Keresés

Részletes keresés

dragunov Creative Commons License 2003.03.05 0 0 290
Egyébként az adó kimenő-teljesítményének a növelésére gondoltam (bocs a pontatlanságért).:)
Előzmény: noybi (284)
Z-M-an Creative Commons License 2003.03.05 0 0 289
Ma voltam az Electroworld-ben.
2 féle PMR kapható jelenleg:
1) Topcom Twintalker 3000 párban 19.5 ezerért
2) Cobra MT500 27 ezerért (700-as csak áprilistól, állítólag :-((

Ez a Topcom nem is olyan rossz ezért az árért, nem???

dragunov Creative Commons License 2003.03.05 0 0 288
T.Noybi!
Az előírások tekintetében teljesen egyetértek veled, de nem hiszem, hogy a külső kerületekben, vagy egy nem lakott területen túlzottan zavaró lenne mondjuk egy 50%-kal erősebben sugárzó pmr. Tapasztalataim szerint nem olyan nagy az egy sugárzási körre jutó pmr-népsűrűség, hogy a 8 csatit kihasznáva ez gondot okozna (feltéve, hogy nem minden rádió tuningolt).
Tehát, ha valaki mégis tudna ... stb.

A térerő legyen veletek.
Előzmény: noybi (284)
HG4I Creative Commons License 2003.03.05 0 0 287
noybi!
Az első és utolsó gondolatsoroddal egyetértek. Mondandód közepe butaság!
Egyrészt sohasem jár a gyári beállítások szerint teljes gőzzel. Másrészt nagyon sok fajtánál lehet szoftverből szabályozni a kimenő rádiófrekvenciás teljesítményt.
(Ezek nem az olcsó nylon-rádiók kategóriájába tartoznak.)
A külső antenna sem "bocsánatos bűn" ebben a műfajban...

üdv: HG4I

Előzmény: noybi (284)
CommandAir Creative Commons License 2003.03.05 0 0 286
Csepelen ugyan ez a helyzet, csak a 2-es csatival.

CA

Előzmény: noybi (279)
Lud Creative Commons License 2003.03.05 0 0 285
A Népstadinál a franciák kalapálják az arénát és mindegyik csatin magyaráznak.
Előzmény: flektogon (282)
noybi Creative Commons License 2003.03.05 0 0 284
Mit értesz teljesítménynövelés alatt? Egy rádiónál az ún. ERP [W] a mérvadó, ami az adó kimenőteljesítményének és az antenna nyereségének a szorzata. Az antennanyereséget már növelted, az adóteljesítményt szoftverrel biztosan nem fogod, ugyanis a PMR-ekben az adóvégfok mindig teljes gőzzel jár. Az adóteljesítményt pedig nem kéne növelni. Egyrészt nem szép dolog azokkal szemben akik 0.5W-tal nyomják, másrészt az előírások sem engedik. A külső antenna sem megengedett, bár szerintem bocsánatos bűn. :)
Előzmény: dragunov (283)
dragunov Creative Commons License 2003.03.04 0 0 283
Sziasztok!
Egy kis segítség kéne, ha van.
Ha valaki tud bármilyen teljesítménynövelő
megoldást, vagy valakit, aki ilyesmivel fog-
lalkozik, az érdekelne. J.Zoli által ismertetett
módszert én is megcsináltam egy Tectalk Jokeren,
(autóban tényleg jobb a vétel, de a sugárzás nem)
de szeretnék többet kihozni a kis készülékből.
Valaki azt mondta, hogy a szoftverén lehet módo-
sítani ezeknek - nem tudom. Kapcs. rajz nem gond.
Alan 456-nál is érdekelne ugyanez.
Üdv.
flektogon Creative Commons License 2003.03.04 0 0 282
Ezt a jelenséget már vagy egy hónapja tapasztalom, változó intenzitással, zömében napközben. Rendszeresen járok a Népliget-Népstadion-Örs Vezér tér útvonalon, közben folyamatosan hallható a zavarás, a Népstadionnál a legerősebb. (ez persze nem jelenti azt hogy ott lenne az adó)
Előzmény: noybi (279)
noybi Creative Commons License 2003.03.04 0 0 281
Tévedtem. Most is van a vivő :( Zajnak azért hallhattad, mert ott kicsi volt a vételi jelszint, Újpesten az uszodánál akkora a térerő, hogy csak egy igen pici zajt lehet hallani, ami akár az adó- vagy vevőoldali szintézer fáziszaja is lehet. Llképzelhető tehát, hogy csak üres vivőt sugároznak. Körülnézek még, hogy pontosabban mi lehet ez. Nem kis munkával be lehetne határolni, hogy honnan jön, persze ehhez irányított antenna és térerőmérős vevő jól jönne...
Előzmény: Lud (280)
Lud Creative Commons License 2003.03.04 0 0 280
Nincs, de tény, h Rákospalotán is használhatatlan az 1-es csati. Szerintem se PMR, mert nem volt szünet az adásban, és zaj az egész.
Előzmény: noybi (279)
noybi Creative Commons License 2003.03.04 0 0 279
Sziasztok!

Észrevettétek, hogy egy ideje (én pár napja figyeltem fel rá) Budapest majdnem egész területén használhatatlan az egyes csati? Valaki nem kis teljesítménnyel és/vagy nem öt centis tekercsantennával modulálatlan vivőt nyomat éjjel-nappal. Vasárnap vonattal jöttem fel, Kelenföld előtt már nyitogatott a zajzár, Újpestig mentem busszal és végig érzékeltem a vivőt. A térerő változott, Újpest felé közeledve erősebb lett a jel, majd újra csökkent. Ez szerintem nem egy fél Wattos kis kézirádió. Ma mintha megszűnt volna a dolog. Valakinek van ötlete?

Z-M-an Creative Commons License 2003.02.28 0 0 278
Na, én pont olyat szeretnék! :-))
Előzmény: a forest mighty black (277)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.02.27 0 0 277
a baloldali cobrakon mintha a Motorola T6222 antennaja lenne :D
Előzmény: CommandAir (81)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.02.27 0 0 276
Yaesu mellett megemlitenem az Icom-ot is, ha mar premier kategoriarol van szo.
Előzmény: NÓZI (104)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.02.27 0 0 275
motorolanak messze a legjobb az antennaja, tovabba az egyetlen pmr radio, amely cseppmentes. nekem esett mar mukodo T6222-es pocsolyaba. semmi baja nem lett. tovabba a conrad-nal kaphato olcso pmr-ek froccsontott hazai kritikan aluliak.
Előzmény: NÓZI (73)
a forest mighty black Creative Commons License 2003.02.27 0 0 274
ha eleg penzed van, motorolatol meg kapcsrajzot is kapsz ;-)

hivd fel oket szerintem.

Előzmény: lotht (66)
Kaktusz1 Creative Commons License 2003.02.27 0 0 273
Bocs!

Elozo hozzaszolasodbol ugy ertettem, hogy darabja 30eFt.

Előzmény: Z-M-an (271)
NÓZI Creative Commons License 2003.02.27 0 0 272
Szeva Z_M_en!

Beszélgettem egyszer egy hozzáértővel, ő azt mondta , hogy szinte mindegyik PMR hasonló technikai ( adó teljesítmény, érzékenység, stb.)paraméterekkel bír. Csak az antennákban van nagyobb különbség. Én másik antennát raktam a 700-ra, jobb is lett a hatásfoka. Egyébként az Alan nak gyárilag is király antennája van.
Tehát ha egy árban vannak,akkor az Alant kell venni.

Előzmény: Z-M-an (271)
Z-M-an Creative Commons License 2003.02.26 0 0 271
Kedves NÓZI!
Igen érdekes, amit írsz és eléggé csalódást keltő :-(((
Én azt hittem, minden PMR kb. ugyanazt tudja adás-vétel terén :-(
Van erről valahol valamilyen teszt/mérési eredmény? Nem lehet, hogy csak egy rosszabb szériát fogtatok ki?

Kedves Kaktusz1!
Nekem a Cobrák azért tetszenek, mert nem drágák (áfával 30e/pár), sokat tudnak és számomra sokkal szebb kinézetűek, mint az Alan 456.
Ezek szerint az általad említett Alan nem olcsóbb, mint a Novofer Cobra MT700-asa, szóval számomra nem tűnik jobb vételnek.

Előzmény: Kaktusz1 (270)
Kaktusz1 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 270
Haliho!

Teljesen uj, Alan 456-okat vettem 15000-ert par hete egy sractol, akit a 06-70 243-11-83-on lehet elerni. A tobbiek is vettek mar tole (ld. geocaching forum), es altalaban jo a velemeny.

Előzmény: NÓZI (269)
NÓZI Creative Commons License 2003.02.26 0 0 269
Hi!
Mi Cobrakat MT220-700-okat használunk.
A tapasztalatom szerintem a régebbi típusnak,(220) jobb az antennája.
Többször kipróbáltuk, a 700-as meg se szolalt a 220-ast, pedig érthetően hallottuk.
Viszont a 700-as szolgáltatásban jóval felül múlja az elődjét.
Hol lehet Alan 456-ost 15000-ért venni? Én csak jóval drágábban láttam.
Csá
Előzmény: Kaktusz1 (268)
Kaktusz1 Creative Commons License 2003.02.26 0 0 268
Haliho!

Sajnos nem tudom, hol kaphatsz ilyet, en is csak a Novoferr honlapon lattam. Van valami kulonleges okod, hogy pont ilyet akarsz venni? Meglatasom szerint a 15.000,Ft-ert megszerezheto Alan 456, ami kb. ugyanezeket a funkciokat tudja - vagy esetleg egy kicsit tobbet - sokkal jobb vetel. Igaz, a Cobra-nak nem ismerem a radio reszet (Erzekenyseg, hatotav... stb.) Tobbiek? mi a velemenyetek?
Kaktusz

Előzmény: Z-M-an (267)
Z-M-an Creative Commons License 2003.02.25 0 0 267
Tudja valaki, hogy Cobra MT700-ast a Novoferen kívül még hol lehet itthon kapni (esetleg kicsit olcsóbban)? Náluk 29,9 ezer bruttó.
qwer1234 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 266
Nem tud valaki kapcsolási rajzot az NLM-8 készülékekhez ?
Kaktusz1 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 265
Jogos!

Hetvegen volt idom, atolvastam az Alan 456 hasznalati utasitasat, tud dolgokat, de a hozza adott leiras nem tul reszletes. De benne van a blokkdiagrammja es a kapcs. rajza is.

Előzmény: HG4I (258)
J.Zoli Creative Commons License 2003.02.22 0 0 264
qwer1234

Csak tisztánlátás végett helyesen irva :
(abszolút nem kötözködés)

CTCSS ( Continous Tone Code Squelch System )

DCS ( Digital Code System )

Mindkettö beszédsáv alatti hangfrekit használ (helyesebben irva villamos jelet használ, mivel már a kis hangszóró miatt nem hallható az a hang )

A CTCSS az folyamatos egynemü jelet ad,
a DCS mivel digitális jelről van szó, kétféle hangot ad, váltakozva (ahogy a nullák és egyek váltakoznak). Nagyobb hangszórón, vagy fejhallgatón hallgatva "morgó" hangot hallunk.

jó rádiózást

qwer1234 Creative Commons License 2003.02.22 0 0 263
A motorola talkaboutjával nem fog kommunikálni, csak egy irányba. Ugyanis ezen nincs de dcs se ccts. Egyébként NLM-8 : Próbáltuk sieléskor mostanában Hohkaron és eléggé jól bevált. Szépen lehetett beszélni a pályákon vele és nem kellett az osztrákoknál drága mobilt használni.
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 262
Időközben végigolvastam a topicot, elgondolkodom azért még az olcsó rádió-vételen.

A leírt tesztek nagyon tetszettek, kíváncsi vagyok, meddig "látnák" el innen egy ilyen rádióval. A Mátra szép időben tisztán látszik tőlünk, ha vmelyik közeli dombra felmegyek, akkor Bp "teteje" is látható...

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 261
Ööööizé... szóval nem nagyon olvastam vissza, öreg hiba tudom, de mire jó egy ilyen készülék? Milyen távolságig megy? Ha a többieknek Motorola Talkabout-ja van (kb ennyit tudok arról is) azzal kompatibilis a dolog? Bocs a láma kérdésekért...
Előzmény: qwer1234 (259)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!