Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3849

A Corsában milyen motor van? Ez is szép teljesítmény ám! Valahogy ki kell derítenetek, mielőtt összerakjátok az MTZ-t, hogy honnan megy korom a motorba. Ez a korom a kipuffogó gázból kerül bele, jó lenne kideríteni, hogy hol. Nézzétek meg a hengerfejtömítésnél, nincs e rajta átfújás nyoma - ha le van szedve, vagy a szelepek zárnak e rendesen.

Előzmény: booerang (3846)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3848

Szétszedtem, mert nem hagyott a dolog nyugodni. A vezérlésem fordult el egy keveset, tehát a vezérműszíjam megforgott egy kicsit az adagoló bordás tárcsáján. Szerencsére nem túl sokat, így nagyobb kárt nem okozott a motorban. Ez még javítható lesz, ha tényleg csak ennyi volt, amit eddig találtam.

Nem mentem sokat teljes vezérlés cseréje óta, de így most már nem vagyok benne biztos, hogy cserélve is lett és nem csak fizetve.

Előzmény: booerang (3846)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3847

Valahogy talán korom kerülhetett az olajba? Mást hirtelen nem tudok elképzelni erre a kátrányosodásra.

Előzmény: booerang (3845)
booerang Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3846

Én a corsámmal 10 évnél és 292000 km-nél tartok,eddig minden ok,azért a tiéd sem az első pár méter után adta fel,de persze kár érte!:-((

Előzmény: Törölt nick (3843)
booerang Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3845

Elég jól OFFolunk,de míg nincs újabb kecskés téma,vagy ránk nem szól valaki,egye fene.

Jött doktor bácsi,olyat láttunk,amilyet még idősebb traktoros szakik sem.

Két éve volt szétszedve a motor,akkor friss olajat kapott,azóta alig pár száz üzemóra.

Olaj helyett egy sűrű,néhol szilárd állapotú kátrány volt az olajteknőben,nem jöttünk rá mitől,nem szar olajat vettem bele.

Na az már nem tudott keringeni,így az egyik nyugvócsapágy megszorult.

Holnap alkatrész beszerzés,aztán összerakás,remélem kedden már mehetünk a fáért!

Így is 5 napot elvesztegettünk,már majdnem kész lennénk,legalábbis a nagy részével.

Előzmény: Törölt nick (3840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3844

:)) A ,,Használati utasítást,, pedig betartani tessék, nehogy ez miatt még megköveztessék! :))

Előzmény: ez-Ben (3841)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3843

:)) Pedig úgy néz ki, hogy mégis megtette. :)) Élt 22 évet, ment 520 ezret - orvos nem sokat látta, betegséget nem ismerte. Nyugodjon békében!

Előzmény: ez-Ben (3841)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3842

 

 :)) Kedves Nógrádiak !

 

 az internyeten olvastam, hogy - 20 fokos hideg vett körül Benneteket. Olyankor, már régebben jöttek a farkasok is. Remélem jól vagytok. Fecskeplusz ! ( egyszúszra :) egyszer azt írtad, nincs kendőd, így biztosan dús hajad van, de ebben az esetben kucsma javallott. ( Akár, azt, amiben a Kisfecske volt a jelmezbálban. :) 

 

ez-Ben Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3841

 

 :)) " Opel, sosem kop-el !" szól a reklám. ( Van abban még lóerő, legalábbis kecske !:)

 

Előzmény: Törölt nick (3839)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.24 0 0 3840

Lehetséges, hogy a gázolajszűrőd aljában volt egy kevés víz, ami megfagyhatott. Miután kijárattad a gázolajat a rendszerből megállt, mert nem tudott a jég miatt több gázolaj bekerülni a szűrőbe. Talán ez a legvalószínűbb.

Előzmény: booerang (3838)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3839

Akkor te jobban jártál mint én. Az Opelem félúton tette ugyanezt. Diagnózis helyben felállítva: Bontásra érett. :))

Előzmény: booerang (3838)
booerang Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3838

Köszi a jó tanácsot!

Kedden voltunk is,mivel az ónos eső+hó elég sokat kettétört,azt tisztítjuk.

A csütörtöki indulás azonban sztrájkba fulladt:a jóságos MTZ-50-es úgy döntött,egy rövid melegítés után megáll,aztán nem hajlandó elindulni.Holnap jön a doktor bácsi,aztán felállítja a diagnózist,meg remélem lelket ver a technikába is,mivel most tényleg nem süllyednénk el,és nagyon sok fa vár behordásra.

Előzmény: ez-Ben (3837)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.23 0 0 3837

 

 :))...ahogy a szólás tartja, amit Guszti megjegyez, azt tudja majd a Gusztáv. Jó a csapat !

 

 Most tanácsos az erdőbe fáért menni ! Nem ragad be a trakesz a sárba. ( + Védőital - se árt !:)

Előzmény: booerang (3836)
booerang Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3836

Még csak 22000 környékén tartok az olvasásban,így meg kellett keresnem,de megérte!

Attól nálunk nem kell tartani,hogy fogadás tétje lesz,még nagyon sokáig szeretnénk,ha velünk lenne,nőhet nyugodtan.

Dicséretet is kap bőven,reméljük nem fogja magát elbízni.:-)

Khirke nagyfokú tudásának hála,szelíd egy jószág mióta elhoztuk tőle,az ilyen szaladgálásai betudhatók az ifjú korának.

Persze,ha kell,megmutatja a többieknek,ő a főnök.

Előzmény: ez-Ben (3835)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3835

 

 :) Kérlek szépen...Guszti vonatkozásában lényeges, hogy most csak szépeket mondjatok róla...a jövőre kihatással lehet. Ha van kedved és időd...100 évvel ezelőtt a "nagytestvér" topikon ( 26076 ) elmeséltem egy kecsós lélektani történetet. ( Bár tudom már nem divat a trapéz nadrág !:)

 

Előzmény: booerang (3833)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3834

 

 :)...No és a jutalom a Becsületes megtalálónak ??? Azt kell mondanunk a diplomáciai nyelvezetén, hogy a négy csacsinál csak a gazdájuk volt nagyobb szamár ! ( Finoman fogalmazva :)

 

Előzmény: krisztina.mexico (3830)
booerang Creative Commons License 2016.01.21 0 0 3833

Ma kint voltunk velük,Guszti olyan műsort levágott,tényleg úgy ugrált mint egy bakkecske,fel-alá rohangált.

Kár hogy nem volt nálunk kamera. Ha holnap is ilyen hangulatban lesz,felveszem.

Előzmény: booerang (3831)
booerang Creative Commons License 2016.01.21 0 0 3832

  Egy régi ismerős a karácsonyi  ajándékot kóstolgatja!

 

Persze a többiek is részesültek belőle!

Előzmény: fecske+ (3822)
booerang Creative Commons License 2016.01.21 0 0 3831

  Lehet,hogy fiatal korában még szerette a modellkedést,de most ennyi volt a véleménye,mikor felkértük!

 

  Guszti is a félénk oldalát mutatta!

 

  Guszti és a gazdiasszony a minimális követési távolságról értekeznek!

Előzmény: khirke (3814)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.01.21 0 0 3830

A csacsik, mint kiderült a Bakonyból frissen exportált hazai egyedek voltak. Állítólag a kislányának vette.... Szóval, egyszerűen leléceltek, mert nem volt rendes "megtartó eszköz" köröttük. Meg víz sem, meg......

A tulaj, miután megtudta mi történt, kért volna még egy hetet hogy az állatok nálunk lehessenek, míg odahaza rendezi az állapotokat. Nos ez bennem több az állatjóléttel és a gondos gazda kérdéskörbe tartozó gondolatsort vetett fel. Ha eddig nem tette most miért kell még egy hét??? Ráadásul a saját jószágaim rettegtek a tirexektől, mivel a csődőr ordított rendesen és párszor "velük szaladott". Két napot adtam neki, illetve nem személyesen neki csak az üzenős-legénynek. Aki magyar volt, természetesen...Ő tolmácsolta a gazda elnézését is, aki még az állatok elszállításánál sem jött el, (csak az osztrák határig) ellenben elküldött négy "deli" legényt. Ebből egy volt partner/hozzáértő.

Azért megoldottuk és azóta drukkolok hogy jó létük legyen, mármint a csacsiknak. :))

Előzmény: ez-Ben (3827)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.01.21 0 0 3829

Fecskeplusz!

 

Iiiigen, ilyesmire gondoltam (lásd bizonyos honi ebfajtáink sorsát).

Amúgy meg óriási! Micsoda előnyöket rejt ez a színösszeállítás!

 

"A-verzió"

Kettő az egyben, téli-nyári verzió! Ezt még a pézsmatulok sem tudja csinálni, ő csak vedlik! Hűtő és fűtő opciók! Ha jön a nyár, a setét felüket beteszik a susnyásba, ha meg jön a tél ki vele a napra! :DD

 

Vagy, "B-verzió"

Nappali és éjjeli fokozatváltással garantáltan láthatatlanok, így a 0-24 órás legeltetés - akár pásztor nélkül is - többé már nem akadály... hacsak nem felejtjük el őket estére  "csendes" azaz "rezgő" üzemmódra állítani :))))

 

"C-verzió"

Összekeverednek és egyből kétszer annyinak számolhatod őket mert ugye vannak a fehérek, meg a feketék! Jól jöhet, ha az instruktor létszámellenőriz a felvett támogatás miatt. Jól ki lett ám ez találva....

 

Most már csak arra lennék kíváncsi, hogy ezt másik (tetszőleges) két színnel is "meg bírják csinálni"???? :))

Előzmény: fecske+ (3826)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.20 0 0 3828

 

 :))...azt írja az újság, ezek a fekete-fehér kecsók elsősorban kezdőknek ajánlott. Mely által a kezdők sötétben is könnyebben megállapíthatják, melyik a kecske eleje...vagy a hátulja.

   ( A tincsesnek nincs párja :)

Előzmény: fecske+ (3826)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.20 0 0 3827

 

 :))...azért látszik a szakmai tudás, gratulálok !

Nekem elsőre a bobtail ugrott be. ( A csacsik maradtak ? :)

Előzmény: krisztina.mexico (3825)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.19 0 0 3826

:) Ilyesmitől félsz?? 

 

   

 

De náluk se csak ilyenek vannak... íme:)

 

Előzmény: krisztina.mexico (3825)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.01.19 0 0 3825

:)))

Hasonlóságképpen, első lendületre ő jutott az eszembe:

és nem is tévedtem sokat, idézem: "...Úgy tűnik, a pézsmatulok legközelebbi élő rokonai a goralok e kis testű primitív ázsiai kecskeformák, amelyek külső jegyei jelentősen különböznek a pézsmatulkokéitól.

Távolabbi rokonaik a szérók, a két zergefaj és a havasi kecske."

Eleinte e tulokformákhoz sorolták, de átbiggyesztették a kecskeformákhoz.... Nagy váltás!

 

....De, azért nem akarjátok kitenyészteni a show-típusú tincsest, ugye???? :DD

Előzmény: fecske+ (3823)
1ics Creative Commons License 2016.01.19 0 0 3824

Találgathatok?-Netán a szarv?

Előzmény: fecske+ (3823)
fecske+ Creative Commons License 2016.01.18 0 0 3823

A tervezett kiállításokhoz némi viszonyítási alap  :) ;)

 

  persze nem a fülekre gondoltam. :D

fecske+ Creative Commons License 2016.01.18 0 0 3822

:) "Szőkét legelébb, aztán feketét... " vagyis jelen esetben szürkét  :D  "majd a maradék".

Előzmény: ez-Ben (3821)
ez-Ben Creative Commons License 2016.01.17 0 0 3821

 

 :))                              Tincses hírdetés !

                                  ( Az át-fogás.huról :)

 

                             " Sárgák-szürkék-egyebek"

                               Tincses kecskét vegyenek !

                            

                                                                  ( Jó étvágyat a vasárnapi ebédhez !:)

 

booerang Creative Commons License 2016.01.15 0 0 3820

Ja,amúgy elolvastam,és nem retyetye,hanem anyaggyűjtés!:-)))))))

De igazából sok olyan képünk nincs,ami szerintem neked jó lenne.

Pl. ilyen jót a Boriról nem tudnék,(nincs ekkora zöld füvem,meg valaki megnyírta a hasán a szőrt,ráadásul még a nap se süt).

Azért küldök párat,és majd válogatsz belőle!

 

Előzmény: khirke (3814)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!