Keresés

Részletes keresés

kenya15 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 500

:) drukk:) klassz!

Előzmény: Kirtapp (499)
Kirtapp Creative Commons License 2012.05.09 0 0 499

én vagyok a 7#

:-)

Előzmény: kenya15 (498)
kenya15 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 498

Jó ilyet olvasni! Lesem majd a képeket és a pályázatot ha indulnak innen valakik drukkolok!

Előzmény: Kirtapp (497)
Kirtapp Creative Commons License 2012.05.09 0 0 497

Ez az egyik legösszetartóbb csoport a flickr-en, ajánlom is a belépést annak, aki még nem tette meg. Regeteg jó tanáccsal látják el a tagok egymást a jobb képek érdekében! Az egyik admin, Nikoa a személyes barátom, és stackmesterem, az egyik moderátor pedig a híres John Hallmén!

Előzmény: kenya15 (496)
kenya15 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 496
Szalkó Creative Commons License 2012.05.08 0 0 495

Ma fázósak voltak a rovarok. :)

22, 13 és 17 felvételes sorozatképek.

 

 

Szalkó Creative Commons License 2012.05.05 0 0 494

Köszi! Az egyik szomszéd szólt, hogy menjek, mert van valami a fűben. Így esett, hogy tartottam egy kis bemutatót. :)

Ez a futrinka is bámulatosan részletgazdag!

Látom, nincs megállás. Aki a makrózást válaszja, örökös gondolkodásra van itélve. :)

Nálam is elő szokott fordulni, hogy villog a kereső. Úgy látni ez a Canon kompaktok sajátsága. Nem az AE-vel lehet összefüggésben?

Ha szabad javasolni, - nekem semmibe sem kerül :)) - a Fotomate sín, és a fej közé még be lehetne tenni azt a finom állítású szerkezetet, mint ami Kirtappnak is van. A Fotomate akkor csak a durva  közelítéshez kellene.

Nekem egy Sony  VLC-R2037 teleelőtétem van, 2x szorzós, 55-ös szűrőmenetes.  Eredetileg a videókamerához való, de hátha jó a kompakthoz is. :) Próba szerencse!

Előzmény: Seth2 (493)
Seth2 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 493

Szép lett. :)

Az utóbbi időben azon gondolkoztam, hogy a Canon G12-höz kerítek TC-DC58D telekonvertert. Úgy 196 mm-ről indultam volna. Jártam a Camera Kft-nél, két nagyon rendes fiatalemberrel beszélgettem, rendkívül segítőkészek voltak. Kiderült (ahogy a neten megtalálható fotók alapján már sejtettem is), hogy a telekonverteren nincsen szűrőmenet, vagyis nem lehet rácsíptetni előtétlencsét. Ez szándékos volt a Canon részéről. Kicsit uncsi az ilyen spekuláció egy ekkora cégtől (is). Azért, ha sikerülne emberi áron hozzájutni, megpróbálnám, hogy lehet-e bele ragasztani egy menetátalakítót. :)

A körlámpa mellé sikerült beszerezni két jó, flexibilis karú csíptetős lámpát, GU10 foglalattal. Ezzel már meg vagyok elégedve, de belefutottam egy hibába. Első körben vettem bele led izzót. Kiderült a próba során, hogy a megfelelő rekesz/záridőnél, főleg az exponálógomb félig lenyomva tartásánál, piszkosul villog a kijelzőn a kép. Valahol olvastam a neten, hogy mi ennek az oka, de nem találom. Energiatakarékos fénycsővel sokkal jobb a helyzet, ott olyan 1/250-es záridőnél villog zavaróan, 1/60 záridőnél, ahol általában használom a gépet a stack-hez, nem érzékelhető. Úgyhogy most rendeltem 6200 K-es kompakt fénycsövet.

Előzmény: Szalkó (488)
Seth2 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 492

Köszönöm a válaszod. :)

Találtam egy homokfutrinkát, úgy néz ki, rálépett valaki. A teljes bogárról csináltam sorozatot, nem teljes zoommal. A potroha elég csúnyán nézett ki, gondoltam, retusálom. De aztán az lett a vége, hogy inkább levágtam a kész képből. Így kisebb lett a megmaradt felbontás.

Előzmény: Kirtapp (490)
Szalkó Creative Commons License 2012.05.03 0 0 491

Bocs, nem szitkár, hanem levéldarázs féle (Abia nitens ?).

Előzmény: Szalkó (488)
Kirtapp Creative Commons License 2012.04.30 0 0 490

A te képeid is tetszenek, főleg, hogy sokszor legyeket fotózol! Az pedig, hogy kompakttal, az teljesen megdöbbentő! A rovarokat, amiket otthon fotózok, sok ideig takarítom, először körtepumpával fújkodom le, aztán ecsettel "simogatom", majd rovartűvel távolítom el a nagyobb porszemeket. Ami marad, azt pedig photoshoppal!

Előzmény: Seth2 (485)
Kirtapp Creative Commons License 2012.04.30 0 0 489

14 képből készült stack egy hosszúcsápú molyféléről, az Incurvaria pectinea-ról

itt a szokásos link a leíráshoz és a nagyobb képhez és még további fotók lentebb

http://www.flickr.com/photos/patrikkatona/7122150721/in/photostream

 

a technika:

http://www.flickr.com/photos/patrikkatona/6976098612/in/photostream/

Szalkó Creative Commons License 2012.04.29 0 0 488

Egy szitkár faj 8 képből.

 

Szalkó Creative Commons License 2012.04.28 0 0 487

Tökéletes részletgazdagság, és mindez egy kompakt géppel!!!

Előzmény: Seth2 (486)
Seth2 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 486

Közönséges húslégy.

 

Seth2 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 485

Szép munka! Csak tudnám, hogy hogy oldod meg a rovarok takarítását fotózás előtt :)

Előzmény: Kirtapp (483)
Seth2 Creative Commons License 2012.04.28 0 0 484

Az ösztönöz engem erre a technikára, hogy így még jobban megcsodálható ezeknek a rovaroknak a megdöbbentő részletgazdagsága. Mintha egy tervező műve lenne.

Az összeállítás végleges változata ilyen lett, 49-43 menetátalakítóval és körlámpával:

 

 

 

Előzmény: Szalkó (480)
Kirtapp Creative Commons License 2012.04.26 0 0 483

Köszönöm szépen, igyekszem! :)

itt egy újabb képem, most egy táncoslégyről

ezen a linken pedig elérhető egy kis leírás, és a nagy méretű kép:

http://www.flickr.com/photos/patrikkatona/7116706789/in/photostream

Előzmény: Szalkó (482)
Szalkó Creative Commons License 2012.04.15 0 0 482

Igazi mestermunka! :)

Bár én nem gyakorlom a studio stack-ot, elismerem ez szép!

Előzmény: Kirtapp (481)
Kirtapp Creative Commons License 2012.04.04 0 0 481

    

 

3 új kép egy futrinkáról, amit a Pilisben találtam 1 dagonya mellett. A latin neve Elaphrus riparius. Kb. 8mm-es.

Az első kép 6,5:1, a második 4:1 és a harmadik 7,5:1 nagyításon készült.

 

Itt a flickeres posztom, ahol nagyban is megnézhetitek a képeket:

http://www.flickr.com/photos/patrikkatona/7045878881/in/photostream

Szalkó Creative Commons License 2012.04.04 0 0 480

Köszi, hogy utána jártál!

Kiteljesül a kompakt stack technika is. :)

Előzmény: Seth2 (478)
Seth2 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 479

Egy hirtelen próba 13 mm vízszintes átfogással. Elnagyolva 19 képből, levágva ilyen lett az aszalódott légy.

 

Seth2 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 478

Tegnap az Optiform jóvoltából sikerült megpróbálnom a Canon G12-vel az MSN-202-t, és az MSN-505-t.

A 202-es vízszintes átfogása 10 mm, a tárgytávolság 3,5 cm. A zoomnál 100 mm fölött szűnt meg a vignettálás.

Az 505-ös legkisebb vízszintes átfogása 7 mm! a tárgytávolság 3 cm. A vignettálás kicsivel a 140 mm alatt szűnt meg.

Tehát ami gond lehet, az csak a tárgytávolság - és persze a megvilágítás.

Előzmény: Szalkó (477)
Szalkó Creative Commons License 2012.03.29 0 0 477

Az MSN-202-t a 45-200 mm-es tartományba ajánlják (35 mm-es filmre számítva). A G12 5x zoomja 28-140-et tud. Kb. 2x zoomnál már nem kellene vignettálnia. A munkatáv végtelennél 32 mm (gyári adat).

Előzmény: Seth2 (474)
Kirtapp Creative Commons License 2012.03.29 0 0 476

Nagyon jók ezek a Jansjök, én is ilyet használok. jó erős a fényük, és viszonylag olcsóak. Én nyomtatópapírból készült egyszerű kis softboxokkal használom őket, úgy a fényük is puha!

Előzmény: apca (475)
apca Creative Commons License 2012.03.29 0 0 475

Csíptetős spotok. Ha végig hajlik a szára.

Hajlik végig. De - szerintem - a talpas jobban használható. Sokat számít a 60- vs. 40cm.

Előzmény: Seth2 (473)
Seth2 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 474

Igen, teljes zoomnál. Az MSN-202-t az előzetes számítások alapján túl soknak gondolom, valószínűleg elfogyna a tárgytávolság. Lehetséges, hogy az már vignettálna is. Jó lett volna rápróbálni, de nem jött össze :(

A következő lépés a 49 - 52 menetátalakító helyett a 49 - 43-as szűkítő. Ezzel közelebb kerül a két Raynox egymáshoz, és megszűnik a két csíptető összekapcsolásából óhatatlanul adódó excentrikusság.

Előzmény: Szalkó (471)
Seth2 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 473

Igen, köszi. Csíptetős spotok. Ha végig hajlik a szára. A vakuzás nem megoldás 50- 60... darabos képsorozathoz.

Előzmény: apca (472)
apca Creative Commons License 2012.03.29 0 0 472

Valami megoldást kell találnom, mert a jelenlegi ideiglenes papírzsebkendő - diffúzoros, hagyományos nagyfejű asztali lámpa nem működőképes.

Valami ilyesmi? (elég erős fényük van)

http://www.ikea.com/hu/hu/search/?query=JANSJ%C3%96

 

Előzmény: Seth2 (470)
Szalkó Creative Commons License 2012.03.28 0 0 471

Szia!

 

Ahhoz képest, hogy három előtét van egymáson, részletgazdag, éles a fotó. Mindez egy kompakt géppel!!! :)

Ez a leképzés 5x zoomnál van?

Kíváncsi lennék, egy Raynox MSN 202-vel mit mutatna? Vagy egy fordított obi + Raynox kombináció?

Előzmény: Seth2 (470)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!