Keresés

Részletes keresés

gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -4 3 132222

"de rogton megkapja es mutatjak az iranyt neki hogy....ho-ho nem ugy van az am...es elkezdodik a "csures-csavaras"...meg hogy olvasson vissza.." 

 

-Ezt sem jól látod. Olyan szintű szakmázás és szakmai gyakorlati tapasztalatcsere volt jelen eseményen is, hogy sokan tanultunk belőle. Akik ott voltak ZD tagok ezt tanusithatjak. 

 

"Ez meg elegge hulye megkozelites hogy"majd ha kierdemli"meg hogy "kopogtatni kell"! Nem vagyunk ovodasok de az iskolapadbol is kinottunk..."

 

-Meglátásod szerint hogyan kellene ezt intézni? Nyitott csoport legyen, és boldog boldogtalan belásson, beleszóljon, és eljöjjön oda amit most már kb 30 ember örömmel vár és élvezi a jó társaságot? Te is részese lehettél volna, nem kértél belőle, és most úgy beszélsz róla mintha tudnád mi történik egy ilyenen. Mivel nem voltál jelen egyen sem így nem tudod, hogy hogyan zajlik egy ilyen összejövetel. És ez időről időre csak jobb lesz, (ZD tagok tudják mért 1X éve csinálják) mert már most is sokkal felszabadultabb, közvetlenebb volt a társaság. 

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -7 2 132221
Meg jo hogy le lehet tiltani par "nagyon okos "forumozo hozzaszolasait magamtol is:))Most is igy tettem
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -4 3 132220
:Szoktad is nezni idokozonkent ezt? Mert en neha maskepp lattam...De hagyjuk ne feszegessuk en nem szeretnem a "tuzet szitani"eleg nekem az hogy nemelyeknel nem kivanatos a szemelyem...de nem erdekel ez a resze,meg vagyok igy is koszonom szepen:)) Es mostanaig ha barki idaig rakerdezett szemelyesen hogy mi tortenik a zart ZF-PF csoporton belull....mindig tudtam a kitero valaszt a kerdezonek megvalaszolni.Ezt csak azert emlitem hogy "nagyon tudom a szamat tartani is ha kell informaciok kiadasa teren meg ha nemelyeknek ez furcsa is...."Nem sz@runk oda ahol eszunk"Ill ettunk:))
Előzmény: Törölt nick (132216)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -3 3 132219

"Voltam bent a ZF-PF-be..."

Hol és mikor? 

Előzmény: Törölt nick (132215)
gabor0036 Creative Commons License 2016.12.07 -2 5 132218

Nincs boszorkány üldözés. Aki jönni szeretne megvan a lehetősége. Most a télin is volt két új kolléga, mindenki nagyon jól érezte magát. 

Előzmény: Törölt nick (132215)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -3 3 132217

"Tudom hogy mi van bent" 

Nem, nem tudod. Látszik ez abból is, hogy a szakmázást odasorolod. 

Az nem arról szól. Mint ahogy Admin is leírta. 

Pont ezért nincs veszélyben az anyafórum. :)

És csak halkan kérdezem, ha ennyire lesújtó a véleményed, ennyire félted az anyatopikot azoktól a rideg zártcsoportoktól, ki is bábáskodott a születésnél? 

:)))

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 5 132216

 Viszont ha felfejlodnek a tagletszamok a zart csoportokban es itt most mindkettore gondolok...akkor a fo "Anya" foromon,azaz itt nem lesz aktivitas es leul egy ido utan pedig ritkulnak a belepo hozzaszolok....aztan mindannyian tudjuk mi kovetkezik azutan...

 

Jó meglátás.

A moderátor felelőssége, hogy a pálinkás topikokat rendeltetésszerűen használják.

 

A Pálinkafőzés(otthon) topikban a pálinkafőzés szakmai részét lehet tárgyalgatni.

 

A zárt "megbeszéldékben" csak a találkozókról, személyesebb ügyekről pl. képek,adatok és más IRL dolgokról mehet a csevegés.

Előzmény: Törölt nick (132215)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 -10 10 132215
Mar bocs hogy megint hozzaszolok a "nagyok" dolgahoz....de...Voltam bent a ZF-PF-be...vagyok most kint belole a sajat akaratombol. Tudom hogy mi van bent es tudom hogy mi van itt kint. Ralatasom azert volt es most is van hogy ."Egy mindenkiert-Mindenki egyert" szlogen mukodik is a zart forum tagjai kozott,ha veletlenul esetleg egy kivulallo,betevedo, m@rh@sagot kerdezne vagy meg szakmailag is esetleg pont olyat ami valahol meg fedi is a valosagot....de rogton megkapja es mutatjak az iranyt neki hogy....ho-ho nem ugy van az am...es elkezdodik a "csures-csavaras"...meg hogy olvasson vissza...vagy hogy ott a reggelink.Persze hogy mar elbatorodik valahol es mar nem fog hozza szolni....lehet hogy soha tobbet! Most lehet engem "savazni"lehet nem szeretni...betudom! Viszont ha felfejlodnek a tagletszamok a zart csoportokban es itt most mindkettore gondolok...akkor a fo "Anya" foromon,azaz itt nem lesz aktivitas es leul egy ido utan pedig ritkulnak a belepo hozzaszolok....aztan mindannyian tudjuk mi kovetkezik azutan....Ne legyen ebben igazam mert en sem szeretnem ezt de sajnos kikovetkeztetheto a mostani iranyvonalakbol.Ez meg elegge hulye megkozelites hogy"majd ha kierdemli"meg hogy "kopogtatni kell"! Nem vagyunk ovodasok de az iskolapadbol is kinottunk...ugyan mar....Es nem a sertodottseg szolt most belolem,foleg nem a "gyerekes"igy az 50 eveimet taposva. Reszemrol ez most csak egy meglatas innen is kell megkozeliteni mielott megint felporogne miattam szemelyem miatt a forum:)) (Most lehet minuszolni)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -1 3 132214

Nem kell semmi szintet elérni, csupán kíváncsinak lenni a másikra. 

A létszám pedig egy lehetséges fejlemény, mondjuk az általad említett számok elvi síkon vannak. 

Előzmény: mili70 (132212)
Bárk_i Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132213

Igazad van.Elhamarkodtam, kevésbé gondoltam át. :-)

 

Előzmény: mili70 (132212)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 -2 3 132212

Jelenleg a pálinkás fórumnak 2326 hozzászólója van. Az elmúlt 17 év alatt itt a topikban talán már mindent leírtak ami a  pálinkafőzéshez szükséges. Ha azt vesszük alapul, hogy az olvasók meg is fogadták a tanácsot és fejlődtek, akkor mára sokan elérhették azt a szintet, hogy bekopogtathassanak mondjuk a ZD. ajtaján. De valahogy nem tudom elképzelni 5-600, vagy akár csak 100-200 fős taggal. Mert akkor az már nem az lenne aminek indult, és az jogosan válthatná ki a régi tagok ellenkezését, ellenérzését. 

Előzmény: Bárk_i (132210)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132211

Akkor szögezzük le, hogy az általam említett fórumtársnak  csak felhasználói szinten van/volt  köze az indexhez, és ehhez a fórumhoz.

Ok. Tudomásul vettem. Ezek szerint ezt -is- benéztem. :)

Előzmény: Törölt nick (132209)
Bárk_i Creative Commons License 2016.12.07 -1 1 132210

o"A tagfelvétel nyitott, és bárki, aki teljesíti a feltételeket, vagy mondhatjuk úgy is, hogy kiérdemli, az bekerülhet. De természetesen ki is lehet belőle kerülni. Ez akár még előhozhatna egy egészséges versenyszellemet is a fórumozókból, ami a pálinkafőzés javára is válhat/na. Bár az is előre borítékolható, hogy sem nagylétszámú jelentkező, sem nagylétszámú új tag sem lesz egyik csoportban sem, mert akkor az már nem az lenne aminek indult, és aminek megszerettétek."  

Igazságot Figyelget mondta el. 

be lehet kerülni a csportba és a létszám növekedés miért is lenne rossz.

Pálinkás Alex " csak,hogy nevet is adjak" be szeretne kerülni,akadálya csak annyi,el kell (lehet) jönni egy találkozóra és (lehet) tag.

Szerintem Te is lehetnél ezen csapatok valamelyikének a tagja.Persze tenni is kell érte.Kopogtass :-))

Előzmény: mili70 (132204)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 2 132209

Már elnézést, de a pálinkás topikok moderátora én vagyok.

Előzmény: mili70 (132204)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -2 2 132208

Sejtésem szerint nagyjából azért tisztában vagy Te ezzel, valószínűleg Greennel már beszélhettetek is erről. :))

Ezért is meglepő számomra ez a kissé cinikusnak tűnő hozzászólás. 

Pláne, hogy általában osztani szoktam a nézeted.

Na, ez kivétel... 

 

Előzmény: mili70 (132207)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132207

Lehet, de akkor segíts kérlek egy kicsit, nyisd fel a szemem.

Mi a jó megközelítés?

Előzmény: Figyelget (132206)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132206

Abszolút rossz irányból közelíted meg. 

Előzmény: mili70 (132204)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132205

Barátom, barátom, de nem a feleségem, hogy mindent megosszunk egymással. :)

Egyszerűen nem találom, hogy mi volt 2010. november 09-én, ami a pálinka/párlat főzéséhez kapcsolódik.....

Előzmény: snapszmester (132200)
mili70 Creative Commons License 2016.12.07 -1 4 132204

Ha Neked úgy tűnt, hogy irigységből írtam, akkor azt gyorsan verd ki a fejedből. :)

Nincsenek olyan ambícióim, hogy bármiféle zárt csoporthoz tartozzak. Ha lennének azt úgy is jelezném. És ha " kiérdemelném",  ha a nagyérdemű úgy döntene, ha ......akkor, de csak akkor.....

( lehet, hogy egyszer majd ezt kérem a Jézuskától ) :)

Természetesen békebíró sem szeretnék lenni. ( főleg mindig )

Egy beírással  kapcsolatban csak annyit jegyeztem meg, hogy néhányan ellenérzésüket fejezték ki. Ennek a lehetséges okát ( illetve az általam vélt okát ) írtam meg. Ennyi és nem több. Tényleg nem ártana néha megfogadni az oly sokszor elhangzott tanácsot " olvass vissza ".

Szóval nekem sincs bajom senkivel, de akkor nevezzük nevén a gyereket, és ne írogassuk állandóan az ellenkezőjét. Szerintem így tisztább lenne. Akár ki is írhatná pl. kibé/moderátor, hogy igen van két csoport a Pálinkafőzés(otthon) oldalon belül. A tagfelvétel nyitott, és bárki, aki teljesíti a feltételeket, vagy mondhatjuk úgy is, hogy kiérdemli,  az bekerülhet.  De természetesen ki is lehet belőle kerülni. Ez akár még előhozhatna egy egészséges versenyszellemet is a fórumozókból, ami a pálinkafőzés javára is válhat/na. Bár az is előre borítékolható, hogy sem nagylétszámú jelentkező, sem nagylétszámú új tag sem lesz egyik csoportban sem, mert akkor az már nem az lenne aminek indult, és aminek megszerettétek.

Előzmény: In Lak'ech (132199)
kupeci Creative Commons License 2016.12.07 0 3 132203

Na persze, képzeld el ha valakinek csak jó van, csóró mit tegyen bele?:)

Előzmény: Törölt nick (132194)
sogi01 Creative Commons License 2016.12.07 0 1 132202

                                                                  vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

Előzmény: sogi01 (132166)
Figyelget Creative Commons License 2016.12.07 -1 2 132201

Szó nincs itt klikkről, már csak azért sem mert mindenki előtt nyitva az ajtó. :)

Csak kopogtatni kell.. :)

Előzmény: mili70 (132198)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.07 0 0 132200

:-)

 

Google a barátod.

Előzmény: mili70 (132197)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.07 0 5 132199

Azért nem mindig kell békebírónak lenni. Elég neked a munkahelyeden.

Az itteni "klikkesedés" nem amolyan sunyi csoportosulás. A ZD jóval az előtt jött létre, hogy a fórumtagok többsége egyáltalán a fórum tagjává vált. Bárki taggá válhat akár a ZD-ben, akár a ZF-PF-ben. Csupán ki kell érdemelni, és nem kell irigynek lenni.

Igazából nem rád haragszom. És ha még őszintébb akarok lenni, akkor senkire nem haragszom. De hadd legyen joga kibének azt írni ide a fórumra, amit akar és amit nem tilt a fórumszabályzat.

Előzmény: mili70 (132198)
mili70 Creative Commons License 2016.12.06 -1 6 132198

Kedves kibé!

 

Látom, hogy néhány ember mínuszolta a posztodat. Bár én nem voltam köztük, ( és ezt jó esetben Te látod is) valamilyen szinten egyetértek velük. A fórumban már néhányszor/sokszor volt téma a klikkesedés, és a klikkek. Nevezhetjük ezt úgy is, hogy csoporton belüli csoport. Amit persze tudunk,  hogy nincs is. De azért természetesen ott van a ZD és a ZF-PF ( a látens "csoportokról" meg ne is beszéljünk, bár  ha valaki figyelmesen olvassa a fórumot, annak nem nehéz ezeket sem észrevenni )

Nos, ha tényleg nincsenek "klikkek", akkor legalább tartsuk/tartsátok  fenn ennek a látszatát. Nem kellene még itt is külön felhívni a figyelmet arra, hogy valami készül a háttérben. Aki tag, és nem veszi a fáradságot, hogy elolvassa a zárt csoport híreit az így járt.

 

Szerintem....

Előzmény: Törölt nick (132173)
mili70 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 132197

Ez valami kód? Ha igen, akkor valaki dekódolja már nekem pls.

Előzmény: snapszmester (132195)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.06 0 5 132196

Abban nem vagyok biztos ha jó pálinka kerül a hordóba, jó kerül e ki belőle. A hordós érlelés művészet. Sokkal több mint jó pálinkát főzni.

Előzmény: Törölt nick (132194)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.06 0 0 132195

Pont mint a 11.09. 

Előzmény: Törölt nick (132185)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.06 0 2 132194

Én abban biztos vagyok, hogy nem csak a rossz pálinka kerül érlelőhordóba.

 

 

Előzmény: rézműves1 (132132)
sogi01 Creative Commons License 2016.12.06 0 1 132193

Boldog Mikit! :-D  

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!