Keresés

Részletes keresés

Didergő Király Creative Commons License 2002.09.28 0 0 29
Már megjelent??? Na mesélj!!
Előzmény: rema.com (28)
rema.com Creative Commons License 2002.09.28 0 0 28
Sziasztok!
Megvettem ma az új PG Up lemezt!Nagyon jó,valaki halotta már?
Üdv:rema.com
mccheese Creative Commons License 2002.09.05 0 0 27
Reméljük 4 percnél hosszabb lesz, és remélhetőleg még soká :o)

Mcc

Előzmény: Didergő Király (26)
Didergő Király Creative Commons License 2002.09.05 0 0 26
Ismeritek a Here Comes the Flood c. számát(piano version, csak a Sixteen Golden Greatsen van rajta)? Én azt szeretném, hogy ez szóljon majd a temetésemen. Elképesztően gyönyörű. Ha 4 percnél hosszabb lesz a temetésem, akkor a Feeling yourself disintegrate is lemehet a Flaming Lipstől. :)
mccheese Creative Commons License 2002.09.05 0 0 25
Héten voltam Bécsben a Virgin Megastore-ban, de nem láttam semmi újat PG-től, pedig rendesen átnéztem mindent. (Vettem is 7 CD-t :o))
Ott volt minden eddigi lemeze, beleértve a filmzenéket is.

Mcc

Baley Creative Commons License 2002.09.05 0 0 24
Ha valaki Gabriel Cd-t akar venni szerintem most tegye mert a musiclandben van most pár darab (igaz használt de kiváló állapotban és nemis annyira drágák /1790-2490Ft-ig/.

Ismerősöm most vette meg ott az Ein Deutches Albumot éshát szerintem elég fura de azért hallgatható.
Ti szeretitek ezt az albumot?

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 23
Kedves Hozzászólók!

Szerintem Peter Gabriel hangja benne van az első tízben, most mégis inkább zeneszerzői képességeire szeretném felhívni a figyelmet, két filmzenéje a Birdy és a Passion egyszerűen lenyűgöző. Meditatív, néhol lírai, néhol agresszívebb, keményebb, de mindig a lélek legbelső köreiből szól, ezért megunhatatlan...

Lookretia Creative Commons License 2002.09.05 0 0 22
És ha hinni lehet a verebeknek, a Full Moon Club 10 pontos alkotás, sőt sokak szerint az eddigi legjobb lemeze Peter Gabrielnek.

A honlap fórumán lehet ilyeneket olvasni - a promo cd-t már nagyon sokan hallották - ahol nagyon izgalmas dolgokat írnak a dalokban érezhető különféle, sőt "unpetergabriel" hatásokról is (pl. tribe, house)

Előzmény: FatMo (19)
rema.com Creative Commons License 2002.09.04 0 0 21
Sziasztok!

Ha jól tudom 27-én jelenik meg az új lemez Up címmel!Már nagyon várom!

Üdv:rema.com

waters Creative Commons License 2002.07.06 0 0 20
Mikor jelenik meg?
Előzmény: FatMo (19)
FatMo Creative Commons License 2002.07.06 0 0 19
Felhozom ezt a topicot, mivel nemsokára megjelenik az új album. Asszem Full Moon Club lesz a címe. A www.petergabriel.com-on, van 3 klip a lemezről. (PG beszél róla + egy kis zene).
heathcliff Creative Commons License 2001.09.21 0 0 18
Hát, happy a fejem, most akadtam rá erre a topicra.
Markov: a PG II. volt az első lemezem Gabrieltől, szerintem nagyon tuti. Vannak rajta lírai számok (olyan Here comes the flood stílusúak), meg "hallgathatatlanok" is (pl. az Exposure, amit PG Robert Frippel hozott össze, és ha ismered a Fripp-szólóalbumokat, akkor tudod, mire számíthatsz).
Szóval érdemes beszerezni...
Markov Creative Commons License 2001.09.15 0 0 17
De jó látni, hogy azért jónéhányan tisztelik még rajtam kívül P. Gabriel zenei munkásságát! Van egy nagy hiányoságom: a II. lemezét nem ismerem. Tudna róla valaki mesélni egy kicsit? Érdekes módon a néhány évvel ezelőtti válogatásalbumon erről a lemezről egy dal sem szerepel...
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.09.10 0 0 16

Örömmel látom, hogy ilyen aktívak vagytok PG témában. :-)
A koncertalbum nekem is a kedvencem. Ha hallgatom, egy rendkívül színes világ tárul elém. Néha el sem hiszem, hogy tényleg lehet valami ennyire jó. Igazi ZENE. Különösen az "In Your Eyes" című dal koncertverziója sikerült nagyon jól. Egyébként van egy régebbi koncertalbuma is, ez kevésbé ismert, de az is zseniális. És azon rajta van többek között az "I Don't Remember" és a "Shock The Monkey" is.

mud:
"Háát nemtom', de mikor az Eric Clapton manchesteri koncertjén a PC elénekelte a Mamát, mindenkiben megfagyott a vér, olyan szar volt."

Hát, én nem hallottam mostanában élőben Phil bácsit, lehet, hogy már nem a régi. De az eredeti stúdióváltozatban nagyon jól énekelte a Mamát, ezt Neked is el kell ismerned.

Előzmény: wired (10)
BugaJ Creative Commons License 2001.09.10 0 0 15
A Genesis addig volt progressziv, amig PG ott volt...

Utána legfeljebb is csak egy helyben totyorgó, de inkább röhejes- ehhez képest PG mindig is előrement. Akárcsak a King Crimson:-)))

mud Creative Commons License 2001.09.10 0 0 14
De nem is negatív. Tod' a több dudás egy csárdában szindróma. Azért jó ő szólóban. Persze, ami a zenekritikusokat illeti...
Persze nem tudom, mit pofázok itt, még nem hallgattam meg.
Előzmény: wired (13)
wired Creative Commons License 2001.09.10 0 0 13
hmm, egy nem egyértelműen pozitív kritika...(ACSS)

Their latest, Volume 3: Further in Time, is the sound of a band finally coming into its own. It kicks off with "North Part 1" , the thumping beat overlaid by McNally's frantic Irish jig before cooling into something more reflective, making the track a sonic journey. "Colossus" offers a touch of Eastern Europe in Emmerson's bouzouki lines, while "Lagan" has portentous synth chords leading into O Linoaird's aching, sean-nos ("old-style") vocals. All of which makes this new album a refinement, both in music and sound, of what they've achieved before — and, by the end, takes them into new, more natural acoustic realms.

This collection also positions the group for a big commercial breakthrough — thanks to guest appearances by two superstar vocalists. Robert Plant fits in smoothly on "Life Begin Again," whose mystical Celtic lyrics sung over big, heavy riffs suggest a kind of post-rave Zep nirvana. Then there's Peter Gabriel, who also just happens to be the boss of the band's label. His appearance is both a plus and minus: "When You're Falling" sounds far more like a Peter Gabriel song than anything from Afro Celt Sound System, and it interrupts the entire flow of the album. It may make them famous, but it's very far from representative of either their older or newly emerging sound...

mud Creative Commons License 2001.09.10 0 0 12
Genesis period (1969-1975)
Chronological U.S. Album Releases

Release Date Album Title Label
03/1969 FROM GENESIS TO REVELATION London
10/1970 TRESPASS Impulse
11/1971 NURSERY CRYME Famous Charisma
10/1972 FOXTROT Famous Charisma
06/1973 GENESIS LIVE Famous Charisma
09/1973 SELLING ENGLAND BY THE POUND Famous Charisma
11/1974 THE LAMB LIES DOWN ON BROADWAY Atco
06/1998 GENESIS ARCHIVE 1967-75 (4CD Boxed Set) Atlantic


Solo period (1976-1997)
Chronological U.S. Album Releases

Release Date Album Title Label
02/10/1977 PETER GABRIEL (I) Atco
06/22/1978 PETER GABRIEL (II) Atlantic
05/31/1980 PETER GABRIEL (III) Mercury
09/08/1982 PETER GABRIEL / SECURITY Geffen
06/??/1983 PETER GABRIEL PLAYS LIVE Geffen
03/??/1985 MUSIC BY PETER GABRIEL FROM THE FILM 'BIRDY' Geffen
05/19/1986 SO Geffen
06/06/1989 PASSION (Music for The Last Temptation Of Christ) Geffen
12/04/1990 SHAKING THE TREE - SIXTEEN GOLDEN GREATS Geffen
09/29/1992 US Geffen
11/10/1992 REVISITED Atlantic
09/13/1994 SECRET WORLD LIVE Geffen

Előzmény: mud (11)
mud Creative Commons License 2001.09.10 0 0 11
GENESIS with Peter Gabriel (When They Were Great)
22 Feb 1970 BBC Night Ride B’cast 1 Apr 1970 5 songs 32m
This session includes unreleased music
10 May 1971 BBC S.O.T.S W/Bob Harris B’cast 31 May 1971
“Musical Box" - Steve Hackett & Phil Collins replace
Anthony Phillips & Johnathan Mayhew. 12m
04 Mar 1972 Watford Town Hall 3m
14 Apr 1972 Pavia, Italy 10m
28 Jun 1972 Watford Friars Club OR Town Hall not 129a 129b C90
28 Jun 1972 Watford College 6m
25 Sep 1972 S.O.T.S W/John Peel B’cast 07 Nov 1972 25m
(3 songs) Features "Twilight Alehouse".
10Nov? 1972 Marquee Club, London C45
--------------------------------------------------------------------------------
GENESIS
22 Jan 1973 Rome C90
09 Feb 1973 Rainbow Theatre, London C60
8 Mar? 1973 Carnegie Hall C60
Summer 1973 Rehearsals/Demos for "Selling England By The Pound" C90+C60
These recordings are quite remarkable.
20 Oct 1973 Rainbow Theatre, London Radio B’cast C60
19 Dec 1973 Roxy Theatre, Los Angeles 2nd Show C90
1974 BBC 5m
06 Feb 1974 Naples C90
21 Apr 1974 Universal Sports Centre, Montreal C45
Peter Hmmill was the support act.
08 Dec 1974 Providence, R.I 7m
24 or 21 Jan 1975 Shrine Auditorium, U.S.A C50
15 Apr 1975 Wembley 67m
This show features the debut performance of "The Lamb
Lies Down On Broadway"
02 May 1975 Birmingham Hippodrome 105m
09 Jul 1976 The Apollo, Glasgow w/Bruford 110m
13 Jul 1976 Pittsburg (2 songs) 15m
18/19 or
20 Jul 1980 U.S.A 18m
02 Oct 1982 Milton Keynes C60+C60
Los Angeles
wired Creative Commons License 2001.09.10 0 0 10
az OVO naccerű kis dolog, nagyon szép, elgondolkodtató ZENE, a kis mese pedig csodálatos hozzá, tessék csak betenni a compúter CD lejátszójába, aztán majd meglássátok

a SW turné meg hihetetlen örömzene, megvan kazin (a gyerek épp most rágta szét a belső borítóját, baszta!), CD-n, videón, sőt, még az HBO-n is megnézem, ha tudom, kész látványszínház, igazat szólva a Genesises korszakát nem ismerem, csak a három (négy?) utolsó lemez óta követem figyelemmel

más

a múltkor szörfölgettem a zenecsatornák között, aztán egy nagyon ütős kis zene megragadott, PG sétálgatott az utcán és közben dalolt (kb. olyan volt a zene, mint a feledhetetlen US lemezen), aztán nagy meglepetésemre nem azt írták ki, hogy PG, hanem azt hogy Afro Celt Sound System featuring PG, na most ez az ACSS engem egyre jobban érdekel (ne felejtsük el a naccerű együttműködésüket a szintén kedves skínhed ókonnorral), de nem jutok a lemezükhöz, pedig most már nagyon fáj rá a fogam...

hallotta még/már valaki ezt a számot?

Lookretia Creative Commons License 2001.09.10 0 0 9
Imádom Peter Gabrielt, a Secret World turné illetve az annak anyagából készült dupla koncertlemez (tul.képpen egy best of) a legfőbb élvezetforrásaim egyike, fölülmúlhatatlan amit az az ember tud.
Előzmény: Mr. Cyber (-)
mud Creative Commons License 2001.09.10 0 0 8
Hali!
lusti,
nem lehet rossz, mert PG még eddig nem csinált rosszat, szvsz.

Cyber,
Háát nemtom', de mikor az Eric Clapton manchesteri koncertjén a PC elénekelte a Mamát, mindenkiben megfagyott a vér, olyan szar volt. Arról nem beszélve, hogy kurvásan nem illett oda...maradt volna a dobnál, az kevésbé feltűnő.

A PG-t legtöbben azért nem szeretik, mert valódi zenészként mindig egy lépéssel előbb van. Azért nem is lett "sztár", mint a Sting - hál'istennek...

Mr. Cyber Creative Commons License 2001.09.09 0 0 7
Az OVO valóban nem sorlemez.
A techno beütés az szerintem kissé túlzás. Kétségtelen, hogy pár dalnak gépzenei alapja van, de attól még ne úgy képzeld el, mint egy Kozmix lemezt... :-D
Félretéve a tréfát, a "technó" szóról nekem könnyen emészthető slágerecskék jutnak eszembe, míg az OVO egy igencsak nehéz darab... Tehát köze nincs a technóhoz.
Előzmény: lusti (6)
lusti Creative Commons License 2001.09.09 0 0 6
Az OVO-ra gondoltam... a Wanted kritikáira nem szoktam sokat adni (különösen amikor a prog.rock bandákat fikázzák). Valami erős techno beütésről panaszkodtak az OVO kapcsán, és ez az ami elriasztott. Viszont, ha az nem sorlemez, akkor vissza minden :-))

Üdv
lusti

Előzmény: Mr. Cyber (5)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.09.09 0 0 5
Arra a lemezre gondolsz, amit több közreműködővel készített? Én pozitív kritikát olvastam róla (ha jól emlékszem, a Wanted magazinban). Egyszer én is meghallgattam, de különösebben nem tetszett. De ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy egy PG lemezt nem elég egyszer meghallgatni ahhoz, hogy véleményt alkothassak róla.
Egyébként, állítólag nemsokára megjelenik a várva várt sorlemez is.
Előzmény: lusti (4)
lusti Creative Commons License 2001.09.09 0 0 4
Szerintem Phil Collinsnak is beletelt pár évbe, míg "kinyírta" a Genesist. Én a Duke-ig kb. bírtam a P.C.-s lemezeket is.... De a Gabrieles jobb volt.

Az új Gabriel anyagot ismeritek? Én még csak rosszat hallotam róla, így nem is vettem meg. Ellenvélemény?

Üdv
lusti

Előzmény: mud (1)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.09.09 0 0 3
Hello, mud!
Én leginkább csak a szóló pályafutását ismerem a címszereplőnek. A "So" és az "Us" című lemezei a legzseniálisabbak.
Genesis lemezeim sajna nincsenek, és a TV-ben/rádióban sajnos csak a filkólinszos Genesis slágereket nyomják (mellesleg elvétve ezek közt is akad jó szám, pl. a "Mama").
Előzmény: mud (1)
mud Creative Commons License 2001.09.09 0 0 2
izé...Good luck...
Előzmény: mud (1)
mud Creative Commons License 2001.09.09 0 0 1
Good kuck!
Ez a színes kis társaság sokkal jobban kedveli a Balázs Fecót, mega Fekete Dzsonit.
Rám számíthatsz, ha nem sülledsz el, de csak később, mert most mennem kell.
Addig is legalább felhozom...

p.s.: itt mindenki asziszi, hogy a Genesis a Phil Collinsról szól, igazából akkor halt meg, amikor a PG elment...

Előzmény: Mr. Cyber (0)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.09.07 0 0 0
Bizony.
Előzmény: Mr. Cyber (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!