Keresés

Részletes keresés

Vajk Creative Commons License 2003.10.25 0 0 1232
Más híres út van? Mondjuk a Selyem Út... Na meg a Tej, de ott kevesebb a villanypózna
Előzmény: Törölt nick (1231)
Vajk Creative Commons License 2003.10.25 0 0 1230
Hannibal Lecter (sci fi változat)
Előzmény: goldfinger (1229)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.25 0 0 1229
Az előbbit még nem árulom el, mert sokan nem tudták megnézni.
Ez az újabb kép azonban gondolkodásra késztethet:






Vajk Creative Commons License 2003.10.21 0 0 1228
Egy híres út van: Road 66
(meg a Sárga Téglás, de azt alapos szemlélődés után elvetettem)

:))

Előzmény: goldfinger (1227)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.21 0 0 1227
Most semmi manipuláció nincs!
Olyankor ált. nem mondok semmit, de most leírtam, hogy egy "hol járunk" kérdés.
A villanyoszlopra én is tutira azt mondanám, hogy Photoshoppal meg lett szerkesztve, de nem én csináltam, az tuti. Látszik, hogy a dombra van rátéve.
Viszont szerintem ez egy híres hely, amint látjátok, egy út van a képen, nem tudom, hogy járnak-e rajta autók.
Az oszlop miatt pedig azt nem tudom, hogy ez egy ideiglenes homokbucka-e.
De az országot és az út nevét tudom, megnyugodhattok.:-)
vkibitoroljaanevem Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1226
szerintem az egész bucka olyan érdekesen van rámászva az útra(?). főleg az innenső fele fura.. az oszlop már csak hab a tortán:)
Vajk Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1224
merezolyan, azé..:))
Előzmény: jenette (1223)
jenette Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1223
én a multkor megjártam a nagyítgatással, mert akkor ugy jár az ember, hogy a fától nem látja az erdőt.

pölö tök közelről a házikón oan volt mintha az ereszlefolyó lenne, ami valójában (távolról nézve simán láccott) egy faoszlop volt.

persze lehet hogy igazad van, de most mér manipolta volna.

Előzmény: Oszi (1221)
Vajk Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1222
a buckás oszlop árnyéka
Előzmény: jenette (1220)
Oszi Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1221
Nagyíts rá a mondottam villanyoszlopra. Úgy 400%-ot.
Előzmény: jenette (1220)
jenette Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1220
á sz'tem nincs semmi manip.

( homoxállító teherajtó kiborult )

Előzmény: Oszi (1219)
Oszi Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1219
Ha manipulációt kell keresni, akkor azt mondom, hogy a villanyoszlop a homokbucka tetején utólag lett odatéve.
1. Fényes a közzvetlen (1-2 pixel) környezete.
2. A buckán áll, tehát mesterségesen, utólag kellett volna odahelyezni. Ezek szerint müködö elektromos hálózatról lenne szó, amit karbatartanak. Egy oszlop viszont hiányzik, tehát mégsem folytonos a vezeték.

A helyszínre nincs igazán tippem (valószínüleg ez nem Norvégia).

Előzmény: goldfinger (1217)
Vajk Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1218
Kuvait vagy Irak:)
Előzmény: goldfinger (1217)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.20 0 0 1217
Itt az új "hol járunk":






komancs Creative Commons License 2003.10.17 0 0 1216
Hát méltó az egy tudósítótól, hogy csak úgy menekülőre fogja a dolgot?
Most aztán hogy fog kiderülni, hogy megnyílt-e a a JUra park?
Hogy szeretnék menni látogatóba!:)))
Előzmény: Kham (1215)
Kham Creative Commons License 2003.10.17 0 0 1215
Rövidebb kutatás után megtaláltam a fényképhez tartozó újságcikket a "Vas Népe" c. törpeországi folyóirat MMCCXIX évfolyamának 3. számából:

TRAGÉDIA A JURAPARKBAN

Mint az már elöző számainkból is ismeretes Rőtszakállú Köbkönyöki Zsugor úr egy új élményparkot kíván nyitni hazánkban. A látványpark fő szórakozási elemei a kihalásuk után újra felélesztett dinoszauruszok és a vattacukorárus lennének. Mint az ismeretes Köbkönyöki Zsugor többévnyi kutatómunkát követően sikeresen klónozott dinoszauruszt egy vállalkozókevű csirke valamint az öregapja szakállában fellelt hús- és csontmaradványok segítségével (a maradványok egy régi lakoma emlékét képviselték a dús szőrzetben) . Rőtszakállú úr a gyermekek iránt érzett szeretete és a gyors meggazdagodás utáni vágyát követve hamarosan belekezdett az élménypark építésébe. A két és féléves megfeszített tempójú építkezést követően, már csak a Biztonságos Vidámparkfelügyelet vizsgálata volt hátra a megnyitó előtt, amikor tragédia történt a Juraparkban. A tragédiáról a vizsgálócsoport egyetlen túlélője a fényképész így számolt be lapunknak:

"A bejárás vége felé a Vizsgálócsoport és Köbkönyöki Zsugor között meglehetősen feszült volt a viszony, mivel a Felügyelet munkatársai többszáz pontos hibalistát állítottak össze. Többek között kifogásolták hogy a park a fűtési és világítási díjak megtakarításának érdekében egy aktív lávafolyam mellett épült fel. A kénszag mellett igencsak kifogásolták hogy a látogatóközönségnek, miután értékeiket leadták a bejárati kapunál, egy vékony deszkán kellett átkelni a lávafolyó felett, mivel ez Köbkönyöki úr állításával ellentétben nem tartozik "tréfás ügyességi próbák" kategóriájú játékok közé. Ezenkivűl nem tartották megfelelő biztonsági intézkedésnek a "Vigyázz a dino harap!" és a "De tényleg nagyon!" táblák elhelyezését az elektromos kerítés és a vizesárok helyett.

Mivel a teljes hibalistát lehetetlenség lett volna kijavítani a megnyitóig, Rőtszakállú úr megpróbált alkudozni a vizsgálócsoport vezetőjével és belement volna abba is hogy a belépő díj magas összege után a még magasabb kilépő díjat nem fizetni akaróknak, ne a tyrannosaurus rexek karámján keresztül kelljen távoznia, de a vizsgálócsoport vezetője hajthatatlan volt. Köbkönyöki úr ekkor (állítása szerint véletlenül) Trixi nevű hátasTriceratopsának, véknyába vágta harciszekerce végű sétabotját és a következő szavakat kiáltotta: "Fogd! Csibész! Hibalista!". Szeretném megjegyezni hogy, nem tudok egyetérteni Köbkönyöki Zsugorral, aki azt állítja hogy a hirtelen meginduló dinoszaurusz miatt véletlen összekeverte a vezényszavakat, mivel mindeközben habzott a szája és vadul lengette mindkét karját.

Ezalatt Trixi a tekintélyes listát lebegtető bizottsági vezetőnél termett, és növényevő faját meghazudtolva keresztbe bekapta a vezetőt, aki ekkor már hajlandó lett volna a tíz legfontosabb hibapontra csökkenteni a listát. A park négyfős vadőrszemélyzete azonnal ott termett, hogy megfékezzék a megvadult állatot és késlekedés nélkül nekiestek fegyvereikkel, de sajnos mint később elmondták nem voltak gyakorlatban, ezért mindannyian mellészúrtak a vadállatnak. Miután a kapunál a dinoszaurusz embriókat elrejteni próbáló távozók megmotozásával megbízott két őr, többszöri felszólításomra sem tett semmit Trixi megfékezésére (állításuk szerint ez nem tartozott a munkaköri leírásukba), jómagam is menekülőre fogtam a dolgot. A kapun kivűl elkészítettem egy utolsó fotót, amin jól látható, hogy a bizottság helyettes-vezetője hajlandó lenne akár négyre csökkenteni a hibapontok számát, de a megvadult élménypark igazgatónak és háromszarvú hátasának még ez sem volt elég."

Előzmény: Vajk (1191)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1214
Off

Bocsánat, lehet, hogy írtad, de kivettem a topikot a kedvencek közül, aztán elfelejtődött.

Óóó, pedig úgy drukkoltam. A napokban töröltem le a fordítást, s amikor megláttam a neved a hozzászólók között, gondoltam, rákérdezek. Sajnálom :-((

On

Előzmény: Törölt nick (1213)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1212
Bocs off:

Derszu, mi lett a filmmel? A cobolyvadászossal?? Ha jól emlékszem, te kerestél hozzá fordítókat, aztán csend. De ha keverlek valakivel, akkor bocs!

ON, s elnézést.

Előzmény: Törölt nick (1211)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1210
Joggal feltételezhetted... volna, ha nem írom ezt:
"Ami az égtájat illeti: sajnos, ebben én is csak ugyanannyira vagyok kompetens, mint ti, mert fogalmam sincs, hogy pontosan hol van a házikó."

Amikor helymeghatározás szempontjából teszek fel képet, akkor természetesen tudom, hogy merre van.

Előzmény: jenette (1209)
jenette Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1209
bocsika feltételeztem hogy legalább Te tudod mit rax fel :D)
Előzmény: goldfinger (1208)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1208
Te csak azt írtad, hogy mire tippelsz, de azért kösz!
Előzmény: jenette (1204)
jenette Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1207
:D) ha windóz kommanderbe' nyomsz egy F3 - t, pölö copyright infók is olvashatók benne vagy ha Photoshopban megnyitod, ezeket ott is mutatja.

egyébként a fotós oldalán közölt képfájlokban ilyen nincs, meg rosszabb minőségűek is a képek, ugyanakkor szörnyű nagy felbontásban ( 3200 dpi ), a goldfinger által közölt kép nyilván nem innen van.

Előzmény: Törölt nick (1206)
Vajk Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1205
Gratula !!

Ilyent hogy lehet megtalálni a neten??

Derszu, ezt Neked kellett volna tudnod, nem érzed úgy?:))

Előzmény: jenette (1204)
jenette Creative Commons License 2003.10.11 0 0 1204
de mondom hogy Alaszka, egész pontosan Juneau.

miért nem figyelsz mit írok ? :D)

Alaszka

Előzmény: goldfinger (1203)
goldfinger Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1203
Sziasztok!

Elnézést kérek, de nem tudok olyan gyakran lenni, mert az albérletben nincs net/telefonvonal, ezért csak netkávézóból/ otthonról tudok netezni. Most az utóbbi helyen vagyok.

Ismét elismerésemet fejezem ki a minden egyes négyzetcentiméterre kiterjedő vizsgálódásért, egyesek már-már mérnöki precizitással tanulmányozták a helyszínt (lásd pl. Oszit)!:-)

Az érdekes az, hogy amiket írtatok, az szinte mind megállja a helyét, attól függetlenül, hogy nem azon változtattam, amiket soroltatok.
De valóban: az ágak furcsán idomulnak a házhoz, találó az ajtó-ablak feltevés, az árammal kapcsolatos fejtegetések és még nagyon sok minden a fák fajtájától az építészeti stílusig...
Profi filózgatások.:-)

A hatalmas, csillagos ötöst viszont Charlie Gordon kapja meg tökéletes megfejtéséért...:-)
Valóban, én a felhőbe nyúltam bele kicsit, azt alakítottam át, hogy többé-kevésbé felismerhető legyen.
Hogy miért pont azt?
Mert ha a házon vagy a fákon csináltam volna valamit, azt azonnal észreveszitek, legalábbis nagyon feltűnő lett volna. Bevallom, én még a felhős verzióra is azt hittem, hogy már a második hozzászólásban lelepleződöm... Úgyhogy egy kis dicséret engem is illet, hogy ilyen sokára találtátok ki.:-)

Ami az égtájat illeti: sajnos, ebben én is csak ugyanannyira vagyok kompetens, mint ti, mert fogalmam sincs, hogy pontosan hol van a házikó.
Az elsődleges tippem Kanada vagy legalábbis Észak-Amerika, a másodlagos pedig Németország.
Lehet, hogy ez egy örök rejtély marad, de bízom benne, hogy egyszer valaki ráakad a képre a neten valami utazással vagy tájakkal kapcsolatos oldalon, és megosztja velünk a megfejtést!

Most megyek, de holnap is biztos felnézek.

Pápá!

Vajk Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1201
jöhet:)
Előzmény: Törölt nick (1199)
Vajk Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1198
OFF
London a cél most télen, aztán utána a nyári szünetre végig. Orsi terhes megint, tudtad?
OFF
Előzmény: Törölt nick (1196)
Vajk Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1197
nosza nosza mondj egy olyat, ami látszik nektek is és oda is felrakom. CSak ne japán nyelvű legyen...
Előzmény: ostoba Tuk (1194)
komancs Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1195
Hát hogy nagy tűz van az tuti!Fázni nem fáznak, nem úgy mint most én:(((
Előzmény: AliceCsodaországban (1192)
ostoba Tuk Creative Commons License 2003.10.10 0 0 1194
Ugyanazért, amiért egyes magyar cégek tűzfal mögé teszik az ingyenes tárhelyek nagy részét.

Vedd úgy, mintha kimaradtunk volna a dobásból.

Előzmény: Oszi (1193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!