Keresés

Részletes keresés

steril Creative Commons License 2011.05.31 0 0 9219

Sziasztok ! Valóban elszomorító a kép,amit a volt laktanyánkról készítettetek , de szerintem az nem igaz,hogy nem lehetne ezekkel az épületekkel mit kezdeni. Az már más kérdés,hogy érdemes-e? Ugyanis ebben a pénzhiányos,(és még sok minden másban hiányos) mai világban nem biztos,hogy lehetne erre a célra pénzt szerezni. Én Tolnától 12 km-re lakom,és ott a volt orosz laktanya tönkre- tett,lepusztított épületei nagy részét csodálatosan felújították,és most lakások vannak bennük.Szóval csak azt akarom mondani,hogy ezekkel az épületekkel is lehetne okos dolgokat csinálni,csak megfelelő emberek és pénz kellene hozzá!A honlapunkról csak annyit,hogy azért kellett eljönni az extra.hu-ról merthogy drága volt ,- ehhez képest kifizettük az ush.hu-t és most már hónapok óta nincs semmink ! Hát ez jó "üzlet"volt ! Nem tudom elhinni,hogy nincs senki olyan hozzáértő köztünk,aki ne tudná ezt helyrehozni ! Mert akkor nem tudom,hogy miért fizettünk ?Kovácsisti , aki a honlapunkat megcsinálta nem tud valamit tenni , HM 1347 ,aki admin volt ,már írta ,hogy ő nem képes rá - valaki csak meg tudná oldani ezt a problémát - vagy mégsem olyan fontos ez ? Üdv.

Uazmentős Creative Commons License 2011.05.30 0 0 9218

 

    Szevasztok!

 

     Én is bent voltam tegnap a laktanyában a családdal, a fiamékkal (109cb402).Képek nála.

    Lehangoló és elszomorító volt a látvány. Végig jártuk az egész laktanyát,ahova lehetett bementünk.

    Ez lett belőle 40 év! után. Ezt a pusztulást már nemlehet, nem érdemes helyre hozni. Bele kell nyugodnunk

    hogy ennek a laktanyának vége, már csk az emlékekben és a fotókon marad fenn. Nagyon kevés a   hozzá-

    szólás mostanában.Tényleg jó lenne valahogy a honlapot helyre hozni

 

    Üdvözlök mindenkit Uazmentős !

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.30 0 0 9217

Bezárhatták volna előbb is. Mondjuk 1981.-ben. :-))

Előzmény: 109cb402 (9216)
109cb402 Creative Commons License 2011.05.30 0 0 9216

Tegnap tényleg be lehetett menni a laktanyába,

csináltam vagy 500-képet képet párat felraktam.

Ha valamit nem ismersz fel kérdezz!

Nem vagyok egy nagy fotós így sikerült:

 

 

http://canadadriver.weboldala.net/?dir=2011.05.29%20Dob%F3%20laktanya%28Ates%20fot%F3i%29

8230 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 9214

Köszönöm szépen az infót !

charlie21 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 9213
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 9212
Előzmény: 8230 (9211)
8230 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 9211

Üdv !

 

Egy off kérdésem lenne, ha szabad. A (légvonalban) Tótvázsony és Úrkút közötti egykori szovjet bázisnak mi a sorsa manapság ? A Magyar Honvédség használja, vagy az enyészeté lett az is ?

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9210

Szóval a VV nem is vegyvédelmit jelent... :)

Mail ment.

Most egyenlőre elköszönök, minden jót kívánok!

Előzmény: VV Helyszínelő (9208)
VV Helyszínelő Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9209

Már megint elfelejtettem a nick nevet átváltani. Ezen a fórumon a Svejk nick nevet használom.

 

Előzmény: VV Helyszínelő (9208)
VV Helyszínelő Creative Commons License 2011.05.17 0 0 9208

Helló Ricky!

A honlappal kapcsolatban lenne számodra egy közleményem de biztosan emlékszel, a seregben minden híradó eszközön volt egy kis tábla " vigyázz az ellenség is hallja. Itt az Indexen jelenleg is jelen vannak a Trollok. Egyet biztosan beazonosítottam. Ezért a mondandómat e-mail-ben megírnám, de a címed nem publikus. Ha érdekel küldj egy e-mailt a címemre, hogy válaszban megírhassam.

 

Üdv: Svejk

Előzmény: Ricky Hawk (9205)
HM 13-47 Creative Commons License 2011.05.16 0 0 9207

Kedves Barátaim!

Mint már írtam, nem tudom helyreállítani a honlapot. Minden adat megvan, ha találtok olyan valakit, aki meg tudja oldani a helyreállítást, és a frissítést, minden adatot rendelkezésére bocsátok.

Előzmény: Ricky Hawk (9205)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.05.14 0 0 9205

Azért qrva jó, hogy honlap ügyben nem történik semmi.

Ha valaki ért az ilyesmihez, és szívesen gondozná is azt, készíthetne egy új honlapot.

Mert a régit kezelőket ennyire érdekli az egész. Még ha meg is haragudtok érte!

Hát részemről ennyi!!!

 

Ricky Hawk Creative Commons License 2011.05.14 0 0 9204

Egy volt katonatársunktól kaptam az infót: "2011 május 29-én kerül megrendezésre a 2011-es Dobó Kupa harmadik fordulója a Csobánc laktanyában. Különlegesség, hogy a gyereknap keretében a versenyautók felvonulnak rendőri felvezetéssel a városi gyereknap helyszínére! A rendezőség szeretettel várja az érdeklődőket."

Ha valaki meg szeretné nézni a laktanyát belülről, most megteheti.

A forrás itt található: http://www.tapolcaiautosport.hu/

Gecmarek Dodó Creative Commons License 2011.05.05 0 0 9203

Szia Feri! Sajnos ez van. Én is átutaltam némi pénzt.

Előzmény: ferhor (9201)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.05.03 0 0 9202

Tisztelt ezredes úr, ajánlom szíves figyelmébe a 9133 számú bejegyzést.

Előzmény: ferhor (9201)
ferhor Creative Commons License 2011.05.02 0 0 9201

Uraim!

Régen nem voltam gép közelben. Közben úgy látszik eltünt az mn1480.ush honlap. Kérem aki tud valamit róla az tájékoztasson. Elég sok pénzt fizettem azért, hogy működjön.

andora58 Creative Commons License 2011.04.30 0 0 9200

ÜDV volt katonák!

Ha valakit érdekel volt szállásunk milyen most /2-hete/ kattintson a You Tube.....dobó rally-ra.

Érdekes videókat talál.

fater.lajos Creative Commons License 2011.04.28 0 0 9198

Én másik cirkuszban szerepeltem, így ott a problémát máshogy kezelték. Ott a lecuccoló őrség egyik tagja belelőtt a töltődombba. Akkor Cefi bácsi (alkesz, alezredes, de nagyon jó ember) a törzsfőnök a lövések hangjára lejött az őrszobához, majd a zsebébe nyúlva adott két lőszert. Majd megkérdezete, hogy ugye itt minden rendben van? Ugye nem történt semmi? Persze az őr katonának bőven kijutott a délutáni gyakorlásokból... De ez vagy tíz évvel korábban volt, mint a te eseted.

Előzmény: jatekkatona (9176)
Svejk52 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 9197

Szevasztok!

 

Ha az Index úgy fogalmazott volna, hogy a használata gyakorlatilag megszünt, közelebb járnának az igazsághoz, mert még ma is vannak olyan speciális helyzetek ahol a morse megkerülhetetlen, éppen a légköri és egyéb zavarok miatt.

 

Üdv: Svejk

Előzmény: R 118 (9193)
HG4I Creative Commons License 2011.04.26 0 0 9196

Háááát, igen....

Az Index cikke - mint oly' sokszor - most is pongyola, pontatlan, sőt ez esetben félrevezető is.

A morse-kód használata egyáltalán nem szűnt meg.

Széles körben használja a repülésügy (az összes VOR irányadó /több tízezer/, az ADF jeladói), a tengerhajózás (földi irányadók, mentőbóják) a műholdas távközlés (azonosítók, telemetria).

No és változatlanul virágzik a rádióamatőrök körében is.

Felülmúlhatatlan a zavarvédettsége.

Előzmény: R 118 (9193)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9195

Igen, hivatalos közlemény szerint megszünt, majd feléledt. Ha belehallgatsz "nem amatőr sávokba", megfigyelheted, hogy nem amatőr hívójelekkel egyre többen morzéznak. Meglehetős szabályossággal, szabványos táviratfejléc, kódolás stb. Nem kritika volt, csak vannak dolgok, amik sosem halnak ki, mert megvan az előnyük, rengeteg hátráyukkal szemben.

Előzmény: R 118 (9193)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9194

A kis üveges kóla 3 ft volt, a Balaton- szelet talán 2,40.

A Sport szelet mintha 1,20 lett volna, mert az egyéb, nem oly "híres" csokiszeleteket "forintos" csokinak hívtuk anno, a Sport szelet ezektől drágább volt.

R 118 Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9193

Csak híradóknak!

220 éve, 1791. április 27-én született Samuel Finley Breese Morse amerikai festőművész, az elektromágneses távíró feltalálója.

A Yale egyetemre járt, de tanulni nemigen tanult, érdeklődését csak az akkoriban újdonságnak számító elektromossággal kapcsolatos előadások keltették föl. Végzése után a festészetből próbált megélni, Angliába költözött, itt töltötte az 1812-es angol-amerikai háború vészterhes napjait is.

1825-től ismét New Yorkban élt elismert, de anyagiakban nem dúskáló művészként, ő festette meg Lafayette márki arcképét. A politikával is megpróbálkozott, egy katolikus- és bevándorló-ellenes párt jelöltjeként, de személye nem volt szimpatikus a választópolgároknak.

Egy párizsi tanulmányútjáról hazatérőben, a hajón elkapott egy beszélgetést az újonnan felfedezett elektromágnesről, ennek nyomán fogalmazódott meg benne az elektromágneses távíró gondolata. Első, kezdetleges tervét 1832 őszén vázolta fel, majd következett a megvalósítás gyötrelmekkel teli időszaka. Hamar be kellett látnia, hogy az elektromosságot illetően a sötétben tapogatózik, a véletlen azonban összehozta Joseph Henry fizikussal, aki minden kérdésére válaszolt, sőt gyakorlati tanácsokkal is ellátta.

A távíró továbbfejlesztett változatát Morse 1838. február 20-án mutatta be egy hivatalos washingtoni bizottság előtt, öt évvel később sikerült rávennie a kongresszust a Washington és Baltimore közti távíróvonal kiépítésére. A negyven mérföld hosszú vezetéken 1844. május 24-én futott végig az első mondat, a nagyközönség számára 1845. április 1-jén nyitották meg. Magyarország első távíróvonala már 1847. december 27-én megnyílt, Bécs és Pozsony között.

Morse az egységes nemzetközi jelzésrendszerré vált, később róla elnevezett pont-vonal kombinációt 1839-ben dolgozta ki. A jelrendszer hosszú karriert futott be, alkalmazása szinte művészetnek számított, gyakorlott távírászok az adás kisebb jellegzetességeiből felismerték egymást. A morze ábécé használata 1999 végén szűnt meg végleg.

jatekkatona Creative Commons License 2011.04.25 0 0 9192

Egyik Balatonkenesei katonatársam mesélte.

Iszogatnak hétvégén a Balaton parján, de nincs az a sok sör ami egyszer el ne fogyna. Na de a pénzük is elfogyott! Azonban egyiküknek támadt egy tiszta pillanata és jött a nagy felismerés.

A Köbányai Sör 5,20 Ft és itt 6,70-et kérnek érte. Fiúk ezek az üvegbetétet is felszámolják. Karítatív módon nem csak a saját asztaluról kezdték visszahordani az üvegeket, hanem más asztaltársaságokon is segítettek, amikor letakarították az asztalokról az üres üvegeket.

És ittak tovább!

Volt tüzér Creative Commons License 2011.04.24 0 0 9191

És a Sportszelet árára emlékszel? Nekem vannak olyan emlékeim, hogy 60 Fillérbe került.

Előzmény: andora58 (9190)
andora58 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 9190

Gratulálok HAWK hogy ennyi idő után még az árára is emlékszel,de valami ilyesmi volt az biztos. Én már a cola és a balaton szelet árára sem emlékszek ami a kantinban volt.

Előzmény: Ricky Hawk (9188)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.04.24 0 0 9189

A vaklőszer is csak akkor lehetett az első, ha kellő figyelemmel utolsóként lett a tárba nyomva. Ha valaki figyelmetlenségből elsütötte a fegyverét, akkor figyelmetlenségből esetleg a vaklőszert is helytelenül tárazhatta be.

A két év alatt egyetlenegyszer történt őrszolgálattal kapcsolatban lövés: egy újonc őr belesorozott egy bokorba, melyet a szél zörgetett.

Előzmény: meteo93 (9186)
Ricky Hawk Creative Commons License 2011.04.24 0 0 9188

Andora58: én is pontosan így gondoltam. Ha valaki betartotta az előírásokat, nem lehetett baleset.

Más: Sokolom soha nem volt. Annál inlkább Orbita, majd Orbita 2, azokon a középhullám mellett rövidhullám sáv volt, így lehetett hallgatnia "Teenager party"-t és a "Délutáni randevú"-t. Mire bevonultam, addigra persze elromlottak. Az első eltávom alkalmával (szabadszállási vezénylésem alatt) vettem a Sanyo RP 1250-et, 300 Ft volt akkor az ára.

Előzmény: andora58 (9183)
109cb402 Creative Commons License 2011.04.24 0 0 9187

Én az első osztály T-alegységnél voltam azért 1-2 havonta reggelente lehetett

hallani a pukkanást.(de legalább a vak nem töltötte újra csőre.)

Előzmény: meteo93 (9186)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!