Keresés

Részletes keresés

eke Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3104
Nem a kérdés volt hülyeség hanem a válaszod... Nyilván nem tudod miért mert akkor elkerülted volna.



Előzmény: kutya. (3103)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3103
..mennyi gumikereket kell összeszednetek ahhoz hogy helyrehozzátok a természetben elkövetett dúlásaitok kárait?..

Jobbat kérdezek: hány embert kell megmenteni a tűzoltó- és mentőautóknak, hogy HELYREHOZZÁK a nem embermentésre használt autók okozta környezetszennyezést és a terepjárók okozta természeti károkat?

Mér' kell hülyeségeket kérdezni...

( és sokadszor kérlek hogy ne általánosíts. )
Előzmény: eke (3100)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3102
..véletlenül sem akartad sugallni, hogy nekem is szemetet kéne szednem..

Rajtad kívül senki nem értelmezte így. Egyébként meg úgy gondolom, MINDENKI tehetne kicsit a környezetéért. De ne vedd magadra, ez véletlenül sem felszólítás.

..A házasemberek is maguk osztják be az idejüket, csak mások a prioitások..

A prioritás azt jelenti, hogy megtudod, mihez is van kedved ? Értem. :-)

..Látom tőled távol áll nagyon a családi idill, meleg vacsora, romantika, meg ilyen hasonló fszságok..

Okos vagy. Nem tudom mikor álmodtál ilyet, jó lenne olyanról irkálnál amit ismersz is. Köszi.
Előzmény: Törölt nick (3101)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3101
>>Ha rajtad múlik, akkor még ma is ott rohadnak
<<nincs mindenkinek ideje .. ilyesmire (nekem nincs időm ilyesmire)
>>mindenkinek arra van ideje, amire szakít magának. Kinek mi a fontos... érted.
...

Tehát akkor még véletlenül sem akartad sugallni, hogy nekem is szemetet kéne szednem? Nem volt semmi hátsószándék? Csak úgy felületesen kell értelmezni téged? Oké. Megbeszéltük.

>Kivéve persze egy-két házas embert
A házasemberek is maguk osztják be az idejüket, csak mások a prioitások. Látom tőled távol áll nagyon a családi idill, meleg vacsora, romantika, meg ilyen hasonló fszságok...

>meg az olyan szerencsétlen hülyéket, akiknek nincs jobb dolga mint minden éjjel csetelni/fórumozni
Ez elég ostoba megjegyzés volt. Hogy ez jön ide?
Előzmény: kutya. (3099)
eke Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3100
és mennyi gumikereket kell összeszednetek ahhoz hogy helyrehozzátok a természetben elkövetett dúlásaitok kárait?

nevezheted ezt akárminek ez "zöldítés" mert vezeklésnek csekély... Amít írsz az meg leginkább "zöldség"
Előzmény: kutya. (3096)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3099
Ne kamuzz, senki nem mondta h MIT csinálj.

Én azt mondtam, hogy MINDENKI aki szabadlábon van, az a szabadidejével MAGA RENDELKEZIK.

( Kivéve persze egy-két házas embert, meg az olyan szerencsétlen hülyéket, akiknek nincs jobb dolga mint minden éjjel csetelni/fórumozni... :-)
Előzmény: Törölt nick (3097)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3098
Ha a természet állítólagos 'védői' -t jelöli a ZÖLD-ek kifejezés, akkor kikérem magamnak hogy 'a zöldítés' kifejezést alkalmazzák velem kapcsolatban.

Én nagyon nem szeretnék ilyen brigádba tartozni... Nem vagyok én cimborája sem az MTVSZ úrnak, sem a drót-húzogatóknak.
Előzmény: eke (3093)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3097
Azért nem tehetsz, mert nem mondhatod meg másoknak, hogy hogyan kéne beosztaniuk a szabadidejüket. Az imént még sipákoltatok, hogy ne mondják meg mások, milyen hobbit válasszatok.
Előzmény: kutya. (3095)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3096
Ha tudnád hogy miről beszélsz, nem írnál ökörséget.

A szemétszedés OKOZATA a cikk, és nem az OKA. Vagy gondolod hogy több száz munkaórát, meg több százezer forintot megérne valakinek is egy fél oldalas FN cikk ?! Mit gondolsz - melyik értelmes ember fogja ezt neked elhinni ?
A tűzoltók/állami szervek/parlament aprópénzes adomány akciói (nagy szervezetek alig 1-2oo ezres tételei) rendszeresen TV, rádió visszhanggal jönnek létre.
Mi úgy adakozunk évek óta nem kis összegeket, hogy azok tudják csak, akiket érint - meg maximum Ti, mert szóba került már egyszer. Nem propaganda: tett.

Másrészt pont van annyi kapcsolat, hogy egy mozdulattal tudtunk volna "celebeket" hívni erre a megmozdulásra, és akkor TV-Rádió-Vasaló-Story-újság, Pravda: mindenki kijött volna.

De pár ügyetlenül toporgó világosító, meg operatőr csak hátráltatta volna a munkát. Újra leírom, MUNKÁT.
És ha valaki -aki az überokos MTVSZ vezetéknevű úrral egy értelmi szinten van - csak a propagandát akarja látni, azzal nincs is miről beszélgetni.

Emlékeztek: Tettek vs. Szavak - erről már beszélgettünk lentebb. Továbbra is azt tartom embernek, akit a tettei alapján lehet megítélni.

Előzmény: eke (3094)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3095
..Ha rendesen működnének a dolgok, akkor nem kéne mások munkáját végeznie dolgozó embereknek. Éppen ezért meggondolatlanok azok a kijelentéseid, hogy "ha rajtad múlna...". Apám, ha rajtam múlna... ne folytassuk..

Egyről beszélünk.
Ha RENDESEN mennének a dolgok, ez a topik sem lenne. De úgy általában nem szoktak rendesen menni, itthon meg különösen nem. Ezért is volt szükség pl. a gumiszedésre.

..>Nincs munkaidőm
Akkor ne tegyél ilyen kijelentéseket:
>Senki nem börtönben, vagy koncentrációs táborban lakik..

Miért ne tehetnék? Én választottam egy életet, ennek minden előnyével, és főleg hátrányával. Más kérdés, hogy ettől nyugodtabb/kényelmesebb életforma is létezik, el lehet dönteni mi az ami fontos.
Másrészt meg nincs az a munkahely (na jó van, de felnőtt korban nem jellemző) ami egy vasárnap délelőtti programot végletesen gátolna.
Előzmény: Törölt nick (3092)
eke Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3094
zöldítés (propaganda szemétszedés, hetvenckedéssel)
Előzmény: kutya. (3091)
eke Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3093
"zöldítés"....
Előzmény: kutya. (3089)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3092
>Nincs munkaidőm
Akkor ne tegyél ilyen kijelentéseket:
>Senki nem börtönben, vagy koncentrációs táborban lakik: ergo arra van ideje, amire szakít magának.
>Kinek mi a fontos... érted.
Mondom, ha neked van rá időd és energiád, hát csináld!! Csak ne kérkedj vele, mert az kissé visszázs helyzetet teremt.
Van, akinek a szemétszedés a MUNKÁJA. A bérét pedig az én munkámból kapja (önkormányzati/állami alk.). Ha rendesen működnének a dolgok, akkor nem kéne mások munkáját végeznie dolgozó embereknek. Éppen ezért meggondolatlanok azok a kijelentéseid, hogy "ha rajtad múlna...". Apám, ha rajtam múlna... ne folytassuk.
Előzmény: kutya. (3090)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3091

Újragondoltam, mi hibáztunk.

 

KÉZZEL kellett volna összeszedni a gumikat, és KÉZBEN elvinni az újrahasznosítás helyszínére.

Javaslom az összes építkezés leállítását is, hiszen a középkorban azt is megoldották KÖRNYEZETTERHELÉS nélkül. Szemetek...

kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3090

..annyi pénzt fizetek ki az államnak különböző formában, amennyiből helikopteres elszállítást intézhetne egy high-tech feldolgozóüzembe..

 

Nincs munkaidőm, de hidd el: kellemesen elfáradok :-)

 

Ha az államnak adott pénzösszeg/viszontlátott szolgáltatást elkezdeném boncolni, a saját példámon elég rossz egyenlegre jutnék, nem is hergelem magam ilyenen.

És ha az államra várnának a szemetet szedő emberek, akkor kb. megenne minket a kosz... És az sem tünteti el a bajokat az, hogy "én adtam már rá pénzt".

 

Ha az a lóvé nem került oda, akkor a dzsuva sem kerül el onnan.

 

 

Előzmény: Törölt nick (3087)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3089

OK, akkor hajrá: szemét továbbra is van, a traktor kerék továbbra is 3,5 mázsa.

 

Ki lehet ballagni, és kézzel (egyiptomi 'bólogató' hajóval?) össze lehet szedni...

Előzmény: eke (3086)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3088
pardon: pedig én aztán teszem a dolgom, elhiheted.
Előzmény: Törölt nick (3087)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3087
Elég egyszerűen gondolkozol. Neked pl. mettől meddig tart a munkaidőd? Ez talán nem olyan ciki kérdés.
Abban igazad van, hogy kinek-mi a fontos, úgy osztja be az idejét (már amennyit szabadon be tud osztani). Nekem pl első a család és a háztartási dolgok. Aztán jönnek a barátok, lovaglás, aktív pihenés (a munka fáradalmait enyhítendő, hogy aztán ismét teljes erőbedobással tudjam a dolgomat végezni). Mindezen tevékenységek alatt pedig annyi pénzt fizetek ki az államnak különböző formában, amennyiből helikopteres elszállítást intézhetne egy high-tech feldolgozóüzembe. Erről bezzeg nem cikkezett senki... pedig én azt teszem a dolgom, elhiheted.
Előzmény: kutya. (3085)
eke Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3086
Baalbekben 800 tonnás (nyolcszáz tonnás) faragott köveket mozgattak 2000 éve.

Milyen kvadjuk lehetett?
Előzmény: kutya. (3084)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3085
Senki nem börtönben, vagy koncentrációs táborban lakik: ergo arra van ideje, amire szakít magának.
Kinek mi a fontos... érted.

Másrészt a média: SENKI nem mondta, és tudta hogy akár egyetlen köszönő szó, vagy nyúlfarknyi cikk is lesz ebből. Jó lenne a segg illetékeseknek is meglátni (tudom, az íróasztal mögül elég nehéz) hogy nem azért szedtünk szemetet hogy CIKK készüljön. Azért készült a CIKK , mert valaki tett valamit...
Előzmény: Törölt nick (3080)
kutya. Creative Commons License 2009.01.08 0 0 3084
Aki szerint a több tonna, soha el nem bomló hulladék VÉGLEGES eltávolítása, és szakszerű újrahasznosítása, az ELHANYAGOLHATÓ nyereség, pár motor néhány órás pöfékeléséhez képest - nos ő csak a Te olvasatodban normális ember, az enyémben nem.

És ha autógumikról lenne szó, még -részben- igaza is lenne. De (hacsak nem ő a superman) a többszáz kilós traktorgumikat kézben még ő sem tudja felhozni, a bazi nagy eszével sem...
Előzmény: eke (3081)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3083
Fogalmazzunk úgy, hogy akiket el is kapnak, azok egy része néha bekerül a médiába.
Előzmény: Törölt nick (3082)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3082
Csakhogy én azt látom, hogy a jéghegy csúcsa ami a médiába került, mert eddig többször láttam a saját szememmel, mint a médiában, pedig én nem járok mindenütt.
Előzmény: kutya. (3078)
eke Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3081
és ebben az estben a normálisék "némi „zöldrefestést” éreznek mögötte."
Előzmény: kutya. (3072)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3080
Mindjárt gondoltam. Csakhogy nincs mindenkinek ideje a munkaidő előtt/után még a család, háztartás, barátok, stb mellett ilyesmire. Akinek meg van, az csinálja önzetlenül és ne kérkedjen vele.
Előzmény: kutya. (3079)
kutya. Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3079
Hidd el, mi sem kapunk pénzt az efféle tettekért, nekünk sem a MUNKÁNK ez a tevékenység.
Előzmény: Törölt nick (3077)
kutya. Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3078
Ébresztő, Magyarországon vagy. EGY DARAB szabálytalan mindig lesz.
És hír, csak belőle lesz...
Előzmény: Törölt nick (3075)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3077
Nem tudom hogyan jövök a képbe. Nem szoktam elvenni mások munkáját (én becsülettel végzem a magamét), de ha itt a környéken lenne hasonló eset, akkor biztos, hogy intézkednénk.
Előzmény: kutya. (3070)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3076
De végiggondolva az egészet, látom az itt írogató quadosoknak nem is probléma a szabálytalan quadosok által okozott rongálás, hanem az a probléma, hogy ez megjelenik a médiában, a rossz hírüket keltve, ezért a megoldásuk sem az alapproblémára irányul, hanem a következményre, azaz ellensúlyozni a médiában a rossz hírüket jóval. De nem fog menni, mert akiknek ki van a tökük az egésszel, nem csak a médiában tájékozódnak, és látják mi folyik a hétköznapokban, hiába az alkalmankénti látványos szemétszedési akció.
Előzmény: Törölt nick (3075)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.07 0 0 3075
"Amíg csak a meghalt/megverte/elvérzett a hír a quadokkal kapcsolatban, addig ez lesz az ellensúly. Ha az megszűnik, akkor tényleg csak a tettek maradnak: nekünk is könnyebb ha 'csak' dolgozni kell, és nem a hírveréssel foglalkozni. "

Ezek a hírek meg is fognak szűnni, mihelyt nem lehet ilyenekről hírt adni, mert nem történik. Ezért kéne küzdeni, nem a szart fényezni.
Előzmény: kutya. (3072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!