Keresés

Részletes keresés

Tavász Creative Commons License 2006.03.08 0 0 151

Helló zsuzsu!

 

Tegnap belehúztunk az estébe, és nem volt időm  a gép elé ülni, de ma pótlom a sülttészta receptjét. Nagyon egyszerű pár alapanyaggal és fűszerrel csodás ízt lehet kihozni.

Hozzávalók:

Kínai tészta

Oliva

foghagyma olaj, zöldhagyma olaj, csili szósz vagy olaj

karikára vágott póréhagyma

szójacsíra

szójaolaj

kevés almapaprika (csak a színhatás végett)

és jégsaláta, vagy Teszkós (azt hiszem Evida) csomagolt salátakeverék valamelyike.

 

Ez az étel a kedvenceim egyike, mert gyorsan kész a maga egyszerűségében.

A tésztát leforrázom egy edénybe, és lefedve hagyom 12-15 percig. Ha megpuhult leöntöm a levét, kicsorgatom, majd a vokba rakom át. Megöntözöm világos szójaolajjal, annyit öntök rá hogy a színe mindenhol egyenletes egyforma barna legyen. Ahogy keverem a tésztát, és beszívja a szójaolajat, meglocsolom extra szűz olivaolajjal, hogy szép fényes legyen. póréhagymát, almapaprikát szórok még hozzá, melegvízzel átmosott szójacsírát és salátát hozzákeverem csak az átforrósítás erejéig. Kevés őröltborsot, és ha szükséges sót adok hozzá és kész.

 

Eddig Svédországból hozattam a tésztát, de most felfedeztem itthon egy jobb minőséget, még az íze is páratlanul finom.

Előzmény: zsuzsu001 (141)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.08 0 0 150
En harmadolnam a receptet, ugy egyszerubb es biztonsagosabb az atszamitas.

A masik lehetoseg az "egyszemelyes" kicsi tortak sutese - legkozelebb azt is kiprobalom. Azzaql lehet a legjobban szabalyozni ha negy szemelyre keszited, eleg legyen. Meg nagyon elegansan lehet talaltni!
Előzmény: Kanbéka (147)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.08 0 0 149
Boven!
A masik, a recept altal irt forma majdnem nem volt eleg - kicsit kifutott belole sutes kozben.
10 inch-et irt az atmerore (25 cm), de tobb kellett volna. Legkozelebb ugyanebben csak a 2/3-at fogom megcsinalni, sutni is jobb lesz.

Ha a felet csinalod meg, 20 cm-es eleg lesz, foleg ha gyumolcsot teszel ra!
Előzmény: Kanbéka (147)
Kanbéka Creative Commons License 2006.03.08 0 0 147
ha fél adagból csinálom, az jó szerinted? mondjuk négy emberre...
Előzmény: ZsuR (146)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.08 0 0 148


Itt egy masik konnyen alakithato recept.

Meglepodtem, amikor lattam, hogy az ameriakiak a pogacsat etkezes melle talaljak, mint mi a kenyeret.
Aztan megszerettem, es tanultam par receptet - ahogy szoktam a legegyszerubb ragadt meg bennem, ezt szoktam csinalni.

1 csesze liszt
1 kaveskanal sutopor
annyi tejszin amennyit felvesz
so izles szerint
Ez az adag kb 6 pogacsat ad (persze szaggato nagysagtol fugg - az enyem kb harom ujjnyi atmeroju).

Osszekeverni, nyujtani, szaggatni, sutni 400 F fokon (200 C ) amig piros a teteje.

Lehet keves sajtot tenni bele, tetejere - en nem szoktam.
ZsuR Creative Commons License 2006.03.08 0 0 146
Egyet, egy nagyot. Lehet csokkenteni is - 50 dkg turo, 2 tojas stb.
Attol fugg, mennyi a vendeg :)) meg az etvagy!
Nem orulok a maradeknak, altalaban elosztogatom, a fiuknak csomagolom, vigyek haza, vagy beviszem a suliba, a nem dietazo kolleganok majd elfogyasztjak :)).

Előzmény: Kanbéka (144)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.08 0 0 145
Köszi :-))))
Előzmény: Tavász (142)
Kanbéka Creative Commons License 2006.03.08 0 0 144
Zsur kedves, ez a mennyiség hány túrótortát eredményez?
Előzmény: ZsuR (95)
nemisbéka Creative Commons License 2006.03.08 0 0 143
:) Köszönjük.
Előzmény: Tavász (142)
Tavász Creative Commons License 2006.03.08 0 0 142

Minden kedves nőtagunknak boldog Nőnapot kívánok! Szeretettel Tavász

zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 141
Jól néz ki biztos nagyon finom is. Egészségetekre. A piritott tésztát feltétlenül ird majd be ha időd engedi. A gyerekeimnek ez az egyik kedvenc kinai étele
Előzmény: Tavász (140)
Tavász Creative Commons License 2006.03.07 0 0 140

Meg van a végkifejlet.

 

Kockára vágott csirkemellre oliván vokba hirtelen megsütök puhára. Ráöntök egy doboz darabolt ananászt. Adok még hozzá vizigesztenyét, egy szál póréhagymát      -  ma nem raktam bele bambuszrügyet -  egy pritamin paprikát, 2 narancs levét nyomok bele. Ma nem volt elég lé dús a narancs, öntöttem, bele fél dl. narancsos Garone vermuthtot. Adtam hozzá négy evőkanál barnacukrot, reszeltem bele gyömbért, szórtam bele őrölt borsot sót és jól összeforraltam. Már nem használok foghagymát, a Tesco polcán találtam foghagyma olajat, sőt zöldhagyma olajat, nagyon jól lehet gyorsan adagolni, és az íz azonnal megjelenik pár csepp után. Öntöttem bele egy doboz kókusztejet és megjött a kívánt ízharmónia, és már be is sűrítettem kukoricakeményítővel. Szójaolajos rizzsel tálaltam. Sült tojást most nem raktam bele, mert nem kívánta senki a többi fogás miatt.

Rakok fel pár képet róla, a többi menüt maj később (ha érdekel benneteket)

 

Üdv:Tavász

 

 

 

12
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 139

Ügyes vagy. Várom a képet.

Előzmény: Tavász (138)
Tavász Creative Commons License 2006.03.07 0 0 138

Kész vagyok!

 

Most már csak várom a famíliát, negyed nyolra érnek haza, majd ha megrottyantottam, és kitálatam kaptok képet róluk.

 

 

Előzmény: zsuzsu001 (137)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 137

A nyál a számba -már a hozzávalóktól - összefutott. Nagyon szeretem a kinai kaját. Jó főzőcskézést!

Jó étvágyat!

Várjuk a receptet !

 

Előzmény: Tavász (136)
Tavász Creative Commons License 2006.03.07 0 0 136

Szóval elővettem az alapanyagokat.

 

Mai menü:

-Kagyló, és garnéla osztrigaszószban üvegtésztával,

-Ropogós zöldséges szójacsírás tészta.

-Narancsos kókuszos gyömbéres vizigesztenyés, bambuszos csirkemell rizzsel.

 

Tök egyszerű, ha ki vannak készítve az alapanyakok, össze is vannak vágva, akkor minden olyan gyorsan megy. A Kínai kajáknak pont ez a lényege.

 

Ezek nem nagy adagok, mindenből annyit csinálok hog ma elfoggyon. Max holnap ha a gyerekek megjönnek a suliból, ők elpusztítják a maradékot.

 

Pár fotó a hozzávalókról.

 

Na lassan megyek dolgozni, mert negyed nyolcra kaja lesz.

 

12
Tavász Creative Commons License 2006.03.07 0 0 135
Hát persze! Majd teli hassal megpróbálok este :)
zsuzsu001 Creative Commons License 2006.03.07 0 0 134
A recepteket megosztanád velünk ?
Előzmény: Tavász (133)
Tavász Creative Commons License 2006.03.07 0 0 133

Tegnap az első reakcióm az volt, hogy nagyon almás a töltelék. Gondoltam nem írom meg, nehogy sértésnek vedd. Szerintem nem okoz neked gondot egy puncsszelet megsütése, majd ha csináltál bepótolhatod a fényképet:)

 

Hurrá ma kedd!  

 

Valószínű kókuszos csirkemellet csinálok tojásos rizzsel ,kínai ropogós zöldséges szójaszószos tészával, meg egy kevés  répás üvegtésztával. Fiammal ketten 3/4 óra alatt meg is csináljuk.

Előzmény: ZsuR (132)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.06 0 0 132
Hat mert lokott vagyok. .. ez egy amerikai modra keszult almas pite. . nem talaltam a puncs szeletet. Szeretnek ujra csinalni, kedvencem volt gyerekkoromban.

Mekkora okor vagyok. . .
Előzmény: Tavász (131)
Tavász Creative Commons License 2006.03.06 0 0 131

 

Ez egy szép gesztus! Hát ez nagyon zsuga ez a puncs szelet, biztosan anyait apait beleadtál, mert nagyon jól néz ki! 

Anyának hagyok egy kicsit, de ő majd holnap ehet belőle:)  -MIt kapok majd ha elolvassa?!?!

 

 

 

Előzmény: ZsuR (130)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.06 0 0 130
Jajj de jol nez ki! Megertem , ha ezt valasztottad!


Anyanak mondd ne haragudjon az elosztogatott suti miatt, adok neki az enyembol :))!

Mit szolsz egy puncs szelethez? Oszd meg nejeddel!

Előzmény: Tavász (129)
Tavász Creative Commons License 2006.03.06 0 0 129

Igazad van! Egy ételre ha csak annyit mondok hogy jó, az csak azt jelenti hogy egy átlagos kaja, amiben nincs semmiféle ízhatás és harmónia. A válaszreakciódból ítélve a tortád sem ebbe a kategóriába tartozik, ezért bocsi a kifejezésért ;-)

 

A jóelőbb kívántam valami édességet, és megtaláltam a Karácsonyi szalocukros dobozt. Nem tudta bevenni a gyomrom a kávé és marcipán  meg a többi félét, és eszembe jutott hogy tegnapi gyümitortából van még egy darab.

A feleségem készítette csudául érti, szerintem így kell kinézni a tölteléknek ahhoz, hogy ne fújtson meg a száraz piskótatészta.

 

Tudodod mit? Küldök neked is virtuálisan egy szeletet New Jerseybe! 

Nem az én dicsőségem, csak osztogatom anya tortáját amit ő csinált! Majd holnap ha beleolvas a topikba szerintem kapok is tőle érte;))) 

 

 

 

1

 

Holnap végre Kínai nap, ma az alapanyagokat megvettem, csak a megvalósítás hiányzik.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ZsuR (128)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 128
Jo? Finom! Nagyon. Szeretek egyszeru dolgokat kesziteni - es ez az.
Előzmény: Tavász (127)
Tavász Creative Commons License 2006.03.05 0 0 127
Bitosan jó lehet, -az összetevők alapján gondolom.
Előzmény: ZsuR (126)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 126
Nem :)) - inkabb sult puding.
Nezz be a "Gyors edesseg. . ."-be oda leirtam.
Előzmény: Tavász (125)
Tavász Creative Commons License 2006.03.05 0 0 125

Mi az a Flan? Tortalapon puding gyümölcskocsonyával?

Előzmény: ZsuR (124)
ZsuR Creative Commons License 2006.03.05 0 0 124
Akkor a mai nao a porkoltok napja. . .igaz en nem kinnt foztem, hanem bennt, es nem kakast hanem marhat. . .de finom volt. Apro nokedlival, tejfollel - jujj de jol esett. Eleg ritkan csinalom, igy ertheto a lelkesedes :))
A nagyfiam is atjott ebedre - szoval jo volt!
Flan-t csinaltam edessegnek - az is jo volt, marmint az ize, mert ahogy kioboritottam megrepedt. Sebaj, igy is elfogy !
Előzmény: Tavász (123)
Tavász Creative Commons License 2006.03.05 0 0 123

Helló ZsuR!

 

Ma részben én voltam a szakács, volt egy kis családi összejövetel nálunk. Ma volt az a kivételes nap, mikor egy kakaspörkölt is belefér a könnyű kaják után. Magam főztem kint a terszon bográcsban.

 

Kedden Kínai lesz, majd jelentkezem.

 

Üdv:Tavász

 

 

1
Előzmény: ZsuR (112)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.03 0 0 122
a thai szójaszósz édes, én azt szeretem, mert komplexebb íz, mint a sima sós.
Előzmény: VKOrsi (121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!