Keresés

Részletes keresés

víztorony Creative Commons License 2005.04.13 0 0 2700

hümm hümm.

vegyek egy harmadikat is tartaléknak? :)

Előzmény: f.pal (2699)
f.pal Creative Commons License 2005.04.13 0 0 2699

Sziasztok topiktagok!

 

Eladó egy CANON POWERSHOT G2 nagyon szép, megkímélt, karcmentes állapotban, összes tartozékával, eredeti dobozával, (kábelek, cd-k, töltő, hordszíj, BP-511 akksi (szinte új), távirányító, 32MB Canon CF)  +hozzávaló adapter tubus szűrökhöz, plusz szűrők: 52mm UV Soligor, 52mm Hama Lin. polárszűrő, 52mm NDx4 szürkeszűrő, + ajándék Sandisk 128MB CF kártya, és Hama Star állvány!
Anyagi okok miatt sűrgősen eladó! 65.000HUF (mindennel együtt)

 

Ugyanitt eladók még Sandisk CF 128-as kártyák csomagolásukkal és garival együtt:

3000,-/db  Összesen 5 darab van. (legtöbbjük kb. 1x használt) Bolti áruk mostanság kb. 5990,- lenne...ha jól tudom.

 

mail: f.pal@axelero.hu

 


 

handras Creative Commons License 2005.04.08 0 0 2698
Van másik?
Előzmény: Vándorbéka (2697)
Vándorbéka Creative Commons License 2005.04.08 0 0 2697

:)

Már az én G3-am is több, mint 2 esztendős, de az öregedésnek semmi jelét nem mutatja. Nem is kopik, csak a tokja lett megviselt kissé. Még mindig helytáll akkor is ha hobbifotóról, akkor is, ha fizetettről van szó.

Azt viszont sajnálom, hogy nem itt folytatódott a G széria topicja, sokkal érdekesebb lenne így figyelni az evolúciót.

Előzmény: Soká (2688)
handras Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2696
Azzal még nem volt dolgom.
Előzmény: Soká (2695)
Soká Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2695

"Minek rá wassia, amikor gyakorlatilag mindent tud mint egy 20D?"

 

Hát, hogy annyit tudjon, mint a 40D  :-)

ISOszázezer

 

Szóval a EF S 55-200-at is érdemes elfelejteni?

 

Előzmény: handras (2694)
handras Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2694

Nagyjából, jót szűrtél ki a szavaimból, egyet kivéve: én nem úsztam meg a drága Canon obik nélkül.

 

Babzsákkal arra utaltam, hogy a 350-es mérete és fogása állítólag inkább kompakt szerű, ráadásul "túl könnyű" a gép, és ez melegágya egy bemozdulásnak.

 

Minek rá wassia, amikor gyakorlatilag mindent tud mint egy 20D?

 

Nektek is kellemes tojásolást!

Előzmény: Soká (2693)
Soká Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2693
Szolgálati közlemény handrasnak:

Most olvasom odaát ezt a "babzsákot" de még nem fejtettem meg :-(
Soká Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2692

Handras, köszi!!

 

Magamra vonatkozóan az alábbiakat szűrtem le:

 

-nem szabad "elaprózni" a dolgot, rögtön azt az obit kell megvenni ami marad (főleg, hogy én nem vagyok az a csereberélős fajta...úgy utálom például szegény telefonomat, de azt mondtam, hogy amíg nem romlik el...)

 

-ezek szerint felejtsem el a kitobikat?

 

-ha pedig az olcsóbb obik kiesnek, akkor pedig már "mindegy", hogy 350D vagy 20D. Ha pedig már itt tartunk, akkor egyszerűen megkérdőjeleződik, hogy kell-e egyáltalán nekem DSLR? Ha létezne kompakt ami jó és gyors autófókusszal bírna, lenne benne egy 4Mp-es CMOS minőségű érzékelő (tehát szebb színek, kevesebb zaj) akkor a kutya (vagyis én) sem gondolkodna tükörreflexesben. Ezt már mondtam ugyan korábban, de nekem annyira nem hiányzik, hogy a képem elé kelljen tolni a gépet, görnyedezni az állványnál és, hogy mindenki hallja mikor is exponáltam. Biztos AF esetén a komponáláshoz szerintem elégséges az LCD.

 

A 350D topikban bruttó 300e alatt olvasni 350D + 18-55 + 55-200 + BGE3(markolat) összeállítást, ez kicsit elgondolkodtat (hát, igen, majd ennyiért vettük a G2-t anno...). Olyan kompromisszumot is el tudok képzelni, hogy esetleg a 18-55 gyengébb legyen, de az 55-200(ami br. 90ezres kategória) körüli tartományban mindenképpen jó rajzosságra lenne szükségem. Azt is mondhatnám, hogy a 8Mp-hez arányosan nehogy már rosszabb legyen mint a G2!

 

Vagy felejtsem el a Canon obikat mert irreálisan drágák? Mint ahogy kikerültem G2-nél a Canon előtétlencséket, és nem is bántam meg...

 

 

Persze most offolok, de azért ezt G2-es szemmel teszem:-)))

 

Mindenkinek Boldog Húsvétot!

Előzmény: handras (2691)
handras Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2691

akkor off:

Nekem nagyon nagy pofon volt a G2 után a 300D "életlensége". A dolog annyira idegesített, hogy rászoktam a RAW-ok használatára, mert azokat még elég szépen lehet élesíteni. Első obim egy 28-200-as Tamron volt. Úgy éreztem, hogy az autofókusz villám a kompakt után, de akkor még nem ismertem az USM-et :). Az obi élességét úgy tudnám jellemezni, hogy ha a gépen elkezdtem nagyitani a képet akkor legjobb esetben a legnagyobb nagyítás elött 2 fokozattal tünt élesnek a kép. Legnagyobb átka az volt, hogy iszonyú nehéz volt eladni.

Utána egy Canon 28-135IS obi jött. Ez rögtön minőségjavulással járt: Élesség már az utolsó elötti nagyitásig jó volt. Az IS az én öregedő kezemben csodákat művelt 1/20 letámasztva stb. Eladni már lényegesen könnyebb is volt, a nehézséget itt a majdnem 1 éves kora jelentette. Most egy 70-200L obim van. Bizonyos "labor" körülmények közt minimális back fokusszal, ám a gyakorlatban ez úgy tűnik nem zavaró. Ha éles a kép akkor nagyon :). Az első olyan obim amivel időnként jpg-t is fotózok, bár most meg azért nem annyira, mert nagyon hozzászoktam a raw engedte viszonylagosan pongyola fényméréshez. :)

 

De azért hogy ne legyen kerek a világ egy két hátrány:

- nehéz és feltünő

- nincs benne IS a kezem meg továbbra is remeg :o

- és nem tudok eleget hátrálni bizonyos témákhoz

 

Ez utobbi okán most 70-ig keresek obit. Sokan dicsérik az alábbi kettőt:

Tokina 28-70

Tamron 28-75

ez utóbbi pl. elég jól szerepel itt is: http://66.102.7.104/search?q=cache:BiWg7boFIR0J:www.photozone.de/2Equipment/easytxt.htm+lens+test&hl=hu&inlang=pl

illetve Birdie ezzel tesztelte annó a D70-et, és azok a képek se rosszak. Ára kb. fele (kint harmada!) a Canon 24-70L-nek, úgyhogy most erősen gondolkodom rajta.

 

:On

 

Előzmény: Soká (2690)
Soká Creative Commons License 2005.03.25 0 0 2690
Az újabbakat én már egyáltalán nem ismerem de a combos zoomokat talán nem érdemes összehasonlítani a 3-4x-es zoomal. hacsak képminőségben fel nem veszi a versenyt velük, mert akkor megadom magam. (bár én ezekben a 8mp-es CCD-kben nem hiszek, helypocséklásnak gondolom.
Ahogy elnézem a 350D+kitobi párosítást, én még ott is soknak találom a 8Mp-t az obi képességeihez mérve.

Apropo kedves handras, ha már itt vagy.
Mit ajánlasz olvasni és letölteni objekív ügyben?
A nagy dilemma, hogy kitobi vagy egyenesen valami jobb /ami persze drágább is:-(( /
Nekem tk. elég lenne 35-200-ig két zoom (vagy egye fene 28-300-ig) és a lényeg inkább a képminőségen, mint az egyéb kényelmi szolgáltatásokon van. Rossz, hogy nem érzékelem mi számít, mi igazán fontos.
Szóval, ha van ötleted hol kezdjem...

Köszi!

Neked mid van?
Előzmény: handras (2689)
handras Creative Commons License 2005.03.24 0 0 2689
Szerintem a G széria legsikerültebb darabja volt a 2-es. A 3-asban elcseszték az optikát, ötösben se lett jobb :( a 6-ost meg leveri az S1 és a Pro, szerintem.
Előzmény: Soká (2688)
Soká Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2688

Hát, itt már leginkább csak nosztalgiázni lehet...

Megnyugtatásul közlöm a Tisztelt Házzal, hogy jó öreg G2-esem már betöltötte harmadik életévét és túl a 40.000-dik kattintáson. (Napi 40 expo átlagban? elég rémisztő... de miután mindig nálam van, és például tegnap is belbotlottam egy részeg ürgébe aki a Szabadság híd tetején talált "menedéket"...  :-)

 

Egyébként pedig a sarkok kopnak, a kihajtható LCD már kissé lötyög de azért "jófiú" (lekopogom). Persze legyen is jófiú, az SLR-em kb. 40 éves és az is bírja, bár abban nem is tudom van-e egyáltalán műanyag...

 

Lehet, hogy csak én nem követem a digipiac eme szegletét, de mintha a G2 (és a G3) sikeresebb lett volna mint a G széria újabb darabjai. Talán csak erősebb a konkurencia? Hogy látjátok? Pedig ha belegondolok, hogy az a pénz amiért én vettem anno, azért most közel egy 20D-t kaphatnék...

Előzmény: Vándorbéka (2687)
Vándorbéka Creative Commons License 2005.03.22 0 0 2687
Csak nem süllyedőben e jó öreg topic?
víztorony Creative Commons License 2005.03.02 0 0 2686

http://www.lbodnar.dsl.pipex.com/astronomy/index.html

 

érdemes kattintani a kis képekre és a teleszkóp linkjére is.

 

de jó lenne egy ilyen (meg sok szabadidő:)

Frajti Creative Commons License 2005.02.27 0 0 2685
Köszi, megnézem!
Előzmény: handras (2684)
handras Creative Commons License 2005.02.27 0 0 2684
Majdnem hirdet az adok-veszekben 1G MD-t 15-ért. Az jó bele.
Előzmény: Frajti (2683)
Frajti Creative Commons License 2005.02.27 0 0 2683

Köszi. Microdrive vagy mi ami belemegy : )

 

szóval Kingston ne. : )ok

tenksz!

Előzmény: puhatest (2682)
puhatest Creative Commons License 2005.02.24 0 0 2682
szerintem kingstont inkább ne (esetleg pro-t), SD nem megy bele
Előzmény: Frajti (2681)
Frajti Creative Commons License 2005.02.24 0 0 2681

Sziasztok : )

 

Megint én vagyok. Szeretnék + memoriát vásárolni. Minél nagyobbat természetesen, minél olcsóbban... : )

A fontos inkább az lenne, hogy milyet vegyek? (G3)

 

Kingston, Sandisk? Vagy egyáltalán ne CF-et, hanem SD-t (asszem ez jó még bele, ugye?)?

 

Mit javasoltok? mondjuk tegyük fel, extremdigitalba szeretnék venni... Vagy esetleg tud valaki jót olcsóbban máshol?

 

Köszönöm!!!

gladness Creative Commons License 2005.02.14 0 0 2680
Canon G5 használati utasítás innen letölthető --> http://gladness.freeweb.hu/
Soká Creative Commons License 2005.02.05 0 0 2679

Nem tisztem reklámozni a srácot, de a http://akkumulator.fw.hu/  aksija nekem bevált. Talán egy éve használom és semmi gond. Kínai noname.

Tervezek is venni egy újabbat, mert a 2és fél éves uniross pótaksim már nem egészen teljes értékű.

Előzmény: Frajti (2677)
Szoke-Kiss Creative Commons License 2005.02.05 0 0 2678
Végig olvasva a topikot, többször is találkoztam azzal a kéréssel, hogy magyar nyelvű használati utasítást keres valaki a Canon G5-höz. Nos nekem is ez a problémám, azzal megfejelve hogy a korábban megadott linkek már nem élnek. Ha valaki tudna segíteni - akár a topikon, akár mail-be - megköszönném!
Frajti Creative Commons License 2005.02.05 0 0 2677

Sziasztok. Örülök, hogy ismét "pörög" a topic. : )

Szeretnék pótakksit venni, az Unirossról már olvastam a topicba, ez 7500 áfástul az extrem digitalba, ugyanitt létezik egy Delkin DDBP-511  1400mAH (Canon) akksi, ami csak 5590 forint áfástul. Van-e valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Megéri-e az olcsóbbat vennem? tulképp csak tartaléknak szeretném, biztos, ami biztos alapon.... Köszi!!!

K_Pisti Creative Commons License 2005.02.05 0 0 2676
Szóval, van-e tapasztalata valakinek CF Ultra kártyával? Érezhetően gyorsabb lesz tőle a képek mentése? Ha nem, akkor nem költenék rá.
Előzmény: K_Pisti (2672)
víztorony Creative Commons License 2005.02.04 0 0 2675

szerintem se adj ezeknek egy fillért se!

én karácsony előtt egy alig használt G2-est vettem 65-ért, egy rakás tartozékkal.

el vannak ezek varázsolva. Amikor az új modell (G6) 150ezer alatt megvehető, akkor ne legyen már fele ennyi egy őslelet javítása. Még akkor se, ha  a fő egységet kell cserélni.

Előzmény: lala01 (2673)
Soká Creative Commons License 2005.02.04 0 0 2674

Hát, ha valamit utálok ebben a kápitalizmuban, akkor az a szervízeléshez kapcsolódó üzletpolitika.

70.000 forint!  Röhej - vagy inkább siralmas. Ennyiért már kapni használtan, és akkor vannak tartalék alkatrészeid...

 

Egyébként működésképtelenné vált?

Ha van hozzá affinitásod, vagy valakinek a családban, érdemes megpróbálkozni az "önkezűséggel". Vagy megkeresni valakit, aki nem márkaszervíz és hajlandó rezsi órabérben dolgozni.

 

Korábban volt itt szó más szervízről is, csak fogalmam sincs mikor :-(

 

Azt hiszem, amennyiben elromlik az enyém, akkor úgy tekintk rá, hogy ennyi volt, nyugodjék békében.

 

 

De valszeg azért még felboncolom és jöhet a formalin...

Előzmény: lala01 (2673)
lala01 Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2673

Sziasztok

 

Kicsit leesett a G2 -sem  :(((((

 

Azt mondta a Kamera kft hogy szerintük kb 70 000 -ért megcsinálják.

(pedig nem is olyan nagy a repedés az objektív oldalán   :(((      )

 

szerintetek mit lehetne tenni???

 

köszi

 

K_Pisti Creative Commons License 2005.02.01 0 0 2672

Sokat visszaolvastam a topicban, de nem találtam a válaszra a következő kérdésben: kihasználja-e a G5 a CF ultra speedet? Azaz érdemes-e 25%-kal többet kiadnom érte?

 

Kinőttem a 256 MB-os kártyámat beruháznék egy 1 GB-osra, de nem adnék ki feleslegesen pénzt az ultra, hipergyorsért, ha úgy sem használja ki a gépem.

 

A válaszokat előre is köszi!

 

K:Pisti

Soká Creative Commons License 2005.01.25 0 0 2671
Még nem néztem utána, de köszi handras!!
Előzmény: handras (2670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!