Keresés

Részletes keresés

AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12019

Bizony, ebben igazad van! Szerencsére nem vagyunk egyformák.

Előzmény: Törölt nick (12018)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12018

bizony, nem születhet mindenki gyógypedagógusnak. :)

Előzmény: AteszX16SZR (12017)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12017

és így legalább te is le tudsz sajnálni valakit, mert így szép az élet 

Előzmény: Törölt nick (12016)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12016

és mindig akad aki eteti ...... :-SS

Előzmény: Hehe164 (12006)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12015

Nem írok be semmit sehova! Juss el addig az oldalig, amelyre parancsikont szeretnél. Majd fent a címsorban kurzor "Az asztal háttérképe" szövegre (de csak arra) nyomsz egy jobb egérgombot és a megnyíló ablakban klikk a "Cím másolása" sorra. Ezután ablak bezárása. Majd az asztalon nyomsz egy jobb egérgombot és ott klikk a "Parancsikon beillesztésére" és kész.

Előzmény: Carina_S (12014)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12014

De akkor nekem miért dob ki hibapanelt???

 

Mit írsz be a parancssorba, idézd légyszi karakter szerint (mert ha úgy illesztem be ahogy mondtad, akkor azt a hibapanelt kapom amit megmutattam!

Előzmény: AteszX16SZR (12013)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12013

Így jobban látszik:

Előzmény: AteszX16SZR (12012)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12012

Kép lemaradt:

Előzmény: AteszX16SZR (12011)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12011

Pedig de: ott van középen a parancsikon, ami nyitja a keresett felületet.

 

Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12010

Csakhogy a módszer nem működik, mert nézd a screenshot-ot!!!!:>>>

 

 

Más nyelven így nem lehet parancsikont létrehozni, mert a panel hivatkozása nem egy helyre, hanem nyilván egy "eljárásra" mutat!!!

Előzmény: AteszX16SZR (12009)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12009

Őszintén szólva nem értem. Én azt írtam le, hogy hogyan készítettem egy asztali parancsikont arra, hogy rögtön nyitható legyen az általad keresett háttérképeket kezelő panel.

Előzmény: Carina_S (12008)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12008

Ez itt az a panel, amelyik látja(!!) az egyéni almappákat ("Asztal háttérképe" panel)!:>>

 

Ez pedig itt az a panel, amelyik nem látja(!!) az egyéni almappákat ("Személyre szabás" panel)!:>>

 

Ez a két panel közötti alapvető különbség.

 

A felső a háttérképeket kezelő panel!

Az alsó a témákat kezelő panel!

Előzmény: Carina_S (12007)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12007

Nem, nem aszerint.

 

Akkor elmondom neked, hogy én hogyan csinálom. Tudod van a "C:\Windows\Web\Wallpaper\--> ebben még 6 db almappa". Na mármost mivel ezeket az általam mutatott panel -- nem a másik, nem a "Személyre szabás", az ezt nem tudja! -- , hanem az "Asztal háttérképe" panel megmutatja azokat a mappákat is, amiket a "Wallpaper" mappába utólag másoltál bele, és amikben nem a Windows háttérképei vannak benne, hanem azok amiket én készítek el -- egyénileg!! -- a Painttal, és teszek be oda. A "Asztal háttérképe" panel -- és kizárólag ez az egy!!! -- meg tudja látni a "Wallpaper" mappában utólag létrehozott almappákat is, melyek nem eredeti Windows tartozékok, hanem én tettem őket oda, és amiben egyéni képeket helyezek el.

 

Na mármost én kihasználom a Windowsnak azt a tulajdonságát, hogy a fent említett "Asztal háttérképe" panel ezt tudja, és ezért az egyéni képeimet tartalmazó mappákat bemásolom oda, kategorizálva tájképek, meg egyéb más képi témák szerint, és amikor változtatok, akkor nem ezerfelé tallózgatok, hanem egyszerűen megnyitom ezt a panelt -- egyelőre csak a súgón keresztül... ..! -- , és az általa látott eredeti vagy utólag bemásolt mappák tartalma között turkálok a részben a Windows, részben pedig az általam oda gyűjtött képi témákat tartalmazó mappák között, kihasználva azt, hogy a Windows ezen a panelen keresztül ezeket mindet egy helyen képes meglátni!! Aztán kiválasztom azt amelyik éppen jobban tetszik.... ! ;-)

 

Pusztán csak annyit szeretnék elérni, hogy ezt az "Asztal háttérképe" panelt még egyszerűbben is el tudjam érni, ne csak a súgón keresztül... !

 

Próbáld ki a két panel közötti különbséget: ha az "Asztal háttérképe panelt választod, akkor -- de csak ez az egy panel!!! -- látni fogja azokat az almappákat is, amiket nem a Windows Telepítő tett oda, tehát azokat is amelyek nem Windows-tartozékok, hanem utólagosan általam "barkácsolt", egyéni mappák. De viszont próbáld ki a "Személyre szabás" panelt is összehasonlításképpen: az ezeket az egyéni almappákat nem fogja látni, csak a Windowshoz gyárilag adottakat, mert ez a panel ui. nem a háttérképeket, hanem az ún. "Windows-témákat" (= "*.themes" kiterjesztésű "téma"-fájlok) kezeli, mert ezek a témák együtt tartalmazzák a háttérképet, a képernyővédőt, a beállított hangokat, a párbeszédpanelek felső színes címsorának beállítgatható alapszínét, az egérkurzor fajtáját, meg még egy sor mást... .. . <---(Pl.: "Windows 7 basic.themes" = "Windows 7 Basic téma").

 

Nekem viszont nem a kész témákat kezelő panel kell, hanem csak a háttérképeket kezelőé, amelyik az "Asztal háttérképe" panel!

Előzmény: AteszX16SZR (12002)
Hehe164 Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12006

Szommá, megint jössz a baromságaiddal.

 

 

Mi a bánatos túró nem érthető a jobbgombos menüben?

Előzmény: Carina_S (11997)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12005

anyám borogass ..... :)  hogy lehet ennyire ráérni? :D

Előzmény: Carina_S (11997)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12004

"aztán vissza az ablakra" - helyesen vissza az asztalra!

Előzmény: AteszX16SZR (12002)
3x_ Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12003

Aha, értem, te úgy szabod testre a gépedet, ahogy a Microsoft diktálja és nem ahogy te szeretnéd. Gyári képek, mamma mia...

Előzmény: Carina_S (11998)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12002

Sikerült egy asztali parancsikont kreálni, amit megnyitva rögtön a windows asztali hátterekhez lehet jutni.

Ahogy korábban írtam eljutsz az "Asztal háttérképek" ablakig, majd a "Kép helye" legördítő sávban kiválasztod a "Windows asztali hátterek"-et. Aztán fent a cím sorban jobb egérgomb az "Asztal háttérképe", majd "Cím másolása", aztán vissza az ablakra, ott szintén jobb egérgomb majd "Parancsikon beillesztése" és kész. Nálam működik, igaz nincs rá szükségem :-)

Előzmény: AteszX16SZR (12001)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12001

Pontosítok! Ha csak a Windows "gyári" háttérképeket akarod így elérni, akkor passzolok.

Előzmény: AteszX16SZR (12000)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 12000

És az nem megoldás, hogy az asztalra elhelyezel egy "Képek" mappát és onnan válogatod a kiválasztott képet jobb egérgombbal háttérnek?

Előzmény: Carina_S (11997)
WYW Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11999

És milyen gyakran cserélsz háttérképet, óránként hogy ez ekkora probléma?

Az ember fia a számítógépét arra használja hogy programokat futtat, amelyek általában eltakarják a háttérképet, vagyis nincs is semmi jelentősége.

 

Szerintem.

Előzmény: Carina_S (11997)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11998

Nem, mert ennek az "Asztal háttérképe" beállító-panelnek pont az az előnye a Te módszeredhez képest, hogy nem egyesével kell megnyitni minden mappát, amikből háttérképet szeretnél kiválasztani, hanem itt a Windows-témák háttérképeit mindet egybegyűjtve találhatod meg! Nem millió mappát kell végigtallóznod félórákig, hanem itt az összes Windows-hoz adott "gyári háttérkép" együtt van!! ;-)

Előzmény: 3x_ (11996)
Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11997

Én is úgy próbáltam először, de onnan a "Személyre szabás" panelből nem tudom elérni ezt a panelt, van benne ugyan egy hasonló hivatkozás <--(a "Személyre szabás" panelen bal oldalt felülről a harmadik hivatkozás, ez pedig: "A fiókhoz tartozó kép módosítása"!), de az nem erre a háttérkép-beállítópanelre visz el, hanem csak egy másik hasonlóra, ahol nincsenek háttérkép-kategóriákra osztva a képek, és azok nem is a Windows beépített háttérképei.

Én arra a beállítópanelre vagyok kíváncsi, aminek a neve az "Asztal háttérképe", és amelyiknek a hivatkozása a Windows-Súgóban van elrejtve. Ebben az asztali háttérképek kategorizálva is vannak, és a Windows beépített háttérképei vannak benne mind egy szálig, amiket megmutat, tehát azok, amelyek a Windows-témáknak is a részüket képezik!!! Ami a kérdés tartalmazó kommentemben legfelül az első kép!!!

Előzmény: AteszX16SZR (11995)
3x_ Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11996

Már megint a semmit ragozod: a Windows intézőjében minden kép típusú fájlt egy kattintással (jobb egérgomb) háttérképnek lehet választani.

Előzmény: Carina_S (11994)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11995

Szerintem úgy egyszerűbb az elérés, ha az "Asztalon" nyomsz egy jobb egérgombot, majd a megjelenő kis ablakban egy "Személyreszabás"-t és már ott is vagy.

Carina_S Creative Commons License 2016.11.07 0 0 11994

Windows 7-ben van egy beállítópanel az Asztal háttérképének módosításához. A gond csak az vele, hogy kissé komplikáltan érhető el.

 

Ez az az "Asztal háttérképe" beállítópanel:>>

 

Elérni pedig így lehet, ami kicsit komplikált (lehetne egyszerűbb is, közvetlen eléréssel, parancsikonról):>>

(1.)--> Súgó--> Keresőbe beírni: "asztal háttér hozzáadása";... (2.)--> A súgótémák közül a következő súgótémát kiválasztani, és abba belépni: "Az asztali háttér (tapéta) módosítása"... (3.)--> Ezen a súgótémán belül a következő hivatkozásra rákattintani: "1.  Kattintson ide az Asztal háttérképe beállítás megnyitásához.":>>

 

Ekkor eljutok az "Asztal háttérképe" beállítópanelhez. De mint az ennek a panelnek a képén is látszik, a panel parancssori részében a következő hivatkozás áll: "<< Vezérlőpult > Minden vezérlőpultelem > Személyre szabás > Az asztal háttérképe" = ("Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Személyre szabás\Az asztal háttérképe").

 

De mint az ebből a hivatkozásból is kitűnik, ennek a panelnek valahonnan a Vezérlőpultból kellene megnyílnia a "Vezérlőpult--> Személyre szabás-->" valamelyik(???) parancsával... .. . De melyikkel???--> Ez az amire nem jöttem rá. Próbáltam a hivatkozást kimásolni, és egy asztali parancsikonra tenni, de ezt nem fogadja el "nem létező hely" címén. Vagyis a hivatkozás nem helyre, hanem belső eljárásra mutat.

 

KÉRDÉS:>> Hogyan lehet ezt a panelt egyszerűbben is elérni? Mit kell beírni a parancssorba? Vagy a "Vezérlőpult--> Személyre szabás-->" paneljének melyik (rejtett?) parancsát kell használni???

AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11993

Sikerült a beállítás. Kicsit döcögősen jutottam el a hasznos infóig, de a végeredmény a lényeg.

Előzmény: AteszX16SZR (11992)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11992

Akkor értem! Firefoxot használok az Explorert nem, de akkor azzal is megpróbálom. Köszönöm.

Előzmény: Hehe164 (11991)
Hehe164 Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11991

Internet Explorer használatával a lépéseket megismétled.

Más böngészővel nem lesz választási lehetőség.

Előzmény: AteszX16SZR (11987)
AteszX16SZR Creative Commons License 2016.11.05 0 0 11990

Értem, de Hehe164 által "idézett" súgó ad választási lehetőséget, míg nálam nem találhatóak meg ezek. Win7 Professional. No, mindegy nem rágom tovább a dolgot, csak feltűnt.

Előzmény: B Pali (11989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!