Keresés

Részletes keresés

oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3688

Köszi a kiejtési tippet!

Egyszer egy kínáról szóló riportfilmben emlegették a márkát és onnan rémlett valami "Sómi"-szerűség.

(Legalább nem voltam távol a SÁOMI-tól.;)

Előzmény: Ordas (3683)
nicko Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3687

Operációs rendszer: Android 5.1 Lollipop, Google Play támogatás
MIUI8 felület, magyar nyelv OTA frissítés támogatott

http://eustock.eu/shop/okostelefon/xiaomi-redmi-3-pro-fekete-szurke-reszletek

Előzmény: oys... (3682)
nicko Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3686

mivel a xiaomi hiába a világ 3. legnagyobb gyártójává nőtte ki magát az eladások tekintetében még mindig nem Európába gyártja a telefonjait, hanem kína, ázsia, india (ezzel kapásból 3 milliárd emberhez jut el) és ott nincs 800Mhz.

Viszont Magyarországon szükség van rá, ha nem csak pl. Bp-n tartózkodsz.

Itt egy cikk róla és akkor érteni fogod: https://mobilarena.hu/teszt/4g_lte_800mhz_b20_band20_frekvencia_magyarorszag/erintett_telefonok_es_szolgaltatok.html

a xiaomi rendszere viszont a többihez képest üt nem is kicsit. Ez egy androidra épülő saját rendszerük. van akinek nem jön be, de nekem nagyon is. Hiába a droid ismeret bizony napokig tartott mire megtanultam használni annyira más és többet ad, mint a sima droid. Ráadásul ehhez hetente jön ki un. fejlesztői változat amit magyarra le is fordítanak ráadásul azt felrakva máris rootolt a telefon és a linkelt oldalról letölthető. Nem állítom, hogy mind jó, de nem kell egy másik modellt megvenni 1 év múlva, hogy megkapja az ember az újabb fw-t mint pl. samsungnál.

És erre rálehet rakni egyébb más fw-t is

Lassan 2 éves lesz a telóm semmi baja, inkább a szemem romlik úgy lesz a 4,7" kicsi és vehetek nagyobbat. ;)

Előzmény: oys... (3681)
Ordas Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3685

Igen, jól érted. Pl. 6.0-nál nem is találom, hogy az egyik SIM-et lenémítsa az ember,de lehessen látni, hogy kerestek.

Előzmény: oys... (3679)
Ordas Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3684

"A képeken a jobb alján látod azt a gombot, amivel az adott kártyához állítható a telefon (háttérképpel együtt) és a kimenő hívások."

És ennek mi értelme?

Bejövő hívás/sms terén pedig olyan a masina, mintha két önálló telefon lenne benne, minden sim-hez saját telefonon saját beállításokkal.

4.4.4-nél (és gondolom korábbiaknál is) így is van,de újabb 'droidokat butították ehhez

Hasonló butítás: 5.0.1 előtt a mobilnetet, GPS-t widgetből lehetett kapcsolni, újabbaknál nem.

Előzmény: oys... (3678)
Ordas Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3683

XIAOMI (tényleg, ez hogyan ejtendő ki?)

"sáomi"

Előzmény: oys... (3677)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3682

A mai xiaomi-k milyen droidosak?

Ugye még nem 6-os?

Előzmény: nicko (3680)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3681

Mi ez a B20?

(Átlag telefonálónak miféle hiány lenne ennek a nem-megléte?)

Előzmény: nicko (3680)
nicko Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3680

nekem xiaomi Rédei 1s van 4.4droiddal és Ft benne két sim kártya egy T elofizeteses es egy Telenoros feltoltos kártya és mindent  tudtam állítani benne, De már csak a T van benne. Xiaomival megkapod a MIUI rendszert is. miui.hu 

viszont van egy bibi része nincs bennunk B20 ennek járj utána,  hogy ebbe van. 

ebbe pl.  van és brutális erős ha is http://eustock.eu/shop/okostelefon/vernee-apollo-lite-okostelefon-fekete-reszletek

Előzmény: oys... (3677)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3679

Jól értem, amit írsz, hogy az 5-ös Android még tudja a sim-enkénti külön csengőhangot?

És ezen a verzión még lenémítható külön-külön is a bejövő csengés?

De az sms-eket azonos módon jelzi?

Az általam említett telefonokon még ez az Android fut? Tehát ezekkel legalább némítható a sim2 csengése önállóan?

Előzmény: Ordas (3676)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3678

Na, szóval én ezt a típust használom még jelenleg is, a maga ős-Android-jával:

https://mobilarena.hu/teszt/samsung_galaxy_y_pro_duos_extrak_nelkul_duplaz/bevezeto_tartozekok.html?stext=b5512

A képeken a jobb alján látod azt a gombot, amivel az adott kártyához állítható a telefon (háttérképpel együtt) és a kimenő hívások.

Bejövő hívás/sms terén pedig olyan a masina, mintha két önálló telefon lenne benne, minden sim-hez saját telefonon saját beállításokkal.

Előzmény: Ordas (3676)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3677

Konkrétan két típusra szűkítettem már a szóbajöhető telefonok körét, a HUAWEI P8 Lite-ra és a XIAOMI Redmi 3 Pro-ra.

Ezek közül a XIAOMI (tényleg, ez hogyan ejtendő ki?) az, amit úgy vélem, hogy jobban tudnám használni, a 3GB/32GB ROM/RAM láttán (pláne, hogy a RAM kívülről nem bővíthető az átlagos mai telefonokban a sim2 használata során - itt ebben legalább van ütős tár) , no meg a nem csak szervízben cserélhető 4100 mAh-ás akksijával.

Sőt, az 5"-os kijelzője mellett még ez tűnik az egyik legszolidabb méretű készüléknek.

Tehát ez, vagy ezek konkrétan tudják-e az előbbi sim-megkülönböztetési funkciókat?

Ordas Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3676

Mennyire lehet különbözően beállítani a két kártyával való kommunikációt? (Háttér, csengőhang, sms-jelzés, ezek hangereje kártyafüggően, stb.)

Ez inkább android függő.

Pl. 4.4.4 tudta a külön csengő és SMS hangot kárytánként

5.0.1-es külön csengőhangot tudta, de már csak 1 db, közös SMS hang van

6.0.1-es: már nincs külön se csengő hang, se SMS hang kártyánként

Hangerőt sosem lehetett külön állítani androidban, de amíg volt külön csengő hang, akkor lehetett a csendet választani hangnak.

Háttér: ez értelmezhetetlen kérés. Mind2 kártya egyszerre él, mégis mi alapján döntenéd el, hogy melyik háttere legyen. Android 5.0.1-től kezdve több felhasznál lehet a telefonhoz (mint a Windows-hoz), ott lehet eltérő háttérkép.

Előzmény: oys... (3674)
oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3675

Szóval, az előtörténet:

Én már évek óta dual simes telefont használok, ez egy qwerty-s Samsung. Ezen egy gombbal lehet váltani a kimenő hívások esetén, hogy melyik sim-ről is menjen ki. Ilyenkor a kártyánként előzőleg általam beállított háttérkép is az adott kártya szerint jelenik meg, tehát könnyű látni azt, hogy ne a másikról indítsam az adott hívást.

A bejövő hívás esetén pedig bármelyiken hívnak, elérhető vagyok. De ott is úgy állítottam be, hogy a sm1-re egy egyszerű csengőhangom van, jó hangosan, a sim2-re pedig egy nagyon rövid, de azt is az 1-estől eltérően nagyon halkra állítottam, sőt, időnként le is némítom (eközben a főkártya persze nem némul el kötelezően - csak ha a központi beállításnál magát az egész készüléket tenném át rezgőre). Sőt, az sms-jelzés is két különböző módon van beállítva nekem.

Szóval a sim2-őt nagyon diszkréten lehet használni, mindenben függetlenítve a sim1-től.

A maiak is tudják mindezt?

oys... Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3674

Egy kis segítséget szeretnék kérni, tőlem tapasztaltabbaktól:

Miképpen használhatóak a mai Android-os kínai dual simes telefonok két különböző kártyái eltérő módon?

Van-e erre megoldás?

Mennyire lehet különbözően beállítani a két kártyával való kommunikációt? (Háttér, csengőhang, sms-jelzés, ezek hangereje kártyafüggően, stb.)

j4ck Creative Commons License 2016.08.29 0 0 3673

Sziasztok!

Van egy gondom és nagyon bízom benne, hogy talán van megoldási javaslatotok, mert sajna én nem találtam eddig.

Egy THL t100s-em van, aminek a kijelzőjének egy része (kb. az alsó negyede) egyik pillanatról a másikra megadta magát.

Reggel még csak a legalsó sor (home-vissza gomboknál) nem reagált, majd pár órával később már a fentebbi sor sem. Mechanikailag nem sérült tudomásom szerint, a képet szépen megjeleníti, csak éppen nem reagál semmire. Vagyis az elején még úgy reagált, hogy egy sorral feljebb érzékelte, mint ahogy nyomtam...

Próbáltam mindent (akksi ki-be, újraindítás, factory reset, képernyő csatlakozók szétszedése-visszadugása), de eddig semmi sem segtíett.

Van ötletetek?

Amúgy vmi hasonló a helyzetem:

Köszi szépen

nicko Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3672

ez így van.

sőt amit az apple képtelen megoldani azt a xiaomi mérnökei csuklóból javítják és piacra dobják. :)

Előzmény: sármost (3671)
sármost Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3671

A Xiaomi Redmi 3  árban olcsó de mégis jó pár Aple.- kenterbe ver és nem 150000 ft.

Előzmény: nicko (3654)
sármost Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3670

Xaomi Redmi 3 .Xiaomi Redmi2 Note

Előzmény: Made in Italy (3659)
combi27 Creative Commons License 2016.08.22 0 0 3669

adatmentő cégek elhajtottak?

ha nagyon fontos az adat akkor ajánlhatom öket (nagyon drágák, és ahogy néztem főleg adathordozókkal foglalkoznak, de egy próbát megér) :

www.kurt.hu

Előzmény: cicwarek1 (3668)
cicwarek1 Creative Commons License 2016.08.18 0 0 3668

Üdvözletem!

BV5000 törött kijelzős mobillal szívok. Átmentem rajta biciklivel, meg utánam egy skoda fabia is. Működik :-)  de a kijelzője annyira tropa lett, hogy onnan nem tudok adatot kinyerni szinte. (alsó része még remegve látható valamennyire) Próbáltam pc-vel összehozni, nem sikerült, másik telefonal szinkronizálni sem. Az adatmentő cégek elhajtottak. Rendeltem új kijelzőt, de május 40. -én fog megérkezni kb. Tegnap vettem egy kijelzőt kéz alól, de annak sajnos a 24 lábas kijelző csatlakozója szét és szana volt nyomorgatva, meg az alsó sor letörve, úgyhogy az is zsákutca.

Pure mobilnál is jártam, ott se sikerült.

Van valakinek tuti tippje, hogy miként tudnám lementeni az adataimat? Esetleg vennék működőképes, de repedt bontott kijelzőt, ha valakinek esetleg kallódna valahol.

A tippeket, és a segítséget előre is köszönöm!

-döme-

URobi76 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 3667

Lehet belenyúltál egy hibásba.((-:

Előzmény: Törölt nick (3665)
BenZol82 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 3666

Köszöntem a válaszokat, akkor nyugodt szívvel megrendelem :D

Törölt nick Creative Commons License 2016.08.10 0 0 3665
Mi doogee x5.ösünknek bele kellett monyákolni a szervíz menüjébe, h jó legyen.
Elötte fel lett küldve garanciás szervízre, visszaírtak, h minden ok. nincs gond a mikrofonnal.
Dooge X5. nél
netezés közben van egy E betü és baromi
lassan megy. Egy 4éves voda smart 3.
mon meg tudok netezni
problémamentesen?
combi27 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 3664

Doogee DG500 -am van, 3 év után most adtam oda a 6 éves fiamnak..Eddig hibátlan volt, most ledobta párszor, és itt ott repedt az üveg..De működik, és nem vészesen repedt be..

Asszonynak DG100-a volt 3 évig, semmi gond vele, most kapott egy X5s-et, hibátlan....

Ismerősömnek DG550-e van, két éves és pöpec továbbra is (de az áruló vett egy Xiaomi-t is mellé), 

plusz öcsém egy F5-re újított be, ami szintén hibátlan és persze EU-s raktárból jött :D 

Én nem csalódtam a Doogee-ban eddig, a régiek hangminősége (beszéd) hagy némi kívánni valót maga után , de legalább nem fagy le hetente mint a céges Galaxy S5 minim :D 

Előzmény: BenZol82 (3661)
URobi76 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 3663

Nekem Doogee dg450 és dg 800 túl vannak a 2 éven,és semmi bajuk!!!!

Kolléga x5max ,meg van elégedve vele.

Ultrawox Creative Commons License 2016.08.08 0 0 3662

Nekem Doogee dg280 van. Nagyon jól működik régóta. Tescoban lehet kapni Doogee X3-at.

Ez az X5 ezeknél is jobb teljesmítményű. Én is nézegettem már. Szerintem jó lehet.

BenZol82 Creative Commons License 2016.08.07 0 0 3661

Hali!

Valakinek van már tapasztalata a Doogee márkával?  Konkrétan ezt a telót néztem ki:
http://www.tinydeal.com/doogee-x5-max-pro-4000mah-quad-core-mtk6737-android-60-4g-phone-p-161028.html

nicko Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3660

Ha majd itt lesz akkor ezt 75K hazai garival. Vagy most is van náluk xiaomi note 3

Vagy a Xiaomi Redmi Pro később ami igazán jóra sikerült.

Előzmény: Made in Italy (3659)
Made in Italy Creative Commons License 2016.08.04 0 0 3659

Sziasztok. 70-100ezret szánok okostelóra. Melyik kínai telót ajánljátok ami EU raktáros?

És honnan tudok rendelni?  Előre is köszönöm segítségeteket. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!