Keresés

Részletes keresés

csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 29

2 év gari van rá, ha regisztrálsz a yardforce -on + 6 hónap.

Az akksira csak 6 hónap van, mint pl egy laptopnál.

 

Hát igen a Lithium akkunál 40 fok felett elindulnak olyan kémiai folyamatok, amik visszafordíthatatlanok és a tönkremenetelét okozzák. 40 fok felett nem is tölti az állomás.

Célszerű tetőt készíteni fölé.

 

cs

csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 28

Ami még hiba, vagy inkább csak adottság;

 

hogy ezt a modellt nem lehet úgy programozni, hogy mondjuk minden másnap nyírjon.

 

Ez minden nap nyír abban az időpontban, amikor először útjára engedted, és naponta annyi ideig megy amit beállítottál (4,6,8,10) neki.

A 4 óra nekem kb. annyit jelent, 1 órát nyír, 1 órát tölt, 1 órát nyír, 1 órát tölt. Tehát a hasznos munkavégzés 2 óra.

 

Ehhez nincs speckó programozás, meg mobil app.

Az "első" indítási időpont persze felül írható.

 

Ami plusz, ha esik az eső betakarodik a helyére és egy óra múlva megpróbálja megint. Ezt a profi cuccokban nem láttam.

csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.10 0 1 27

Hétvégén kiteszteltem.

 

1. a lenti ábrák mindegyikében elhelyezhető. Tehát a garázsos módszer megy.

Töltéskor kikapcsolja a területfigyelést azért ég a visszajelző, nem azért mert zónán kívül érzékeli.

 

2, A szegély (ahol egy szintbe van a fűvel) csíkmentes. A recept az, hogy nem 40cm, re hanem 10 cm -re kell hagyni.

Vigyázat az egyik kerék már a járdán megy.

 

3, Lesüllyesztettem a kábel 2 cm re flex-el a gyepszellőztető miatt, nem okoz neki problémát az érzékelésben.

 

4, Szerintem nagyon halk, mehet este is.

 

5, Nekem 150nm van 4 óra random járattal. Ebből kb. 2,5 megy többi töltőn. Nem látok foltot, így 2 nap után.

A nagyobb területnél, ha 8 vagy több órát nyírsz, előbb utóbb sorra kerül minden.

 

6 a pengék élesek, a füvet nem tépi. Egyenes a vágásnyom.

 

7. Van egy helyem, ahol a padka 1-2 cm alacsonyabb, ott kipörgött a kereke. 4 sec után sipolást követően 2 kerékkel kimegy. Van benne valami inteligencia, hogy kipörgésnél variáljon.

 

8. Az ütközés érzékelő működik, bár elég komolyan tol. Kisebb virágvázákat azért odébb rak.

 

9. Van egy két helyen kavicságy, simán kimegy belőle.

 

Hiba:

- Ha elmegy az áram, az idióta kiáll a töltőről (garázsból) és sípol, hogy nem érzékeli a területet. Lehet ez valami védelem, de mindenesetre idegesítő.

 

Javaslatok:

 

Első üzembe helyezéskor a leírásban leírtak szerint a drótot a cölöpökkel rögzítsétek. Meg fogjátok látni, hogy sokat kell utána finomítgatni a járatain.

Ha ez beállt, utána érdemes sűllyeszteni. Ha nem süllyeszted akkor a nyírást ne vedd 5cm alá, mert a drótot fenntartja a fű. Sokszor beleakadt a kerék és tolt is rajta, akkor meg meglazul a drót. Vagy sűrűbben kell cölöpölni, vagy várni míg lesűllyed.

 

Simán venném 600nm kerthez, de csak akkor inkább, ha a klasszikus focipálya alakú, vagy nem bonyolult. A legtöbb időt nem a nyírás (elég gyorsan megy), hanem a határolóknál lévő forgolódás teszi ki.

 

A határolókra ha merőlegesen fut rá, akkor max 5cm lóg ki róla, de ha ferdén akár 15cm is lehet. Ennek ellenére sem értem miért kell 40 cm -re rakni a szélektől.

 

3 nap van üzemben egyenlőre ennyi.

 

Cs

 

 

 

 

 

 

neo1982 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 26

Szia, a szegélyeknél hagy fűmaradékot, már mint azoknál amivel a fű kb egy síkban van?, kisebb szintkülönbséget 1-2 cm megtud mászni, pl szegélykő-fű ahol a talaj alacsonyabba 1-2 cm-rel? A fűvet hogyan nyírja, beállítasz neki egy 8h időt addig megy és utána ha jó ha nem vége, vagy valahonnan tudja hogy hol-nem járt még? Jó munkát végez, értem ezt úgy hogy nem hagy fű foltokat nyírás után? Hány órát üzemelhet és mennyit tölthet ciklusonként? Nekem kb 450 m2-re kellene arra hogy ítéled meg elég lehet?

 

Bocsánat a sok kérdésért, köszi a válaszaid.

Előzmény: csibuk666666 (25)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 25

Kipróbáltam, működik, de újra kell kezdenem.

 

Tapasztalatok:

-iszonyat halk, halkabb mint a cimbotám Bosch Indegója

- azt szájbaverném, aki azt írta, hogy a szegélyektől 40cm -re kell fektetni a vezető drótot. Nekem a szegélyek egy síkba vannak, tehát rá is mehet.

   azt méricskéltem, hogy 10cm -re kell tenni, így szedhetem fel az egészet

- ráadásul a drótot flex után süllyesztéssel letettem 2-3 cm -re hogy a gyepszellőztetés ne szedje fel. Kezdhetem megint.

- a töltő állomásnak a körben kell lennie, különben nem érzékel jelet a robot. Ez szopás, mert körön belül megy a locsoló

- nem egyenesen megy, kis félkörív van benne, de néztem videókat másnak is.

 

Amúgy pozitív

 

Előzmény: marfantelis (24)
marfantelis Creative Commons License 2018.06.06 0 0 24

Én is nézegetem ezt a gépet!

Valami beszámoló jól jönne!

Előzmény: csibuk666666 (23)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 23

Megvettem az OBIS yardforcot. Már csak 1 -1 darabok vannak BP-n.

Hétvégén összerakom és majd beszámolok róla.

 

Ami rögtön probléma, hogy ez "balos", azaz az óramutató járásával  ellentétes irányba jön "haza". Az én kertemben adottságainak jobb lett volna a "jobbos".

A legtöbb jobbos, de majd megoldom.

 

 

 

 

Előzmény: zlota (22)
zlota Creative Commons License 2018.06.04 0 0 22

Itt van egy videó:
https://www.youtube.com/watch?v=H11Xhn0oG-E

Ez alapján itt is a 2 méternél szűkebb helyeket ki kell zárni ennél a típusnál.

Előzmény: zlota (21)
zlota Creative Commons License 2018.06.04 0 0 21

Szerintem ez nem bonyolult kert!

A átjáró szűk részek milyen szélesek? Több mint 2 méter?Az enyémnél 1,7 méter az előírt minimum, de kisebb részen is áttalál, viszont ez felett kb olyan mint ha nem is lenne szűkület

Előzmény: csibuk666666 (19)
velocitus Creative Commons License 2018.06.04 0 0 20

Házat mindenképpen érdemes csinálni neki. Olyan erős a nap, hogy szétkapja a műanyagot és az elektronikának sem tesz igazán jó a tűző nap.

Eső ellen sem rossz dolog. Én vagy csinálok, vagy veszek  minigarázst! Igaz még nincs meg a robotom, de alap egy ilyen kis házikó.

csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.04 0 0 19

Köszönöm az infókat.

 

Az akciós yardforce ban azt tetszik, hogy van benne esőérzékelő. Akkor elvileg nem megy.Az összes hipi-szupibe nem találtam.

De azt is látom, hogy annak programozása egyszerű. Minden nap megy az első bekapcsolás időpontjában.

 

Bár lehet célszerű neki valami házat csinálni, akkor meg nem számít.

 

A kert nem bonyolult.

 

 

 

Köszi

Cs

Előzmény: degrassi (18)
degrassi Creative Commons License 2018.06.04 0 0 18

Nekem is ilyen van kb 150 nm-re. Épp tegnap raktam egy random helyre egy kis gyeptéglát, amin hosszabb volt a fű, mint a többi részen, de mire végzett, már nem láttam ott sem különbséget.

Nekem 4 órás munkamenet van beállítva, ekkor 2 munka és 2 töltési ciklus megy le.

Azt is észrevettem, hogy néha nem is egyenesen megy, hanem kis ívet ír le.

Szerintem nem kell aggódni, hogy maradni fog ki sáv, ha meg nagyon bonyolult a területed, akkor több időt állítasz be neki.

Előzmény: csibuk666666 (16)
zlota Creative Commons License 2018.06.03 0 0 17

Szia!

 

Szerintem randomossal kicsit érdemesebb felültervezni!

Még az is fontos, hogy milyen a terülted!

Sok a zugos rész?
Mert akkor ott elakadhat, vagy inkább több időt fog ott nyírni!

Erre megoldás, ha nem akarsz rá annyit költeni, hogy erre a részre külön zónát hozol létre, vagy nem nyírsz ott robottal, vagy tényleg nem foglalkozol vele, ha ott túl sokat van el... 

 

Szerintem nem marad ki, vagy ha kimarad akkor igazából nem látom, mert lehet 2 nap múlva pont azt vágja le.

Azt viszont jól látom, hogy a fák körül a védőkábelen belül kb 2 hét után már le kell vágnom, mert ott soha nem vágja le.Ilyet viszont a terület többi részén nem láttam. Nekem vágnom nem kellett az elmúlt hetekben.

Intézi magától...

Előzmény: csibuk666666 (16)
csibuk666666 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 16

Sziasztok,

 

Én is nézegetek kis területre 150nm.

Az Obiban van yardforce 130e Ft -ért, ez viszont random. Van tapasztalat, hogy a randomosak mennyire nyírnak le mindent? Maradnak ki sávok?

 

A Bosch indegó is ami már szisztematikus sokkal olcsobb az oszták OBI -ban (obi.de) 700 EUR garázzsal együtt. Itt meg másfélszerese garázs nélkül.

Ezek látom már szisztematikusak.

 

Itt az a kérdés, hogy a szisztéma megér-e x2 pénzt?

 

Köszi

Cs

velocitus Creative Commons License 2018.05.28 0 0 15

Most vennék ilyen gépet.

Új gépek között melyik az ajánlott mai kornak megfelelő minimum? 750 négyzetméterre kellene.

Nem egyenes a talaj, hanem mint egy átlagos háznál hepehupa van benne itt-ott, vagy vakondtúrás is előfordul.

Azzal mit csinál?Nálunk akkorát tud túrni, hogy azon még egy traktor is megbillen :D

zlota Creative Commons License 2018.05.27 0 0 14

Amúgy hihetetlen jó kis gép, mert valóban szinte lemeríthetetlen, és nagyon erős!

3 órát simán elmegy és 500m2 amin most fútkozik (ezt fogom bővíteni ahogyan rendeződik a terület), hát minden helyen kb 4 szer átmenne - átmenne, de lekorlátoztam, hogy 1 óra után menjen csak a dokkolóra, mert addig is végez bőven.2 naponta hagyom nyírni, és sehol nem marad meg magasabban a fű. Nagy a gép szélessége - azt hiszem 53cm- így könnyen bejárja randomba (egyenes vágást használom, mert van benne iránytű és sávosan végigjárja GPS nélkül, térképezés nélküli gép)

zlota Creative Commons License 2018.05.27 0 0 13

Szia!

 

Igen!

Sőt rájöttem egy csomó dologra!

Pl arra, hogy nagy % ban nem a géptől függ az, hogy meg vagy-e vele elégedve, hanem a telepítéstől!

 

Úgy néz ki, hogy még optimálisabban tudnám most telepíteni... egész komoly variációkat el lehet készíteni egy bonyolult terült esetén. Mivel ha két vezetőszálat oda - vissza egymás mellé húzol akkor azok kioltják egymást.

Ezzel nagyon sokat lehet variálni.

Aztán meg ott van a randomos gépeknél, hogy ki lehet választani (robomow)-nál a random módoknál vágás típusokat. Azt átállítva sokka jobb vágást tudtam elérni. Sokkal hamarabb körbeért a területen.

Még annyi, hogy lehet érdemes több zónát is létrehozni, és manuálisan átküldeni A,B,C zónára. Nem akkor meló, és hatékonyságot sokszorosára növeli.(átvezeted, majd GO gomb)

Én most azt találtam ki, hogy az egy gyári dokkolóval letesztelem, hátha több zónát is levezérli. Csak egy gyors teszt, rádugok még 50 méter kábelt.Majd megmondom mit csinál ebben az esetben.(800métert tud, de kérdés, hogy csak sorba, vagy párhuzamosan is elboldogul-e vele)

MERT!

Ha tudja akkor egy okos konnektorral (teloról wifin keresztül vezérelhető) mindig másik zónát aktiválnék, úgy hogy a dokkoló a köztes zónában van.Így odavezeti a vezérdrót a megfelelő zónába.

 

Amennyiben működik, akkor napi vágás esetén felprogramozom azt, hogy A zóna hétfő, B zóna kedd, C zóna szerdán legyen vágva.Sőt bármilyen pályákat tudok vele alkotni, hiszen minden zóna csak addig él amíg az androidos telefonomon aktív!

A legbutább fűnyíró esetén is működhet szerintem...

 

 

Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.25 0 0 12

Szia zlota!

Na, mik a tapasztalataid, sikerült beállítani, működik jól a gép?

Előzmény: zlota (11)
zlota Creative Commons License 2018.05.11 0 0 11

Jut eszembe 3 féle nyírás mód van a gépben.... 

 

Lehet ki kellene próbálni a többi nyírási módozatot is...

 

 

Google fordítós:


"Használja a Szkennelés típusa opciót, amikor a fűnyíró mozgatni kívánja
egy szisztematikus párhuzamos minta. Ez a fűnyíró mozgás
cserélje le a Robomow alapértelmezett véletlenszerű működését szisztematikus módszerrel
párhuzamos mozgás, iránytű nélkül (Wide Scan) vagy a
Iránytű (párhuzamos).
Véletlenszerű mozgásban (alapértelmezés) a Robomow mozgási mintája szabálytalan
ha a peremhuzalt vagy az akadályt elérte, akkor eltérő szöget nyit.
c FONTOS c Ajánlott az alapértelmezett beállítások módosítása
a Véletlenszerűen csak akkor, ha a Robomow nem terjed ki a tervezett összes részre
terület. Ha a párhuzamos opció a Robomow-t előre-hátra ugrik
irányba, nem haladja meg a Wide Scan vagy a Random lehetőségeket."

 

Ez alapján van benne iránytű, így egybefüggő területeknél jól jöhet a párhuzamos vágás. Ma letesztelem! :)

zlota Creative Commons License 2018.05.11 0 0 10

Szia!

 

Nekem az van - de igazi tapasztalatokat még nem tudok mondani. Én a Robomow RL 2000- t választottam, mert az az egyik legnagyobb területet nyíró gép volt. A műholdas esetén biztos elég lenne a kisebb területűre való is, de ennek többször kell majd átmennie ugyanott, mert összevissza megy.

Jelenleg csak a teljes terült kisebb részét tudom vele nyíratni majd, mert a másik részeken még terültet rendezés szükséges.
Ha tudok írok tapasztalatokat.

Előzmény: velocitus (9)
velocitus Creative Commons License 2018.05.09 0 0 9

Sziasztok!

 

GPS nélküli robotfűnyíró tapasztalatokat tudtok mondani?

Mindenhol levágja a fűvet GPS nélkül is?

zlota Creative Commons License 2018.05.07 0 0 8

Tegnap a maradék pályát is újraépítettem, majd levágtam a fűvet újra, mert már túl nagynak ítéltem a nyesedéket rajtahagyni.

Még szerintem közel 1 órát kell vele foglalkoznom (átnézem újra, hogy a vezetőkábel mindenhol a földön van-e) és beállítom a vágási magasságot a jelenlegi fűnyíróm beállítása alapján.

Aztán végre nyírhat magától!

 

zlota Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7

Jól néz ki!Plusz így könnyű is lett.

Én OSB lapból csináltam, de a tiéd jobb megoldás, mert én is szerettem volna belambériázni, viszont az nagyon nehéz lesz. Már így is csak 2 ember tudja mozgatni.Túl nagy is lett, mert mint kiderült ez a típus nem áll ki, ha nagyon bemegy a garázsba, így ráadásul egy előtetőt is kell még csinálnom hozzá.

Szét már nem szedem, mert sokat szenvedtem vele... nincs konkrét leírás - az algoritmust most már tudom... szóval kísérleteznem kellett.

Ebben is jobb lett volna a tetőléc váz, mert akkor érdemes lett volna csak a vázat megcsinálni. Azt könnyen lehetett volna méretre igazítani- tesztelgetni, és csak utána lambériázni...

Előzmény: -Tsunami- (6)
-Tsunami- Creative Commons License 2018.05.05 0 0 6

Bramac léc váz lambériával burkolva.

A tető felnyitható a programozáshoz, ha szükséges.

Előzmény: zlota (5)
zlota Creative Commons License 2018.05.05 0 0 5

Nekem nagyon tetszik a garázs!Én most csak OSB lapból csináltam a tetejére gondoltam csináltatok valami "gyári" lemez tetőt, de a tiéd annyira megtetszet, hogy át kellene tervezni....

Valami kész núttal rendelkező anyagból van?

 

Amúgy megnéztem a régebbi típ robotoknak nem lehet állítani a kitolatás hosszát... így marad az előtető a garázsbejáró elé :(((

Előzmény: -Tsunami- (4)
-Tsunami- Creative Commons License 2018.05.04 0 0 4

Igen én csináltam.

Hátratolat 1métert vagy amennyire beállítom és megfordul a füvön a beállított random irányokba.

Folyamatosan variálja a kilépési szögeket.

Bekapcsol a késmotor és elindul dolgozni.

Előzmény: zlota (2)
zlota Creative Commons License 2018.05.04 0 0 3

Az enyémnek ez a metódusa:

1:Dokk

2:Leáll a dokkolóról

- felpörgeti a késeket

3: Hátratolat a 3-as pontig.

- kikerüli a dokkolót

- körbemegy a széleknél

- visszamegy a dokkolóra

- kiáll a dokkolóra és megkezdi a terület nyírását

(Eddig teszteltem)

- ha készen van, vagy lemerül visszamegy a dokkolóra

 

zlota Creative Commons License 2018.05.04 0 0 2

Hát ez nagyon szép lett!

Te csináltad?

Hogyan áll ki? Látom egész hosszan tolat ki.

Előzmény: -Tsunami- (0)
zlota Creative Commons License 2018.05.04 0 0 1

A kis garázs kb 2/3 részét lehet csak kihasználni, és a gép is kilóg.

Ugyanis kiállásnál az az algoritmus fut le, hogy hátra leáll, felpörgeti a késeket, még hátrébb tolat majd elkezdi kikerülni a dokkolót.De ez a hátra tolatás sajnos nem kalkulál egy ki épülettel a dokkolóra. Így annak az sarkát találja el.Ekkor hátrébb tolat , viszont ott már egy fa van körbekerítve, így azt találja meg nem pedig körbemegy.Persze így is biztosan nyírna, csak inkább a gyári algoritmust kellene követni.

Így holnap előrébb viszem a garázst.... így több hely lesz a fa és a garázs között. Viszont a kis garázsból kilogó gép hátulját sem szeretném, hogy ázzon így oda mindenképpen egy kis lemez féltetőt kell tennem aminek nincsen alátámasztása, csak a külső oldalán

 

-Tsunami- Creative Commons License 2018.05.04 0 2 0

Nekem ez lett a garázsa.

Előzmény: zlota (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!