Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24122
Istenem, nagyon szépen megfogalmatad, ilyen jól én sem tudtam volna! Hasonló jókat kívánok Nektek Budapestről!
Előzmény: topoly (24121)
topoly Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24121
Erőt adó Föltámadást, szép Húsvétot, sok locsolót, jófajta sonkát és kolbászt kívánok, kinek-kinek hite szerint:-)! Boldog ünnepet DAF! És persze jó fényeket!
seeman Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24120
Nekem a desszert tetszik (töltött káposzta).
Előzmény: Vandras (24117)
Jajca Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24119
Jóféle diétás menü :-)

Nekem csak egy kirándulás képei vannak, a virágmix a Bükkben készült, a vízesés Lillafüred, a mészkőképződmény a magyar Pamukkale, azaz Egerszalók. A képek kompakttal készültek, mivel ez nem fotóstúra volt ;-)

Virágmix

Anna vízesés

Egerszalók 1.

Egerszalók 2.
Előzmény: Vandras (24117)
tyutyus Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24118

Az a sonkás virág gyönyörű :-) és egészséges :)

Boldog ünnepet DAF!

 

Előzmény: Vandras (24117)
Vandras Creative Commons License 2010.04.03 0 0 24117
Boldog, békés Húsvétot mindenkinek. Nálam a konyhába a helyzet: sonka kész, leves káposzta fő:
tlight Creative Commons License 2010.04.02 0 0 24116

Találtam egy filmet amiben nekem nagyon tetsző "képek" vannak. Foltok, tükröződések, keretek, mozgás stb... érdemes megnézni!

A film címe: My Blueberry Nights 2007 / A távolság íze

 

(ha valakinek van hasoló szívesen megnézem én is)

SZEGECS Creative Commons License 2010.04.02 0 0 24115
Szervusztok!
Szegeden van olyan fotólabor, ami nyitva van szombaton, nagyítanak matt felületű papírra, és mindez megvárható ott helyben?
Egy napot fogok csak ott tölteni, ezért fontos ez utóbbi szempont.
tojasx Creative Commons License 2010.04.01 0 0 24114
De DE csak ugy kerdeztem?
Neked a tobbi az jo???
Mert kepen mar lattam hogy szep nagyok!
Előzmény: EszTibi (24109)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.03.31 0 0 24113
Köszi, majd kereslek, ha lesz időm, de még az odébb lesz :-
Előzmény: magor (-_-) (24110)
magor (-_-) Creative Commons License 2010.03.31 0 0 24112
Mivel begyűjtöttem a hétvégén egy méretesebb kullancsot, alkalmam nyílt otthon "tárgyasztalon" lefotózni. Itt a szél sem fújt... C100/2,8 IS + DCR250
Szintén a honlapomon nézhető és letölthető a raw is.

Örülök neki, hogy többen is elemezgetitek a képeket. Köszönöm mindenkinek!
Szerintem mindannyian sokat tanulhatunk az építő hozzászólásokból.
magor (-_-) Creative Commons License 2010.03.31 0 0 24111
Álvány, makrósín + minden volt, de egy kicsit fújt a szél.
Előzmény: tlight (24104)
magor (-_-) Creative Commons License 2010.03.31 0 0 24110
Semmi akadálya a próbálgatásnak. Beszéljük meg, hogy hol és mikor. emil publikus.
Előzmény: TeeCee :o) (24107)
EszTibi Creative Commons License 2010.03.31 0 0 24109

Miért ne lenne, hiszen megörzésre hagytad itt - vagy nem?
Előzmény: tojasx (24108)
tojasx Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24108
Szia Esz Tibi hogy all a feher cso megvanmeg? :-)
Előzmény: EszTibi (24096)
TeeCee :o) Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24107
Beccarás, ezt én sem tudtam - persze közel sem vagyok a mindent-tudáshoz, de azért igyekszem...
Ebben az esetben viszont eladó a közgyűrűszettem :D

(egyébként tényleg eladó, most jöttem rá, hogy a fiók mélyén van még egy olyanom!)

Azért a 100 2.8 IS USM MACRO-t kipróbálnám egyszer.
Előzmény: Vandras (24106)
Vandras Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24106
Sajnos ront, hiába nincs lencse benne. Az objektív által leképzett kép egyre kisebb része kerül az érzékelőre/filmre, és amennyivel növekszik a nagyítás, ugyanannyival növekszenek az objektív hibái is, relatív csökken az optikai felbontás.
Előzmény: Jajca (24102)
GéKiss Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24105
Kösz... :D
Előzmény: tlight (24103)
tlight Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24104

Lassan jön le a raw, ha lecsurgott majd jól megnézem! 

Minden tiszteltem Magor kollégáé jól viseli, hogy elemezgetjük a képet.

 

Minden esetre, ha kézből nyomta akkor 1/160 alatt kizárt az éles kép!

Ilynekor még érdemes teszt jelleggel egy rekeszorozatot lőni 4;5,6;9;11;13; és megnézni miképp változik a képminőség. Azt rekeszt kell használni ahol a kép élessége és expo (háttér bevilágítása) még ok. Hiába rekeszelnék f16-ra makró obi bírná, de akkor nincs az vaku ami szép hátteret csinálja 1/160-on...

 

Na még 1.37 perc és lejöna raw ;-)

 

Más, nézegettem ma is az 50D live view kontraszt alapú élességállítását beszarás milyen jó! Azzal a nagy tv-vel a gép hátán feltartott kézzel úgy állítottam élességet a szilvafa virág bibéjére mint a szél, igéretes.

Előzmény: Jajca (24100)
tlight Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24103

"Épp az a lényege, hogy mivel nincs benne üveg nem rontja a minőséget... Tévednék?"

 

A közgyűrű rontja a képminőséget. Egyrészt rontja az effektív rekesszámot (fényerőt veszít az obi), másrészt olyan tartományban használod közgy.-vel az objektívet amire nincs korrigálva (lágy lesz a kép). Érdekes, hogy a régi vasdarabok sokkal jobban bírják a közgyűrűt mint a modern obik.

Alaposabb magyarázatot számos helyen találhatsz a net-en.

Előzmény: GéKiss (24101)
Jajca Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24102
Nekem nincs, de majd megmondják a szagértők, hogy ront-e... ha Neked nem változtat a minőségen, akkor az jó :-)
Előzmény: GéKiss (24101)
GéKiss Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24101
Kgy= közgyűrű????? Az miért rontana? Épp az a lényege, hogy mivel nincs benne üveg nem rontja a minőséget... Tévednék?

Nekem Nikon D80 + Series E 100mm F2.8 20as kgyűrűvel ugyanolyan éles, mint nélküle, persze DOF változik...
Előzmény: Jajca (24095)
Jajca Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24100
Az mondjuk biztos, hogy a 100mm-esen a kgy sor (teljes sor?) és még a Raynox is már nem sok mozgást bír el ;-)
Előzmény: EszTibi (24099)
EszTibi Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24099

Néztem, szerintem megmoccant. De majd Tlight megszakérti.



Előzmény: Jajca (24098)
Jajca Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24098
Nézted a raw fájlt Tibi? Biztosan bemozdulás, vagy esetleg leképzési "hiba", szétesik a kép?
Előzmény: EszTibi (24096)
Jajca Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24097
Ezek meg a csabai bányatónál készültek.





EszTibi Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24096

A bemozdulási életlenséget nem lehet kijavítani.
Előzmény: Jajca (24095)
Jajca Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24095
Tlight majd jobban kielemzi, össze tudja hasonlítani a 15Mp-es raw-jaival. Nekem inkább az volt furcsa, hogy az élességet nem tudtam rendesen megtalálni. A kgy biztosan sokat ront, azt még nem használtam, de azt tudom, hogy a Raynox nem sok vizet zavar. Kicsit megbuzeráltam a DPP-vel, a zajszűrést meg NoiseNinja-val csináltam, de plug-in nélkül, csak az auto profillal. Az átméretezést meg Irfanview-val csináltam.

Nagyban
Előzmény: magor (-_-) (24094)
magor (-_-) Creative Commons License 2010.03.30 0 0 24094
Letölthető a raw.

http://magor.webuda.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=6
Előzmény: magor (-_-) (24093)
magor (-_-) Creative Commons License 2010.03.29 0 0 24093
Az érdekesség a képekben számomra az, hogy lehet-e ennyi fénymódosító eszköz használatával, jó képet készíteni. Mivel számomra nem tűnt jónak a végeredmény, feltöltöttem pár helyre. A képeken csak a DPP ment keresztül, kevés (3) élesítéssel.
Nik-kel persze pengére lehet hozni az éleket, de az nekem drága. :) Azóta egy 10Ft-oson próbálgattam a technikát és érdekes módon a kgy. sor többet ront a képen, mint a DCR250. Persze kgy-vel nagyobbat lehet nagyítani, mint a DCR250-nel.
A színátmenettel nem egyedül a méretezés tol ki. Szerintem a kgy. sor okoz egyfajta "gyűrűsödést" a mosott élek mentén, amit az átméretezés felerősít.
A honlapomon nemsokára letölthetővé teszem a RAW-t, lehet elemezgetni.
Előzmény: tlight (24091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!