Keresés

Részletes keresés

Eördögh Creative Commons License 2008.12.21 0 0 1330
a púpos kondik ellenőrzése mellett én kipróbálnám egy másik videokártyával.
Előzmény: miki111222 (1326)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.20 0 0 1329
"Itt mi lenne az a végeszköz, kártya vagy HDD?"
Ha nálad a kábel egyik végén a vezérlő van, a másik végén a HDD, akkor a HDD-n kell keresned vagy jumpert, vagy dipkapcsolót. (Javaslom, hogy a HDD gyártójánál nézd meg a HDD-d manualját, le szokták ezt írni.)
Előzmény: oldmumus (1321)
oldmumus Creative Commons License 2008.12.20 0 0 1328
Találtam egy spec kábelt ahol a HDD-k felöli végén van egy lezárás és ezzel nincs gond. Néztem a nagykerem árlistáját, de nincs semmi SCSI kábel. Hol tudnék venni ilyen kábelt?
Előzmény: oldmumus (1321)
locsemege Creative Commons License 2008.12.19 0 0 1327
Hány éves a hardware? Elsősorban az alaplap, tápegység. Elkók nem kapacitásszegények esetleg?
Előzmény: miki111222 (1326)
miki111222 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1326
Sziasztok!

Van egy kis gond a gépemmel ezért megkérdezem itt hogy tudtok-e segíteni.

A panaszok: Van olyan hogy bekapcsolom a gépet és egyáltalán nincs kép, mintha ki lenne kapcsolva a monitor... utána ha resetelem párszor akkor egyszer csak lesz de van hogy egyből jó... tehát ha van kép akkor van hogy rögtön grafikai torzulások vannak a képernyőn pedig még be se léptem az op. rendszer-be... ez van hogy később jön be van hogy órákig tök jó minden aztán egyszer csak pakk... kifagy ...szintén ilyen érdekes grafikával... nemrég teljesen kitisztítottam a gépet a portól de nemjavult meg. Légyszives mondjatok tippet hogy mi lehet a gond mert én ezt nemértem igazán.... köszi


Am. vista van fent és nvidia kártya van benne (8600 gts)

előre is köszi.
locsemege Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1325
A kisebbik sebességével lehet működtetni, és valószínűleg nem fog dual channel módban menni. Tehát a lehetségesnek fele lesz a busz szélessége, s ennek megfelelően a sávszélesség is lényegesen kisebb lesz.
Előzmény: Polar-X6 (1324)
Polar-X6 Creative Commons License 2008.12.18 0 0 1324

Szijasztok!

Egy kérdésem lenne: Van a gépembe 2X1Gb RAM. Nos az baj hogyha nem eggyezik a sebességük? Lehet attól bármi baja a gépnek? Köszi!

Zotyik Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1323
Catalyst 8.12.

Most utánanéztem a Kingmax honlapján, hogy mit is kellene csinálni a memóriákkal, hogy 1066-on fussanak, de csak P5B-s alaplaphoz talátam leírást. Kipróbáltam, de nem működött... Vagy csak én vagyok a béna?
Előzmény: mr_ricsi (1322)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1322
"Catalystból pedig a létező legfrissebbet töltöttem le az Ati oldaláról."
Mi a száma?
Előzmény: Zotyik (1320)
oldmumus Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1321
Itt mi lenne az a végeszköz, kártya vagy HDD?
DIP kártyán szokott lenni, de ezen nincs. Jumper van-e holnap tudom megnézni csak.
Előzmény: mr_ricsi (1318)
Zotyik Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1320
Szia!

Köszi a választ!

Igen igazad van, hogy meg kellett volna néznem, hogy a lap kompatibilis-e a Kingmax-al! De sajnos egyszerre vettem a lapot és a memóriát és az eladó azt mondta, hogy működni fog. Hiba volt bízni benne. Egyébként közben én is megtaláltam a QVL listát. Kicsit későn sajna....
A VGA kártyát, most kézi beállítással használom és tökéletes! Biost is frissítettem, Catalystból pedig a létező legfrissebbet töltöttem le az Ati oldaláról.

Majd utánanézek hány volt kell a memóriának!
Előzmény: mr_ricsi (1317)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1319
"Szerintetek mi lehet a hiba?"
Alaplap, CPU vagy VGA bedöglött. (És lehet, hogy a táp hibája miatt.)
Előzmény: TBC_z87 (1314)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1318
"Mit kell tenni"
A termináló jumperrel vagy dip kapcsolóval le kell zárni a kábel túlsó végén lévő eszközt.
Előzmény: oldmumus (1315)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1317
"Az első, hogy a Kingmax 1 Gb memoriák nem működnek 1066 Mhz-en, csak 800-on."

A Kingmaxnál ez az alaplap csak 1 db modullal támogatja az 1066-ot. (benne van az alaplapod QVL listájában, meg kellett volna nézni, mielőtt megveszed a RAMkat.)
Ettől függetlenül próbálkozhatsz biosfrissítéssel, ill. nézd meg, hogy a memóriádnak hány volt kell az 1066-os működéshez.


"Egyébként meg hibátlanul fut rajta minden, de az auto-tuningot valamiért nem bírja."

Akkor használod kézi beállításokkal.
Asus lapot vettél, ami módosított AMI biost használ, ne csodálkozz, ha egy csomó dologgal nem kompatibilis.
Ettől függetlenül a biosfrissítést itt is ki lehet próbálni, aztán pedig frissítsd az alaplap drivereit is.
Catalystból melyik verziókat próbáltad?
Előzmény: Zotyik (1316)
Zotyik Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1316
Sziasztok!

Most vettem új gépet, összeraktam, megy is, de vannak hibái, amiket nem értek.
Az első, hogy a Kingmax 1 Gb memoriák nem működnek 1066 Mhz-en, csak 800-on.
Ha a Biosban beállítom, hogy 1066 Mhz-en fussanak akkor meg nem indul el a gép.
A másik problémám, hogy a videókártyán (Ati radeon 4670) ha elkezdem futtatni a Catalyst centerben az automata tuningolást akkor egy idő után lefagy a gép és zöld lesz a képernyő. Már frissítettem rajta drivert, de akkor is ezt csinálja. Egyébként meg hibátlanul fut rajta minden, de az auto-tuningot valamiért nem bírja.

Van valakinek tippje ezekre a problémákra?

Ja a gép: Core 2 e 7300, Asus P5Q p45-ös alaplap, 2x 1 gb Kingmax 1066 mhz-es memória, Asus Ati Radeon 4670 VGA, Samsung Sata 2 vinyó.

Előre is köszi a segítséget!
oldmumus Creative Commons License 2008.12.17 0 0 1315
Mit kell tenni, ha egy Adaptec AHA-2940 UWa gép bootolásakor ezt írja és csak egy billentyű nyomásra hajlandó továbbmenni:

Attention! Sufficient termination detected on 68 pin (wide) connection of your AHA-2940 UW.

Bementem CTRL+A biosába mindenfélét állítgattam, de semmi.
TBC_z87 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 1314
Sziasztok!

Van egy kis problémám. Pontos típust majd a következő hozzászólásomban írok (most már hullafáradt vagyok ahhoz hogy szltkapjam a masinát...), de a lényeg a következő: Bekapcsoltam a gépet, semmi gond nem volt, kimentem a konyhába, mire visszajöttem: szó szerint se kép, se hang. Reset után szintúgy. A perifériák kapnak áramot, a DVD-író, vinyó, stb. is felpörög, de bootolni már nem akar. Hangjelzés nincs, a monitor nem kap jelet.
Szerintetek mi lehet a hiba?

Előre is köszi!

TBC
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1313
Ok, ha kábelcsere, fejtisztítás után a helyzet változatlan, akkor mondhatod a címet. :-)

Köszi, megkukkantom!
Előzmény: mr_ricsi (1309)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1312
"Asus AS99127F alaplappal"

Az "AS99127F" nem Asusos típusjelzés, hanem a hardvermonitor IC típusjele.
Előzmény: Törölt nick (1307)
locsemege Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1311
Még nem, de jogos.
Előzmény: mr_ricsi (1310)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1310
Az elemcserét nem javaslod neki?
Előzmény: locsemege (1308)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1309
"Találkozott már valaki olyannal, hogy egy dvd író (pioneer dvr-111d ) gond nélkül írja az egy rétegű lemezt, a duálra meg fanyalog?"
Kezd koszolódni az optika, kontakthibás a 80eres kábele, a szélén beoxidálódott a lemez, valami bepancsolt a wined lelkivilágának, stb.

"Mehet a kukába"
Mondanám a kukám címét...
Előzmény: Törölt nick (1306)
locsemege Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1308
És gondolod, azokat a DIP-kapcsolókat titokban átkapcsolta valaki? Ha arra gyanakszol, töltsd le a netről az alaplap manuálját, és onnan kideríthető, hogy melyik kapcsoló micsoda. Egyébként optikai drive-ról boot-ol a gép?
Előzmény: Törölt nick (1307)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.14 0 0 1307
Sziasztok.
Azzal kezdeném első hozzászólásom ezen a fórumon, hogy nem vagyok egy nagy számítógép guru, eddig elsősorban a szoftveres oldallal foglalkoztam, ami most visszaütött... Alapvetően ismerem a számítógép hardware elemeit pl be tudok helyezni egy RAM-ot v. kicserélni a video/hangkártyát is ha kell, de most elakadtam ezért a segítségeteket kérném.

Van egy "házam" Asus AS99127F alaplappal, a gépen windows Xp fut.
A probléma: egyik nap, mikor bekapcsoltam a gépet, a win betöltés után lefagyott az egér, majd restart után már kép sem tárult elém (sötét képernyő). Próbáltam többször újraindítani, de mindhiába; már azt hittem a szintén (alaplaphoz hasonlóan) nem túl fiatal monitorom mondta be az unalmast, de ma csatlakoztattam egy másik monitorhoz és addig minden rendben is volt, hogy betöltött a BIOS, de utána megint elsötétült minden. A monitor gyakorlatilag kikapcsol..

Mi lehet a probléma és legfőképp a megoldás érdekelne!

Megpróbáltam megmozgatni az egységeket, csatlakozókat, hátha kontakt hiba miatt van, de semmi...
Ismét hivatkozom hiányos hardware ismereteimre, az alaplapon látok egy "biztosíték dobozra" (?) hasonlító kis kék kapcsolódobozt 8 db fehér kapcsolóval amiről nem tudom hogyan kell állniuk (ON/OFF állás?). Egyelőre erre gyanakszom, de világosítson fel valaki, aki otthonosabb a témában, vagy hasonló alaplapja van és tudja mi lehet a megoldás.
Előre is köszönöm a segítséget!!
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.13 0 0 1306
Üdv!

Találkozott már valaki olyannal, hogy egy dvd író (pioneer dvr-111d ) gond nélkül írja az egy rétegű lemezt, a duálra meg fanyalog?
Kettőt (tdk 8x) nem vett be, a harmadikat (maxell 2,4x) pedig a második layer elején kiköpte. Utóbbiból egyébként már többet sikerrel megírt.
Firmware-ből is a legfrissebb (1.29) van fenn. (Legalábbis nem tudok újabbról.)
Olvasásnál semmi baja nincs, mindent kajál.
Mehet a kukába, vagy egy másik fw (akkor viszont melyik) esetleg gyógyír?

Köszönöm!
Noobi85 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1305
Megnéztem a bios-ban minden opciót, de ezzel kapcsolatosan nincs semmi... érdekesség, hogy még a burkolatot is lehet belőle nyitni/zárni :D (ilyet még nem láttam)
Csak power saving option van, de abban is csak azt lehet megadni, hogy a power button megnyomására készenlétbe menjen vagy kikapcsoljon... (sztem az Xp-vel nem szimpatizál...de méér?!)
Ez a gép egyébként így néz ki: http://www.stuff.za.net/?p=158
Ilyen alaplap van benne:
http://kepfeltoltes.hu/081212/102314-001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

De a pirossal kiemelt rész milyen bővítő foglalat akar lenni??? (Compact Flash?!)
Nah azt hiszem kérdésekből egyszuszra elég ennyi :)
Előzmény: mr_ricsi (1304)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1304
A Compaqnak a 486-P1 időkben voltak egyedi megoldású -érts: nem ATX szabványú- gépei. Nem tudom, ez a trend nem tartott-e ki náluk a P2-es időkig.
Vagy az alaplap biosában nincs jól beállítva valami a PowerManagement lapon.
Előzmény: Noobi85 (1303)
Noobi85 Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1303
A minden ok-ot úgy értettem, hogy hibát egyiknél sem ír ki... azt nem tudom, hogy mi okozza a "szabványos eszköz" problémát, mert hibaként nem szerepel semmi...
Szerinted?
Előzmény: mr_ricsi (1302)
mr_ricsi Creative Commons License 2008.12.12 0 0 1302
"Az eszközkezelőben minden ok(a "számítógép" alatt: szabványos eszközt ír""
Ez nem éppen OK, ugyanis "ACPI egyprocesszoros PC" vagy valami hasonló megnevezés kellene hogy szerepeljen. Bármi, ami a gép saját energiavezérlésére utal. Pl. az APM is, ami régebben volt használatban.
Előzmény: Noobi85 (1301)
Noobi85 Creative Commons License 2008.12.11 0 0 1301
Köszi szépen! Az eszközkezelőben minden ok(a "számítógép" alatt: szabványos eszközt ír"), elvileg nem is ír ki sehol hibát, csak a kikapcsolással van problémám, amit nem tud lekezelni, ezért gondoltam, hogy driverhiány miatt nem tudja kikapcsolni a gépet...
Előzmény: mr_ricsi (1300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!