Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99493

Hát ilyen credit kartyarol meg en sem hallottam! Vannak meg csodak az univerzumban!

-seci

Előzmény: Zlot (99491)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99492

A szepseghibaja a dolognak, hogy sajnos mar csak 2022-ig adja ezeket a felteteleket, de akkor megszuntetem es megyek egy masikra, van meg a piacon hasonlo

Előzmény: Zlot (99490)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99491

A keszpenzfelvetel utan ha a szokasos visszafizetesi idon belul fizeted, akkor nincs ra kamat

Előzmény: Zlot (99490)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99490

https://www.barclaycard.co.uk/personal/credit-cards/platinum-travel-credit-card

 

USA-ban ingyenesen vettem fel penzt, csak a normal VISA atvaltasi dijat kellett fizetni. Ahogy barmilyen mas vasarlasert is

 

En kifejezetten travel credit card-ot kerestem, hogy ne kelljen "non sterling transaction fee"-t fizetnem, ami jelen esetben az osszes bankomnal durvan 3%

 

https://www.which.co.uk/money/credit-cards-and-loans/credit-cards/best-credit-card-deals/best-travel-credit-cards-at4qy3g3c0ky

Előzmény: netszkvid (99486)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99489

Es igazad van, penesz nem jott (marmint nem drasztikusan, csak a nyilaszarok korul), a legfobb gond a padlasterben volt. 

Előzmény: seci (99485)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99488

Amikor a gyerek szuletett, es megvettuk a hazunkat, belul szaritottunk mindent, radiatoron. Ennek koszonhetoen a padlasterben az osszes kartondobozunk ronggya azott, es "esett" az eso a teto belso felen levo katranypapirrol. Dacara a szelloztetesnek, stb. A padlason a gerendak bevizesedtek (merettunk viztartalmat bennuk), szoval nem mehetett igy tovabb. Egy gyors hivatalos felmeres utan kaptunk egy tanacsot, vegyunk egy szaritot, rakjuk ki a garazsba es kesz. Megtortent.

 

Azota szaraz minden. Paratartalom lecsokkent, gerendak kiszaradtak, minden megoldodott. Szoval szamomra ez megggyozo volt :)

Előzmény: seci (99485)
netszkvid Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99487

Mi is bent szaritunk es nalunk sem volt penesz sosem. Szerintem ez nem a ruhatol fugg, hanem a haztol (vagyis az a haz, amelyik peneszedik, mert rosszak a falai, az ruhaszaritas nelkul is fog). 

 

Előzmény: seci (99485)
netszkvid Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99486

Nekunk is tobb kartyank van, igazad van mindegyiknek megvan az elonye.

 

Megutotte a szememet a Te 5. pontod: meg soha nem hallottam credit kartyarol, amelyik cash felvetelnek nem szamolna fel borsos osszeget. Megneztem a Barlays oldalan es nem lattam ilyen kartyat ami cash felvetelt ingyen adna. Mindegyikhez ezt irja :"Your standard and cash interest rates will move up and down in line with the Bank of England Base Rate.". Vagyis felszamol, es valoszinuleg eleg sokat- kulonben kiirna, mennyivel van a BOE base rate folott....

 

Szoval hogy is van Barclays credit kartya penzfelvetel mindenfele valutaban? A Visa konversion fee mennyi?

 

(Nekem kulfoldi utakra Halofax Clarity van- ott kozeparfolyamon valt es nsemmilyen koltseg nincs rajta. Penzt felvenni, mivel hitelkartya nem erdemes vele- amiota megvan, kb 2 eve, megsproroltuk a NatWestnel fizetendo dijakat ami utazasonkent azert olyan 30-50 font kozott volt. )

Előzmény: Zlot (99483)
seci Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99485

En mindig mosolygok erre a hazon belul nem szaritunk, mert jon a penesz :) Mi - leszamitva az elso berelt x@r hazat - mindig benn szaritunk es nincs penesz. Igaz az ablak nyitva van. A kerti napfenyes-szelecskes szaritasnal meg nincs is jobb illatu (ilyen volt az egesz het/hetvege!)

 

-seci

Előzmény: Zlot (99484)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99484

Nalunk a garazsban van a szaritogep. Tokeletes, szekrenybe rakhatjuk a ruhat azonnal ugy megszaritja. Evek ota tokeletesen mukodik, nincs panaszom ra. Hazon belul egyszeruen tilos szaritani ruhat,mert a para bentragad es jon a penesz, meg a nagy paratartalom. 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99438)
Zlot Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99483

Nekem 5 kartyam van.

 

1. Visa debit (lloyds), a fizetesre

2. Mastercard credit - Avios - Lloyds 

3. Amex credit - Avios - Lloyds (a parja a mastercardnak, ugyanazon az accounton - tobb avios-t ad)

4. Amex platinum cashback - minden vasarlas 1%-at visszakapom cashbackben

5. Barclays VISA credit - nincs deviza konverzios dij (3%), valamint nincs kezpenzfelveteli dija egyik  devizaban sem. Csakis a VISA nemzetkozi atvaltasi dijait kell fizetni. Kulfoldi kirandulasokon abszolut jol jon

 

 

Mivel ingyen van mindegyik, es mindegyik kartya mas mas benefitet hoz, miert is ne lenne tobb? Egyikre sem fizettem meg kamatot, mert mindig idoben (azonnal) visszafizetem, viszont szamolatlan ingyenes repjegyet, valamint tobb szaz fontos cashback-et termeltek mar. 

Előzmény: cam aro (99434)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99482

Mikor kijottunk 2006 vegen hajszal hijan 1.5 Euro volt egy font, most meg 1.14... Nagy kulonbseg...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99481)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99481

Hát igen... Itt van Eurohoz képest:

Előzmény: seci (99479)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99480

vagy a 10 fontért kapott 15 euro brexit előtt..

most meg 10 font 10.6 euró.

Előzmény: seci (99479)
seci Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99479

"eleg volt, hpgy 15% ot esett a font" Sajnos van az 25% is :( [450 vs 360]

-seci

Előzmény: netszkvid (99476)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99478

bpn 145 netto most vidéki alkatrészes bruttó 160. Még vidékebb 120nettonak is örülnek. 170 szalagmunka oda mindenki menne.

Rokonok. nincs emelkedês.

Előzmény: netszkvid (99476)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99477

Cegunktol fel tucatnyian mentek at a floridai kozpontunkba dolgozni, ketten Nemetorszagba, egy Franciaorszagba...

Magyarokat nem tudok, en vagyok az egyetlen magyar az itteni telephelyunkon/irodankban (illetve tudtommal az osszes UK-beli telephelyunkon/irodankban).

Szerintem ketkezi munka erteke mindenhol kezd felertekelodni - oke hogy mindenki irodaban akar szamitogepet buvolni, de ettol meg az epulet nem fog felepulni, az auto nem fog megjavulni, a kaja nem fog megfozodni stb...

Előzmény: netszkvid (99476)
netszkvid Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99476

Nem tudom, szerintem ezt a cikket 2 eve irtak...

Azok az ismeroseink akik ketkezi munkabol elnek mind a kovetkezo 1-2 evben haza koltoznek. Igen 4 ismerosunk megy haza, a tobbi meg gyujtoget de csak rovidtavon.

Ez a hazaaramlas, legalabbis Angliabol, megindult. Nem is kell, hogy Brexit legyen- eleg volt, hpgy 15% ot esett a font, maris az ideiglenesen jottek jo resze tovabball.

 

Amivel nincs baj, ilyen a vilag, de nekem ez azt jelzi, hogy ha ez a tendencia folytatodik, akkkor Mo on is meg fog allni a berek emelkedese 1 max 2 ev mulva, ahogy telik meg a munkaeropiac.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99469)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99475

jaja utolag mindenki okosabb. Én többet jártam dolgozni mint technikumba nem is végeztem el./ Vizsga nem sikerült/ De netto 65 e ft helyett mert lett volna cég ami felvett volna elmentem trógerkedni 1500 órabérbe/2004/. 2009 be már csak 700-1000/óra volt volt egy kis vendéglátás 1200ft/óra + jatt ért. 2012 szalagmeló 3 műszakban 1 évig nettó 125 ért  /kb600/ ami arra elég volt hogy létezzen az ember. Aztán szar vendéglátóiparban megvolt az 1000 ft per óra plusz jatt.

Jó hogy sokat dolgozott az ember de 200 felet nyugi volt mindig. Építőiparban nem ritka a havi 30 nap és a vendéglátásba sem.

Mostani melóhelyen én 4 napot melózok de van aki bemegy 7 napot 800 ért. Persze hogy nem vagyok seggnyaló típus én nem mehetek :D nem is mennék jó ez nekem péntek- vasárnapig szabad vagyok családdal vagyok pénzem megvan sokkal jobb.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99474)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99474

(Mai fejjel persze A) vagy lehuztam volna 3 evet programozokent rohejes fizuert es most Ausztraliaban elnenk vagy B) nyaltam volna a multis munkahelyemen fonokom fonokenek es most jo esellyel USA-ban elnenk vagy C) mar 2004 május 1.-én itt lettunk volna... Mo-n maradas fel sem merul egyik pontkent sem...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99473)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99473

Hat ja, ezert lettem en anno (2001-2005) Mo-n multi cegnel product engineer, mert az fizetett 200 felett videken, mig IT-skent (programozokent speciel) a legjobb ajanlat videken 80 volt (brutto persze, minusz adok, TB, nyugdij miegymas, mar akkor is epp csak az alberlet jott volna ki belole)... es ha meg mar Bp-re kellett volna koltozni (Bp-t sem en sem felesegem nem szeretjuk ott eles szempontjabol) akkor meg inkabb mar kulfold...

Előzmény: Törölt nick (99471)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99472

A kocsira visszatérve csak arra céloztam hogy most elszálltak a használtautó ára is A legtöbb autó olyan kondiba volt hogy spare or repair 800 ért.  

Előzmény: Törölt nick (99471)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99471

Minden piac telítődik igy vagy úgy.

1,2 millió havonta akár aham de heti 7 nap minimum 12 de inkább 16 óra... 400 órával számolva még mindig csak 3000 ft per óra/ lehet nettó is. de kihajtják a beledet.

Pályakezdőnek mik a jövőképe? elmehet 125 e nettoórt dolgozni vagy kimegy külföldre kicsit élvezi az életét és haladhat.

Van jó pár ismerösöm akik havi 800- 1000 fontot félretesznek/fő/ havonta, minimálbérből. Igaz szart esznek több emberrel laknak együtt viszont vettek házat otthon kpre.

Otthon a 240 e ft ból elvoltam havonta 5 éve.

Jó létről meg annyit majd ha megzuhan a gazdaság és nem tudnak vásárolni meg nem lesz pénzük majd kapkodnak érte.

Most nézegettem kocsikat az átlagára olyan 700 fonttól 1500 ig volt és ebben az árban lehet jó kocsit találni, az elmúlt pár hétben 8 kocsit néztem meg mindnek volt olyan baja ami miatt műszakin nem ment volna át csak ha lökik..

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99469)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99470

Ahogy latom ez egy gyorsulo folyamat lesz: "akik maradnának, azokat leginkább a családjuk tartja itt." Ahogy egyre tobben mennek ki kulfoldre, ahogy halnak meg a nagyszulok, szulok, egyre kevesebb lesz az ottarto ero mert egyre kevesebb/kisebb a mo-i csalad/rokonsag. Ugyanakkor egyre tobben beszelnek nyelveket. Szoval... (Meg arrol nem is beszelve amikor az egesz csalad kikoltozik, hallottam ismerostol olyanrol ahol par eve az egesz csalad, ferj-feleseg-gyerekek-szulok-ferj testvere-ferj testverenek gyerekei mindannyian kikoltoztek Nemetorszagba...)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99469)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99469

Jo ez persze csak elvi dolog, adozni is kell, meg adobevallas, miegymas, dehogy vagnek en bele (meg ha szakacs is lennek), csak viccnek szantam, de azert elgondolkodtato.

Mint ahogy es is https://index.hu/belfold/2017/04/18/abcug_felsooktatas_tanulas_kulfoldon_uj_nemzedek_kozpont_felmeres/

Minden harmadik magyar külföldre menne tanulni vagy dolgozni, előbbi azonban még mindig csak a közép- és felső középosztály kiváltsága. A legnépszerűbbek az osztrák, a német, az angol és az amerikai egyetemek. Mióta teljesen átlagos, hogy egy erős gimnázium jómódú diákjai külföldön tanulnak tovább, az újonnan érkezőknek is könnyebb dolga van: egy egész kontingens magyar diák várhatja őket a választott egyetemen. A kormányzati és európai uniós pénzből működő Új Nemzedék Központ felmérése, a 2000 óta négyévente elvégzett ifjúságkutatás legfrissebb, 2016-os eredményei szerint országosan a megkérdezett 15-29 éves fiatalok 33 százaléka, azaz minden harmadik tervezi, hogy külföldön tanuljon vagy vállaljon munkát. Akik mennének, azok a jobb megélhetés miatt tennék ezt, akik maradnának, azokat leginkább a családjuk tartja itt.

Nem tudom mikor fognak rajonni Mo-n hogy emelni kell drasztikusan a fizukat minden evben, egyebkent nem lesz lassan szakkepzett munkaero, fiatalsag, ertelmiseg MO-n...

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99468)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99468

Ize... 1.2 millio forint egy honapra azert nem annyira zsebpenz...

Előzmény: seci (99467)
seci Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99467

Gondold csak meg: a szabid alatt hordhatod a langost a strandon egy kis zsebpenzert!

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99466)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99466

http://168ora.hu/itthon/nyugatra-szoktek-a-szakacsok-aki-ittmaradt-12-milliot-is-megkereshet-havonta-a-balatonnal-150604

Még a végén elkezdenek a kulfoldi magyarok nyáron Balatonra járni idénymunkázni? :-)

seci Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99465

Oh, nalunk az estate-en basznak ki (sic) az utcara tok jo bor kapakekat szinte minden honapban. Ez van - te meg jól megdolgozol a jólétukert!

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (99464)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2018.06.04 0 0 99464

Nagy a jólét ebben az országban... Tegnap elvittünk egy zacskónyi ruhát meg egy zacskónyi cipőt a Tesco-nál lévő charity konténerekhez. Nemhogy csak a konténerek dugig voltak, hanem még kb. 80-100-120 zacskónyi ruha is volt kirakva a konténerek mellé, amiket odarakatak az emberek, mert már nem fért be a konténerekben.

eBay tele van több száz fontos bútorokkal, tökéletes állapotban, tíz fontért nem mennek el hetekig. Sofa benchünk se kell senkinek, felhívtam egy charity pick up telefonszámot, mondták hogy hétköznap 8:30-16:30 között tudnak felvenni (nagyon convenient, pont amikor dolgozik az ember), de a következő három hétre már nincsen időpont. Recepciósunk mondta, ők egy nagyon jó szekrénysortól szabadultak volna (kb ezer font magasság újonnan), de azt mondta a charity shop hogy nem jó a színe, olyan színű nem kell nekik... Ay újonnan kb £900 bőr sofa-jukat 3 hét eBay árulás után sikerült eladniuk - a kért £90 helyett £30 best offer árért, és örültek hogy valaki egyáltalán elvitte...

Előzmény: Törölt nick (99461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!