Keresés

Részletes keresés

Canon 550D Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7120

Mondjuk utánaszámolva ennyiért már elérhető az 5DmarkII vagy az 1D mark III ;) azokra meg elég a 28-70. Van pár variáció.

Előzmény: Canon 550D (7119)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.24 0 0 7119

Olvastam, tapogatóztál vázcsere ügyben is. Esetleg a 60D-t két 50D-re cserélni, az egyiken egy 28 1.8 a másikon a 28-70 2.8? Az 50D-n a fix 50-es is kicsit gyorsabbnak tűnhet (shutter lag: 131 ms vs 253 ms), s sorozatban is jobb.

Előzmény: Sasi82 (7118)
Sasi82 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7118

Köszönöm az ötleteket és a segítségeket.

Azért nem kell összekapni amiatt, hogy esetleg valakinek más a véleménye :)

Nem akartam összeugrasztani senkit sem a problémámmal.

 

Írtam, hogy jelent pillanatban van egy 50 1.8-as, 18-135 IS, és egy 200-as 2.8-as.

Az 50-esnek lassú az AF-je nem jó, sajnos a 18-135-sem az igazi, max állókép esetén vakuzva, a 200-as meg nagyon hosszú.

Próbáltam a 85 1.8-ast, de szerencsére felengednek a ring mellé, ott viszont hosszú volt.

A 28-70-est is próbáltam, de szinte csak 2.8-on tudtam használni, mert a fény a béka segge alatt volt.

Amikor jó helyen voltak a harcosok, akkor jókat produkált, ha nem akkor sajnos nem.(lutri)

Valóban a 2 váz lenne az ideális, de sajnos egyelőre egy van, és az ideális objektív sincs a tarsolyomba.

Ezért kértem egy kis ötletet, segítséget.

(Egy komoly váz is nagy segítség volna, aminél lehet az iso-t bátran tolni felfele, de az már nagyon drága kategória)

 

Szóval jelenleg ott állok, hogy olvasom és hallgatom a tanácsaitokat.

 

 

Szép estét!

 

Üdv.

Gábor

Előzmény: Chip-TFF (7111)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7117

De messze mentünk a ring mellől ;)

Előzmény: nemethla (7116)
nemethla Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7116

Hát, igen, 2,8/300-al fullframen orrtól-fülig 5 méteres tárgytáv esetén már nem is elég a 3,2, se a 4-es rekesz. Kb 3 cm-es mélység van, f4-en 4-5 cm. Az éppen jó, ha a szemen van a fókusz.

Előzmény: fotóriporter (7113)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7115

Jogos.

Az utolsó mondatod pedig maximálisan támogatom, focira sokszor igaz.

Előzmény: fotóriporter (7113)
peterssen Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7114

Hehe, erre hivatkoztam én is, te úgyis szeretsz sokat írni  :)

Előzmény: fotóriporter (7113)
fotóriporter Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7113

bocs, de én már 2 hete megírtam
,-PPPP

 

amúgy nincs jelentősége, ki mikor és hányszor írta meg.

 

hogy fixet vagy zoomot használsz főleg ízlés és lehetőségek kérdése. lehet sportot is fotózni fixekkel, csak nehezebb és nagyobb lutri. viszont ha valakinek már megvan a fix, akkor legalább plusz beruházást nem igényel és ha úgysem ebből fog megélni, akkor az is beleférhet, hogy ne legyen minden kocka éles vagy éppen jól komponált a fix miatt....pláne, ha néha jókor és jó helyen lesz éles.

ha fontos, hogy minden (vagy legalább minél több) meglegyen és sikerélményt is akarsz, akkor jobban járhatsz fix helyett a zoomokkal (és még csak nagyon fényerős zoomra sem biztos, hogy érdemes gyúrni - legfeljebb az AF sebessége és a képminőség miatt)

 

szerintem még 2.8-on is túlságosan gyakori, hogy nem elég nagy a mélységélesség, hogy jó legyen a kép - innentől ugyebár (szinte) mindegy is, hogy milyen fényerős obival próbálkozik az ember, mert a nagyobb mélységélességhez le kell rekeszelned, így a kevés fény problémát nem oldja meg

Előzmény: szl1973 (7112)
szl1973 Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7112

Pont ezt akartam írni, de megelőztél :)

Előzmény: Chip-TFF (7111)
Chip-TFF Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7111

Sajat tapasztalat: 50/1.4 -el nagyon nagy gyakorlat kell, hogy eles kepeket csinalj, mert a kicsi elessegi tartomanybol pikk-pakk kimozdulnak az emberek es hiaba USM, meg sem kozeliti AF teljesitmenyben a 70-200/2.8-at, ugyhogy maradtam az utobbinal.

Előzmény: Sasi82 (7091)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7110

Már megint személyeskedsz, pedig nem engem kell meggyőznöd.

Előzmény: telescoper (7109)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7109

Tekintve, hogy téged ezen a fórumon még soha senki nem tudott semmiről sem meggyőzni, állítottál bármi badarságot is, így lemondok erről én is. Azt használsz, amit akarsz, arra, amire akarod. Tanácsot viszont ne nagyon adjál senkinek, kártékony a tevékenységed az eltévelygő felfogásod miatt. Lásd az infrás ámokfutásod eredményeit például. Emiatt szóltak a kollégák bele a dologba, nem azért, hogy téged meggyőzzenek.

Előzmény: Canon 550D (7108)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7108

Két fix két vázon > egy fix egy vázon. Ennyi. Aki próbálta az tudja. Továbbra is próbálhatod rábeszélni (feleslegesen) a fixeket használókat zoomokra.

Előzmény: telescoper (7107)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7107

Úgy emlékszem, hogy te mondtad, két fix két gépen. Aki próbálta, az tudja. Ezt is te mondtad. Csakis és kizárólag a te állításaidat helyezem szembe a te saját állításaiddal. Persze értem én ezt, hogy nehéz az embernek saját magával vitatkozni.

Előzmény: Canon 550D (7106)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7106

Ez már nem nekem szól szerintem, hanem Sasi82-nek.

Előzmény: telescoper (7105)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7105

De, ha az AP és a Getti kezdő fotósai zoomot használnak, akkor lehetséges, hogy nem hülyeség fényerős zoomokkal felszerelkezni?

Előzmény: Canon 550D (7104)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7104

Igen, mert a kérdéskört felvető kolléga fixet használ közvetlenül a szorító mellett állva (távolabbról zoomot). Az első helyzethez kötődően jöttem elő a témával. Nem próbáltam rábeszélni, hogy mégis zoomot használjon közelre.

Előzmény: telescoper (7103)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7103

Bocs! De te mondtad, hogy 2 bekapcsolt gép két nagyon gyors fix kell. A leírásban meg csupa zoomok annak (illetve egy spéci nagytele). Akkor most ez nem lényeges?

Előzmény: Canon 550D (7102)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7102

A lényeg itt nem azon van amit írsz. A legelső fizetős munkámra (divatfotózás) sem mertem elmenni egyetlen vázzal, két vázam volt, két 10D Tamron 28-75-tel és Canon 70-200/2.8-cal. Te is jól tudod, hogy aki fotóz, annak tudnia kell milyen látószögre van szüksége. Ez alap. Ha tudja ezt valaki, akkor válogathat fixek és zoomok közt.

 

De mivel a témát felvető fotós kolléga fixeket használ, az ő esetében még fontosabb lenne a dupla váz, már csak a rugalmasság megtartása végett.

Előzmény: telescoper (7100)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7101

Félre fogja érteni a kolléga. Mert hajlamosak az emberek azt olvasni, amit szeretnének olvasni és nem azt olvassák, amit írnak nekik.

 

Szóval, kedves 550d kolléga! Nem az van odaírva, hogy a te nagyobb tudásod előtt hajlik meg Peterssen kolléga. Hanem a nagyobb tudás előtt.

Előzmény: peterssen (7098)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7100

Írd már meg nekik, hogy valamit nagyon szarul csinálnak, mert három vázukon van zoom. És nem fixek laknak rajtuk.

Előzmény: Canon 550D (7097)
seeman Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7099

:-) Mi az a 10-12 év, amit eltöltöttél a sport-placcokon? Okosabb, tapasztaltabb ember mindig akad a fórumon.

Előzmény: peterssen (7098)
peterssen Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7098

Teljesen igazad van.

 

Meghajlok a tudás nagysága előtt.

Előzmény: Canon 550D (7097)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7097

Elolvastam: "Egy Getty fotós alap felszerelése négy váz, mindegyik más objektívvel. 16-35/2.8, 24-70/2.8, 70-200/2.8, 300/2.8.". Tehát 100%-ban igazat írtam. Mindegyiknek ott fityeg a vállán a legalább a másodváz, vagy nem ritkán harmad, negyed váz. Csak a kötözködés kedvéért felesleges ebbe belekötni.

 

Előzmény: peterssen (7095)
telescoper Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7096

Onnan lehet tudni, hogy fogalmad sincsen a sportfotózásról, hogy nem tudod, kinek magyarázol, kinek mondod meg a tutit. Nem hallottam hírét, hogy te bármilyen sportfotóddal nyertél volna díjat, mígnem, akinek megmondod a frankót, ő igen. Nem is egy képpel, és nem is egy alkalommal.

 

Nem gondolkoznál el azon kedves 550d kolléga, hogy milyen tárgykörben és kinek illene tanácsokkal szolgálnod? 

Előzmény: Canon 550D (7094)
peterssen Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7095

Olvasd el amit fotóriporter kolléga írt. 

Előzmény: Canon 550D (7094)
Canon 550D Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7094

Aki próbálta már az tudja: két bekapcsolt gép, két nagyon gyors fixszel a nyakban.

Előzmény: peterssen (7093)
peterssen Creative Commons License 2014.02.23 0 0 7093

És milyen áron?

 

(hatékonyság vs belefektetett energia)

Előzmény: Canon 550D (7089)
zohan Creative Commons License 2014.02.22 0 0 7092

Keresd mckmestert!

Ő otthon van a kűzdősportok fotózásában: http://www.torzsasztal.hu/User/UserDescription?u=1147186

Előzmény: Sasi82 (7091)
Sasi82 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 7091

Kedves Canon550D!

 

 

Egyelőre még csak barátkozok a küzdősportok világával. Próbálgatom, hogy mi lenne a legjobb megoldás. Való igaz, hogy a 2 vázzal egyszerűbb lenne az élet, de egyelőre csak egy van, nem engedhetek meg többet. Habár mostanában egy kedvező árú 1d mark II-n gondolkodok, csak iso 1600-on már az sem az igazi, hanem csak természetes fényben érezni az erejét. Van fix 50-es 1.8-as is, de nem hiszem, hogy elég gyors lenne a fókusza. (K-1 edzésen próbáltam a héten, nem volt az igazi, ellenben portréra elég jó volt :)

Megpróbálok a következő alkalomra egy fix 50-es 1.4-est kölcsön kérni hogyha van valakinek. (vagy bérelni, ha kedvező)

Jó lenne egy 70-200-as is, jó párat kipróbáltam már közülük (F4, F4 IS, 2.8), de az sem a legolcsóbb kategória.

Egy fix 200-as 2.8-ast választottam, a 70-200 F4 helyett (focit fotózok) , és jól döntöttem, mert élességben sokkal jobb, meg azért este jól jön az a +1FÉ, csak hát a zoom néha nagyon hiányzik, de kompromisszumot kötöttem. Szegény ember azzal főz ami van neki, és próbál szép lassan gyűjtögetni és fejleszteni.

Múltkor nemethla kolléga, 1D mark III-asával kipróbáltam a 200-ast, és lesem szerettem volna utána szedni róla :D

Más világ, mint a 60D.

 

 

Bocsánat, egy kicsit hosszúra nyúlt a mondandóm.

 

Köszönöm a segítségeket, mindegyik nagyon hasznos számomra!

 

Szép estét!

 

 

Üdv.

Gábor

 

 

Ui: Kedvenc blogosomnak is köszönöm a segítséget ;-)

Előzmény: Canon 550D (7089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!