Keresés

Részletes keresés

Eraa* Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43914
A tápokra rá van írva, hogy mennyi a szükséges napi adag a kutyáknak. A fél kg/hét az soknak tűnik főleg, hogy mást is kap mellé és még csak 4 hónapos lesz.
Előzmény: Ludmilla. (43911)
Eraa* Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43913
Nem jó se a tészta, se a krumpli! A rizs jó, de a legtöbb tápban van rizs, így pluszba a tápon felül felesleges.
Előzmény: Ludmilla. (43910)
vidima Creative Commons License 2012.03.30 0 0 43912

Én írtam, hogy 6 kg kaja elég kb. egy FÉL évre. Nem egy nagy zabagép.

Azért Chili sem a kicsik közül való,  a súlya 6 kg körülmozog és ugye lány.......

Előzmény: Ludmilla. (43911)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43911

jól emlékszem, hogy valaki írta, hogy 6kg száraztáp elég egy évre? Akkor nekem vaddisznóm van? :D Fél kg táp egy hétre elég kb. Mondjuk Bogyó még 3szor eszik egy nap, egy egy marékkal. 

Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43910

Köszönöm :) :) Tésztát ehet? 16.án már 4 hónapos lesz. De nem úgy akarom, hogy csak azt, hanem táppal vegyíteni. 

Előzmény: VBeata (43904)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43909

7,4 kg :O Akkor már értem miért mondtad hogy haspók :) Nagyon szép lett bár amúgy is az volt!

Előzmény: VBeata (43907)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43908

Köszi az infót,akkor Panni nem lesz géppel nyírva.

Előzmény: VBeata (43904)
VBeata Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43907

Köszi a dicséretet. :) Jamie 7,4 kg. Nagykutya. ;)

vidima Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43906

Nagyon szép lett!!

Előzmény: VBeata (43903)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43905

Jajj de édes Jamie!!!!!!! :)) gyönyörű lett!!! ő hány kg?

Köszönjuk mindnekinek a bókokaat, majd Andiéknak tovabbítom, hisz többnyire az ő érdemük! :)

Am nagyon kedvesek voltak, csak szegények megrettentek mikor meglátták Mikus szőrét...mondták is h tuti izomlázuk lesz..vol th 3an is fésülték szárították..so bizti örültek mikor elmentem..;) mondták ha a jövőben kicsit is elkezd csomósodni azonnal vigyem, m ugy néz ki neki télleg nehezebben kezelhető a szőre..:/ Amúgy igen, ollóval vágták a szőrét, egyedül a kis hasát nyírták géppel, meg a tappancsát! :)

Ti milyen sűrűn jártok kozmihoz?

Bonnie26 te laksz tt.kerben?? merre??? :D

 

Előzmény: VBeata (43903)
VBeata Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43904

Ludmilla: kérdezz nyugodtan, itt mindenki szívesen segít.

 

Pankaa: Jamiet soha nem nyírták géppel, csak a hasát borotválják le, meg most a hónalját kicsit. Egyébként mindig csak ollóval nyírja a kozmetikus, meg itthon én is. De Jamie anyukájának a gazdija mondta, hogy durvább lett a kutya szőre a gépi nyírás után. 

VBeata Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43903

Megjöttünk kozmetikából. Vattacukrom gyönyörű lett. :))) Teszek fel pár friss fotót:

 

  

vidima Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43902

A harapást már az elejétől nem szabad engedni neki, mert később nehezebb lesz leszoktatni.  Ha harap egy rövid éles hangot kell hallatni (mint egy sikkantás), mert a kutyák is így jelzik a fájdalmukat, ezt érti a kiskutya is és mondani, hogy nem szabad. Az ugye egy dolog, és nem mindig kellemes, hogy téged harapdál, de képzeld el, ha vendéged jön és őt elkezdi harapdálni, pl. gyereket. Kellemetlen helyzetbe is kerülhetsz. Szerintem azonnal kezd el az erről való leszoktatást.

 

Ha Bogyó az első kutyusod, akkor nagyon ajánlom az alábbi linket arról, hogy hogyan legyél falkavezér, ami a hosszú, boldog és kiegyensúlyozott együttélés alapja, hiszen egy nyugodt, kiegyensúlyozott kutyid lesz:

 

http://cerberoskutyaiskola.hu/images/stories/dokumentumok/falkavezer.pdf

Előzmény: Ludmilla. (43900)
vidima Creative Commons License 2012.03.29 0 0 43901

Alább olvashattad, hogy Mikát, akinek betonfilces volt már a szőre, 4 órák keresztül csinálták és nem kapott semmi. Persze ő úgy tűnik extra jó viselte.

Ezt nem is értem, amit írsz. Szerintem nincs mit utána járni, ilyen helyre ne vidd a kutyust. Mi az , hogy egy vágáshoz benyugtatózzák a kutyát!!! A kistesű kutyáknál egyébként is óvatosan kell bánni ezekkel a dolgokkal, de a nagy kutyánál sem értem, hacsak nem totál idegbeteg. Azt, hogy izeg-mozog (pl. az enyém lefekszik kedvesen), azt oldja meg a kozmetikus, ha odakapós, szájkosarat kap, de egy leszedált állatot hogy lehet egyáltalán nyírni, fürdetni, szárítani??? Ez nekem nagyon nem profinak tűnik (sőt.....), én biztos nem adnám ilyen kezébe a kutyámat.

Előzmény: Ludmilla. (43899)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43900

Nagyon szépen köszönöm! :) Lehet túl sokat fogok kérdezősködni, de mint már említettem, Bogyó az első kutymorgóm és szeretnék mindent(amit csak lehet) jól csinálni, hogy sokáig boldogítsuk egymást, békességben, boldogságban! :) Amúgy míg kicsi a kutyus csak addig harap játszás közben? Mert Bogyó nagyon harapós ha játszik. Képes  a lábszáramba is harapni, ha nem figyelek rá.. :)  A zsepiknek itthon rendszeresen halálbüntetésük van Bogyó által. Nem tudom, hogy honnan szedi midnig elő, mikor a fürdőszoba polc legtetején van (ahova nekem is nyújtóznom kell..) de napi rendszerességgel szétszed kettőt hármat.. :D Csirkehúst nagyon nagyon ritkán kap, ha esetleg a vasárnapi leves csirkéből van, akkor pár csipetet szoktam neki adni. Tésztát ehet? Főtt répától egyszer fájt a pocakja, azt azóta nem merem neki adni, Ma viszont evett banánt. Valami halálian édes volt. Furi volt neki, hogy csúszott.. alig tudta lenyelni,mindig kicsúszotta szájból és a kis bajuszkájára akadt :D Én meg fetrengtem a röhögéstől :D 

Előzmény: VBeata (43896)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43899

Jajj neeeem. Nem ahhoz akarja benyugtatózni. Hanem valaki aki vitte nyíratni meg mindent rendbeszedni rajta, ő mondta, hogy el kell menni előtte a gyógyszertárba, a gadzinak kell kiváltani a nyugtatót és csak utána mehet a kozmetika. Nem tudom, hogy egy ilyen "alap" dolog miatt is kellene e a nyugtató, de majd utánajárok :) 

Előzmény: Pannkaa (43897)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43898

Neked legutoljára mivel vágták le Jame szőrét?ha géppel akkor változott utánna a szőr minősége?mit vettél rajta észre?

Előzmény: VBeata (43893)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43897

Dehogy is!Mindig rajta volt.Szoktak nyugtatót használni de azért nem egy köröm vágás meg talpszőr igazítás miatt.szerintem ne vidd oda.

Előzmény: Ludmilla. (43891)
VBeata Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43896

Mikor Jamie kicsi volt, a papírzsepi volt a sláger. Itthon még mindig ellopja, de séta közben ő is csak a kajamaradékot szedi össze. És elképesztő, hogy mi mindent eldobálnak az emberek! Egyszer már nyers halat is szedtem ki a szájából. Fúúúj!!!

 

Házi koszttal csak óvatosan, főleg, amíg kicsi. Az első év alapozza meg az emésztését, egészséges bélrendszerét, ezért is fontos, hogy jó minőségű kaját kapjon. Kutya soha nem kaphat csöves csontot, csokit, és zsíros, fűszeres ételt. Ehet viszont almát, banánt, sárgarépát, paprikát, főtt putykát, rizst, sajtot. A csirkehús kérdéses, Jamie szereti, és nincs tőle baja, de sok kutya allergiás rá.

 

Ezt is érdemes elolvasnod:

http://www.haziallat.hu/kutya/taplalkozas/kutyak-szamara-egeszseges-gyumolcsok/3391/

Előzmény: Ludmilla. (43895)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43895

Az enyém is felszed mindent. Főleg a cigicsikket. Ugye még kb két hete sétálgatunk lent. Eleinte a lent töltött idő háromnegyedét Bogyó szájában töltöttem könyökig elmerülve, mert még nem is hagyta, hogy kiszedjem a szájából a sok szemetet. Szerencsére mostmár "csak" a kajamaradékkal kell megharcolni, mert a cigicsikket megjegyezte, hogy nem szabad. De ugye a pocak az nagy úr..  Így a kajcsinak nehéz ellenállni  :) Házikosztból mi az amit nem nagyon lehet neki enni? Azt tudom, hogy csontot semmi képp.  Még nem igazán mertem neki adni csak rizset meg néha egy kis leves levet. 

Előzmény: VBeata (43892)
Bonnie26 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43894

Jaj de cuki lett! Te jó ég emlékeztek ránk!!! Biztos nem mondtak túl jókat, Bonnienak is tök csomós volt a szőre.. Nagyon szép lett Mika!!! Annyira örülök, hogy elmentetek:-) Ollóval vágta? Aranyosak voltak???

Előzmény: PufiMika (43885)
VBeata Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43893

Én még ilyet soha nem hallottam, hogy nyugtatót adnának a kutyáknak. Esetleg, ha annyira stresszel, akkor tudom elképzelni. Oda ne vidd.

Előzmény: Ludmilla. (43891)
VBeata Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43892

Nahát, Mika nagyon csinos lett! :))) Holnap mi is megyünk rendbeszedetni a bundást. 

Remélem, semmi baja nem lesz a galambtól. Utálom, amikor Jamie valamit feleszik. Mindig frászt kapok. :/

Előzmény: PufiMika (43885)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43891

Kiltix mindig rajta volt? Vagy csak séta előtt került rá? Vinni akarom Bogyót kozmetikushoz, hogy a szeménél kinyírja a szőrt meg a mancsát igazítsa meg és a popsiját is. De ma azt mondták, hogy nyugtatót adnak be a kutyáknak kozmetika előtt. Ez mindenhol így van? Vagy csak annál akihez én akartam vinni? Ledöbbentem mikor meghallottam. 

Előzmény: Pannkaa (43889)
vidima Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43890

Szerintem is nagyon szép és ápolt lett és tényleg jobban áll neki, mint a hosszabb szőr. Fantasztikus munkát végzett a kozmetika! Most látszik, hogy kis formás kutyus. Szerintem később se hagyd teljes hosszú szőrben, elég lesz a középhosszú, azt könnyebb lesz kezelni és dúsabbnak is hat. 

Előzmény: PufiMika (43885)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43889

Én használtam Kiltixet vagy is próbálltam.Nem jött be és egyáltalán nem tartom jónak főleg amennyibe kerül.régebben mindig Advantixot használtunk és az tényleg nagyon szuper csak sajnos Panni vakarózott tölle és ezért próbáltuk ki a nyakörvet de kb.2 hónap után vagy még annyi se telt el és bele ment egy kullancs.hozzá tenném hogy nem hogy nem ölte meg de már jól meg is szívta magát és vígan élte napjait.Mi most az Ex-spot cseppet használjuk mert ennek ugyan az az összetevője ami a permetrin.csak az Advantixba van még egy másik is.valószínű hogy Pannust az irritálta.a csepp mellett én még használok nyakörvet is a Duoband 2 in 1.ez 4 hónapot ír és teljesen vízálló.bolha,kullancs ellen hat.és én 800ft-ért veszem.van olyan simán mint a Kiltix vagy Scalibor csak negyed annyiba kerül.úgy vagyok vele hogy ha 2 hónap igaz az állításból az már megérte.főleg ennyi pénzért!mert a Kiltix vagy Scalibor sem véd ténylgesen 7 hónapig az tuti és az egyik nem vízálló a másik meg nem tartja távol a bolhákat.Régebben én az Advantixot 2000ft-ért vettem,most ennyiből veszek neki Ex-spot cseppet és nyakörvet összesen,minden hónapban kap új nyakörvet is,biztos ami biztos meg ugye a csepp.

Előzmény: Ludmilla. (43887)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43888

Ja a galamb dologra meg javaslom hogy adj neki Bolus Adstringens tablettát,egy felet csak 2-3 napon át.tudom hogy ez humán készítmény de nyugodtan lehet adni kutyáknak is.nagyon jó bélfertőtlenítő,felszívja a mérgeanyagokat és bevonatot képez a bél falán hogy  védje azt.A galambok tele vannak egy csomó bacival főleg ha már elpusztult.ezeknek a kutyáknak elég érzékeny a gyomruk.egyszer Panni is kölyök korába talált egy döglött verebet és megrágcsálta de nem volt nála sokáig egyből el vettem töle még is másnap bélgyulladása lett miatta mert mondta a doki hogy tele van bacival és könnyen okoz fertőzést.Panninak véres hasmenése lett e miatt. De amilyen durvának tűnt a dolog(végül is az volt) olyan könnyen helyre is jött,egy szuri és pro és prebiotikumos paszta és néhány napig szedett tablettát is. de már az nap helyre mikor elmentünk az orvoshoz.egy óráról a másikra mintha kutya baja sem lett volna.szerencsére!De nem megijjeszteni akarlak,lehet hogy nektek semmi sem lesz és legyen is úgy!De azért nem árt ha adsz a Bolus tablettából neki,mert nem olyan rendes gyógyszer hanem olyan mint a szén tabletta hogy ártani nem tudsz vele viszont nagyon jó szolgálatot tesz!Én sima patikából vettem,nem drága kb.1200ft.nekem Panni 4.50 dkg és én egy felet adok neki ha olyan a helyzet hogy szükség van rá.

Előzmény: PufiMika (43885)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43887

Azt néztem én is, de mondták, hogy a kiltix hatásosabb. Valaki nem használja? 

Előzmény: vidima (43878)
Pannkaa Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43886

Na szia!Óh hát nagyon édes lett :) Már nem azért de most szerintem sokkal szebb!sokkal rendezettebb így.jobb így neki hogy rövidebb,nagyon szép lett és milyen  ügyes volt!Örület mire képes egy kis szőrvágás,hogy megváltozott...... Csinos nagyon!

Előzmény: PufiMika (43885)
PufiMika Creative Commons License 2012.03.28 0 0 43885

Na hát sziasztok!

TÚl vagyunk Mika első és egyben legdurvább kozmetikáján....iszonyat kemény volt!!! de leginkább nekem meg akik csinálták őt..:) Képzeljétek szinte már betonfilces volt a bundája...:O de hát ahogy Bonnie26 is mondta, az Andi - a kollegáival karöltve- hihetetlen ügyes és azt mondta nincs olyan amit nem lehet kibontani...és így is lett..4ÓRÁN keresztül bontották, fésülték, szárították Mikus, aki meg olyan tündér és angyal volt, h még most sem hiszem el!!!!! :) Kb egy mukkanása nem volt, csak mikor néha kicsit megunta de amúgy csak ott ült és nézett a szemeivel...HIHETETLEN VOLT!! <3 na de lényeg h a szőre persze eltőrt, meg többet kellett vhol levágni belőle, de Andiék újjá varázsolták!!!! Kicsit furi ilyen szőrrel és buksival, de a ugyanolyan maradt a szememfénye..rem. hamar megnő kicsit a szőre, és akkor bundusabb lesz megint! :) Andiék mondogatták is h mennyire utálni fogja őket, m eg h többet a bolt közelébe nem fog merészkedni...de hát ez sem így lett, m az én kismanóm, miután kimetnünk egy pisikör után aztán vissza úgy örült nekik mintha mi sem történt volna!!!! Annyira büszke vok Rá!!!! :))

köszönöm a drukkolást aki gondolt ránk!! :)

Ja és BOnniera is emlékeztek ill. Mira nevű kutyust is dícsértek..:)

 

Viszont ma reggel Mika  nagyon feldühített....m a földön volt vmi sötét foltnak látszó vmi..amiről később miután odament kiderült h vmi galambdarab, és hát mi mást cisnált vele felkapta a szájába és elkezdett vele elplem szaladni, hiába mondtam neki h nem fúj...úgy megetette h csak egy kisdarabot tudtam kiszedni a szájából..:((( tisztára megijedtem, m undorodom a galamboktól, és nagyon félek h nehogy vmi betegséget kapjon el emiatt...bár olyan jóízűen ette mint  a kedvenc kajáját...:P

Veletek történt már hasonló???Vmi tanács?

Ilyen kis "kopasz" lett az én szőrmókom...:) kicsit elfáradt a nap végére..;) <3

Előzmény: Pannkaa (43874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!