Keresés

Részletes keresés

trueXman Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6350

"

Egy rendkívül lényeges gondolat:

az életösztön, mint egyedüli totalitás valójában kompenzációként adja az egyénnek a "másik, jobb stb. világról" való képzelődés lehetőségét."

 

-az egyén képzelődik és az életben marad  (az életösztön, mint egyedüli totalitás, uralkodik)

 

Előzmény: trueXman (6349)
trueXman Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6349

"

:-) rendben, lépjünk ki a körből!

 

ki hogyan kezdené?"

 

 

-"amit Isten(=a rendszer szelleme, lényege) elgörbített, ki egyenesíti azt ki?"

 

 

"valami csalás van itt az eredetben"   (Füst Milán)

 

 

Itt és most kijelentem: semmilyen másik világ sem létezik.  A "másik világ" nem egyéb, mint a képzelet "anyagából" szőtt világ (ilyet mindenki kedvére szőhet).

 

 

Egy rendkívül lényeges gondolat:

az életösztön, mint egyedüli totalitás valójában kompenzációként adja az egyénnek a "másik, jobb stb. világról" való képzelődés lehetőségét.

 

Azt mondom:

ahol egy a vetés, ott egy az aratás is. A bölcs értse meg!  Nincs semmilyen különbség. "az út, fel- és lefelé, (mindenki számára(lényegében)) ugyanaz."

Előzmény: Kadmon Adam (6343)
trueXman Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6348

""amikor az ember valamilyen körbe való bezártságról panaszkodik, lehet, hogy nem veszi észre, épp a saját - saját maga által bebetonozott - hiteiből (a valóságról alkotott elképzeléseiből - többnyire mások elképzeléseit átvéve) építi fel maga körül a falat.""

 

-maximálisan egyetértek

 

valójában a hiteink, elképzeléseink adják ama illuzórikus "kenyeret", melyből az életösztön (!!!) naponta táplákozik

 

az alapvető ösztön: az életösztön (=élni mindenáron)

 

amikor az életösztön önmaga ellen fordul, ezt hívjuk halálösztönnek (ez valójában kifordult életösztön)

 

beszélhet bárki, bármilyen túlvilágról, valójában mindenki itt akar élni (!!!)

 

önáltatás és az önáltatást igazolandó: mások áltatása folyik; semmi egyéb

 

teljesen mindegy, hogy minek hívják: buddhizmusnak, meditációnak,kerszténységnek, gnózisnak: a lényeg ugyanaz

Előzmény: Törölt nick (6342)
trueXman Creative Commons License 2010.11.11 0 0 6347

Igen, Kossuth Lajos szabadkőműves volt.

 

Én, személy szerint, egy erősen túlértékelt figurának tartom őt.

Előzmény: bélasuska (6337)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.10 0 0 6346

A "szellemet" én kisbetűvel értettem:) a tiéd, az enyém, minden egyes emberé, állaté, növényé, stb, és idézőjelbe tettem, mert sokféle értrelmezése van ennek a fogalomnak.

 

megnyugtató azt hini, hogy ez az egész csak egy illúzió, rémálom, mert mögötte ott van egy "szellemi", "tökéletes világ?" Azt mondják a bölcsek ez így is van

 

Jelen pillanatban számomra ez egyáltalán nem megnyugtató, mert nem hiszem ezt, de nem is vagyok nagy bölcs;):)

 

(a tökéletesség számomra egy befejezett, ebből következően mozdulatllan valamit jelent, a létezés alapja pedig a mozgás - a létezés tudatát annak észlelése nélkül nem tudom elképzelni, az észlelés pedig egy cselekvés, egy mozgás, hatás, ami az észlelés pillanatában már változást is hoz - úgyhogy gyakorlati szinten nem tudom elképzelni a tökéletességet,, csak valamiféle "idea" szintjén - vagy úgy, hogy már most is tökéletes minden, ami létezik, a maga módján)

 

 

Ami számomra megnyugtató, az a tapsztalat, hogy a "fizikai színtéren" történő tapasztalásom nem független tőlem, vagy a tudatosságomtól, van esélyem és "hatalmam" változtatni rajta. Bármikor. (az más kérdés, hogy élek-e evvel a lehetőséggel, vagy nem, és miért igen, vagy nem - hiszem, vagy nem, és miért igen, vagy nem)

 

mi a kapcsolatunk ezzel a Szellemmel? Az igazi, valódi kapcsolatunk?

kapcsolaton mit értesz? kommunikációt? érzetet? tudatos kapcsolatteremtést? észlelést? kapcsolódást? a kapcsolódás felismerését, belátását? megtapasztalását?

 

Az a "szellem", amire én gondoltam, mondjuk a tudatosságunk. (nem tudom, igazán mi lenne a jó szó rá). Ami része lehet egy "nagyobb" tudatosságnak, annak, ami pl. kialakította a fizikai szervezetünket olyanná, amilyen, a mi tudatosságunkon túli módon. Aztán vélhetően vagy egy ennél is nagyobb "tudatosság", "szellem", és így tovább. Az én fejemben legalábbis:)

Előzmény: Kadmon Adam (6345)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.09 0 0 6345

"maga a "szellem" nem pusztul el, mindössze kivonja magát a tapasztalás egy síkjáról."

 

ez igaz.

 

mi a kapcsolatunk ezzel a Szellemmel? Az igazi, valódi kapcsolatunk?

 

Avagy: megnyugtató azt hini, hogy ez az egész csak egy illúzió, rémálom, mert mögötte ott van egy "szellemi", "tökéletes világ?" 

 

Azt mondják a bölcsek ez így is van. Csak az a nagy kérdés, hogy MI kapcsolódunk-e ehhez a nagy Tökéletességhez, van-e vele valódi kapcsolatunk, vagy csak beszélünk róla. 

Előzmény: Törölt nick (6344)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 6344

Sajnos ezek tények! :) Mit reggeliztél ma...? :)

 

:) A tények. Nem tudom igazán, a világlátásotok alapja hogyan is van.:) Én jelen pillanatban úgy hiszem, a tények, mint fizikai, materializált "valóság", szellemi, mentális eredőjűek, és nem fordítva. Az tény, hogy az egótudat (amelyen keresztül szemléljük létezésünket) egy fizikai, biológiai rendszer részeként működve tapasztalja saját létezéséünket, de az is tény számomra, hogy ezen keretrendszeren belül nagy a mentális és szellemi szabadság, mely által a tények formálhatók, változtathatók.

 

És abban is hiszek, hogy ezen a fizikai "valóságon" kívül, vagy épp belül, vagy épp körülötte van egy sokkal nagyobb, fizikai érzékszervekkel nem érzékelhető, nem fizikai valóság. És ez már most is itt van, bennünk, körülöttünk, mindig.

 

Nehéz lenne fenntartanunk magunkat, ha nem "fogyasztanánk" energiát,

 

Én nem hiszem, hogy az az energia, ami a létezésünket és minden létező létezését fenntartja, az általunk ismert fizikai világból eredne. Nem "EZ", csak ez a "világ".

 

Itt minden csak ideig-óráig létezik

 

Igen, de ha azt mondod, egyszer elpusztul minden, akkor azt kell gondolnom, materialista alapon gondolkodsz:) Én úgy gondolom, eltűnik az aktuális tapasztalati szintről valamely "szellem" időleges fizikai materializációja, melyben megtapasztalaja magát egyfajta módon, ennyi az egész. De maga a "szellem" nem pusztul el, mindössze kivonja magát a tapasztalás egy síkjáról. 

 

az ellentése erők, minőségek

keringenek itt, semmi más.

 

A semmi másban nem értek egyet:) 

 

Ami az emberi kapcsolatokat, jelenlegi társadalmi felépítés jellemzőit illeti, az mi vagyunk:) mi alakítjuk ilyenné. Olyasmikben hiszünk, ami ezt eredményezi. És ezen, a hiteinken tudunk változtatni. És ha magunkon változtatunk, változik a külső tapasztalat is, (a tények), ahogy mondani szoktátok ti is:) 

 

Tudod mi az érdekes? Te hiszel valamiben ( a gnosztikusok elméleteiben, vagy ahogy azokat érted) és ennek tükrében szemléled a világot, tudattalanul vagy tudatosan erre keresel visszaigazolást a tapaszatalati "tények" között, és találsz is. Én meg másban hiszek, a saját hiteim tükrében szemlélem a világot, és ugyanúgy találok visszaigazolást. Melyik az igazság, melyik a "valóság"?:)

Előzmény: Mirdad (6336)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.08 0 0 6343

:-) rendben, lépjünk ki a körből!

 

ki hogyan kezdené?

Előzmény: Törölt nick (6342)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.08 0 0 6342

http://dudus.hu/gondolat1/messias.htm

 

"Bizonygasd saját korlátaidat, s bizony, szert teszel rájuk."

 

Nem biztos, hogy te ugyanarra asszociálsz a körről, mint én, de épp mostanában fogalmazódott meg bennem itt olvasgatva, hogy amikor az ember valamilyen körbe való bezártságról panaszkodik, lehet, hogy nem veszi észre, épp a saját - saját maga által bebetonozott - hiteiből (a valóságról alkotott elképzeléseiből - többnyire mások elképzeléseit átvéve) építi fel maga körül a falat.

Előzmény: Kadmon Adam (6341)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.08 0 0 6341

VAGYOK - és a körböl nézem önmagam - kört :-)

Előzmény: abahfa (6340)
abahfa Creative Commons License 2010.11.08 0 0 6340

Ami megnyílvánul, annak meg kell nyílvánulnia.

Jól van ez így.

 

El fog múlni.

 

Csak egy valami örök:

 

VAGYOK.

Előzmény: bélasuska (6337)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6339

Nagyon jó irányba tart most a beszélgetés, mert először nem árt tisztázni, hogy milyen ennek a világnak a természete :-) érdekes, hogy Te is a temetői élményeddel jössz, és nemcsak mert közel volt a halottak napja.

 

biza elmúlik minden, átalakul. ami ehhez a rendhez tartozik, ennek a minőségéből való, az ennek a törvényeinek van alávetve.

 

a "spiritualitás biológiája" majd eztán következik :-)

áldás!

Előzmény: bélasuska (6337)
bélasuska Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6338

még nem :)

 

 de már szépen nő a barna fejű csiperke, meg a laskagomba is szépen fátyolosodik 

 

még régen régen Avi is be nézett ide néha, ha jól emlékszem... biztosan lenne a tarsolyában néhány tuti recept :)

Előzmény: Törölt nick (6333)
bélasuska Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6337

nekem az a spiritualitás biológiája az, hogy amikor sétálok a kerepesi temetőben (helyesebben fiumeiútisírkert) olyan fák között sétálok, melyeket az ott nyugvó emberek testei tápláltak (na meg persze a mókustrágya) :)

 

 

jut eszembe... Kossuth szabadkőműves volt? csak mert tegnap figyeltem meg a sírján, vagy mi a fenéjén, az sír-kripta-mauzoleum-épületén, négy sarokban valami fáklyatartó, vagy valami olyasmi... kígyó tekereg rajta, sok pentagramma (fejjel lefelé) körbe, és valami szárnyas oroszlán meg valami madár díszítés is volt rajt ...

 

 

ja és hol van Abahfa? már megint elburjánzott itt az agymenés :)

Előzmény: Kadmon Adam (6332)
Mirdad Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6336

 

  "Valaminek el kell pusztulnia, meg kell gyengülnie, hogy egy másik virágozhasson.

 

ha materialista alapon, és felületesen összemosva a dolgokat szemléljük a világot"

 

 

  Sajnos ezek tények! :) Mit reggeliztél ma...? :)

 

  Nehéz lenne fenntartanunk magunkat, ha nem "fogyasztanánk" energiát, amit elégetve termelünk is valamennyit, de azt is röviden pótolni kell.

 

  A körforgás (keletkezés-virágzás-elmúlás) világunk természete. Itt minden csak ideig-óráig létezik, hogy aztán átadja helyét az enyészetnek.

Szomorú, de igaz.

 

  Mondhatjuk, hogy ez "sarkos" megállapítás, miként a "dualizmus" is, de a filozóf tekintetét csak rá kell irányítani a felkelő-és lenyugvó Napra (nappal-éjjel) és mindjárt felébred a filozófiai kategóriák okozta álomból és azzal kell szembesülni, hogy VALÓBAN az ellentése erők, minőségek

keringenek itt, semmi más.

 

  Egyébként "nem materiálisan", spirituális értelemben dettó ugyanez a helyzet, ott még tisztábban látszik: egy hatalmas energia-zabálás történik percről-percre! Az emberi kapcsolatok 98%-a bevallottan erre épül, ezt több módszer, szerző kimutatta (Eric Berne "Emberi játszmák", "Mennyei Prófécia", stb.)

 

  Az egész hierarchikus felépítése a dialektikának a leuraláson-kirabláson alapul, kezdve a legkisebb főnök-beosztott viszonytól a világtőke manipulatív trükkjeig! Erőre, energiára a léthez szükségünk van. Ki így szerzi meg, ki úgy.

 

  És az egész bukás, ennek a létterületnek a létrejötte is egy, "A" bukással kezdődött ugye, amiről annyi szellemi hagyomány (pl. a gnosztikus kozmológia) beszámol.

 

  És a bukás is pontosan az erők, a Világosság visszatartásával kezdődött! Onnantól kezdve élnek e létterület lényei egymásból, egymás kárára

és az "örök élet", a "tökéletesség" utáni vágy már csak emlék marad kérész életünkben. (Ezt kifejthetem, ha gondoljátok :)

Előzmény: Törölt nick (6334)
trueXman Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6335

A taoban (tartózkodáskor) nincs semmilyen megvalósítás. Ezt a nem megvalósítást hívják megvalósításnak..

 

A fehér ember mindíg erőlködik, minek?

 

Ar erők alapvetően jelen vannak, én minek erőlködjem?

 

Semmit nem tehetek.  (még krisztussal sem)

 

 

 

 

 

Szólék: a végest a végtelenbe ejtettem. Felismerheti véges voltát és megismerheti a végtelent. Mi egyebet tehet? Mindegyiknek egy az útja.

 

Miért oly irreális az ember? Miért álmodik nyitott szemmel (is)? Miért hitetik el egymást (mindenféléről)?

 

Én gyermekeim, én mulandó gyermekeim; vadhajtásaim. Én elfajzott, ostoba, hitetlen, balga gyermekeim. Tanítom őket, de nem okulnak; a maguk útját járják.

 

Mindegyik a helyemre pályázik.

 

Jaj néktek, én ostoba, elfajzott gyermekeim. Ha meglátogatlak benneteket, akár a mező harmata.

 

Mindíg velem dacolnátok.

Előzmény: Kadmon Adam (6331)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6334

Valaminek el kell pusztulnia, meg kell gyengülnie, hogy egy másik virágozhasson.

 

ha materialista alapon, és felületesen összemosva a dolgokat szemléljük a világot

Előzmény: Kadmon Adam (6326)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.07 0 0 6333

Fogadjunk, te begombáztál:)

Előzmény: bélasuska (6327)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6332

igen, a szív különleges szerv, nem csak vérpumpa. Szellemi szerv is. írtatok már itt róla.

 

ilyen a tobozmirigy is, meg a medulla.

 

tényleg, a "spiritualitás biológiájáról" is beszélgethetnénk, elvégre ott is realizálódik az átalakulás. (de nem a jóga által megzavart belső elválasztásra gondolok ;-) hanem a pozitív változásokra. 

Előzmény: bélasuska (6327)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6331

Nem feltétlen csak a gnosztikusoknak, vagy Rijckengorgh-nak volt/van igazuk, ezért is írtam még a szúfikat.

 

De kétségtelen, hogy a történelem során, nekünk, nyugati embereknek a gnosztikusok világa áll legközelebb a Tao-hoz, zenhez, és más megszabadító tanokhoz.

 

Változatlanul a megvalósítás a döntő, nem a filozófiákról, mesterekről, tanokról alkotott elképzeléseink. Akár keleti, akár nyugati valaki.

Előzmény: trueXman (6330)
trueXman Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6330

te azt gondolod, hogy "arany menyegzői ruhát" realizálsz a magad számára

 

én már ilyesmiben nem hiszek (bár jól ismerem ezeket a nézeteket)

 

inkább úgy gondolom, hogy

ahogyan "Jákob lajtorjáján" lejöttél, ugyanúgy mégy fel és minden nyugvásod csak újabb mozgás forrása lesz

 

a gnosztikus nézettel az a probléma, hogy az ellentéteket a végletekig feszíti (eme nézet forrása az elátkozott iráni vallás: Aura Mazda és Arman örök harca)

 

 

véleményem szerint a múltban jóval nagyobb volt az ember illúzióra való hajlama (létét formáló és alapjaiban meghatározó képzelődése),

mint napjainkban,

viszont az utókor rózsaszínűvé rajzolja át a régmúlt alakjait

 

a múltat különösen fiktív tartománynak tekintem, mely energetikailag a jelent üldözi és kísérti

 

Rijckenborghnak vannak értelmes meglátásai (sajátjai vagy átvettek), amelyeket érdemes mélyen, lényegükben megérteni (annak, aki képes rá)

 

természetesen ő sem egy "fix pont", nem egy "sarokkő" (a piramison), amihez mindent viszonyítani lehetne és kellene

 

 

 

 

az emberiséget egy egységként kezelem és értelmezem,

 

látok apró kis gondolatokat, melyek óriásokká (=istenekké) lettek; folyton éhes istenekké, akiket naponta etetni kell

 

mert ilyenek ezek az istenek: naponta etetni kell őket...  ha nem kapnak, követelik a jussukat

 

furcsa fajta vagyunk mi, emberek: furcsa képzelődő, bármit elhívő és megteremtő fajta

 

Előzmény: Kadmon Adam (6326)
trueXman Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6329

úgy gondolom: ami belül van, az van kívül is     már nem hiszek a határokban

 

elindulhatunk befelé vagy kifelé, ha végigmegyünk az úton, ugyanazt találjuk (=az utat)

 

 

másik gyanúm: ez a jézus (a tanított) nem az a jézus és ez a buddha nem az a buddha

 

 

Előzmény: Kadmon Adam (6323)
trueXman Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6328

STN:   iSTeN   SáTáN 

 

mekkora különbség, de, vajon ekkora-e a különbség?

bélasuska Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6327

"-a szív valójában a fizikai test fenntartója. Régen sok mindent beleképzeltek az ember szívébe, de a bölcsek az értelem helyének tartották."

 

 

közben mégiscsak kiderült, hogy több a szerepe a szívnek, mint egy pumpa... a magzatban hamarabb fejlődik ki a szív, mint az agy, és még nem lát el vérkeríngetési funkciót ekkor...  sajnos már nem tudok forrást megnevezni, nem emlékszem, de legújabb kutatások szerint (hasonlóan a hasunkban lévő agyhoz - ami bizonyos mérések szerint az átlag emberben kb akkora idegi rendszer van, mint egy macskának az agyában) ...szóval az a szívben is komoly ideghálót rejt

 

a hasról már be lett bizonyítva egyértelműen, számszerűen, hogy az a "második agyunk", és mostanában kezdték a szívet is vizsgálni ebből a szemszögből

Előzmény: trueXman (6313)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6326

"nincsen semmi új a nap alatt.

 

A jobb kéz ad, a bal pedig elvesz."

 

 

pontosan ez a dialektika elve :-)

Itt minden csak a másik kárára képes létezni. Valaminek el kell pusztulnia, meg kell gyengülnie, hogy egy másik virágozhasson.

 

Jin-jang, éjjel-nappal, stb. Egyetlen erő sem képes tartósan létezni. Minden csak az ellentétével létezik.

Kör. Keringünk. Felkelünk-lefekszünk, mint a Nap. Egy darabig..... aztán vége. És oda kerülünk, olyan létbe ahová juttattuk magunkat.

 

Ha csak filozofáltunk, a durva fizikai testünk levetése után nem sokkal a finomfizikai testjeink elpárolognak, mint egy kutyáé.... Ennyi volt.

A rendszert kiűrítik. Majd legközelebb. Egy újabb testtel, finomfizikai felépítéssel újból meg lehet próbálni. Így megy ez korszakokon át.

 

Tudták ezt Egyiptomban 10 ezer éve, Tibetben, Indiában 4 ezer éve, és később is. 

 

Ha lehet, azt ismerjük meg, amiről hitelesen írtak korszakokon át. Ismerjük és tegyük is.

Előzmény: trueXman (6322)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6325

A "hamis világrendet" mindaddig fenntartjuk, erősítjük, amíg nem az újból, a Másikból, a szívből kezdünk el élni!

 

Ez a paradoxon: "hazugság", "illúzió", stb. a Tökéletesség mindaddig, amig nem ízleljük meg, nem szabadítjuk fel magunkban a Világosságot.

 

A katárok, manicheusok, és egyéb belső-keresztények, szúfik, stb. nem csak elméletben beszéltek "Isten országáról". Óriási különbség.

 

A filozófia utópiákat, tökéletes világokat gyártott. Fejben. Nem kerestek mást, így nem is találtak.

 

Bár voltak utópiák, amik spirituális alapokon nyugodtak, pl. Campanella "Napállam"-a hermetikus tudáson alapult.

Előzmény: trueXman (6321)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6324

........ aki megismerte milyen törvények szerint működik ez a világ, az nem itt álmodik magának szebbet-jobbat, nem ebben reménykedik, nem a kakiból akar várat építeni:

 

"Ez az egyetlen világ van. (itt kell az "erőforrásokat" elvonni)"

 

 

"Az én országom nem evilágból való."

 

Ég és Föld. Szószerint. Két külön világ, valóság, létállapot. Ám ehhez meg kell haladni az egyiket. Nem csak filozófikusan, elméletileg!

Előzmény: trueXman (6321)
Kadmon Adam Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6323

"Ha megtaláljátok (azt, amire függesztve van, mit találtok?)"

 

bennünk van "odaszegezve a világ".  

 

aki ezt már megtalálta, az többé már nem kifelé keresgél.........

 

 

Előzmény: trueXman (6322)
trueXman Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6322

Az emberi lény az egyik oldalon irreálisan túl lesz értékelve,

a másikon viszont a végletekig le lesz alacsonyítva.

 

Ez így: egy kör.

 

Körök, ciklusok, szfinxek és piramisok. Nincsen semmi új a nap alatt. Ég és föld egy ütemre lép és ugyanarra van függesztve. Ha megtaláljátok (azt, amire függesztve van, mit találtok?)  (ott lesztek, ahonnan elindultatok) Bejártam az utat és mit találtam? Csak színjátékot, semmi egyebet. Megismertem az embert (majmot?)és az ő istenét (mindenkori felmagasztalt önmagát).

 

Embert keresek... Vajon találok-e? Egyet-kettőt, nem többet. A sokaság súlyos hátizsákokat cipel, ólomsúlyú reményeiket, csalódásokat, frusztrációt, kompenzációs kényszert, állandóan változó kondíciókat.

 

Salamonnal mondom: nincsen semmi új a nap alatt. A jobb kéz ad, a bal pedig elvesz.

Előzmény: trueXman (6321)
trueXman Creative Commons License 2010.11.06 0 0 6321

A "tanítások" valójában a hamis világrend fenntartásának eszközei.

 

A demagógia sem egyéb, mint  a hamis világrend fenntartásának eszköze.

 

Az emberi lény irreális túlértékelése sem  egyéb, mint  a hamis világrend fenntartásának eszköze. (mindenki a saját hiúságánál, ostobaságánál, gőgjénél fogható meg legjobban)

 

Az emberi lény végletekig történő manipilálása, naponkénti kondicionálása sem egyéb, mint  a hamis világrend fenntartásának eszköze.

 

A másik? igazságosabb, szebb, jobb stb. világról szóló tanítások sem egyebek, mint  a hamis világrend fenntartásának eszközei.

 

 

 

A legelső, alapvető ösztön: a túlélés ösztöne (a rózsakeresztes is ebben érdekelt; a katárok is csak muszályból haltak meg... utólag persze minden kiszíneződik)

 

 

Másik világrend pedig nem létezik. Ez az egyetlen világ van. (itt kell az "erőforrásokat" elvonni)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!