Keresés

Részletes keresés

timea05 Creative Commons License 2003.05.16 0 0 42
Hm... lehet, hogy Miki csak meghívottként volt az együttesben... Azt tudom, hogy Tóth Andrissal is zenélgetnek együtt, de az nem lehet semmi!:) Két olyan jó gitáros, ha összefog..:)
Libis Attila (ex-Varnyú Country), Pelyhes Gábor... ezek a nevek ugranak be most a Blue Timer's-ből... tavaly ősz körül jártam bulijukban a töki lovasbulin... és persze az is, mint minden country-buli nagyon jó volt.

Üdv. Timea05

Előzmény: ptolgyes (41)
ptolgyes Creative Commons License 2003.05.14 0 0 41
"és Szula Miklóst (Blue Timer's) különösen nagyon szeretem"

Szula Miki a Timersben? Hu de le vagyok maradva... Most epp kikbol all a Timers?
En csak az utolso elotti formaciot ismertem: a Bazso Jozsef, Berkes Karoly, Tarr David fele megoldast.

Ja, amugy country kedvelo holgyek lattan csak egy idezet jut eszembe a Kaszakő (Son in Law) cimu filmbol: "Ilyen nőt fogok feleségül venni!" :))
--
Peti

Előzmény: timea05 (40)
timea05 Creative Commons License 2003.05.14 0 0 40
Sziasztok!

Nem értem, hogy nem keveredtem még el hozzátok, mivel én is iszonyatosan nagy country-rajongó vagyok. Ismerem a River-t, a Blue Timer's-t, az Új Bojtorjánt (bár a régit zenéiket szeretem), és kedvenceim: Alan Jackson (tőle kiváltképp a Chattahoochee) és John Denver (tőle pedig a Take me home, countryroad).
Szegedi vagyok, így evidens, hogy ott a helyem a talin (szervezéseket vállalok!:)), de szeretnék menni a gárdonyira is... de oda még nem tudom, hogyan.
Ja, imádom a szép csőrös kamionkákat is!:)))

Ha van kedvetek, e-mail-t is írhattok country-témában, mert abból sosem elég!

Üdv. Timea05 (... és a 05 nem az IQ-m!:))

ui: zenészek közül nagyon sok kedvenc van, de Tóth Andrist (Új Bojtorján), Lengyel Tibit (River) és Szula Miklóst (Blue Timer's) különösen nagyon szeretem.

Stms Creative Commons License 2003.05.14 0 0 39
Az Új Bojtorján-ról tudok. A másik kettő passz.
Előzmény: ptolgyes (38)
ptolgyes Creative Commons License 2003.05.13 0 0 38
A fene, errol a bulirol en se tudtam... :(
Igazan megtehette volna a Butyok, hogy szol, hogy az ikrekkel felmehessunk legalabb szulinapjuk alkalmabol...
Ki volt a 3 fellepo?
Előzmény: Stms (37)
Stms Creative Commons License 2003.05.13 0 0 37
Pesterzsébeti Country Fesztivál. Sorban a 3. Én utólag tudtam meg, állítólag volt 3 fellépő (ami szomorú, mert az előző években több volt, és nagyon jó hangulat volt)
Előzmény: István Gyuri (36)
István Gyuri Creative Commons License 2003.05.13 0 0 36
Mi volt ez az 1-jei buli???
Előzmény: Stms (35)
Stms Creative Commons License 2003.05.13 0 0 35
Szerintem azért, mert alapvetően senki nem tud semmit. Én pl. nem tudtam a május 1-ei erzsébeti buliról, Szegedről is most hallottam. Valószínüleg Attila sem tud Szegedről, különben nem szervezte volna keresztbe. Tényleg jó lenne összerántani a brancsot (Szegediek, Bütyök, füvesek), hogy ne legyen ilyen.
Előzmény: ptolgyes (33)
ptolgyes Creative Commons License 2003.05.13 0 0 34
"Épp most akartam megkeresni Bütyököt, hogy mikor is lesz Gárdony."

Azert merget ne vegyel ra. En csak abbol indultam ki, hogy minden evben a julius utolso pentek-szombatja volt...

uff
--
egy Winnetou

Előzmény: István Gyuri (30)
ptolgyes Creative Commons License 2003.05.13 0 0 33
He, Stms, ez tenyleg kiment a fejembol!
Miert kell egy idoben tartani ezeket??? :)
Esetleg a mecsekbol atugrani Szegedre 19-en? :)
Előzmény: Stms (31)
Stms Creative Commons License 2003.05.12 0 0 32
Köszi, ha időm engedi, elmegyek... :)
Előzmény: István Gyuri (30)
Stms Creative Commons License 2003.05.12 0 0 31
Héhó Indián Testvérem! :)
Elfeledkezel az Abaligeti Bluegrassfesztiválról?

Előzmény: ptolgyes (29)
István Gyuri Creative Commons License 2003.05.12 0 0 30
Szia Winnetou (Jr.)!

Épp most akartam megkeresni Bütyököt, hogy mikor is lesz Gárdony. Köszi az infót, remélem lesz!
A Riverért tényleg érdemes lejönni Szegedre, nagyon jóóók!

Stms-nek! A pénteki napon is szokott lenni zeneszó, ekkor pl. Szegeden végigvonul egy kamionkaraván, és az egyiken élőben játszik a River a platón, nagyon jó ez is:)

Ha többet tudok, majd még jelentkezek.

Előzmény: ptolgyes (29)
ptolgyes Creative Commons License 2003.05.11 0 0 29
Sziasztok!

Vegre meg country forum! :) Jovok ide is, es irogatok mindenfele hulyeseget...
A fehervari Winnetou fedonevu nehol country-szeru bandaban zenelgetek.

Kaszab Tibit en se nagyon lathattam a Ki mit tudon... voltam vagy 4 eves, ismerhetem vagy 6 eve, es bizton allithatom, hogy formaban van. Neha ugyan orakon keresztul jatszik lassu notakat, de ezt elnezzuk neki. :)

A julius vege ezek szerint eleg huzos lesz: Szegeden 19-en, Gardonyban meg 25-26-an (felteve ha megrendezik).
A Rivert egyszer lattam eletemben a masodik gardonyi fesztivalon... Jok voltak, kar hogy tobbet nem jottek/hivtak. Mar csak ezert is el kellene mennem Szegedre megnezni oket.

Ja, es lejjebb annyi ember nem tudta a fiatal gitaros nevet a Uj Bojtorjanbol, hogy kozze kell tennem: Toth Andras.

Hajra country, meg ilyenek.

Stms Creative Commons License 2003.05.07 0 0 28
Csak azon az egyetlen estén lesz zeneszó, vagy a többi napon is?
Előzmény: István Gyuri (27)
István Gyuri Creative Commons License 2003.05.07 0 0 27
Sziasztok!

Július 18-20-án lesz a szegedi kamionos country-találkozó, ebből 19-én este lesz SZeged-sziksóstón a countryfesztivál a River együttes házigazdaságával.
Gyertek!

Stms Creative Commons License 2003.05.06 0 0 26
"Lehetne próbálni Web kamerákkal"
:))

Az mókás lenne... legalábbis a 1,5 másodperces visszhang miatt.

Meg könyörgöm, a country odébb van már a Country Roads-tól (ami amúgy nagyon szép).

Előzmény: 1szekeres (11)
István Gyuri Creative Commons License 2003.05.02 0 0 25
1983-ban volt az a bizonyos Ki mit tud?
Én 10 éves voltam.
KAszab Tibi hangját pedig hétfőtől Csütörtökig lehet a Polo Pub-ban, Batthyány utca és a ??? utaca sarkán (ez az első keresztutca a Fő utca felől).
Előzmény: Stms (24)
Stms Creative Commons License 2003.04.30 0 0 24
Én sajnos akkoriban nem hallottam - mentségem: köbö 8 éves lehettem :)
De hogy manapság is megvan a hangja, azt bizton állíthatom.
Előzmény: PETYUS (17)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.15 0 0 23
István Gyuri: Talált süllyedt :-)

Mostanában egyedül, vagy Bordács Attilával, vagy Párniczky Edével.

Akkor a 26-ai szerda nekem is fixálva a naptáramban. Helyet foglalok.

Tibor100

István Gyuri Creative Commons License 2003.03.15 0 0 22
egy hangulatos budai pubban
Ez a Batthyány utcában, egy sarkon levő pub, ahol régebben Szabó Ferivel játszott?
Mindenesetre 26-át beírtam a naptáramba :)
Előzmény: tibor100 (21)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 21
Hmmm. gyors kérdésre gyors és rövid válasz :-)

március 26-án szerdán szervezek egy kis összejövetelt egy hangulatos budai pubban, ahol Kaszab Tibi zenéje mellett megbeszélhetnénk a világ dolgait country rajongói szemüvegen keresztül, pár korsó ásványvíz :-) mellett. Mit szóltok hozzá?

Jelentkezőket várok ide a topicba, vagy emil.

tibor100

PETYUS Creative Commons License 2003.03.14 0 0 20
De.
Előzmény: tibor100 (18)
István Gyuri Creative Commons License 2003.03.14 0 0 19
(Legalábbis remélem, hogy azóta is megvan, s talán még fejlődött is.)
Itthon leginkább kocsmákban találkozhatsz vele :(
Mostanában (cca. 2 éve) nem láttam, legutóbb talán Gárdonyban a Buchwart Laci-féle fesztiválon láttam őt (nyár elején van a Velencetours Bt. szervezésében).

tibor100!
A szegedi feszivál több mint 10 éve van, a kamionos találkozóval egybekötve, szerintem lesz idén is. Majd írok, hogy mikor (augusztus eleje elvileg).

Előzmény: PETYUS (17)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.14 0 0 18
Petyus: Nem kellene cca 20 év után "megint" meghallgatnod?
PETYUS Creative Commons License 2003.03.13 0 0 17
Kaszab Tibort sajnos akkor hallottam utoljára, amikor a kimittudon szerepelt. Pedig nagyon jó hangja van. (Legalábbis remélem, hogy azóta is megvan, s talán még fejlődött is.)
Előzmény: tibor100 (16)
tibor100 Creative Commons License 2003.03.13 0 0 16
Sziasztok country rajongók!

Jó tudni, hogy vagytok itt a neten is. Persze,tapasztalataim szerint aki a countryt szereti, az rossz ember nem lehet. -rajongom érte :-)

Gondolom ti is előnyben részesítitek a "konzerv" helyett az élő zenét. Most találtam egy URL-t, amelyiken pár általatok is említett és ismert zenekar adatlapja található:

http://www.showexpo.hu/cgi-showexpo/db2/db.cgi?mct=2&ct=12

Kicsit furcsálom, hogy viszonylag kevés, mondhatni nemleges infót lehet találni itt a neten Kaszab Tibiről. Ő az, aki "Johnny Cash magyar hangja"-ként híven reprezentálja a mai igényes magyar country zenét, az általatok már szóba hozott többi, igen lelkes zenésszel együtt. Amikor csak tehetem mindig meghallgatom őt élőben az egyik budai pubban, vagy éppen a már említett gárdonyi éves összejövetelen.

István Gyuri!
A szegedi fesztiválról tőled olvastam először. Lesz az idén is?

tibor100

PETYUS Creative Commons License 2003.01.09 0 0 15
Szerintem Drosztmér István hiányzott a csapatból ahhoz, hogy meg tudjanak maradni azon az úton.
Előzmény: csimota (14)
csimota Creative Commons License 2003.01.09 0 0 14
Sziasztok!

Éppen ma beszélgettünk egy kollégámmal arról, hogy Magyarországon ma szinte halott a country műfaja. Én is nagyon szerettem régen a Bojtorjánt, meg persze a 100 Folk Celsiust, de fel sem tudom fogni, mi a fenének kellett nekik áttérni a Paff, a bűvös sárkány és társai féle műfajra!? Lehet, hogy a country-t nem lehet annyi pénzért eladni ma magyarországon, mint a "gyermekdalokat", de szerintem, abszolút rossz döntés volt részükről :-(

Sajnos én nem ismerem a River együttest, de most már nagyon kíváncsi lettem rájuk. Remélem, megyarul énekelnek, mert azt tudnám leginkább díjazni! (Nem azért mondom ezt, mert nem beszélek angolul, sőt!) Hol lehet hozzájutni a zenéjükhöz?

Hajrá country-rajongók!!!
Csimota

Előzmény: 1szekeres (13)
1szekeres Creative Commons License 2002.10.12 0 0 13
Hi!

Itatkozz fel a www.acutab.com leveléző őldalára, bár ott zömmel zenészek leveleznek.

Előzmény: Endi1980 (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!