Keresés

Részletes keresés

thassos Creative Commons License 2005.07.19 0 0 342

Figyelem autóval utazók!

MACEDÓNIA feloldotta a vízumkényszert júli 15-töl. Viszonylag jó leírás az úthoz kocsival utirany.hu-földi útikalauz. Kaposi Ákos tanácsok Macedónián keresztül.

Lehet, hogy aug 3, mi arra megyünk Thassosra. Mindenkinek jó nyaralást.

.vatti. Creative Commons License 2005.07.19 0 0 341
Theologosban azt a házat én is lefotoztam.-))
Előzmény: stupiddog (322)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 340

Szia komica!

 

Tán olvassad el képek csatolásával kapcsolatos jótanácsokat (hehehe)

Hajnalban indulunk.

kicsit izgi, mert nincs szállásunk. De majd lesz valahogy...

Ha megjöttünk hívlak!

fakk1

Előzmény: komica (335)
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 339

Aki ment már repülővel thassosra írjon!Aki busszal akar menni az szóljon és annak majd írok én: )

joslain Creative Commons License 2005.07.18 0 0 338
Jó utat! Irigyellek! Még csak két napja jöttünk haza, de már szivesen indulnánk vissza!
Előzmény: fakk1 (332)
Cherry01 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 337

Közzé teszek egy komp menetrendet.

 

Hátha szüksége lesz valakinek rá.

 

http://www.thassos-island.com/tourism/ferry/

Cherry01 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 336

 

Nézd meg, esetleg nyomtasd ki a következő összefoglaló oldalt, hogy valami elképzelésed legyen a szállások nevéről. Közel sem tartalmazz mindegyiket, de legalább kiindulási pontnak jó.

 

http://www.thassos-island.com/tourism/accommodation/index.htm#skala_rachoni

 

http://www.go-thassos.gr/thassos.htm --About Thassos--Touring the Island-ra kattintva megjelenik a sziget, és a legfontosabb helyekről pár fotót is megnézhetsz a pöttyökre kattintva. Ugyan itt kérheted a szállásokat is és akkor azokat is meg tudod nézni.

 

Mi tavaly, augusztus első két hetében voltunk, meg az előző évben is, de meg voltunk elégedve. Mondjuk ez utóbbi nem igazán hiteles kijelentés, de legfelső fokban nam akarom propagálni.

 

Előzmény: fakk1 (332)
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 335
Hát ezt a képet nem sikerült csatolnom...
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 334
Íme:
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 333

Szia Fakk1!

 

Ha még itthon ér: jó utat és vigyázzatok magatokra!

 

+1 program ajándékba: kb. 10 km-rel a bolgár-görög határ előtt (tehát Bulgáriában) a főútról letérve van egy kis falu Melnik. Érdemes megnézni, szép helyen van és jó egy kis pihenőnek is.

Előzmény: fakk1 (332)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 332

Szia joslain!

Szia Jacques!

 

Köszi az infókat. Azt gondolom felkészültünk a kedd hajnali indulásra.

Thassos vár bennünket! Remélem szállást is adnak...

 

Ha visszaérünk beszámolok mindenről!

Sziasztok!

Előzmény: joslain (318)
stones Creative Commons License 2005.07.17 0 0 331
köszönöm neked is, joslainnek is az infókat!
Előzmény: stupiddog (322)
tigris32 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 330

 

 Sziasztok!

 Mi aug13-án indulunk neki-e gyönyörű szigetnek.Nagyon tetszenek a leírások,sok jó dolgot megtudtam.4-en megyünk ebből 1 gyermek,és ha megerősítenétek abban, hogy nyugodtan ott keressünk szállást megköszönöm.Mindenkinek más a véleménye.Sziasztok

Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.17 0 0 329

Én is írok neked személyes tapasztalatokat ha nem baj.Mi tavaj voltunk először Thassoson és annyira tetszett hogy jövő héten megint elindulunk erre a kedves kis szigetre.Limenasban volt a szállásunk közel a parthoz.Itt a part homokos de ahogy bemész a vízbe kb. fél méter hosszan apró kavicsok vannak a vízben(bocs a szó ismétlésért).A Golden beachre eljuthatsz busszal vagy ,,lélekvesztővel" ez egy kis hajó aminek a tetejére is lehet ülni de mi nem mertük megkockáztatni. Busszal is lehet menni a buszok nagyon gyakran járnak ,bár nem tudom hogy mi a veszélyesebb a hajócska vagy a sziklák közt a busz na mind1.A Paradise beachre azt hiszem csak busszal lehet menni ott vannak hullámok nekünk ez volt a legfontosabb.Egy meredek részen lehet lesétálni oda.Ja,bocs rosszul írtam mindenhova eljuthatsz autóval is ha bérled vagy ha úgy mentek.Vissza térve a Golden beachre gyönyörű hely ha bemész a vízbe akkor érzed majd hogy olyan finom, puha ,arany színű a  homok hogy megérted miért Arany part a  neve.

Ennyit a partokról jöhet a kaja. Limenasba van egy csomó kiülős vendéglő nekünk az tetszett a legjobban ahol a plakátokon tengeri herkentyűk vannak mondjuk a legtöbben az van úgyhogy ez mellékes.Reggelire vegyetek fánkot ez a legjobb kaja reggel sütik úgyhogy tök friss.Lehet bérelni autót ,bicajt,robogót,elektromos rollert stb.Ne hozzatok felvágottat mi is vittünk és jól meg is szívtuk mert nem ettük meg és ott is van minden.Mi nem láttunk fizetős strandot sehol.Medúza egy szem sincs legfeljebb egy vagy kettő,de az is csak a túristák kedvéért.Viszont a vízben elég sok a hal.

 

A Thassosi buszmenetrendet megnézheted a:thassos.gr weboldalon.

Előzmény: Törölt nick (324)
joslain Creative Commons License 2005.07.17 0 0 328
És még valami: a Hellasz.hu oldalon a leírások között egy nagyon szép munka található Thassosról képekkel.  Vojáki Andrea munkája. Minden tiszteletem az Övé, nagyon szépen megcsinálta. Én legalább tízszer elolvastam.
Előzmény: Törölt nick (324)
joslain Creative Commons License 2005.07.17 0 0 327
Csináltunk vagy 1500 képet. Megpróbálom a napokban rendszerezni őket és a szépeket felteszem majd rövid kísérő szöveggel.
Előzmény: Törölt nick (324)
joslain Creative Commons License 2005.07.17 0 0 326
Görög  "Kapd elő"  a könyvesboltokban 3-400 ft körüli áron kapható. Ami kell minden benne van.
Előzmény: fakk1 (323)
Cherry01 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 325
Próbáld meg ezt az oldalt: http://www.hellasz.hu/szotar/szotar.php
Előzmény: fakk1 (323)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.17 0 0 324
Joslain:Minden érdekelne Thassosról,de ha lehet egy részletesebb ismertetést szívesen vennék,képekkel.Van valamilyen Thassos útikönyv magyarul?
Előzmény: joslain (314)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 323

Fiúk - Lányok !

 

Tud valaki olyan helyet a neten, ahol a legfontosabb görög szavak, étel nevek... stb. magyar megfelelőit szótárszerűen megtalálhatnám?!

 

Köszi !!

stupiddog Creative Commons License 2005.07.17 0 0 322

szia,kiegészíteném egy-két személyes élménnyel joslaint.

-Homokos,lassan mélyülő és(jún.végén)kristálytiszta strand volt még Psili Ammos.Településen kívül van,strand és parkolás ingyenes,1 tavernával,bár most már talán zsúfolt lesz.Van búvárszemüveges,lapossziklás szakasza is.(1.)

-A Theologos szép(2.),az említett taverna tényleg jó,olcsóbb mint a partiak,és ingyen üdvözlő ouzó,hal-előétel és édesség járt az egész családnak.Még a 8 évesnek is kitöltötték a vizespohárnyi ouzo-t!(én arra a tavernára gondolok,ami egy fallal az utca fölé emelkedik,lépcsőn kell felmenni,és többszintes a kerthelyisége is.)

-Ha nincs strandidő,kocsival fel lehet menni Kazavitibe(Megalos Prinos)is,ez fent a hegycsúcsok alatt egy szép régi falu,itt is van jó taverna(4.),és egy kis hegyek(3.) közötti gyalogtúra is beférhet innen,szép a kilátás.

-Szt.Mihály monostort(5.) ki ne hagyjátok,eszméletlen szép helyen van,ingyenes a belépés,és a kapunál aggatnak majd rátok mindenféle illően takaró ruházatot.

 

egyenlőre ennyi,írtam itt már árakat és egyebeket is lentebb,kérdezz ha vmiben még segíthetünk.

Előzmény: stones (320)
joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 321

Szia stones!

 

Kempingekre nemigen figyeltem mivel apartmanban laktunk, de rémlik, hogy láttunk sátrakat és lakókocsikat.

 

Ami homokos és lasssan mélyülő az Makryamos ami egy privát strand. Nagyon szép, nagyon kellemes. A bejáratnál vagy van portás vagy nincs. Ha van akkor 4 euro per család, ha nincs akkor ingyen. Bár és taverni itt elég húzós.

Ugyancsak homokos és lassan mélyülő Skala Potamiánál levő strand és mellette a Golden Beach. Ez elég hosszú partszakasz de itt csak egyszer voltunk, nekem nem volt szimpatikus, a homokos part mögött gazos, szemetes terület van.

A legszebb, legkellemesebb és ami nekünk a legjobban tetszett és ezért vagy hatszor fürödtünk ott az a Paradise Beach.

Lehet hogy máshol is van homokos, de mi az egyéb helyeken inkább kavicsot találtunk. Mondjuk annak is megvan az előnye, mert az sokkal tisztább a többinél.

 

Amit kaja szempontjából tudok ajánlani, mindenképpen menjetek fel Theologosba. A fő utcán úgy közép tájon van két taverna ahol egészben sütik a kecskét, birkát és malac darabokat. Nagyon finom!

Aki a halféleségeket szereti, az a parti falvakban és városokban olyan helyekre menjen be ahol látni, hogy helybéliek is kajálnak és nyugodtan be lehet menni a konyha előterébe mert szinte mindenhol ki van készítve egy üveges hűtőpultba a húskínálat. Látszik, hogy milyen, szerintem legtöbb helyen egyformán jól készítik el.

Nem is tudok kiemelni olyat ahol más lett volna.

 

Egy-két kolostort és romot megnéztünk és tettünk egy hegyi autós túrát egy márványbánya felé, de a gyerkőcök inkább a strandot részesítették előnyben.

Theologosban érdemes körbesétálni mert nagyon szép és érdekes házak vannak.

Limenas és Limenaria este elég nyüzsis, elég hosszú a bazársor, lehet nézelődni.

 

Vegyetek fenyőmézet nagyon finom.

 

Egy viszonylag olcsó és nagy supermarketet találtunk, ha Limenasból Prinos felé indultok akkor Prinos előtt az út jobb oldalán.

 

Most ennyi.

Előzmény: stones (320)
stones Creative Commons License 2005.07.16 0 0 320
Szia!
Néhány vázlatpont a thassosi kisregényhez:
Kempingekről tudsz-e valamit?
Homokos tengerpart merre van?
Ajánlott tavernák és boltok?
Egyéb látnivalók a szigeten?
Előzmény: joslain (314)
thassos Creative Commons License 2005.07.16 0 0 319

 

Mindenkitől elnézést, de az utolsó komp indulása thassos szigetére,

KERAMOTIból 21,30. Ellenőrizni a www.gtp.gr lehet. Itt minden kompindulás megtalálható. Mindenkinek jó nyaralást. Mi aug 03. indulunk thassos- ra.

joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 318
www.amsj.co.yu/eng/prices.htm
Előzmény: fakk1 (316)
joslain Creative Commons License 2005.07.16 0 0 317

Szia fakk1!

 

Jó volt bár volt néhány nap amikor baromi rossz idő volt.(pl.felhőszakadás stb.)

Jugó pályadíjakat csak VW Transporterre tudnám megmondani ami jóval húzósabb mint a Te (gondolom) személyautód, de megkeresem a friss táblázatot a hétvégén és beírom majd.Vagy nézd meg "A görögországi nyaralásról" és az "Autóval Görögországba" topikot én is ott valamelyikben találtam a weboldalt a díjakról.

 

A szállásunk Potosban volt, neten keresztül foglaltuk egyböl a görög tulajtól.

68 euro/nap. Legközelebb már nem fogok én sem foglalni, mert rengeteg a szállás főszezonban is és ha az ember kiér reggel vagy délelőtt tuti hogy 1-2 órán belül talál szállást.

 

Mi Thassos után még megálltunk 3 napra Asprovaltán és 40 euróért vadonatúj apartmant kaptunk, mi voltunk benne az első lakók. És mindkét helyen benne volt az árban a légkondi is.

 

Thassos lehet, hogy picikét drágább mint a kontinens, de szerintem 2 ágyas szobát már 30-35 euroért nagyon szupert lehet találni, pláne hogyha legalább 1 hétre kiveszed.

 

Még kérdezzél mert komplett regényt tudnék írni és az kicsit sokáig tart.

Előzmény: fakk1 (316)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 316

Szia joslain!

Azt nem kérdezem, hogy jó volt-e, mert ha nem tudnám, hogy igen, akkor nem indulnék oda kedden... :-))

 

De az érdekelne, hogy mennyi az autópálya 410-410-1070 ? Szerbiában?

 

Merre volt a szállásod, volt-e nagy választék a szabad stúdiók közt, és mennyi lehet egy éjszaka 2 fő számára?...

stb.

szóval minden amit fontosnak érzel !

köszi

Előzmény: joslain (314)
zsui Creative Commons License 2005.07.15 0 0 315
Mi idén majdnem Thassosra mentünk nyaralni Limenariába, de végül Rodoszra mentünk Falirakiba. Szívesen elolvasnám a beszámolódat, hátha még utószezonban oda is elmegyünk!!!!
joslain Creative Commons License 2005.07.15 0 0 314
Ma értünk haza 2 hét Thassos szigeti nyaralásról.Akinek kérdése van vagy friss infóra van szüksége az nyugodtan kérdezzen.
Előzmény: fakk1 (312)
Jacques de Molay Creative Commons License 2005.07.15 0 0 313
Remélem nem fogtok csalódni bennem :-) Jó utat. Mi vasárnap indulunk Krétára, ugyanúgy.
Előzmény: fakk1 (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!