Keresés

Részletes keresés

seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6991

Nem tudom milyen volt az a paszta, a gyári elég gagyi, szóval meglehet hogy kiolvadt az idők folyamán :)

Előzmény: Erzsébeti (6988)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6990

Elég magas...

Én leszedném a hűtőbordát, megsikálnám polírkővel, leheletvékonyan bekenném azzal a fémbázisú pasztával amit olyan kis injekciós akármiben adnak a cuccokhoz, de vazelin is megtenné :)

Aztán vissza a helyére és teszt.

Előzmény: Gavriel (6986)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6989

Csak az egérfészkek és a por miatt, no és a külső hőmérséklet/páratartalom ugye, ha a ventid ugyanúgy pörög. Mi a procid típusa?

Előzmény: Erzsébeti (6988)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6988

Ez is ilyen pasztával eltt felrakva (adták hozzá).

 

De eddig el volt a hűtésével, mostanra mitől lett ez ilyen?

 

A fordulatszámot nézve pörög kb. 2400 RPM

Ahogy nézem pl az aqua cuccait ott sok ventire írják, hogy 2000RPM

Ergo a venti eleget pörög most is (matematikailag).

Az aluborda ugye nem tud gyak elromolni, a venti rendesen csendben megy. Akkor mitől lett ez ilyen felső-határeset? :(

Mármint a hőmérséklet.

 

Most az egész gép ki van fújva, gyak portalan.

Előzmény: seepheerd (6983)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6985

Ejj-ejj... :)))))))))))

Előzmény: Erzsébeti (6984)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6984

"...már rég freskó lenne a falon..."

 

 

Hááát be kell vallanom tegnap, mikor szembe jött a probléma, kicsit nagyon én is odacsaptam szerencsétlen egérkét az asztalhoz..

Ropogott is közben... De meg kell állapítanom, hogy vagy én lettem gyenge, vagy a Trust-ék felkészültek rám, de nem lett semmi baja neki...:)

Előzmény: seepheerd (6980)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6983

És akkor már nem árt felpolírozni a hűtő processzorral érintkező felületét (a procit most kihagynám :)) és hővezető pasztával finoman bekenve felrakni. Sokat dob a teljesítményen :)

Előzmény: Gavriel (6978)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6982

Hát ez az.. ár, és ízlés...:)

 

Annyi féle-fajta van a piacon, és nekem gyak mindegyik egyforma...

Azt tudom, hogy a Zalman az egy jó név ezen a piacon, de azért nem biztos, hogy 10.000 ft-os tételben szeretnék erre költeni, főleg annak a függvényében, hogy 2000-től 5000-10000 ft is nagyon nagy a választék.

 

Most egyébként egy egyszerű cucc van bent. Én vettem anno, és az adott boltos erre beszélt rá, úgy, hogy én egy drágábbat néztem ki náluk.

Ezért is gondoltam, hogy csak nem basz át... mivel neki az amit én kértem nagyobb üzlet lett volna.

Ahogy emlékszem ez egy alu hűtőborda, és gyak a mérete eléggé nagy, szinte nagyobb nem is férne el a procin, és hozzá van egy méretes venti is.

De mondom, ez egy egyszerű hűtő, nem egy zalman.

Előzmény: Gavriel (6978)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6981

Nyűgös lehetett... én általában 15 fokkal szoktam alacsonyabbra venni a visítást a max hőmérsékletnél, mert ha jól tévedek a korai AMD-kben nem volt vészleállító huncutság.

 

De halt meg alaplapom úgy is (garancia időn belül) hogy húzósabb grafika esetén hátast dobott. Kiderült hogy a fesszabályzó nem bírta a gyűrődést, a kondik pöffeszkedni kezdtek.

Előzmény: Gavriel (6979)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6980

Nekem Logitech M215 van és az is ledermed rángatódzik néha, nagyon ritkán, de csak firefox alatt. Az meg zabálja a memóriát mint állat, ugye.

(szép is lenne ha Doom3 közben csinálná, már rég freskó lenne a falon :))

Előzmény: Erzsébeti (6965)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6977

Ja, ez a mostani laptop CPU (Intel Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T8100) elmegy 105 fokig :)

Előzmény: seepheerd (6975)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6976

Az ölég szar processzor lehetett, vagy Te vetted túl alacsonyra az akciót :)

Előzmény: Gavriel (6974)
seepheerd Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6975

Nekem a VAIO 84 fokon csapta le a procit, ha jól tévedek. Kiderült hogy nagytakarítás után nem húztam meg rendesen a procihűtő egyik csavarját.

70 fok az még elmegy, bár 40 körül kellene lennie a normálisnak mert ha beindul valami combosabb cucc akkor megugrik a hőmér-széklet.

 

Nálam most firefox megy és a háttérben a bitdefender scannel, 46%-os a terhelés kb.

Előzmény: Erzsébeti (6965)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6973

Gondolom a hűtés megoldása annyi, hogy veszek hozzá egy másik proci-hűtőt. Igaz?

Van valamilyen ajánlatotok ehhez?

Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6972

 

 

Ez a pillanantnyi állapot.

Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6971

Lehet, hogy magas.

Nem tudom, hogy mi a hivatalosan megengedett hőmérséklet.

 

De az adott hőmérsékleten csak akkor csinálja amikor azok a bizonyos programok-kódok futnak.

Ezért is lőttem ki a közvetlen hőmérsékletproblémát, mert ugyanis ezt a (számára) alaphőmérsékleten is így csinálja, míg más esetben ugyanezen a hőmérsékleten semmi gondja.

 

Egyébként én az everestet használom a hőmérsékletmérésre.

Ez volt hirtelen kéznél. Gondolom megteszi.

Persze le lehet beszélni róla...:)

Előzmény: Gavriel (6969)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6970

még nem.

Előzmény: WYW (6968)
WYW Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6968

Próbáltad másik egérrel?

Előzmény: Erzsébeti (6967)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6967

Azon már túl vagyok.

Vagyis a mostani hőmérsékleten minden elmegy, csak ezek a hibák jönnek elő.

De mint írtam kizárólag csak akkor ha  elindítom vagy a szerkesztőt, vagy az outlook-ban a levélírást.

Ezek a dolgok akkor is előjönnek amikor a procihőmérséklet 65 fok.

Akkor kipucoltam a gépet, és az a volt a meglepő nekem, hogy ezt a gépet én már pucoltam ennél sokkal, de sokkal több portól is, úgy, hogy nem volt ilyen túlmelegedési problémája anno (évekkel ezelőtt).

 

Szal nem gondolom, hogy közvetlenül a procimelegedés bejátszana éppen, mivel pl most is a hőmérséklet 67 fok, és ugyanúgy akad az egér Persze amint bezárom a szerkesztőablakot (elküldöm a hozzászólást pl. )akkor megszűnik az egér szarakodása.

Előzmény: Gavriel (6966)
Erzsébeti Creative Commons License 2011.04.20 0 0 6965

belefutottam egy érdekes problémába.

 

Van egy asztali gépem (PIV. 3.0).

 

Volt egy rendszerleállásom. A proci túlmelegedett, és ezért leállította a gépet.

 

A kipucolás után a gép elketyeg szépen ( a procinak 65-90 C a hőmérséklete), de észrevettem egy határozottan bosszantó, gyakorlatilag rossz működést.

 

Amikor megnyitom a outlook-ot (office része) és egy válaszlevelet akarok fogalmazni akkor az egerem szinte lefagy!

Össze vissza működik, darabosan, néha sehogy nem hajlandó a kurzor mozogni, tök szar az egész.

Ez kizárólag akkor történt amikor egy válasz mail-t akarok írni.

Amennyiben csak simán meg van nyitva az outlook akkor rendesen működik a mouse...

Azt is észrevettem, hogy ha ide írok az indexre, és megnyitom a szerkesztőablakot (pl. új hozzászólás) akkor ugyanazokat a hibákat látom az egeremtől..

 

Próbáltam a drivert frissíteni, de semmi haszna nincs a dolognak.

Az egerem egy Trust vezeték nélküli, optikai egér.

 

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Nagyon zavar, hogy nem akkor, és nem úgy működik az egér, mint ahogy tolom az asztalon, és ha éppen nem működik akkor a kattintásokat sem észleli.

Először azt hittem, hogy az egér hülyült meg, vagy a fogadója, de mivel csak és kizárólag egy bizonyos munkafolyamatnál (outlook válaszlevél, és-vagy pl. az indexes szerkesztőablak)csinálja így elvethetem a hardware-s problémát.

 

 

 

 

Látott már valaki ilyet?

tütyüke Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6964

Köze nincsen hozzá.

Mármint a Linux vs Windows hitvitához.

Úgy látom elképzelésed sincs arról, miről is beszélsz, ne haragudj de az edig leírtakból az jön le, te vagy az az user aki valahol, hallott valamiről valamit és ezt osztja szét egy nyilvános fórumon, mint alapigazságot.

A legelső "Jaj" hozzászólás meg bash érett, azé' írtam a jajt.

Előzmény: vlevi70 (6958)
y3k Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6963

Kiterjesztenem a szavatossag fogalmat a driverekre...

Előzmény: DJG (6962)
DJG Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6962

Hozzátéve, hogy mérgezett kötéllel agyon lehetett volna lőni minden hardvergyártót, HP-től Canonig és tovább, aki nem csinál megfelelő illesztőt... :-)

Előzmény: y3k (6960)
giovanni54 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6961

A hozzászólásoddal mélységesen egyetértek!

Előzmény: y3k (6960)
y3k Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6960

Hatalmas hiba volt kihozni is a 32bitest, tovabb konzervalja ezt az idejetmult szart.

Előzmény: giovanni54 (6959)
giovanni54 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6959

Én sem foglak meggyőzni a 84 bitről. Téged fölösleges győzködni, te jobban tudod.

Ha céges használatra veszel bármilyen mechanikát is tartalmazó kütyüt, és ténylegesen szükség volt a vásárlásra (tehát használva van), akkor nincs öt évnél régebbi cucc (mert tönkremegy). Azok meg a HP kivételével mennek 64 bit alatt.

Ha meg home felhasználó vagy két gépes tapasztalattal, akkor kérdezz, de ne legyen véleményed.

64 bit hardveresen tíz éves technológia.

Ahol kellett, már rég átálltak rá, soho vonalon meg leszarják a júzert.

A 32 bites w7 kihalásra ítélt állatfajta.

Előzmény: vlevi70 (6958)
vlevi70 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6958

"Április van, rajzanak a cserebogarak és a balfaszok."

Szép neved van. Engem Leventének hívnak :D

 

Ki mondta, hogy I7 procim van és 32 bites XP-m? E7500 és Win7 32bit.

De tudod mit? Ha valami miatt újra kell raknom a gépet, lökök rá 64 bites Win7-et és téged foglak basztatni azzal, hogy ezt most hogy, meg azt most hogy?

Kezd ez az egész 32vs64bit olyan lenni, mint a Winfos kontra Linux. Ott sem tudtak meggyőzni arról, hogy desktop operációs rendszernek a Linux jobb lenne, mint az XP, vagy a 7-es.

Előzmény: giovanni54 (6952)
3x Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6957

Vagy offline gépként kell használni, és netkávézóban netezni (az is van okosba?)

Előzmény: giovanni54 (6955)
giovanni54 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6956

Végy egy hologramos, vagy MSDN-es piszkálatlan telepítőt.

Telepítsd.

Tedd föl a hardvereid gyártóinak webes oldal(ai)ról a drivereket.

Futtasd a win updatét.

Amikor fullra friss a win7, akkor kezdd el telepíteni a programokat.

És működék, he nem leve elszarov az hardver!

Előzmény: milcse (6954)
giovanni54 Creative Commons License 2011.04.19 0 0 6955

Removewatos okosság?

Nem nyert, újra telepíthet!

Előzmény: milcse (6954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!