Keresés

Részletes keresés

Balimart Creative Commons License 2007.09.20 0 0 350
Azt, hogy ki mikor kap, az szerver működésből is fakad...
Úgy látom a felhasználók közül, hogy aktív vagy, de még nem léptél be... de ha megkapod a szükséges adatokat, meg is változtathatod egyébként első belépéskor...ha nem kaptál volna, sztem hamarosan megérkezik a belépés aktiválása mail.

Köszönöm megértéseteket!
Angel DC Creative Commons License 2007.09.20 0 0 349
de miért tart 24 óráig hogy kódot kapjak?
Előzmény: Balimart (348)
Balimart Creative Commons License 2007.09.20 0 0 348
Nagyon köszönöm lányok és számítunk a szaktudásotokra!
Shalina Creative Commons License 2007.09.20 0 0 347

Na jó, akkor megnézem. :)

 

Shal

Előzmény: Balimart (346)
Balimart Creative Commons License 2007.09.20 0 0 346
Jól van, ne haragudjatok. Csak direkt angol tanároknak építettem az oldalt, egy közösségi teret akartam, nem kereskedelmi céllal, és egyszerűen tudatni akartam. Bocsánatot kérek mindenkitől!
Szép napot!
Shalina Creative Commons License 2007.09.20 0 0 345

Továbbá nagyon nem illik ismeretlen emberek fórumból kigyűjtött emailcímére reklámlveleket küldeni.

 

Shal

Balimart Creative Commons License 2007.09.20 0 0 344
De bocsi :-)
Angel DC Creative Commons License 2007.09.19 0 0 343
szted elsőre nem tudjuk értelmezni?:))
Előzmény: Balimart (342)
Balimart Creative Commons License 2007.09.19 0 0 342
SZIASZTOK! EGY ÚJ ANGOL TANÁRI FÓRUM INDULT, AMI EGÉSZEN PORTÁLIG NŐTTE KI MAGÁT! KÉRÜNK NÉZZETEK BE ÉS HA ÚGY GONDOLJÁTOK, AKKOR DISKURÁLJUNK ITT: www.bbalazs.dhost.hu
Balimart Creative Commons License 2007.09.19 0 0 341
SZIASZTOK! EGY ÚJ ANGOL TANÁRI FÓRUM INDULT, AMI EGÉSZEN PORTÁLIG NŐTTE KI MAGÁT! KÉRÜNK NÉZZETEK BE ÉS HA ÚGY GONDOLJÁTOK, AKKOR DISKURÁLJUNK ITT: www.bbalazs.dhost.hu
cuttingbadge Creative Commons License 2007.09.11 0 0 340

Használt Inside Out Advanced tankönyvet vennék. Köszi.

dialoge Creative Commons License 2007.08.20 0 0 339

A következö link alatt lehet egy jó kis játékot találni: http://www.montanalingua.com/fileadmin/file_archive/montanalingua/mixed/BlindmansBuff.pdf .
Szabadtéri játék; ezzel ilyen föneveket tanulnak a tanulók mint pl. "ág, lejtö", mellékneveket mint "sima, csúszós" és felszólításokat mint "állj meg!".
Németül  és franciaul is létezik: http://www.montanalingua.com/fileadmin/file_archive/montanalingua/mixed/blindekuh.pdf ill. http://www.montanalingua.com/fileadmin/file_archive/montanalingua/mixed/ColinMaillard.pdf .

Angel DC Creative Commons License 2007.08.18 0 0 338
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167120
Shalina Creative Commons License 2007.08.08 0 0 337

Lejjebb valaki írta, hogy a kétnyelvű vizsgák az értékesebbek, az egynyelvűek "alacsonyabb szintnek" fogadják el. Ezt nem tudom honnan szedte a kolléga, mert egyszerűen marhaság.

 

Onnan szedte, hogy (nem is olyan) régen hivatalos helyeken így volt, ma már nem ez a szabály, de mivel nem csak állami cégek vannak, ennek ellenére számítani lehet ilyesmire. Ha én vennék fel alkalmazottat, mondjuk levelezésre, bizony én is megnézném, hogy van-e kétnyelvű nyelvvizsgája. Ha (egyetemi?) felvételihez kell, akkor persze más a helyzet. Azért nem lehet látatlanban megmondani, hogy vki milyen vizsgát tegyen, mert ez nagy mértékben attól függ, hogy mi a célja vele.

 

Shal

Előzmény: Kishuck (335)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.08 0 0 336
Köszi az infokat! Így már tisztább minden.
Előzmény: Kishuck (335)
Kishuck Creative Commons License 2007.08.08 0 0 335

A www.nyak.hu -n minden akkreditált vizsgáról ellenőrizhető, hogy mit ér itthon. Ezen túl nincs különbség közöttük, már mint elfogadottságban, de az igaz, hogy a külön letehető A és B típusú vizsgák (csak szóbeli vagy csak írásbeli) nemsokat érnek önmagukban. Amelyik viszont államilag akkreditált C típusú (a NYAK szerint) az mind jó felvételihez és államvizsgához is. A Rigó, ECL, Euro, Telc tehát teljesen egyenértékű itthon.

Lejjebb valaki írta, hogy a kétnyelvű vizsgák az értékesebbek, az egynyelvűek "alacsonyabb szintnek" fogadják el. Ezt nem tudom honnan szedte a kolléga, mert egyszerűen marhaság. Az akkreditált vizsgák - egy/kétnyelvűségtől függetlenül - akkreditált középfokú (B2) vagy felsőfokú (C1) vizsgák és kész. Felvételi pontszámnál, diplománál csak a szintet írhatják elő (és utóbbinál ha indokolt azt h szaknyelvi legyen) mást nem. Kétnyelvű akkreditált vizsgát hivatalson csak a doktorandusz képzésnél kérnek jelenleg.

Az egy-kétnyelvűségre egyébként az Euro ad jó megoldást: jelentkezéskor el lehet dönteni hogy az egy- vagy a kétnyelvű változatot kéri. Érdemes megnézni a honlapjukat (www.euroexam.org ), elég sok naprakész info van elfogadásról is, ráadásul a tanári oldalakról letölthető a teljes vizsga értékelési rendszere, amit a vizsgáztatók használnak szóbelin és írásbeli javításkor. Messze a leginformatívabb vizsgás honlap az összes közül.

Ja és a 14 év: állami nyelvvizsgát abban az évben tehet a gyerek amelyikben betölti a 14-et (tehát lehet még 14 alatt a vizsga idején, de nem sokkal). Ez alatt állami nyelvvizsgát nem lehet tenni. Hogy érdemes-e 14 évesen? Igazad van én se szeretem, de az is igaz, hogy elég sok 14 körüli gyereket láttam már sikeresen vizsgázni. Ezek általában érettebb, sokat olvasós típusok. Üdv!

Előzmény: Törölt nick (331)
Gyula Creative Commons License 2007.08.06 0 0 334
Szia!
Ha az érettségit 4-5ös szinten meg tudja oldani, akkor az ECL-en sem lesz vele gond.
Az ECL-t tényleg elfogadják középfokúnak, úgy tudom (ECL vizsgahely vagyunk).
Előzmény: Törölt nick (333)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 333

Kedves Shalina!

A tanítvány már betöltötte a 15. életévét. Nagyon ügyes. Nagyon jó a beszédkészége. A nyelvtanokat jól tudja hasznosítani, ha beszélni kell. Ügyesen ír le képeket, oldd meg szituációkat. Nagyon jó a beszédmegértő képessége.

Csak úgy próbaképp minden előzmény nélkül megcsináltattam vele az érettségit. 4-5ös szinten teljesített minden feladatnál. Úgy érzem, még van, mit az írásbelire készülnie, de a szóbelin meg tudna felelni.

Egyetértek veled azzal, hogy várhatna még, de ha a szülők valamit akarnak.... Azt azért sikerült elérnem, hogy ne terheljék túl ezt a gyereket. Én úgy vélem, hogy lehet az egésszel jobb lenne várni egy évet, de a spanyolt elkezdi idén nagyon intenzíven tanulni, ezért szeretnék, ha valamit már fel tudna mutatni, meg félnek, hogy a spanyol mellett nem tud majd elég időt fordítani az angolra.

Előzmény: Shalina (332)
Shalina Creative Commons License 2007.08.06 0 0 332

Szigorúan csak magánvélemény, de ha a tanítvány nincs még 14, akkor mi a fenének erőlködik egy nyelvvizsgával? Pláne, ha még nem is olyan biztos a tudása...

 

Shal.nem.érti

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.06 0 0 331

A tanítványom most úgy tűnik, hogy az ECL mellett döntött. Én nem szívesen akarom őt befolyásolni, mivel én a Rigó utcait csináltam anno. Ezek az új nyelvvizsgák számomra még kevéssé ismertek. Suliidőben a kollégáimmal szoktuk megbeszélni. Mivel még a nyelvtani tudádát nem érzem elégnek, ezért csak a szóbelire készülünk. Mondtam nekik, hogy a neten a 14 éves korhatár van, de konkrétan nincs megnevezve, hogy ez a középfokra is igaz-e.  Kértem őket, hogy telefonon érdeklődjék meg, de még nem mondták, hogy meg tették volna. A szülők az egynyelvűt szeretnék. Ha megnézzük az érettségit, ott is ehhez hasonló típusok vannak. Ezért nem bánom. Ezért is kérdezlek titeket, hátha több a tapasztalatotok ezen a téren.

Köszi az eddigieket is. Én is hasonlóképp gondolkodom.

Géniusz Lócinak üzenem, hogy ennél a nyelvvizsgánál (ECL) azt írják, hogy a "C" típust államilag is elismerik középfokúnak. Nem tudom, ez tényleg így van-e. De azt is írják, hogy részvizsgákat is le lehet tenni, ezért gondoljuk, hogy csak a szóbelivel is próbálkozhat, és csak később fut neki az írásbelinek.

Még egyszer köszi.

 

Előzmény: Shalina (330)
Shalina Creative Commons License 2007.08.04 0 0 330

Sajnos én már nagyon régen foglalkoztam ilyesmivel, azóta sok minden változott, tanácsot nem szívesen adnék. Talán csak annyit, hogy ha Magyarországon szeretnéd a nyelvet használni, talán hasznosabb egy kétnyelvű vizsga, mert itthon bizony szükség van a két nyelv közötti váltásra (fordíts le egy levelet, stb.).

 

Igazából azt sem tudom, hogy egynyelvű vizsgáknál van-e életkori határ, de gyanítom, hogy ha van akkor, nem minden vizsgánál azonos. Ha meg tudod mondani, konkrétan milyen vizsgákban gondolkodsz, akkor utána lehet nézni.

 

Shal

Előzmény: Törölt nick (328)
Géniusz Lóci Creative Commons License 2007.08.04 0 0 329
Tanácsot nem tudok adni, viszont az egynyelvűt nem mindenhol fogadják el, pontosabban csak eggyel alacsonyabb szintnek fogadják el (pl. a középfokot alapfoknak, a felsőfokot középfoknak, épp amiatt, hogy hiányzik az oda-vissza fordítás belőle).
Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.04 0 0 328

Igen, az egynyelvűre gondolok. Köszi a kiigazítást. Mit gondoltok, középfoknál melyiket érdemes választani szóbeli, írásbeli vagy mindkettő esetén. Találtam egy honlapot, ahol van egy összehasonlítás, de jobb szeretek többeket is megkérdezni.

Shalina, kösz a segítséget.

Géniusz Lóci Creative Commons License 2007.07.31 0 0 327
Gonolom, az egynyelvűre gondol, mint mondjuk a Pittman.
Előzmény: Shalina (326)
Shalina Creative Commons License 2007.07.31 0 0 326

Think of / think about.

 

Hogy érted azt, hogy anyanyelvi nyelvvizsga?

 

Shal

Előzmény: Törölt nick (325)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.31 0 0 325

Sziasztok!

 

Egy nyelvtani kérdésem lenne. Sehol nem találtam meg egyértelműen, hogy mi a különbség a think of és a think about között. Ebben kérném a segítségeteket! Én úgy vélem, hogy az of-ot inkább személyek esetén használjuk, míg az about inkább tárgyak esetén, vagy cselekvésekkel kapcsolatban, ha úgy értjük, hogy gondol vmire / vkire.
Viszont, ha gondol vmit vmiről, az about. Na? Jól gondolom?

A másik kérdésem, hogy anyanyelvi nyelvvizsgán középfokon van-e életkori határ.

Előre is köszi!

Kazi2 Creative Commons License 2007.06.06 0 0 324

Ugyan nem vagyok angol tanár, de angolul meg szeretnék tanulni és ehhez keresnék egy jó tanárt.

Sajnos a cégemnél megszűnt az okítás (Simon Clarke: in company - Pre-intermediate, Intermediate szint), én pedig felejteni azt tudok...

XIII. kerületben dolgozom, itt lenne a legjobb a tanítás.

 

Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

cheekylady Creative Commons License 2007.04.28 0 0 323

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani vki. hogy pontoznak a BME középfokon?

A honlapjukról csak annyit sikerült megtudnom, hogy a levélírás 35 pont.

A nyelvtan gondolom 50 /ennyi kérdés van/, de a szövegértés és a fogalmazás pontozásáról lövésem sincs. Tudna segíteni valaki???

 

Siemens113 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 322
Sziasztok!

Van esetleg köztetek olyan aki tud valamit a Tower nyelviskoláról? Esetleg hallottatok már róla?

Nagyon szépen köszönöm!
Artificial Intelligence Creative Commons License 2007.04.22 0 0 321
Ha az alany "somebody" (anybody, nobody), akkor a visszautalás "they". Elkerülendő a he/she komplikációt.
Előzmény: Sveriges fana (316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!