Keresés

Részletes keresés

Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.23 0 0 356

Milyen szerencsés véletlen! Nagyon köszi hogy lefényképezted a tavalyi apartmanunk erkélyét .vatti.: )Ti mikor mentetek ki tudja lehet hogy találkoztunk amikor át kellett adni az apartmant?Ugye a legfelső emeleten laktatok?

Hogy tetszett az apartman?Szerintem jó volt.Ugye busszal mentetek?Ja,bocs tuti hogy busszal mentetek mert a Bellaturszos buszt láttam az egyik képeden.Most mivel mentetek mi tavaly busszal most repcsire váltottunk.

.vatti. Creative Commons License 2005.07.23 0 0 355

Csak a cím maradt le : http://kep.tar.hu/vatti/50101060#2

 

Hogy kell linkelni???

Előzmény: .vatti. (354)
.vatti. Creative Commons License 2005.07.23 0 0 354

Hali!

 

Az alábbi címre feltöltöttem pár képet a tavalyi Thassosi nyaralásunkról!

.vatti. Creative Commons License 2005.07.23 0 0 353
Küldtem mailt!
Előzmény: stupiddog (348)
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.21 0 0 352
Jövőhéten indulunk thassosra, repcsivel, tavaly busszal mentünk így nem tudom milyen lesz aki ment már repcsivel attól szívesen fogadnék egy kisebb de annál tartalmasabb beszámolót a repülős utazásról és thassosról hogy mi változott egy év alatt valamint arról mit lenne érdemes megnézni mert a thassos könyvünket elgórtuk valahova és jó lenne tudni hogy lesz-e valami fesztivál vagy ilyesmi.Előre is köszi!: )
.vatti. Creative Commons License 2005.07.20 0 0 351
Nem értem, hogy miért nem találtátok, pedig nem volt bonyolult. Két út is volt oda az egyik az Evreokastro után fel a hegyre (dombra) és az út oda visz, bár ez elég hosszú! A másik a városháza mögött indult, lépcsőn felfelé ez sokkal rövidebb volt, bár ezt mi is csak visszafele vettük igénybe. 
Előzmény: stupiddog (347)
.vatti. Creative Commons License 2005.07.20 0 0 350
Igazad van, tényleg nincs ott az a kép,megkeresem és holnap feltöltöm!
Előzmény: stupiddog (348)
stones Creative Commons License 2005.07.20 0 0 349
Macedónián át hosszabb, de gyorsabb(?) az út...
Előzmény: thassos (342)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.20 0 0 348

"... minden más"

a theologosi kék ház,amiről írtad,hogy Te is lefotóztad?arra lettem volna kíváncsi más fotósszemével is...

Előzmény: .vatti. (346)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.20 0 0 347

a színházat nem itt a fórumon,hanem Limenasban nem találtuk!

itt az egész Thasszosz-topikot végignéztem-olvastam mielőtt mentünk.

De ott nem találtunk semmi kitáblázást,és boltokban-utcán kérdezősködés után többen is egy városon belüli kis hasonló kő-rom-színházhoz irányítottak kacifántos magyarázattal,ami nem a képeken látott volt;de a 35 fokos, tűző napon mászkálás,keresgélés addigra megviselte a gyerekeket,és lehurrogták a további keresőakciót.

Na mindegy,késő bánat...

Viszont Limenas volt az egyetlen hely a szigeten,(jún.végén),ahol magyar hangot hallottunk.

Előzmény: iperiksz (345)
.vatti. Creative Commons License 2005.07.20 0 0 346
Tényleg, ezek már fent vannak 132 hsz. színház + 123 hsz. -ben minden más!
Előzmény: iperiksz (345)
iperiksz Creative Commons License 2005.07.20 0 0 345
Stupiddog! Lásd a 72-, 123- és a 132-es hozzászólásokat!
.vatti. Creative Commons License 2005.07.20 0 0 344
Ha gondolod este megkeresem otthon, és holnap feltöltöm!
Előzmény: stupiddog (343)
stupiddog Creative Commons License 2005.07.20 0 0 343

nem akarnád ide felrakni?

(vatti,és nem te fotóztál vmi ősi görög színházat is?nem találtuk...:(

Előzmény: .vatti. (341)
thassos Creative Commons License 2005.07.19 0 0 342

Figyelem autóval utazók!

MACEDÓNIA feloldotta a vízumkényszert júli 15-töl. Viszonylag jó leírás az úthoz kocsival utirany.hu-földi útikalauz. Kaposi Ákos tanácsok Macedónián keresztül.

Lehet, hogy aug 3, mi arra megyünk Thassosra. Mindenkinek jó nyaralást.

.vatti. Creative Commons License 2005.07.19 0 0 341
Theologosban azt a házat én is lefotoztam.-))
Előzmény: stupiddog (322)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 340

Szia komica!

 

Tán olvassad el képek csatolásával kapcsolatos jótanácsokat (hehehe)

Hajnalban indulunk.

kicsit izgi, mert nincs szállásunk. De majd lesz valahogy...

Ha megjöttünk hívlak!

fakk1

Előzmény: komica (335)
Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.18 0 0 339

Aki ment már repülővel thassosra írjon!Aki busszal akar menni az szóljon és annak majd írok én: )

joslain Creative Commons License 2005.07.18 0 0 338
Jó utat! Irigyellek! Még csak két napja jöttünk haza, de már szivesen indulnánk vissza!
Előzmény: fakk1 (332)
Cherry01 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 337

Közzé teszek egy komp menetrendet.

 

Hátha szüksége lesz valakinek rá.

 

http://www.thassos-island.com/tourism/ferry/

Cherry01 Creative Commons License 2005.07.18 0 0 336

 

Nézd meg, esetleg nyomtasd ki a következő összefoglaló oldalt, hogy valami elképzelésed legyen a szállások nevéről. Közel sem tartalmazz mindegyiket, de legalább kiindulási pontnak jó.

 

http://www.thassos-island.com/tourism/accommodation/index.htm#skala_rachoni

 

http://www.go-thassos.gr/thassos.htm --About Thassos--Touring the Island-ra kattintva megjelenik a sziget, és a legfontosabb helyekről pár fotót is megnézhetsz a pöttyökre kattintva. Ugyan itt kérheted a szállásokat is és akkor azokat is meg tudod nézni.

 

Mi tavaly, augusztus első két hetében voltunk, meg az előző évben is, de meg voltunk elégedve. Mondjuk ez utóbbi nem igazán hiteles kijelentés, de legfelső fokban nam akarom propagálni.

 

Előzmény: fakk1 (332)
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 335
Hát ezt a képet nem sikerült csatolnom...
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 334
Íme:
komica Creative Commons License 2005.07.18 0 0 333

Szia Fakk1!

 

Ha még itthon ér: jó utat és vigyázzatok magatokra!

 

+1 program ajándékba: kb. 10 km-rel a bolgár-görög határ előtt (tehát Bulgáriában) a főútról letérve van egy kis falu Melnik. Érdemes megnézni, szép helyen van és jó egy kis pihenőnek is.

Előzmény: fakk1 (332)
fakk1 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 332

Szia joslain!

Szia Jacques!

 

Köszi az infókat. Azt gondolom felkészültünk a kedd hajnali indulásra.

Thassos vár bennünket! Remélem szállást is adnak...

 

Ha visszaérünk beszámolok mindenről!

Sziasztok!

Előzmény: joslain (318)
stones Creative Commons License 2005.07.17 0 0 331
köszönöm neked is, joslainnek is az infókat!
Előzmény: stupiddog (322)
tigris32 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 330

 

 Sziasztok!

 Mi aug13-án indulunk neki-e gyönyörű szigetnek.Nagyon tetszenek a leírások,sok jó dolgot megtudtam.4-en megyünk ebből 1 gyermek,és ha megerősítenétek abban, hogy nyugodtan ott keressünk szállást megköszönöm.Mindenkinek más a véleménye.Sziasztok

Csacska Csacsi gyerek Creative Commons License 2005.07.17 0 0 329

Én is írok neked személyes tapasztalatokat ha nem baj.Mi tavaj voltunk először Thassoson és annyira tetszett hogy jövő héten megint elindulunk erre a kedves kis szigetre.Limenasban volt a szállásunk közel a parthoz.Itt a part homokos de ahogy bemész a vízbe kb. fél méter hosszan apró kavicsok vannak a vízben(bocs a szó ismétlésért).A Golden beachre eljuthatsz busszal vagy ,,lélekvesztővel" ez egy kis hajó aminek a tetejére is lehet ülni de mi nem mertük megkockáztatni. Busszal is lehet menni a buszok nagyon gyakran járnak ,bár nem tudom hogy mi a veszélyesebb a hajócska vagy a sziklák közt a busz na mind1.A Paradise beachre azt hiszem csak busszal lehet menni ott vannak hullámok nekünk ez volt a legfontosabb.Egy meredek részen lehet lesétálni oda.Ja,bocs rosszul írtam mindenhova eljuthatsz autóval is ha bérled vagy ha úgy mentek.Vissza térve a Golden beachre gyönyörű hely ha bemész a vízbe akkor érzed majd hogy olyan finom, puha ,arany színű a  homok hogy megérted miért Arany part a  neve.

Ennyit a partokról jöhet a kaja. Limenasba van egy csomó kiülős vendéglő nekünk az tetszett a legjobban ahol a plakátokon tengeri herkentyűk vannak mondjuk a legtöbben az van úgyhogy ez mellékes.Reggelire vegyetek fánkot ez a legjobb kaja reggel sütik úgyhogy tök friss.Lehet bérelni autót ,bicajt,robogót,elektromos rollert stb.Ne hozzatok felvágottat mi is vittünk és jól meg is szívtuk mert nem ettük meg és ott is van minden.Mi nem láttunk fizetős strandot sehol.Medúza egy szem sincs legfeljebb egy vagy kettő,de az is csak a túristák kedvéért.Viszont a vízben elég sok a hal.

 

A Thassosi buszmenetrendet megnézheted a:thassos.gr weboldalon.

Előzmény: Törölt nick (324)
joslain Creative Commons License 2005.07.17 0 0 328
És még valami: a Hellasz.hu oldalon a leírások között egy nagyon szép munka található Thassosról képekkel.  Vojáki Andrea munkája. Minden tiszteletem az Övé, nagyon szépen megcsinálta. Én legalább tízszer elolvastam.
Előzmény: Törölt nick (324)
joslain Creative Commons License 2005.07.17 0 0 327
Csináltunk vagy 1500 képet. Megpróbálom a napokban rendszerezni őket és a szépeket felteszem majd rövid kísérő szöveggel.
Előzmény: Törölt nick (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!