Keresés

Részletes keresés

ocso79 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99234

Itt egy olyan emberrol beszelunk aki nem kepes a mai napig atm-bol penzt felvenni mert bepanikol amikor eltunik a kartya a gepben.

Azt mondja nezt elnyeli!!!

Eselytelen mar probaltunk mindenhogy segiteni.

Egyszeruen hulye. Van ilyen csak balszerencse hogy pont O az anyam.

Előzmény: Dorka 57 (99227)
zsooo Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99233

Nem a gyartoval van a gond.

Hanem mikor a kinai hadsereg azt mondja a gyartonak, hogy marpedig most bekapcsolod a lokaciomeghatarozast a del kinai tenger kornyeki mobilokon, mert maximalizalni akarjuk az ellenseg vesztesegeit, akkor szerinted mit fog a Csincung vezerigazgato ur valaszolni? Elrugaszkodott a pelda, meg a kisembert talan nem is erinti annyira, de erted mi a problema.

Persze az NSA is gyujti az adatokat, meg mindenki, de ha mar ennyi valasztasom van, akkor legalabb ne koztudottan elnyomo rezsimek titkosszolgalatanak adjam at talcan az eletem reszleteit...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99193)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99232

Nagymamam igy halt meg. Elesett, csunya fejserulest szenvedett, de megogyult volna. Mondtak az orvosok, hogy nem szabad hozzanyulni, mert konnyen elfertozodhet. De o azert borogatta, mert "ugy szokas". Elfertozodott. Belehalt...

Előzmény: ocso79 (99231)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99231

Garatulalok ugyes vagy.
Mondok egy peldat. Anno anyamnak kialakult az ugynevezett tyukszem a talpan. Ennek mar vagy husz eve,azota olyan butyok nott a laban hogy mar normalisan nem tud jarni. mondom neki menj mar el orvoshoz kifagyasztjak par kezeles.
Valasz En nem megyek orvohoz. Segiteni csak azon lehet aki magan is segiteni akar.
O egy martir,panaszkodik de nem tesz semmit ellene hogy jobb legyen.

Szorgyu ezt kimondani de egy buta ember aki a sajat butasaaga miatt tart ahol. 
Anno Provident hitelt vet fol. A Provident mar ketszer kifizetette vele! 
Atcseszik mint szart a palankon es nem tesz semmit,fizet.
Megerdemled mondtam neki. Kinlodj ha ilyen birka vagy.

Előzmény: Dorka 57 (99227)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99230

LOL https://www.theguardian.com/politics/2018/may/25/galileo-uk-will-build-own-satellite-system-if-frozen-out-of-eu-brexit

Kizarnak a Galileo-bol? Sebaj, majd epitunk sajat muholdhalozatot! Teljesen el vannak szallva...

netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99229

De igen, altalaban megtartjak a nevuket. De videken elsz, 30 evvel ezelott :-)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99217)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99228

Aert ez nagyon unfair. A HO nem a kedvencem, de azert azt felroni nekik, hogy nem honositjak meg egy kis orszag (egyebkent teljesen eszement) sehol mashol nem ismert hazastarsi nomenklaturajat, az  nem kicsit nagykepuseg.

 

En ezt a -ne-t mar Mo on sem allhattam. Valaki bemutatkozik. Ok, akkor szolitsalak "Lajosne"-nak?? meg annyi infot sem kapok, mi a neve, csak a ferjeet, brrr. Orulok, hogy itt ez nincs.

Előzmény: seci (99216)
Dorka 57 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99227

Tavaly karácsony előtt egy jó lendülettel elmentem dokihoz, hogy mert 60 vagyok.

Az egyik ok a cigi volt, 50 év szívás után inkább fújnám.

Megbeszéltük, kaptam mindenféle segítséget, karácsony óta nem füstölök, érzem a szagokat, ízeket.

Negatívum, híztam 8 kilót. 

Nagyon pozitív hozadéka még a havi £160-200(!) spór is.

 

Szóval doki. Ha rá tudod szedni a mamát. Gyógyi ingyen van, még bagózhat is mellé... (nem fog)

Előzmény: ocso79 (99168)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99226

Akkor lehet csak az asszonynak van szerencseje ;)
Mindegy ezek szornyu dolgok.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99220)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99225

childminder? Miert kell Neked csaladtag?

Nekunk egy kezemen meg tudom szamolni, hany orat vigyazott a 4 nagyszulo a gyerekeinkre az elmult 12 evben.

De lehet hogy ez a jo viszony alapja, soha nem gondoltuk, hogy munkasorba allitjuk oket. Kenyeztessek azt az unokat, szeressek. Minden mas opcionalis extra.

Ha igy allsz hozza, egeszen maskent fest a kep.

Előzmény: ocso79 (99212)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99224

Kelet Londonban van egy csomo pakisztani/ bangladesi etterem, nem vegan ugyan, de vegetarianus. A kedvenc helyeim. Egy jo Dahlnal keves finomabb dolog van, friss chappati val vagy naan kenyerrel. Hmmm...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99208)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99223

A Sainsbury nek van egy sajat markes sajt sorozata, gluten es tejmentes, kokuszbol van. A cheddar (vagyis amit annak neveznek) nagyon finom. Szerintem itt eleg jo valasztek van mentes termekekbol.

 

Ez mondjuk Olaszorszagra meg plane Franciaorszagra nem all tudomasom szerint

Előzmény: Caitlin (99204)
netszkvid Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99222

A permanent residency card valoban nem kotelezo.... de 2016 ota az allampolgarsagi kerelemhez kerik. Rajta van a beadando dokumentumok listajan, de elvileg nem "kotelezo". Vagyis ha allampolgar akarsz lenni, es nem akarod megkockaztatni, hogy az £1300 ba kerulo jelentkezesed a kukaban vegzodik, inkabb csinald meg...de valoban nem kotelezo :-)

Nem tudom, ertheto voltam-e- ez egy ilyen tipikus angol (de foleg tory) csurom csavarom kondicio, iden is meg nem is..

Előzmény: cam aro (99210)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99221
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99220

A gond az, hogy egy kezemen meg tudom szamolni a rokoni/barati/ismerosi korben a jol mukodo csaladokat (es parkapcsolatokat)... Nem jutok el otig sem...

Előzmény: ocso79 (99219)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99219

Egyszeruen nem ertem hogy lehet valaki ilyen balfek. Most igy felnott fejjel latja az ember a szulok hibait es hogy miert nem haladtunk Mi anna egyrol a kettore.
Egy jol funkcionalo csalad hatalmas elony mindenki szamara,sajnos ennekaz ellentetje is igaz.
Szornyu ezt atelni annak tudataban hogy a felesegemnel meg ennek pont az ellenkezoje van,nem is erti ezeket a dolgokat.
Latom rajta hogy bantja a dolog En meg anyam es a felesegem kozott orlodok.
Anno nekem ez volt a legfobb ok hogy szo szerint elmenekultem otthonrol.

Előzmény: seci (99214)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99218

Seci, szoktal toluk vasarolni, hatha erdekel:

10% OFF ALL MEMORY at MyMemory

Treat yourself this payday, save 10% on all memory from your favourite brands, such as Samsung & SanDisk.

Use code MYMEM at checkout

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99217

Hehe, mi esetunkben felesegem megtartotta a sajat nevet, nincs -né problema. Viszont mindig fennakadnak hogy Mr X es Mrs Y (es nem Mr X es Mrs X). Itt nem szoktak a nok megtartani a nevuket? Mert teny, ha megtartjak akkor a Mr X es Mrs X nem igazan mukodik...

Előzmény: seci (99216)
seci Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99216

Mi, amikor allampolgarosodtunk, megprobaltuk seciné nevet (ami S....né F... V... - jól megtartva a leanykori nevet es felveve az enyemet is) hozzaigazitani az ittenihez, es a -né tol megszabaditani (arrol, hogy S... V... amit hasznal igazabol itt - mar szot se ejtsunk). Sejted hogy sikerult ezt megvalositanunk? Sehogy. Egyszeruen keptelenek voltak felfogni, hogy a -né az = a Mrs-szel.

-seci

Előzmény: Caitlin (99215)
Caitlin Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99215

akkor van mibol valogatniuk :(

 

Előzmény: seci (99213)
seci Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99214

Fogadd oszinte reszvetem.

A mi helyzetunk anno nem volt talan ennyire katasztrofalis, de kb ugy nezett ki, hogy "OK, elvallaljuk az unokakat 4 napra" aztan kb a masodik nap jott a panik-telefon, hogy "Aaaaaaaaaaaaaa, vigyetek el oket, mert (es itt szamtalan lehetoseg volt)". Persze ennek is meg volt az elonye a gyerekek szempontjabol: az fel sem merult, hogy nelkuluk megyunk barhova is nyaralni.

-seci

Előzmény: ocso79 (99212)
seci Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99213

Home-office adminisztratornak esze? Viccelsz? Ezeket oda az alapjan szelektaljak, hogy minel hulyebb annal jobb.

-seci

Előzmény: Caitlin (99211)
ocso79 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 99212

Basszus En tuti megnyertem a " nekem van a leghulyebb anyam "cimet.

A gyerekre jott vigyazni de ha egy zsak krumplit hagynek ra az is veszelyben lenne.

Leszakitotta a polcot, vizforralo uzemelese nem megy!

Ajtot, ablakot nem birja kinyitni.

Mint aki be volt zarva valahova az elmult 40 evben es most szabadult ki.

Szornyu most agyalhatunk mi lessz a gyerekkel amig Mi dolgozunk.

Lezug a lepcson vagy kest vag magaba.

Nincs valakinek egy folosleges anyja amit kolcson tud adni?

Caitlin Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99211

oooo. neki senki se mondta.... gov.uk oldalon el kell olvasni. ennyi. feketen feheren le van irva, h milyen papirok kellenek. Ez hangulatkeltes, semmi mas. 

Persze masik oldalrol nezve lehetett volna annyi esze/joindulata az adminisztratornak, h bekeri ezt a papirt es rogton mas a hangulata a dolognak.

Előzmény: cam aro (99210)
cam aro Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99210

copy&paste volt...

 

lenyeget tekintve mindegy. 

tudtomal a permanent residence card sem kotelezo.   

 

 

Előzmény: seci (99179)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99209

... vagy a masfel napot dehydrator-ban 40 fok alatt ropogosra szaritott nutrition yeast-es, sos kelkaposzta leveleinket :-) (elkepesztoen finom)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99208)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99208

:-) Mi a nyers vegan etrenddel vagyunk igy. Van ismeros aki 10+ eve nyers vegan, azaz vegan es mindent csak frissen, nyersen (azaz hokezeles (sutes-fozes-parolas-stb) nelkul) eszik, raadasul o a durvabbik fajta nyers dietat koveti, hokezelest mindegyik kizarja, de a light-osabb engedi a melyhutott alapanyagokat es a nem-hokezelt de processed food-okat, a durvabbik amit o kovet az nem. Szoval kuldott mindenfele receptet (meg van belole boven a neten is), fo fogas, leves, desszert, sot meg (nem fagyasztott!) fagyi is, es tenyleg jok, de... egy hetig okes, de utana nekunk elkezdenek hianyozni a hokezeles nelkul nem fogyaszthato (vagy legalabb is nagyon nem finom :-)) kajak mint a krumpli, a rizs, a brokkoli, a karfiol, a bab stb. Szoval bar alapbol tetszik a nyers vegan etrend otlete, nekunk nem jon be hosszu tavon (par napig teljesen okes). Ezek hianyoznanak hosszu tavon. Hussal, tejtermekkel, tojasnal, mezzel sosem erezzuk hogy hianyozna.

 

Most jut eszembe, multkor kollegakkal indiai etteremben ettunk. Volt aki evett Tarka Daal-t, volt aki Chana Masala-t, mas Saag Aloo-t. Az etterem nem volt vegan vagy vegetarianus, de egyes etelek mint az emlitettek viszont vegan-ok voltak. Egyik kolleganak feltunt hogy en is Tarka Daal-t eszek, kerdezi, hogy-hogy, vegan? Mondom neki igen. Meg a Chana Masala es a Saag Aloo is (nem mindenhol vegan, de a legtobb helyen igen). Erre meglepodott, nem tudta hogy vegan kajat evett, es mivel korabban mondta hogy izlett neki, most hogy megtudta hogy vegan volt, mar nem fujjoghatott (korabban azt mondta, hogy o vegan-t soha nem enne, az nem embernek valo :-)). LOL Mondtam neki, hat meg ha megkostolta volna a par nappal korabban otthon osszeutott kesudios-cocoa butteres-afonyas-valodi juharszirupos kockainkat (harom nap alatt szantuk megenni, de olyan finom volt hogy par oran belul bevagtuk az egeszet :-))

Előzmény: seci (99207)
seci Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99207

Én sosem mondtam, hogy egy husmentes etel nem jo. En is kepes vagyok pl sóskát egy szelet friss kenyérrel enni. Vagy mondjuk túros csuszát (ja, az nem jo, ahhoz kell toportyu!). De mondjuk sajtos telfolos tesztat, abban tenyleg nincs hus. Vagy tojásos nokedlit. Szoval van nap hus nelkul is.

De kurvara szarul ereznem magam, ha idonkent nem lenne steak :) vagy dugottfasirt a menuben!

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99206)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99206

Minden csak megszokás kérdése. Plusz a vegan kaják nagy része nagyon finom, tobbszor volt hogy baratainkat/kollegakat/stb. megkinaltuk/megkinaltam vegan kajával, meg voltak lepodve, hogy "de há ez nagyon finom" és hogy "ez tényleg vegan"? Erdemes kiprobalni legalabb nehany alkalommal, aztan ha nem jon be akkor nem jon be, ha meg finomnak talalja az ember, miert ne ehetne (meg ha amugy nem vegan is az illeto - nalunk egyik kollega jart igy, eszik tovabbra is hust, tejet, tojast stb, de idorol idore vegan kajat is lenyom :-)). De senkit nem akarok rabeszelni hogy veganna vagy vegetarianussa valjon, ez a kesztetes vagy jon magatol vagy nem, nem lehet eldonteni, mint ahogy azt sem lehet hogy "mostantol en szeretem a spenotot" ha amugy utalom a spenotot :-)

Előzmény: seci (99205)
seci Creative Commons License 2018.05.24 0 0 99205

A magyar konyha is tartalmaz rengeteg vegetarianus kajat. Csak azt mi koretnek hivjuk.

 

Egyebkent tenyleg: van majd minden zoldsegbol/gyumolcsbol fozelek. No de ki hallott mar olyanrol, hogy fozelek feltét nélkul??? Persze, a menzán, esetleg...

 

-seci

Előzmény: Caitlin (99204)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!