Keresés

Részletes keresés

Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.17 0 0 422
Kívánom, hogy sikerüljön telket és nyaralót találni. Ez nem lehet túl nehéz, mert errefelé szinte mindenkinek van eladó telke, vagy háza. Most a veleméri teleházból írok s a mellettem ülő (a teleházat vezető) fiatalasszonynak is van egy eladó háza Nemesnépen. Aztán a szomszédaimnak is van. Ezeket és persze a többit is, végig kell nézni, ami időigényes dolog. Ha akarod, közvetítek.
Előzmény: Dharma (421)
Dharma Creative Commons License 2006.08.07 0 0 421

Köszi!

Mi nyílászárókkal foglalkozunk. Ha abból meg tudnánk ott élni, akkor én szívesen elköltöznék, de itt már nagyon bejáratott a cég, ügyfélkör megvan, jó hírnév, nehéz lenne újraépíteni.

 

Befektetni való pénzünk egyelőre nincs.

De na lenne annyi pénzünk, nekem megfelelne ott egy kis nyaralós ház is.

Előzmény: Tiszteletes úr (420)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.04 0 0 420
Infarktust pedig ne kapjál; a jó egészséget szívből kívánom!
Előzmény: Dharma (418)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.08.04 0 0 419
Elérhető áron lehet telket (1-4 millió), vagy házat (4-18 millió) venni a környéken. Munka azonban nincs, a megélhetésről gondoskodni kell.

Pl: A környéken rengeteg fű megy veszendőbe, erre alapozva lehetne nyulat, birkát, vagy kecskét tartani, de nem tudom, hogy abból hogyan lehet pénzt csinálni. Eddig senkinek sem sikerült meggazdagodni rajta.

Az internet talán segíthet. Ha valakinek van egy jó internetre épülő, vagy más ötlete, ami pénzt hoz, akkor bátran letelepedhet az Őrségben.

Aztán ha van egy kis befektetni való pénze (10-50 millió), akkor építhet egy kis szállodát s az már eltarthat egy családot (pontosabban besegíthet a család eltartásába).

Elég sok túrista is jár errefelé, akiknek el lehet adni egy kávét, vagy valami emléktárgyat, térképet, útikönyvet. De ez is csak kisegítő ágazat lehet, meggazdagodni nem lehet rajta.

Minden dolgos, jószándékú emberre szükség van az Őrségben, hogy ez a gyönyörű vidék megmaradjon magyarnak. Mert a falvak elnéptelenednek és lassan kihalnak.

Van egy falu a közelben (Felsőszenterzsébet a neve, ha jól emlékszem), ahol egy ma is élő, nem is túl öreg, de annál derekabb ember leszármazottai adják a falu lakosságának felét. Néhány hasonló honfitársunk megmenthetné a vidéket a kihalástól.
Előzmény: Dharma (418)
Dharma Creative Commons License 2006.07.31 0 0 418

Igen. Nekem is megtetszett a vidék. Szívesen élnék arrafelé. Időnként itthagynám a rohanó várost, a nyomást, a pénzszerzés körüli hajcihőt.

 

Élni valahol nyugodtan, tenni a dolgunkat, törődni magunkkal és a környezetünkkel is, és persze nem éhen halni közben.

Mert így infarktust fogok kapni.

 

 

Előzmény: Tiszteletes úr (417)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.28 0 0 417
Köszönöm!

A Magyarföld nevet a lakosok választották nem is túl régen. A korábbi névre nem emlékszem.

Valóban szívet-lelket melengető. Kedve lenne az embernek telket venni ott, csak a falu neve miatt.
Előzmény: Dharma (415)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.28 0 0 416
Igen, az Őrség valóban ilyen. A legnagyobb érték az őrségi ember. Mindig elbámulok, milyen tiszta a lelkük. Mintha Erdélyben lennénk, vagy visszautaztunk volna 100 évet az időben.

Ráadásul a táj is nagyon szép, az éttermekben érdemes enni, stb.
Előzmény: BOLOND (414)
Dharma Creative Commons License 2006.07.28 0 0 415

De jó ez a topic.

 

Mi is nem régen jártunk arra. Velemér tényleg fantasztikus, főleg természetesen az a páratlan kis fénytemplom.

 

De nagyon tetszett nekünk Magyarföld is. Kicsit hangulat falu, csak a neve éppen fantasztikus.

 

Csak egy délutánt töltöttünk arra, de teteszett.

 

Egy kép a veleméri fénytemplomból:

 

BOLOND Creative Commons License 2006.07.28 0 0 414
Inkabb videoztunk, de azert van meg nehany kep, felteszem a heten. A legjobban a nyugalom es a tisztasag tetszett. Persze az emberekben sem csalodtam, kozvetlenek, baratsagosak, segitokeszek. Szivesen toltottem volna tobb idot arrafele, de sajna menni kellett. Kiderult viszont hogy nemely nagyszuleim nem messze onnan, Berbaltavarrol voltak.
Előzmény: Tiszteletes úr (413)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.27 0 0 413
Látom a képről, hogy valóban jártál Veleméren. Több képet is készítettél? Tedd fel őket, légyszi! Merre jártál és mit láttál még? Mi tetszett a legjobban?

Köszönöm!

Üdv!
Előzmény: BOLOND (412)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.24 0 0 412
Nagyon kellemes volt az ido is es az ut is. De keves nap, sok neznivalo! Talan legkozelebb tobb idonk lessz.
Ez a "csinalohaz" nagyon tetszett. Az ablak nyitva volt, bekukucskaltunk. Bizony szivesen elfogadnek egy ilyent!

Előzmény: Tiszteletes úr (410)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.16 0 0 411
Az Őrség fiatalsága és a vendégsereg a hőségtől aléltan menekül a tavak partjára, a termálstrandokra, vagy legalább a hűvös parasztházak falai mögé.

Ha most jönne egy bőséges esőzés, akkor az átázott, párás meleg erdei talajból néhány nap múlva kinőnének a gombák. S akkor mindenki boldogan hordaná haza kosárszámra a vargányát.

A veleméri rétekről és telkekről hajnalonkénti munkával lekaszáltuk a zöldet. A szorgalmasabbak meg is szárították és el is égették. Mert tehén az nincs, vagy csak mutatóba néhány. Egész gulya élne meg a sok elégetett szénán.

Így legalább nyugodtan nézhetünk a hatósági ellenőrzés elé. Nem kell százezres birságokat fizetnünk. S a városiak sem szenvednek a mi parlagfüvünktől. A nyugdíjas postás meg úgyis hozza a megélhetést jelentő borítékot. S jól járnak a francia tejtermelők is, mert Őriszentpéteren tejáron lehet kapni a francia savóból kutyult műtejet.

Kellemes nyaralást és valódi tejet kívánok mindenkinek!
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.06 0 0 410
Talán majd legközelebb több sikerrel jártok. A remény hal meg utoljára. Remélem, jól éreztétek magatokat az Őrségben.
Előzmény: BOLOND (409)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.05 0 0 409
Beugrottunk, de nem tudtunk varni Hetfoig sajna. Nagyon hangulatos a hely! Kar hogy nem volt tobb idonk.
Előzmény: Tiszteletes úr (408)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.07.01 0 0 408
Csak hétfőn délután lesz lenn. Sajnos.
Előzmény: BOLOND (407)
BOLOND Creative Commons License 2006.07.01 0 0 407
Holnap delelott benezunk.
Előzmény: Tiszteletes úr (405)
gralla pokobra Creative Commons License 2006.06.28 0 0 406
Egy új veleméri honlap, a "Veleméri kúriasor": http://www.kuriasor.extra.hu/
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.21 0 0 405
Nincs étterem a Cserépmadár szálláson.

De azért csak kopogtass be nyugodtan! Ha otthon van a gazda, minden bekoppantót meghív egy kávéra és egy beszélgetésre.
Előzmény: BOLOND (404)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.21 0 0 404
En lefoglalnam szivesen elore de nem tudom mikor erunk arrafele. Azert lehet bekopogunk, ha nincs is hely, talan az etterem nyitva lessz.
Előzmény: Tiszteletes úr (403)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.19 0 0 403
Kedves Bolond!

A népszerű időpontok esetenként hónapokkal előre le vannak foglalva s ez különösen igaz a főszezonra és a hétvégékre. Persze mindig lehetnek lyukak, de erre nem lehet számítani. Szerintem megér a dolog egy telefont, vagy egy villanypostát (az alábbi honlapon megtalálod a címeket).

Fiatalabb koromban én is elég sokat bíztam a véletlenre, pl. úgy utaztam Bulgáriába, hogy előtte nem néztem meg a menetrendben, hogy mikor indul vonat Bulgáriába. Amikor összepakoltam a hátizsákomat, akkor felültem a villamosra és kimentem a Nyugatiba. Ott megkérdeztem az első vasutast, hogy mikor indul Szófiába a Balt-Orient. Azt válaszolta, hogy ott megy, ha siet, még fel tud rá ugrani. S a vonat valóban abban a pillanatban indult, egyelőre még lassan menvén Bulgária felé. Siettem s fel is tudtam ugrani rá.

De ez a hihetetlen szerencse sajnos nem ismétlődik gyakran, ezért neked a tervszerűséget ajánlom szeretettel.
Előzmény: BOLOND (401)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.19 0 0 402
A főépület egy szokásos veleméri parasztház (kúria, mert nemesek éltek benne), amelyet megtekinthetsz a www.tar.hu/cserepmadar honlapon.
Előzmény: BOLOND (400)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 401
Tiszteletes ur, nem tudod hogy kell-e elojegyzes ha valaki meg akar szallni a Cserepmadar Fogadoban egy-ket ejszakara?
Előzmény: Tiszteletes úr (399)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 400
Ha ez volt a muhely, el sem tudom kepzelni milyen lehetett a fo epulet!
Előzmény: Tiszteletes úr (386)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 399


V. M-nek küldjük ezt képet a kedves soraiért.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 398


Margit néni tyúkja az Onogesius-dombon.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 397


Kosbor (azaz egy hazai orchideafajta) arról a dombról, ahonnan az újkeletű helyi hagyomány szerint Onogesius hun fővezér nézte a Róma ellen vonuló hun seregeket.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 396


Kék virágok Velemérről.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 395


Margit néni háza napsütötte orgonákkal, Veleméren.
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 394
Én meg a kérdésedet köszönöm!

Üdvözöl: T. u.
Előzmény: extekergo (392)
Tiszteletes úr Creative Commons License 2006.06.05 0 0 393
V. M. levele:

A Cserépmadár Szállás a legcsodálatosabb pihenőhely, amit valaha láttam.
Kérdezem , valóban létezik- e , vagy trükkfelvétel csupán (mondjuk álom kivetítése különleges technikával)?
Ha létezik, sőt szállás foglalható, június 20-tól bármelyik hosszú hétvégére lefoglalnám. Kérem válaszoljon!
Egyedül megyek, azonban teljes ellazulást javasoltak, ezért az egész Szállást lefoglalom, tájékoztasson a feltételekről!
Mivel mindent a szóbanforgó hosszú hétvégéhez kell igazítanom, mihamarabb válaszoljon!

**************************************************

Részlet a V. M-nek küldött válaszlevélből:

Köszönöm a kedves sorait és a reményeit, aminek nyilván csak részben tudunk megfelelni. A Cserépmadár szállás honlapja részben a valóságot tükrözi, hiszen minden részlet valódi fénykép. Azonban a valóság legszebb pillanatait kaptuk lencsevégre, amikor sütött a nap és nyíltak a virágok, stb. Bizonyos értelemben valóban az álmaink kivetítése is egyben, hiszen az álmaink egy részét valósítottuk meg ebben a házban.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!