Keresés

Részletes keresés

Mamyone Creative Commons License 2008.10.05 0 0 2857

Kedves Kheiron!

 

A minap írtam Neked, s a véleményedet kértem a 30-ik heti gemini-terhességi ultrahang adataimról.

Csak "érdekességképpen"... Képzeld, a 31-ik héten - méhösszehúzódások miatt - az orvosom - biztos, ami biztos -, ismét megnézetett ultrahanggal, ezúttal egy másik kollégájával, és számomra (is) döbbenetes módon, teljesen más adatok születtek, mint egy héttel korábban. Hozzáadva természetesen a babák 7 nap alatti fejlődését is.

Eszerint az "A" babám a 31-ik héten 2310 gramm, a "B" baba 2100 gramm! Pestiesen szólva, dobtam egy hátast, én már egy héttel korábban az 1600-1950 grammokkal is "elégedett" voltam. No, de hogy ilyen nagyok a babák!!!! :-))) Örüljek neki? Számomra hihetetlen....

És a méhlepény állapota is az utóbbi mérés szerint nem II-III. st, hanem I-II.st!

 

Szerinted valóban lehet ennyire drasztikusan különböző adatokat mérni?

 

Egy héttel ezelőtt még azt hittem, hogy az "A" baba a kisebb, 1600 gramm, míg a "B" becsült súlya kb. 350 grammal több, és aggódtam a méhlepény érettsége miatt.  

Most pedig minden adat teljesen más... Kíváncsi lennék, mi erről a véleményed!?

 

Köszönettel,

Mamyone

GPKL Creative Commons License 2008.10.04 0 0 2856

 

Kedves Kheiron!

 

Köszönöm a választ.

 

GPKL

kheiron Creative Commons License 2008.10.04 0 0 2855
Kedves GPKL!

Önmagában a tele hólyag szerintem nem utal ürítési problémára, a magam részéről a tágult hólyagot tartanám gyanúsnak. Az, hogy a kolléga megmérte a hólyagot, hogy legyen mihez hasonlítani, óvatosságra utal. :-) Ha hólyagürülési probléma van, azzal a születés után van teendő.

Az anyai vesében az üregrendszeri tágulat meg nagyon gyakori, mert a magzat kicsit elszorítja a húgyvezetéket a vese és a hólyag között.
Előzmény: GPKL (2843)
békésen szántogató traktor Creative Commons License 2008.10.03 0 0 2854
Begyűjtöttem pár denevért. További jó fórumozást.
kheiron Creative Commons License 2008.10.03 0 0 2846
Kedves Bea, ez egy ultrahang- és egyéb képalkotó vizsgálatokkal foglalkozó topik, kérlek, hogy a kérdésedet máshol tedd fel.
Előzmény: shinea1 (2841)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2844
OFF
Ez az eszreveteled azert nem jogos, mert egyreszt mar tobbszor emlitette, hogy nem feltetlenul tud gyors iramban valaszolni, masreszt pedig tobbszor megkert tobbeket, hogy ne kotnyeleskedjenek bele a topikba es ertettek is a szobol (jomagamat is ideertve:)).
En kerek elnezest:)
ON
Előzmény: Allia (2840)
GPKL Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2843

Kedves Kheiron!

 

Ma voltam uh vizsgálaton, 30 hetes vagyok (30 hét 0 nap).

 

Korábban írtam, hogy a 25 hetes vizsgálaton a gép 3 héttel korábbra hozta a szülés időpontját a túl nagy magzati méretek miatt. Te is megerősítetted, hogy az adatok alapján sokkal előbbre jár.

Nem tudom, mérési hiba volt-e, vagy csak azért, mert abbahagytam az étrendkiegészítőket, de most mintha a kornak megfelelő lenne. Persze van más, ami kissé idegesít. 

 

A leleten ez áll:

BPD 80mm

Femur 58 mm

A magzatvíz átlagos. A magzati húgyhólyag 31x24 mm. A lepény hátsó falon, fundusban tapad. Jobb oldali anyai vese üregrendszer 48x29mm-re tágult.

Dg.: grav. 30.

3 hét múlva kontroll.

 

Azt mondta az orvos, hogy a húgyhólyagot azért rögzítjük, mert legutóbb is tele volt. A következő uh-on is meg kell nézni, nem ürítési probléma-e.

Szerinted is utalhat ürítési problémára, hogy tele van a hólyag, többszöri ellenőrzésnél is? És ha igen, mit lehet olyankor tenni? Ez súlyos?

 

A vesetágulatomról azt mondta, elég gyakori az ilyen, feküdjek a másik oldalon, és ne terheljem magam. Reméljük nem rosszabbodik, de végső esetben katéter is kellhet. Ez utóbbi azért ritka, pléne ha nincs panasz.

 

Tényleg gyakori az ilyen, és tényleg nincs aggodalomra nagy ok?

 

Nagyon köszönöm a segítséged.

 

GPKL 

 

Mikolt Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2842

ez igy nem komplett. kell hozza a 14. es 21. napi vervetel is, hogy velemenyt lehessen mondani, valamint ultrahangos cikluskovetes.

 

de nyilvan kheiron majd kifejti:)

Előzmény: shinea1 (2841)
shinea1 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2841
Sziasztok!
Szeretnénk második babát de nem sikerül ezért volt egy vérvételem mens. 3 napján
A vizsgálat eredménye ez lett:
3.gen. TSH 0,48uIU/ml
fT3 3,86pg/ml
fT4 1,36ng/dl
FSH 5,0mIU/ml
LH 2,3mIU/ml
Prolactin 4,08ng/ml
Progeszteron 0,74ng/ml
Ösztradiol 44pg/ml * 105-135
Tesztoszteron 63ng/dl
DHEA-szulfát 316,0ug/dl * 35-170
Cortisol 18,7ug/dl
Inzulin 6,43uIU/ml
A két csillagos volt csak eltérés a többi tartományon belül van.
Szeretném megkérdezni ez így jó -e?Egy doktornő megnézte ő azt mondta nem lát eltérést ami befolyásolná a teerhességet.
Most nem tudom felkeresni az orvosomat csak kb 2hét múlva.
Köszönöm a választ
Üdv Bea
Allia Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2840
OFF
Kheiron, minden tiszteletem azoké a szakembereké, akik vállalják az internetes tanácsadást a munkaidejükön túl, de ha nem teszik egy ember beleszólása (vajon miért csak ellene ágálsz?), akkor határozd meg, hogy milyen gyakran tudsz válaszolni a neked feltett kérdésekre, és hívd fel az olvasók, írók figyelmét, hogy csak a te válaszodat vegyék figyelembe.
ON
Előzmény: kheiron (2834)
miszmészi Creative Commons License 2008.10.02 0 0 2839

Kedves Kherion!

 

Köszönöm a megnyugtató választ!

 

Minden jót kívánok neked!

 

Üdv: Évi

Előzmény: kheiron (2836)
szdg Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2838
Kedves Kherion!

Köszönöm szépen a gyors választ!

Meg is nyugodtam :-)!

Dóra
Előzmény: kheiron (2835)
kheiron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2837
Ezek szerint minden rendben. :-)
Előzmény: csinyoka (2831)
kheiron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2836
Kedves miszmészi, láthatóan nőtt, aminek nőnie kell, a szívműködés látszik.

Hogy mekkora is ténylegesen a magzatod, az néhány hét múlva fog kiderülni, amikor már jól meg lehet mérni a hosszát.

A sárgatest cysta meg lassan felszívódik, ahogy az az ő dolga.
Előzmény: miszmészi (2823)
kheiron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2835
Kedves szdg, az ultrahangnak a tudomány jelen állása szerint nincs olyan jellegű káros hatása, mint a röntgennek.

Az ismert, hogy a hosszas, kb. 3/4-1 órán át tartó ultrahang hatására a méhen belüli hőmérséklet megemelkedik, ami magzati kockázatot jelent. Egy átlagos, maximum 15-20 perces vizsgálat során azonban ezt nem igazolták.

A magzatok érzékelik az ultrahangot, és néhányan közülük látványosan utálják is. Ezt leszámítva nem várható, hogy bármiféle baja lenne.
Előzmény: szdg (2822)
kheiron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2834
Kedves Mikolt, ismételten kérem, hogy fogd vissza magad.

Kösz.
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2833
semmi extra, ez egy negativ lelet. fejatmero 88 mm, combcsont 62 mm, aramlas a koldokzsinorban normalis (norm. flow). 33 hetes terhesseg a diagnozis (Dg. Grav. s 33.), a vegzett vizsgalat hasi ultrahang (abdominalis), sine morbo azt jelenti, elteres nelkul. 
Előzmény: csinyoka (2831)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2832

en igy ertelmezem. illetve ugy, hogy a sargatestrol van szo, ami normalis jelenseg.

 

de egeszen nyugodtan ird fel a kerdeseidet, egy papirra es tedd fel az orvosodnak, biztosan fog ra valaszolni.

Előzmény: miszmészi (2830)
csinyoka Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2831
Sziasztok . Köszönöm mindenkinek aki szurkolt és szoritott nekünk megvan a genetikai ultrahang amit megosztanék veletek


UH lelet

Egy élö magzat . Kpf . lepény mellöl

BPD . 88 mm THQ 85 . FL 62 mm . A hasban és a vesék területén koros folyadéktartalmu terület nem látható .
Átlagos mennyiségü magzatvíz .
Norm flow .


Dg : Grav s. 33

Vizsgálatok : 36140 Terhességi transabdominalis UH vizsgálat

Megálapitott Diagnózis : U9990 Sine morbo


Hát ennyit írtak ez egy hozzá értönek sokat jelenthet illetve mond , nekünk csak annyit mondtak hogy semmi gond és ne aggodjunk lehet hogy a doktor úr azt látta hogy magzatvíz volt a pocijában ami ugye normális .

Tényleg nagyon köszönjük mindenkinek aki együtt izgult velünk .
Előzmény: kheiron (2810)
miszmészi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2830

Mikolt, akkor ezek szerint a petefészkemen van a cysta, és ezek szerint az a sárgatest ciszta, vagy ez 2 külön dolog?

 

Bocsi, ha értetlen vagyok, de ez számomra nagyon fontos és egy teljesen érthetetlen:((

 

Amúgy nagyon köszi a segítséged!!  :):)

Előzmény: Mikolt (2829)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2829
j.o.-i ov. az a jobb olsali petefeszek. a 21 az valoszinuleg mm, csak trehany volt az orvos. az meg, hogy a sargatest ciszta csokken, az normalis, az a dolga.
Előzmény: miszmészi (2828)
miszmészi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2828

Igazad van, én azt godoltam ez valami rövidítés, most már végképp nem értek semmit. Mi az, hogy J.o.-i  ov.?? és vajon mi a 21 cyst.ter.?? De leginkább azt nem értem miért nem magyaráz el mident a doki! :( Még utoljára egy cystáról beszélt, ma pedig azt mondta, hogy kisebb lett.

 

 

Előzmény: Mikolt (2827)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2827
olvasd el, hogy mit irtal az elobb. te irtad a 21 cisztat.
Előzmény: miszmészi (2826)
miszmészi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2826

Mikolt, először is köszönöm megyugtató szavakat! :)

 

21 ???  ne őrits meg, én csak egyről tudok, ami a mai vizsgálat szerint elkezdett felszívódni!

Előzmény: Mikolt (2825)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2825

21 cisztad van????

 

(az normalis, hogy nehez beloni a terhesseg korat az elejen, akkor meg nem is latszott a baba a petezsakban. az a lenyeg, hogy van szivmukodes, mas nem szamit)

Előzmény: miszmészi (2823)
Mikolt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2824
nem volt es nem lesz baja a magzatnak az ultrahangtol.
Előzmény: szdg (2822)
miszmészi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2823

Szia Kherion!

 

Egy kis segítséget szeretnék tőled kérni.

 

A 6. héten voltam először UH-on akkor a dokim a következőket írta a leletemre:

 

Ut. átmérő: 53 mm, petezsák: 15 mm, gest.gyürü kimutatható. J. o.-on 39 mm lutein cysta. .o.-on norm. ov. Gr.s.: 6

 

Ma kellett visszamennem hozzá a cysta miatt és az alábbi adatokat írták a leletre:

 

Ut.átm.: 67,6 mm. Petezsák 27,6 mm. Szívmüködés kimutatható. . o.-i ov 31,5 mm, benne 21 cyst. ter láthaton b.o.-on norm. adnexum.

 

Sajnos mindehez annyit mondott a dokim, hogy a cysta szívódik fel, ill. a baba 6 hetes? Hiszen 2 héttel ezelőtt is 6 hetes voltam?? Azóta pedig szinte kétszeresére nőtt a petezsák, v. lehetséges, hogy benne a baba nem nőtt, nem értem az egészet, talán te tudsz nekem segíteni, a szakértelmeddel.

 

Várom válaszod!

 

Üdv: Miszmészi

szdg Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2822
Kedves Kheiron!

11 hetes terhes vagyok. Sajnos egy hete vasárnap, majd hétfőn vérezni kezdtem, mindkétszer az ügyleten kötöttünk ki. Kiderült, hogy a terhesség többes terhességnek indult, de az egyik baba fejlődése 6 hetesen megállt és a petezsákja mellett kialakult egy hematoma. Valószínű, ettől volt a vérzés. Tegnapra a hematoma eltűnt, a petezsák már úgy tűnik üres és kisebb is lett. A másik baba szépen fejlődik.

Kérdésem, hogy mivel így volt +3 ultrahangom, a sok vizsgálat nem ártott a másik babának?

A másik kérdésem az lenne, hogy 12. heti uh-ra a jövö héten az István Kórházba kellene mennem. Sajnos nem tudom, h ott ki vizsgál, nőgyógyász vagy szonográfus, milyen gépen stb. Még korábban bejelentkeztem az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba kombinált tesztre, ugyanazon a napon mennék. Csak most aggódom, hogy nem sok-e -az amúgy is több ultrahang mellett ez - a vizsgálat a babának, ráadásul a két vizsgálat között 2 óra telne csak el és nem szeretném feleslegesen zaklatni odabent.

Istvános tapasztalatom nincsen az uh-ról, az Istenhegyen voltam már, szívem szerint azt választanám.

Válaszát előre is köszönöm:

Dóra
Benta Creative Commons License 2008.09.30 0 0 2821
Ezt a hetet még kibírom, és jövő hét vége felé elmegyek, addigra már csak lesz valami. Köszi a válaszokat!
Előzmény: Mikolt (2820)
Mikolt Creative Commons License 2008.09.30 0 0 2820
hogy en is fokozzam a dolgot, nekem 7 hetesen nem lattak semmit, es kiirtak mehkaparasra, amikor a mutet elott meglett a baba. nem erdemes koran menni, mert csak idegesitik az embert a hummogessel, meg a "haaaat, talan ez terhesseg, de inkabb nem" megjegyzesekkel. menzesztol szamitott 3 hetet mindenkeppen ki kene varni, de a legjobb a 8. heten menni, amennyiben nincs panasz.
Előzmény: FPmercy (2817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!