Keresés

Részletes keresés

300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2570
Egyszer megmutattam egy lovasnak, amint a lovával akadályt ugrik, ő a képeken csak annyit nézett mindig, hogy a ló "lógatja" a lábát, nem húzza fel rendesen stb..
Előzmény: toth-abri (2568)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2569

Örülök, hogy őszinte voltál. Kíváncsi voltam, hogy a képek a hibák ellenére milyen reakciót váltanak ki a nézőkből.

 

Talán azok tudják értékelni a képeket a hibák ellenére, akik már fotóztak ilyen körülmények között.

Előzmény: Bobby75 (2566)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2568

"A edző a képeket nézve esetleg csiszolhatja a tanítványai mozdulatait :-)"

 

Ez nagyon találó volt! :-) Köszi a hozzászólást!

Előzmény: 300eoss (2567)
300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2567
Ja, még annyit, hogy az elkapott pillanatok is tetszenek, be tudod mutatni vele, hogy hol voltál, a bemutató jellemző mozdulatait látjuk. A edző a képeket nézve esetleg csiszolhatja a tanítványai mozdulatait :-)
Előzmény: toth-abri (2558)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2566
Szubjektív! Az első kép nem tetszik! A többin jól elkapott pillanatok vannak, viszont ahogy írtad, némelyik színhibás (vagy a monitorom rossz) és bemozdult, és szerintem életlenek is kissé. Tudom-tudom, hogy nem volt sok fény, de tőled láttam már sokkal jobb munkákat is. Mondjuk a sportfotózás nem könnyű szakma, főleg fedett pályán. Én aláexponálnék, és próbálnám javítgatni szoftveresen, vagy vinnék állványt. 300eos, nem is kezdene bele ilyen körülmények között, ha jól ismerem. De mivel Te értesz jobban kettőnk között a fotózáshoz, így tanácsokat nem tudok adni. Talán a többiek!
Előzmény: toth-abri (2564)
300eoss Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2565
Öröm látni, hogy nem csak én merem a vakut a táskában hagyni még akkor is, ha telénél 1/125-öt kell lőni. Éljenek a helyi fényviszonyok, le az általunk kreált, szabad szemmel sosem látható fényforrásokkal! :-)
Szerintem amit annál a (minimális) fénynél ki lehetett hozni, azt te bőven kihoztad.
Előzmény: toth-abri (2558)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2564
OK. Szerintem egy fotóklub egyik lényege az, hogy véleményt mondunk egymás képeiről. Én komolyan igényelnék visszajelzést, amit rendszeresen nem kapok meg itt. Vagyis még is, mivel a visszajelzés hiánya is egyfajta vélemény.
Előzmény: Bobby75 (2563)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2563
Én mióta gigás kártyákat használok csak RAW-ban fotózok. Mondjuk van vele utómunka...:(
Előzmény: toth-abri (2562)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.24 0 0 2562

Nagyon rosszak ezek a képek?

 

Végül is utólag és a dpreview-s megjegyzések/tanácsok alapján, ha az embernek nincs f/1.4-es obija, azt lehet tenni, hogy alulexponálok, majd utólag igazítok a szinteket a zajt pedig szűröm.

 

A fehéregyensúly a képeken nem helyes. Először auto-ra állítottam, majd saccra beállítottam egy értéket, csak ezzel az a gond, hogy a D200 LCD-je nem teszi lehetővé azt, hogy a helyes színeket kontroláljam, szóval marad a szürke lap, erre rá kellene szokni.

 

A zajszűréssel csak annyi bajom van, hogy én inkább részletpárti vagyok, mint a zajmentességé.

Előzmény: toth-abri (2558)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2561
Csak azért gondoltam, hogy ma lesz, mert a keletmatyi tegnapi számában volt egy hír róla.
Előzmény: Bobby75 (2559)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2560
Ja! Bocs, akkor a jövőhéten.
Előzmény: Bobby75 (2559)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2559
Ma???? 30-án nyit!
Előzmény: toth-abri (2558)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.23 0 0 2558

Tegnap fotóztam egy tornabemutatót a Nyíregyházi Főiskolán. Itt van 10 kép a sorozatból.

 

Elég kemény volt, mivel 2.8-as blendénél, 1600 ISO érzékenységnél mindössze 1/125 sec volt a záridő. Ezzel tornászokat fotózni?! Ráadásul nem gúlát csináltak! :-)

 

Bobby75: a megnyitóra ma nem tudok elmenni, de 16:00 után megnézem a képeket!

Bobby75 Creative Commons License 2006.11.22 0 0 2557
Az is lehet.. Hozzá kéne már kalibrálini a nyomtatót a monitorhoz...
Előzmény: toth-abri (2556)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.22 0 0 2556
Mi van, ha a nyomtatásnál megy el a szín?
Előzmény: Bobby75 (2555)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2555
nemtom. Monitoron annyira nem is tűnik fel, de nyomtatva....:(
Előzmény: vlevi (2554)
vlevi Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2554
Szerintem a JPEG-en is látszik, hogyha az RGB színek nagyon elütnek a fehértől, szürkétől. Ha a három színből a vörös és zöld több, mint a kék, akkor az sárgás. Lehet, hogy a fehéren nem is látod, de az valójában sárga.
Előzmény: Bobby75 (2552)
300eoss Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2553
A RAW érdekelne, de nem tudom kezelni.. De a sok sárga színezhette szerintem. Tanulság: vigyél festéket.
Előzmény: Bobby75 (2552)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2552
Nem, dia! :) 1-2 helyen vettem észre, és ott nagy a légtér, sok sárga felülettel. RAW-ban sem jobb az eredmény. Küldjem el az eredetit valhová valakinek? JA, amúgy most momentán C1 progit használok.
Előzmény: 300eoss (2551)
300eoss Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2551
A fehér tuti fehér? Ha raw, ki tudsz jelölni a képen olyat, ami akkor fehér volt? (nemtom milyen raw progid van, az enyémen meg lehet mutatni neki hogy mit tekintsen fehérnek) A falak milyen színüek voltak? Csak azon az egy helyszínen tapasztaltad? Színes film volt a gépben? :-))
Előzmény: Bobby75 (2550)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2550
Szakmai kérdés! HA az egész képen van egy barnás árnyalat (olyan mint ha egy barna szűrőt tettek volna rá) az minek a jele? A fehér az fehér, de minden más barnás. Csak vakus képeknél jött elő. Rossz megvilágítás gondolom, de konkrétan? A falak variálnának be? Most látom csak, hogy a vaku nélkülin is olyan, de csak a beltérin. Alexpó? Helytelen fénymérés?
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2549
Naoszt! Olympust meg kiviszik valahová a francba. 3 hét minimum, igaz akkor átnéznek mindent. e-10-nél kicserélték az egész belsejét.
Előzmény: 300eoss (2546)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2548
2006. november 30. (csütörtök). Megnyitó: 15:00 óra
A kiállítás december 15-ig tekinthető meg ingyenesen
Asszem berijaninak is lesznek képei! Vagy nem??? Lehet, hogy egy előzőn voltak Neki!
Nyíregyháza, Szent I. u. 20. Mustárház
Előzmény: toth-abri (2545)
300eoss Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2547
Csatlakozom, és énis várom az infókat :-)
Előzmény: toth-abri (2545)
300eoss Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2546
Tudomásom szerint 1 Canon szervíz van az országban, ezért kell éveket várni (jó, ez túlzás volt). Van aki átviszi a szomszéd Szlovákiába, tapasztalatról nem tudok még.
Előzmény: vlevi (2542)
toth-abri Creative Commons License 2006.11.21 0 0 2545
Gratulálok! Most már csak azt áruld el, hogy mikor lesz a megnyitó, és hogy hol van az a mustárház! :-)
Előzmény: Bobby75 (2544)
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2544
Huhhh.. Ezt jól leírtam...:( Szóval az én képeim közül is lesz ott néhány:)
Előzmény: Bobby75 (2541)
vlevi Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2543
B***a meg csináltam még pár képet, és már nem is vagyok olyan biztos.
Előzmény: vlevi (2542)
vlevi Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2542
Egy kicsit vizsgálódtam, és úgy tűnik, hogy csak az 50-es fix obimnak van fókusbaja, de az nagyon frontfókuszos. A lehető legközelebbről csináltam állványról F1.8-on pár képet, és ez lett a vége:

Ilyen az 50-es fixxel:


Kitobival ez lett.


Mindkét alkalommal a középső fókuszpontot használva, állványról, távkioldóval csináltam. A különbség csak annyi, hogy a kitobival 55mm-en és természetesen nem F1.8-on, hanem 5.6-on készült. A "vezető szerkesztő" "v" betűjén volt a fókusz.
Csináltam 3-4 képet, mindíg csak az 50-es fix hibázott, de ugyanúgy. Kipróbáltam a Sigma 28-135-öt (Meglepően elfogadható képe lett 135mm-en, F5.6-al, jó a fókusza is), és a Sigma 70-300amat is (Na ennek nagyon lágy ratyi képe van 300mm-en, 5.6-os blendén. De jól fókuszál).

Itt a világ keleti alfelén hová tudok fordulni az 50-es obim fókuszálási gondjával?
Ja, elfelejtettem. Canon EOS 300D
Bobby75 Creative Commons License 2006.11.20 0 0 2541
Ezennel meghívok mindenkit 30-án a mustárházban megrendezett fotókiállításra, ahol Nekem is szerepel 5 fotóm! :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!