volt feltünő, szerintem ők később mennek, bár ez lehet hogy városonként változó. Mi Mijas nevű helyen voltunk. Ha béreltek autót, feltétlenül nézzetek szét a Sierra Nevada gyönyörű kis falvaiban, elsősorban a Las Alpujarras részen.
Előzmény: ntony123 (36)
ntony123 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 36
Szia Bari! Nagyon köszönöm, már eddig is rengeteget segítettél! Egyetértek, hogy egy ilyen utikönyv nagyon hasznos lesz. Megpróbálom hamar megszerezni a könyvet, mert a jövő hét végén már repülünk :-)

Még lenne egy pár kérdésem, ha nem bánod...

Térképpel könnyen eligazodtatok? Esetleg volt GPS nálatok?

Autópályáért kell külön fizetni?

Az Alhambra-t is megnéztétek?

Tényleg sok az angol túrista? A Spanyolok is beszélnek rendesen angolul?

Egyelőre ennyi. Előre is köszönöm a válaszokat!

Tony

Előzmény: bari32 (35)
bari32 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 35
Szia Tony! Sevilla, Ronda, Granada, Marbella (Puerto Banus), ezek kihagyhatatlanok. Van egy nagyon jó utikönyv, amiből mindent megtudhattok. Mi szinte csak erre támaszkodtunk, és felejthetetlen nyaralásunk volt. Spirál könyvek: Andalúzia (Well-Press Kiadó) Mi csak 8 napig voltunk, sajnos:( Ha van még kérdésed, írjál, ha tudok válaszolok.
Előzmény: ntony123 (34)
ntony123 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 34
Helló Bari!

Nagyon kedves vagy, köszönöm. Egriek vagyunk, illetve Eger környékiek. Igazából mi is a látnivalókra szeretnénk koncentrálni, a szórakozás csak másodlagos :-)

Ti is két hétig voltatok? Nekünk nem all inclusive lesz az ellátás, csak ezért érdeklődtem az árak miatt. Fogalmam sincsen mennyi pénz kell ennyi időre.

Persze utána olvastam, hogy miket lehet megnézni, de Te milyen látnivalókat ajánlasz, amit nem szabad kihagyni?

Milyen ételeket, italokat "kötelező" megkóstolni?

Tony
Előzmény: bari32 (33)
bari32 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 33
Szia Tony! Ebben sajnos nem tudok neked segíteni, mert mi szállodában voltunk all inclusive ellátással, így nem nagyon jártunk étterembe, szórakozni meg a szállodában szórakoztunk, mert esténként nagyon jó programok voltak. Voltunk azért étteremben, az árak ott körül voltak mint nálunk, esetleg kicsivel drágábbak. Mi egyébként inkább a látnivalókra koncentráltunk, mert az bőven van. Irigyellek benneteket, 2 hét...., mit nem adnék érte. Mi, ha jól emlékszem 700 eurót vittünk, de ebből hoztunk is haza, sőt én utolsó nap még korházban is voltam ( biztosításotok legyen!),autót is béreltünk több napra. Ez viszont azért nem mérvadó, mert kajára és italra nem volt gondunk. Azt tudom, hogy ha boltba vásároltok az egyáltalán nem drágább mint itthon, a választék meg sokkal szélesebb. Arra készüljetek, hogy a tenger annyira azért nem meleg, viszont a levegő, az tartósan 40 fok körül van. Pestiek vagytok? vannak fotóim, de nem digitális.
Előzmény: ntony123 (32)
ntony123 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 32
Helló!

Köszönöm a kimerítő tájékoztatás! Ez tényleg nagyon hasznos info volt. Így meggondoljuk Marokkót, bár minket is érdekel, de majd csak csoportban gondolkozunk egyéni utazás helyett.

Még kérdeznék arról, hogy milyenek az árak Torremolinosban? Éttermek, szórakozóhelyeken a belépők, élelmiszer boltok? Két hétre megyünk és szeretném tudni, hogy kb. mennyi pénz kell ennyi időre.

Előre is köszönöm

Tony


http://mess.hu
Előzmény: bari32 (31)
bari32 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 31
Szia! Egy óra alatt értünk át, hajóval mentünk és csoporttal. Elég nagy volt a nyüzsi már a kikökötőben is, a hajón is, úgy tünt hogy a hajón intézték a vízumot, de nekünk ezt az idegenvezetők intézték. Ha érdekel benneteket mindenképpen menjetek át, de csak csoportal. Az hogy turista vagy messziről látszik, ott Tangerben nagy a szegénység, a gyerekek egyfolytában koldulnak. Marokkóban csatlakozott hozzánk egy helyi idegenvezető, ő felhívta a figyelmünket, hogy ne adjunk a gyerekeknek semmit, mert a szülők ezért küldik ki őket, nagyon kevesen járnak iskolába közülük, és már gyerekkoruk óta koldulnak. Ebből a helyzetből pedig nem nagyon van számukra kiút, ha a gyerekeknek pénzt adsz. Na most, ezek a gyerekek levakarhatatlanok, a szived megszakad értük, egyfolytában ott vannak és kéregetnek. Komolyan mondom szívfájdító. Szerintem a mi csoportunk kb. 60 emberből állt, végig kisért minket néhány helyi biztonsági ember, akik azon voltak, hogy !távol tarsák a csoportól a helyi lakosokat!, igen kevés sikerrel. Szóval az egész egy rossz emlékként maradt meg bennem, és a mi csoportunkban nem volt ember aki másképp vélekedett volna. Mi sem hagytuk volna ki, mert nagyon érdekelt minket, de mostmár tudom, hogy nem így kellet volna kezdeni az ismerkedést Marokkóval. Ez az " élmény" hosszú időre elriasztott az országtól. Ez a tangeri út komolyan mondom, sokkolta a társaságot. Egy dologra nagyon jó volt. Annyira összehozta a csapatot, hogy attól kezdve minden este közösen szórakoztunk, ez annak volt köszönhető hogy a marokkóban átélt élményeket mindenki meg akarta beszélni a többiekkel, úgyhogy a hajón és a buszon, már egy csapatként mentünk vissza szállodába.
Előzmény: ntony123 (30)
ntony123 Creative Commons License 2006.05.24 0 0 30
Helló!
Engem ez a Marokkó dolog érdekelne. Mennyi idő alatt lehet átjutni oda? Mivel mentetek, komppal? Miért írod, hogy nem biztonságos?

Tony
Előzmény: bari32 (29)
bari32 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 29
Szia kerteszke78! Ne menjetek át Marokkóba egyénileg. Mi csoportban voltunk, és mégsem éreztük magunkat biztonságban Tangerben. Ha át akartok menni, válasszátok a fakultatív programot.
Előzmény: kerteszke78 (28)
kerteszke78 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 28

Sziasztok! Júni 3-10-ig leszünk Malagán, egy pár napra szeretnénk kocsit bérelni, és a környéket bejárni. Esetleg ha megy valaki ebben az időben és szeretne társulni az autóbérléshez írjon az erosalexandra@citromail.hu címre. Köszi.

Milyen ajándék vásárlási tippeket tudtok adni? Marokkó bevállalható egyénileg?

Köszi előre is a válaszokat.

 

anettom Creative Commons License 2006.05.10 0 0 27

Sziasztok!

 

Majd meséljétek el hogy tetszett Torremolinos, kíváncsi vagyok mi a véleményetek erről a helyről és a spanyolokról.

 

Mindenkinek szép nyaralást kívánok!

 

Ja és tényleg kocsit érdemesebb bérelni.

...meg 100 euróért kerékbilincset levetetni...:)...nem volt vicces!

 

 

Helma Creative Commons License 2006.05.04 0 0 26

Kedves Anettom!

augusztusban készülünk mi is a párommal Andalúziába. A fórumon leírtak szerint nagyon megtettszett Torremolinos.

 

Mivel te kint éltél, lenne egy két kérdésem, ha segítenél. Előre is nagyon szépen köszönöm.

 

-Van valahol Torremolinosban vagy a környékén zarándokház, ahol meg lehet szállni?

- Én csak németül tudok, van rá esélyem, hogy találok olyan spanyolt aki beszéli a nyelvet? (Sajnos eddig Ausztrián és Németországon kívűl nem sok hasznát vettem)

 

Egyenlőre csak ennyi. Mégegyszer köszi előre.

Előzmény: anettom (18)
mzpero Creative Commons License 2006.04.28 0 0 25
Rondába mindenképpen menjetek el...illetve Granadában az Alhambra még nagyon klassz hely. Szerintem egyszerűbb, ha béreltek egy kocsit, jobban is jösztök ki,meg nem vagytok csoporthoz kötve...mi igy csináltuk és sokkal jobb volt, mintha csoporttal mentünk volna...az is igaz, hogy 4-en voltunk
Előzmény: takzolee2 (13)
mzpero Creative Commons License 2006.04.28 0 0 24
Hali mindenkinek,

mi a múlt évben voltunk Torremolinosban, mindenkinek csak ajánlani tudom.
Szerintem nagyon király hely!!!
Az meg, hogy a tenger nem meleg, az baromság.
Marokkóból egy nap bőven elég, ha majd visszajöttél, te is azt fogod mondani...:-))
Előzmény: sour (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!