Keresés

Részletes keresés

-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1017
Mert nem kérte. :-) Tudom, tudom, ezt a kört már lefutottuk...
Előzmény: Eleon Nóra (1015)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1016

A szabályzat melyeket orvosok, sportorvosok az élettani funkciók változásának szűrhetősége alapján állítottak! Jogilag messze támadható a MACS

 

Köszi de ismerem a szabályzatot....... Csak veled ellentétben engem nem hoz lázba, ha egy kiváló sportolót egy erősen sántító eljárással bemocskolnak....

Előzmény: zorglub (999)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1015
Nemtom, valaki belinkelné újra a szabályzatot? Abban benne volt, ha jól olvastam, hogy hivatalos program esetén távozhat, és az ellenőrök követik. Miért nem mentek vele?
Előzmény: zorglub (1007)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1014
12 év 200-nál több doppingvizsgálat után ugyan mivel lehet valakit félrevezetni?

"Aláírattak velem" - jelezte Ági: biztos 1-2 év eltíltás "reménye" esetén Te is kényszerből aláírnád, ha nem történt volna meg?

Mi van akkor, ha el akarták kísérni, de a szabályok erre nem adnak lehetőséget? Csak a vizsgálat lefolytatása érdekében kell követni az áldozatot. Ági valószinűleg közölte, hogy a részéreől több produktum nem lesz. Ez a verzió miért olyan valószerűtlen?

Nincs olyan információ - dokumentum alapú meg pláne nincs - amely a tudatos félrevezetésre utalna. Áginak egy hét kellett, hogy a nyilvánosság elé tárja a doppingvétséggel kapcsolatos álláspontját. Pontosan tudta abban a 8-9 napban, hogy ilyen eset miatt milyen "kiemelt" figyelemmel kísérte a világ sportszerető közvéleménye az előző olimpián történt doppingvétségeket.
Előzmény: szaltósGera (1005)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1013

Én is, viszont ha egy magyar mondjuk csak második, nem kezdek el anyázni, hogy a másik tuti kokszos meg a sportdiplomaták jól lezsírozták az egészet, hanem inkább örülök, hogy egy sportolónk ilyen óriási sikert ér el amiről még az unokáinak is mesélni fog. :-)

Előzmény: szaltósGera (1009)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1012
Nem én találtam ki. Látod, milyen "komoly" dolgok jutottak eszembe róla.

Fújni, vagy nem fújni. Ez itt a kérdés. :-(
Előzmény: szaltósGera (1004)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1011
amikortól
Előzmény: szaltósGera (1010)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1010
a félrevezetés nem felel meg a szabályoknak...
amit te mondasz nem életszerű onnantól, amitól leteszik a telefont...
Előzmény: zorglub (1007)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1009
a sport tele van nacionalizmussal
én például a magyaroknak szoktam szurkolni minden esetben:)
Előzmény: -balazs- (1006)
ttaarrllee Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1008
Érdekes, hogy milyen szigorú ez a doppingelhárító szervezet akkor, ha nem amerikai úszókról van szó! Az ausztrál úszó világbajnokságon bezzeg szükségtelennek tartották doppingvizsgálatnak alávetni az amerikai úszókat !
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1007
A mintaadás érdekében kell követni az áldozatot - lásd a főnöknő nyilatkozatait.
Az nem elképzelhető, hogy pont ők akartak a szabálytól az Ági javára, emberiességi okokból, eltérni (elkísérni) és ezért hívták a szakmai vezetőjüket? És ő a szabályoknak megfelelő eljárást kérte tőlük?
Előzmény: Eleon Nóra (1002)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1006

"mert úgy ahogy a magyar nyírja a magyart"

 

Úgy vélem téves politikát vagy nacionalizmust ebbe a kérdésbe vinni. Mindegy ki milyen nemzetiségű, a szabályok mindenkire vonatkoznak. Szerintem hibás valakit azért elitélni mert a szabályokat betartja és alkalmazza, nem pedig titkos kacsintássan szemet huny a vétség fölött. A becsületes játék az egyelen út!

Előzmény: jelenvagyok (995)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1005
engem az zavar hogy az ellenőrök valószínűleg nem ismerték a pontos szabályokat vagy tudatosan vezették félre Ágit, utóbbi a valószínűbb...
vagy nekik nem kell igazodni a szabályokhoz? furcsa felfogásod van...

amúgy mostanában valóban nem veszem fel fizetésemet, és igen én határozom meg mikor kapok fizetést:)
Előzmény: zorglub (1003)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1004
ez a fújós példa akkoris baromság:)
Előzmény: Eleon Nóra (1002)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1003
Mellétrafáltál.


A fizetésed felveszed ugye? Akkor ott is a jog keretei határozzák meg, hogy mikor miért mennyit kapsz. Gondolom az a jogászkodás kevésbé zavar.


Vagy elfogadsz egy szabályrendszert, amely a sportban hivatott megteremteni minden embernek az azonos feltételeket és ezért elfogadod magadra nézve is kötelező érvényűnek, vagy nem veszel részt abban a tevékenységben.


Ha közlekedsz, akkor elfogadod a KRESZ-t.
Előzmény: szaltósGera (997)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1002
A helyzet az, hogy a fújás sem mindegy, milyen erősen történik. :-)

Ui. Egy bizonyos szint alatt értékelhetetlen a minta.

DE akkor a rendőr azt mondja, márpedig addig innen el nem megy, amíg nem fújt. :)
Nem hívja fel a főnökét tanácsot kérni, nem ad választási lehetőséget.

Lehet, ő tudja a saját eljárásának a szabályait?
Előzmény: szaltósGera (1001)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1001
arról nem is beszélve, hogy az ember bármikor képes fújni, míg vizelni nem biztos...
Előzmény: Eleon Nóra (998)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 1000

Pont az általad említett normális nyilatkozatok ejtenek gondolkodóba. Senki másnak nincs problémája az ellenőrzés aktuális rendszerével. A pólósok, akik hasonlóan gyakori és szigorú vizsgálatnak vannak kitéve és együtt tudnak élni vele. Járnak moziba, járnak randira és az ellenőrök amennyire tehetik, nem rondítanak bele a magánéletükbe. Ágit is edzésen keresték. Senkinek nem állt szándékában Ági magánéletét megzavarni. De ha már ott vannak, Áginak mintát kell adnia, ez a szabály.

 

Én nagyon örülök annak, hogy az ellenőrök nem nyilatkoznak. Ez egy jogi ügy amit nem a sajtóban kell megtárgyalni. Mélységesen elitélném ha a "felfuvalkodott macskás nő" a sajtóban próbálná helyretenni az ügyet mert nem ez a dolga.

Előzmény: bunyós dezső (992)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 999
(Ismétlem magam:)
Ugye mi most a Wada doppingellenes szabályzatát tekintjük mérvandónak?

Mert Ágit ez alapján fogják megítélni.
Mert minden versenysportoló versenyzésének alap-alapfeltétele ennek a szabályzatnak az elfogadása.


Akkor talán méltoztasd Te az alkalmazandó szabályrendszert tanulmányozni.


El tudom képzelni azt is, hogy esetleg nem akarják a sportolók vérét életükben több százszor megcsapolni.
Előzmény: kicsisyl (991)
Eleon Nóra Creative Commons License 2007.11.12 0 0 998
...nem egészen.
-Megfújtam, de kevesellték, mondtam, aláírom, hogy kevés, szívesen megfújom újra majd fél óra múlva a Rendőrségen.

-Neeeem, köszönjük szépen, írja csak alá, hogy itt helyben megtagadta a fújást.

-Nem lesz ennek következménye?

-Várjon, felhívom a felettesemet. Nyugodjon meg, nem. Nem baj, hogy a fejléc a fújás megtagadása. Majd egy későbbi vizsgálaton fúj újra.

-Biztos nem lesz baj?


-Ááááá dehogyis.

-Azért a biztonság kedvéért ideírom, hogy fújtam, de nem eleget, és fújok újból bármikor.

- Jó. Ha önt ez megnyugtatja. Ennek a papírnak semmi hatása nem lesz a későbbiekre.

_ Jöhetne velem, és fújhatok a programomon is.

- Nem szükséges, majd kijelölünk egy újabb fújási időpontot.

- Köszönöm, viszlát.
Előzmény: -balazs- (989)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 997
na még egy jogász...
Előzmény: zorglub (994)
szaltósGera Creative Commons License 2007.11.12 0 0 996
akkor miért írta alá? ha nem doppingolt, nem elmebeteg, tisztában van a szabályokkal, akar indulni az olimpián stb...
ha nem azért mert mondott neki valamit az ellenőr, megnyugtatta stb akkor miért?
Előzmény: -balazs- (993)
jelenvagyok Creative Commons License 2007.11.12 0 0 995

Azt gondolom kérdésedre Ági tudna választ adni, én úgy gondolom, hogy igen elképzelhető abban az esetben, ha neki az ellenőrök határozottan azt mondják, hogy nem lesz következménye. Miért kellett volna kételkednie az ellenőrök szavában?

 

De visszakérdezek. Szerinted egy élsportoló, ha figyelmeztetik, hogy amennyiben aláírod a papírt doppingvétséget követsz el és kérdésessé válik az olimpiai szereplésed, a fontos eseményt választja és aláírja a papírt?

 

Az ellenőröknél jobban senki nem tudta jobban a következményeket, mégsem figyelmeztették. Nem kötelességük, de az emberség ezt diktálta volna.

Ági nem egyedül volt az uszodában. Az hogy a többiekben sem merült föl hogy gond lehet, azt igazolja, hogy valóban megnyugtatták arról, hogy nem lesz baj.

 

A Wada-nak üzenem, hogy nálunk nem kell ellenőrzést végezniük, mert úgy ahogy a magyar nyírja a magyart, azt biztosan nem tudnák űberelni.

 

Az a véleményem, hogy az ellenőrök követtek el eljárási hibát, amikor nem követték Ágit a teljes minta adásásig és nem figyelmeztették ott helyben a következményekre.

 

Az pedig, hogy a hivatalos vezetők egyöntetűen nem állnak ki mellette és kérik ki az eljárást, hát............................................

Előzmény: -balazs- (878)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 994
Ugye mi most a Wada doppingellenes szabályzatát tekintjük mérvandónak?

Mert Ágit ez alapján fogják megítélni.
Mert minden versenysportoló versenyzésének alap-alapfeltétele ennek a szabályzatnak az elfogadása.


Vélelmezem, hogy a 75 ml mennyiség azért lett megállapítva, mert a tudomány mai állása alapján, az alkalmazott eljárásokhoz ennél kevesebb mennyiség esetén jogilag megalapozottan nem lehet a doppingolást megállapítani.


Te mi alapján nem értesz ezzel egyet? Szerinted a fenti vizsgálatokhoz (jogilag megalapozott eredmény érdekében) miért sok a 75ml és miért elég a 25ml?
Előzmény: kicsisyl (985)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 993

Kedves Dezső, pár napja már kértem egy topiktárstól a sértegetés mellőzését mert szerintem ez nem viszi előre a beszélgetést. Ezt a kérést szeretném megismételni. Ez nem a polidili.

 

Én szentül hiszem, hogy Kovács Ágnes polgártársunk nem elmebeteg, tud olvasni és nem véletlenül ír alá olyan papírt, hogy megtagadja a mintaadást és beismeri a vétgéset. Szentül hiszem, hogy Kovács Ági tapasztalata révén messzemenőkig tisztában van döntéseinek súlyával, következményeivel. Napnál is világosabb, hogy Ági nagyon nagy hibát követett el.

Előzmény: bunyós dezső (990)
bunyós dezső Creative Commons License 2007.11.12 0 0 992
Balázskám, tényleg baj van az emeleten. Hogy valaki az olimpiára készül, zárja ki az életéből a környezetet, a történéseket, a felkéréseket, ne menjen moziba, ne színházba, ne menjen randira, hanem eddzen, eddzen, eddzen, és várja a húgyvadászokat. Nézd meg az RTL - klub honlapján, hogyan és milyern normálisan nyilatkozott a vízipólók orvosa erről a kérdésről. Az lehetne a mérvadó, nem pedig az ilyen kamerondiazozás.
Előzmény: -balazs- (989)
kicsisyl Creative Commons License 2007.11.12 0 0 991

Wright- irodalom Az egyetemen is tanítják 5. évben... ez van....

 

Vizeletből nem, de a vérből, szövetekből igen.......

 

A legutóbbi Úszó VB-n valaminő csoda folytán nem volt vérdopping ellenőrzés..... Vajon miért csak vizelet ellenőrzés volt?? Mert a vérből kimutatható az ami a vizeletből már nem!! Tanulmányozd a vese működését és sok kérdésre magyarázatot kapsz

Előzmény: zorglub (988)
bunyós dezső Creative Commons License 2007.11.12 0 0 990
Balázskám, te nem vagy komplett. Nem Roger Moor a lényeg, süsüsárkány, hanem az értem UNICEF, amit képvisel. Én egyszerűen nem értem a megszólalók egy részét. Kovács nem elmebeteg, hogy aláírjon valamit, ha arra nem biztatják, s nem biztosítják, hogy semmi következménye nem lesz, majd máskor leveszik a mintát. Ez napnál világosabb, még ha hibát követett is el Ági az aláírással. Higgyük már el, hogy Kovács Ágnes magar állampolgár nem elmebeteg, aki nem tud olvasni. Ha tehát nincs rábeszélés, Ági nem ír. Ebben az egészben ez a legaljasabb, s ezt a közvélemény előtt soha nem fogja tisztázni ez a felfuvalkodott macskás nő.
Előzmény: -balazs- (968)
-balazs- Creative Commons License 2007.11.12 0 0 989
Papírom van arról, hogy amikor igazoltattak bemutattam a jogsimat és a forgalmit de nem fújtam meg a szondát mert siettem hivatalos elfoglaltságra viszont leírtam, hogy holnap készségesen visszajövök megfújni bármit...
Előzmény: Eleon Nóra (983)
zorglub Creative Commons License 2007.11.12 0 0 988
A Wada melyik dokumentumából származik a lista?


És arra mi a válasz, hogy miért létezik a bejelentés nélküli doppingvizsgálat intézménye, ha az olyan doppingszerek miatt, amelyeket nem lehet már 1-2 nap múlva sem kimutatni?
Előzmény: kicsisyl (980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!