Keresés

Részletes keresés

Bessy Creative Commons License 2012.04.20 0 0 153

Eddig azt hittem, amikor Gazsi a lókupec a vak gebét is bátor paripának tünteti fel akkor viselkedik a jó lókupec szerepének megfelelően. Mint mikor pannon pumák vagyunk, vagy minket irgyel Európa szöveget nyomnak.

De államigazgatásban átláthatalan káoszt okozni az nem épp ilyen............ ez bűn.

Előzmény: korieander (146)
Kannaváró Creative Commons License 2012.04.20 0 0 152

F@ßság ez az egész, hogy mindig valami új adónemen töri az eszét az 0rbánbanda. Be kell vezetni a fényűzési meg a vigalmi adót, azt aztán rá lehet b@ßni mindenre, a sárga csekktől a telefonon át az internetig.

maxel Creative Commons License 2012.04.20 0 0 151

Ugy járnnának, mint a benzinnel, abból is 25 %-kal kevesebb fogy. Én biztosan lemondanám az internetet és a telefont is.  Kiváncsi vagyok hányan vannak olyan jó anyagi helyzetben, hogy az adók ellenére is ragaszkodnak azinternethez és a vezetéskezshez.

Előzmény: Rana esculenta. (1)
Kannaváró Creative Commons License 2012.04.20 0 0 150

Danke!

Előzmény: Törölt nick (23)
maxel Creative Commons License 2012.04.20 0 0 149

értesült az [origo] 

Az origó és az ő értesülései. Megint hangulat keltés.

Később bejelentik: nem fosztogatnak, hanem  osztogatnak, nem moszkvicsot, hanem....  , nem Mosztkvában... a többi OK

Előzmény: Gyros7 (-)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 148
Végzettségtől függetlenül sokan lépnek le, kétkezi munkásoktól kezdve egészen a nagyon magas képzettségű egyénekig....a közvetlen környezetemből is sokan itthagyták az országot. Egy-két kivételtől eltekintve mind megtalálták a szerencséjüket, eszük ágában sincs visszajönni.

Tulajdonképpen nálunk mostanság zajlik az, amin a lengyelek és a románok már túlestek.
Előzmény: Törölt nick (140)
Bessy Creative Commons License 2012.04.20 0 0 147

A fidesznyik a slepp tagja? vagy a helyeslő álláspontjukat védő bértopikoló vagy a  "békemenetes"?

Bocsi nem tudom kire gondoltál.

Kilátástalan a helyzet, gyerekeimnek én is a külhoni boldogulást javasoltam.

Előzmény: Törölt nick (140)
korieander Creative Commons License 2012.04.20 0 0 146

"Nekem nem a politikai irányvonallal, hanem a szakértelem hiányával, a közigazgatásban eluralkodott stílussal, a kodifikációs munka színvonaltalanságávl van bajom. Azzal hogy 2 nap alatt törvénykezni lehet  eldugott saláta törvényekben, hogy kiszámíthatatlan a jogi- és az adókörnyezet. Azaz az átláthatatlan valami, az ad-hoc szabályváltozás. Az érthetelen nyelvezet. A vigyoró pofámbaröhögés. A slepp nyomulása."

ez pont kimeríti a lókupec stílust...oldaltól függetlenül

Előzmény: Bessy (139)
amanita_phalloides Creative Commons License 2012.04.20 0 0 142

Enneek a sok adónak riadó lesz a vége.

Nem véletlenül uszítják a zsernyákokat az autósokra ésmindenkire, nem véletlenül erősítik a rendőrséget és kapnak egyre több hatalmat....

Előzmény: Rekesz Elek (118)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 141
A cél pontosan az átláthatatlanság!
Előzmény: Bessy (139)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 140
El is megy innen minden épkézláb, tehetséges diplomas az ismeretségi köröm gyermekei, unokái közül. Mi is erre készítjük fel a gyereket.
Már nem tudom, hogy melyik hazudozó mondta, hogy "el lehet innen menni", de ebben az egyben igazat szólt, mert tenyleg. Én is körülnéztem egy kicsit a szomszédoknál, és ha minden jól megy, akkor hamarosan nem fizetek több adót az Orbán-rezsimnek.

Ez az ország készen van, mint a paprikáskrumpli.
Vagy gerinctelen fidesznyik leszel, vagy koldus. Vagy európai, "messze" innen, Európában.
Lehet választani.
Előzmény: Bessy (130)
Bessy Creative Commons License 2012.04.20 0 0 139

A még két év sem rövid idő. De én nem lókupecezek stb.....

Nekem nem a politikai irányvonallal, hanem a szakértelem hiányával, a közigazgatásban eluralkodott stílussal, a kodifikációs munka színvonaltalanságávl van bajom. Azzal hogy 2 nap alatt törvénykezni lehet  eldugott saláta törvényekben, hogy kiszámíthatatlan a jogi- és az adókörnyezet. Azaz az átláthatatlan valami, az ad-hoc szabályváltozás. Az érthetelen nyelvezet. A vigyoró pofámbaröhögés. A slepp nyomulása.

........ röviden...............

Előzmény: korieander (136)
toloba Creative Commons License 2012.04.20 0 0 138

A Fideszesek nagyon hallgatnak, de a kubatovisták fogják bírni anyagilag...közpénzből a fórumbefolyásolást...

Előzmény: Rekesz Elek (135)
korieander Creative Commons License 2012.04.20 0 0 137

esetleg a bkv  bevezethetné az állóhely/ülőhely fogalmát (aki le akar ülni duplapénz)

Előzmény: bugaba (133)
korieander Creative Commons License 2012.04.20 0 0 136

abban lehet csak bízni hogy ezt folytatják 2 évig és akkorviszonylag hamar megszabadulunk az alcsuti lókupec vircsaftjától..

Előzmény: Bessy (130)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 135
Ja, ugyanúgy, ahogy szíjártó a magas üzemanyagárak miatt.
Előzmény: toloba (134)
toloba Creative Commons License 2012.04.20 0 0 134

Tiltakozik-e Nyitrai Zsolt most?

bugaba Creative Commons License 2012.04.20 0 0 133

Vessenek ki wizzairnáldolgozás adót!

Előzmény: Törölt nick (122)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 132
A semmiből? Én azt hittem, hogy a Fülkeforradalmi Kolbásztöltés Kormánya kétharmados félkegyelméből épül!
Előzmény: korieander (129)
Bessy Creative Commons License 2012.04.20 0 0 130

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, teljesen reménytelen a helyzet már lassan egy éve. Egyszerűen munkavégzésre már alkalmatlan a jelenlegi adó rendszer. Lehet, bennem nőt a düh, vagy a tehetetlenség, de már azt sem tudom, hogy épp milyen szabályok vonatkoznak pl a bérkompenzációra stb. Jön a "leszarom tabletta".

Ennél nagyobb káoszt még nem tapasztaltam a 86-os adóreform óta.

Ezeket az ifjú és nem ifjú titánokat nem engedném jogszabályt alkotni a megválasztásukat követő 2 éven belül.

Mint a gyerekek akik beszabadultak a játékboltba.

Teljes a jogbizonytalanság és már a jogkövetési szándék is jelentősen csökken.

Az egykulcsosnak nevezett össze-vissza szja is egy hányadék.

Előzmény: Rekesz Elek (116)
korieander Creative Commons License 2012.04.20 0 0 129

látod látod...ez a bűnös induvidualizmus...csak a saját bajaiddal törődsz miközben Felcsúton stadion épül a semiből :D

Előzmény: Rekesz Elek (128)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 128
Ja, tankoláskor meg bevásárláskor érzem a szabadságot....
Előzmény: korieander (126)
Big-B Creative Commons License 2012.04.20 0 0 127

A telefonadót számolhatnák a telefonszám szerint, azaz a hívott szám egy százmilliomoda legyen az adó. Egy mobil számnál már ez is szép összeg (+36701234567 adója 36.7 ft), egy külföldi számnál (csunya nyugat) meg már...

korieander Creative Commons License 2012.04.20 0 0 126

"Az egykulcsos SZJA-t kellene kikukázni,"

látod milyen dilettáns vagy?

épp az egykulcsos adó pörgti fel a gazdaságunkat 2010 óta...azóta vagyunk egyre versenyképesebbek hála a FIDESZ MPSZ-nek és különös képppen Orbán Viktor miniszterelnök Úrnak, illetve Matolcsy György Úrnak...mert ők értenek hozzá és még szabadok is vagyunk ráadásul...meg vagyunk mentve :)

Előzmény: Rekesz Elek (116)
Hector Servadac Creative Commons License 2012.04.20 0 0 120

Akin nincs sapka az azért fizet adót.

Akin van sapka az pedig azért.

Előzmény: PETYUS (117)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 118
Enneek a sok adónak riadó lesz a vége.
Előzmény: Hector Servadac (114)
PETYUS Creative Commons License 2012.04.20 0 0 117

És akin nincs sapka?

Előzmény: Hector Servadac (114)
Rekesz Elek Creative Commons License 2012.04.20 0 0 116
Az egykulcsos SZJA-t kellene kikukázni, de az egyben a beismerése is lenne Matolcsy alkalmatlanságának, így hát nem marad más, mint bevezetni újabb és újabb adókat.
Előzmény: Bessy (111)
Hector Servadac Creative Commons License 2012.04.20 0 0 114

Javaslataim Matolcsynak:

Ajtóadó.A házak ajti adó alá essenek ha sok az ajtó,több adó.Küszöbadó.Kéményadó.Aranyhörcsögadó.papagájadó,díszhaladó.

Minden számítógépbillentyűlenyomásért külön adó.Monitoradó.

Kertadó.Faadó.

Hajrá Magyarország,hajrá magyarok!

Kerékpáradó és kerékpározásadó,minden megtett km után 10 ezer Ft.

Sapkaadó.Aki nagyobb méretű sapkát hord több adót fizet.

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.20 0 0 113
Na tessék, egy újabb sportdoktor!

Csak, hogy te is megértsd, azért írok most én is hozzád hasonló óvodás stílusban: 1998-2002 között nem kellett volna szétlopni az országot, és útszéli, dilettáns stílusban kormányozni, akkor nem kerültek volna hatalomra a szocik.

Tereljünk még, meg a múlt felhánytorgatásával leplezzük a jelenlegi kormány totális impotenciáját, vagy beszéljünk inkább a jelen kor kérdéseiről?
Előzmény: Törölt nick (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!