Keresés

Részletes keresés

Csutka Rozi Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1680

Sziasztok!

 

Az ásványbörzén volt willemit, ami UV fényben szépen világított.

Tudja valaki, hogy milyen hullámhosszú UV fény kell ehhez, mert az otthoni UV lámpámmal nem lumineszkált a dög.

Kösz, CsR

búboskacsa Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1679

Jó napot mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni pár kőzet illetve az utolsó képen található ásványos rész meghatározásában.

Eredeti lelőhelyüket sajna nem tudom, mert úton-útfélen (folyóparton, hídpillérnél, útszélen...) szedtem össze őket.

További szép napot Mindenkinek és előre is köszönöm a segítségeteket.

1.

2.1

2.2

3.

4.

5.

6.

 

ibuprofen Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1678

Hahó, Bp. környékén nem tudok, sajnos, de talán valaki segít. Ahol viszont van, az a Halimba környéki bauxitbányák. A bauxitot nagyon sok esetben kísérik vasas (elsősorban limonitos) erek, ebben találsz elegendőt. Akár a darvastói, akár a halimbai, akár a nyírádi, vagy bármelyik környékbeli külszíni fejtésen szín után menve (a vasas erek sötétvörösek, míg a bauxitos inkább lilás) játszva találsz öklömnyi hematitokat, limonitot, piritgömböket, szedsz amennyit akarsz, még kalapálni sem kell. Más ezernyi szépséget is látni fogsz: érik a vadkörte, som, csipkebogyó, galagonya, kökény, de van még vadmajoranna is bőségesen, az idei pizzáravalót is összekapkodhatod. Ásvány is van "bányaszám", a gyönyörű vörös Mars-béli tájról nem beszélve. Érdemes eső után jönni, olyankor a port lemossa és könnyebben meglátjátok a nektek szükséges darabokat. Ja, és eldobható játszóruhában gyertek, mert a vörös por nem jön ki semmiből, viszont a gyerekek kitűnően kifesthetik az arcukat a vörös sár különféle színeivel és az indiánosdihoz remek a terep!

Az elhagyott külszíni fejtéseken általában semmi nem tiltja a belépést, teljesen veszélytelenek (értem alatta: nem omlik rád semmi), kocsival jól megközelíthetők.  

Kedvcsináló: http://www.turautak.eoldal.hu/cikkek/latnivalok/termeszeti-ertekeink/darvas-to--bauxitlencse--nyirad-.html

 

Előzmény: becko8 (1672)
ibuprofen Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1677

A meleget jól viselő és kiránduló kedvű gyűjtőtársaknak javasolnék egy gyermekekkel is könnyen megtehető "all in one" túrát (romkeresés+erdei gyümölcs kóstoló+birkanéző+ásványgyűjtő, opcionális: vaddisznó, őz, szarvas néző) Ódörögdre.

Ódörögdpuszta Zalahaláp felett van, kocsival a Tapolca-Devecser út mentén, Zalahalápot elhagyva Devecser irányában, kb. 5-6 km-re balra kell fordulni és a házakig menni. GPS rulez!

 

Templomrom kereső+birkanéző+erdei állattal találkozó túra: a "falu" egyetlen mellékutcáján (a falu vége előtt jobbra, Zalahaláp felől érkezvén) kell menni, amíg a birkaólakat meglátjuk. Itt keresztül a birkák pihenőjén, majd azt elhagyva egy szép fasorban balra sétálunk és ezt követjük, amíg az út el nem fogy (eddig kocsival is be lehet jönni, magas építésűek előnyben), kb. 1 km. Itt ösvény megy tovább előre és jobbra, a jobb oldalit kell választani és pár méter után balra a fák között meglesz a templomrom. Ez valami Szent Ferenc-i vonzerővel bír, mert szinte mindenki lát mellette vaddisznót és szarvast, néha őzet, erről a vonatkozó túrabeszámolók is bőségesen írnak. A rom gyönyörű, bár a képektől eltérően szinte teljesen benőtték a fák.

http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=2900

 

Kőzetgyűjtő túra: a birkáktól visszaérkezvén a faluba, menjünk jobbra bármelyik földúton és a csodálatos sziklagyepes hátakon keressünk jó nagy köveket. Mindegyikben van valami, szabadon kalapálhatunk. Több száz ilyen van, messziről jól látható helyen. Találhatók benne kalcitok (fehértől a vörösig, jó nagyok és rengeteg), némi gipsz, vas-ásványok, aluminium ásványok, stb. Bődült mennyiségű Nummulites (régi szép magyar nevén: Szent László pénze) kövület is van mikroszkópostól a több centisig, bátran válogassunk! Sok egyéb más kövület is található, gyermekeinknek aranybánya.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Nummulites

 

A sziklagyepek ezernyi formai szépséget is elénk tárnak, nem beszélve a különleges növényekről. Távcső és fényképező legyen nálunk. A töbrök oldalán hatalmasakat lehet hömbölögni (gurulni) a rövid fűben.

Mi már többször jártunk itt, soha nem akarózik hazajönni.  

vonyi Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1676

:) OK, no problem.

Előzmény: ibuprofen (1675)
ibuprofen Creative Commons License 2012.08.24 0 0 1675

Bocsáss meg, hogy félreérthető voltam, persze hogy nem Te árulod! A csatlakozásomat kívántam kifejezni azzal, hogy a Te hozzászólásodra nyomtam a "Válasz" gombot. Kicsit hülyén sikerült, még egyszer bocs.

Előzmény: vonyi (1641)
Soul Structures Creative Commons License 2012.08.22 0 0 1674

Kár. Köszönöm a válaszodat!

Előzmény: tájvéder (1673)
tájvéder Creative Commons License 2012.08.22 0 0 1673

Szerintem ez üveg, vagy valami szintetikus valami..

De nem moldavit, az biztos.

Előzmény: Soul Structures (1671)
becko8 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 1672

Sziasztok!

 

Azt kérdezném, hogy első körben Bp környékén, majd másod körben Magyarországon hol voltak a középkorban vasércbányák?

Szeretném kipróbálni ősi módszerekkel a vasércből vas redukálást, vas kinyerését magyarul, és ehhez kellene kb. egy vödörnyi viszonylag nem rossz vasérc...

Alapvetően a kissebb vasércbányák, fejtések, vágatok is érdekelnek a környéken, de ha esetleg javasoltok egy távolabbi helyet, ahol jó anyag van az is jó.

Valamint az ősi módszerhet melyik ásványt használták, vas-oxid, cagy akár másból is jól kinyerhető a vas ősi módszerrel?

 

Köszönöm,

b.

Soul Structures Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1671
Soul Structures Creative Commons License 2012.08.20 0 0 1670

Sziasztok!

 

Jól tudom hogy ez moldavit?

[url=http://kepfeltoltes.hu/view/120820/DSCN0269_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

/szabod/ Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1669

Tudom én is voltam már ott, ennek ellenére engedélyköteles lenne, az más kérdés, hogy be lehet lógni. Viszont Pátkán magántulajdonban van a bánya (vagyis ami maradt belőle), ezért oda mindenképp kell.

Előzmény: becko8 (1668)
becko8 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1668

Mármint ásványok akadnak:) csak nem működik, nincs kitermelés, arra akartam célozni

Előzmény: becko8 (1667)
becko8 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1667

Rudabányán 2x voltam, s csak besétáltam, nem volt ott semmi, senki....

Előzmény: /szabod/ (1666)
/szabod/ Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1666

engedélyköteles

Előzmény: uricsi0819 (1665)
uricsi0819 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1665
És ez hogyan működik ? Bármikor bárki bemehet, vagy jegyet kell venni?
/szabod/ Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1664

Pátka esetleg Rudabánya, de néhány mm-es vagy mm alatti kristályokra számítsál.

Előzmény: uricsi0819 (1663)
uricsi0819 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 1663
Sziasztok! Még csak nemrég kezdtem gyűjteni az ásványokat, és azt szeretném kérdezni hogy linaritot honnan tudnék szerezni?
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1662

Szia. Az egyik aukciós oldalon hirdetett valaki Zebegényi Pecten-t. A google kidobja, ha rákeresel

Előzmény: titkár úr/herics (1661)
titkár úr/herics Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1661
Sziasztok!

Eddig meg nem jartam itt!
Szeretnem kerdeni hogy van-e dogos forum is kulon?
Vagy ha esetleg van valakinek zebegenyi pecten-e es megvalna tolle az kerem iron nekem a hericsttse@gmail.com- cimer!

Ăśdv: Titkarur

bocsi valamiert nem szereti a betuim a forum :)
titkár úr/herics Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1660
Sziasztok!

Eddig még nem jartam itt!
Szeretném kérdeni hogy van-e dögös forum is külön?
Vagy ha esetleg van valakinek zebegényi pecten-e és megvalna tolle az kérem iron nekem a hericsttse@gmail.com- cimer!

Ăśdv: Titkarur
titkár úr/herics Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1659
Sziasztok!

Eddig még nem jártam itt!
Szeretném kérdeni hogy van-e dögös fórum is külön?
Vagy ha esetleg van valakinek zebegényi pecten-e és megválna tőlle az kérem íron nekem a hericsttse@gmail.com- címer!

Üdv: Titkárúr
szilkó Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1658

"termékeink különleges erejéhez".......he?:)

Előzmény: v_miki (1647)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.15 0 0 1657

Műszaki ember lévén, nekem itt gurult el a gyógyszerem...

 

http://qem.hu/energetizalas

 

Viszont érdemes átolvasni, ritkán találkozni ekkora baromsággal

 

( legutóljára azt hiszem a világvége kontra Niburu kapcsán olvastam hasonlókat, de ott az anyagi mindenségből jött küldöttek egy csoportjával lehetett találkozni, akik a pleiádok uralkodása óta jelen vannak a földön.. :)

 

Már az első pár mondat is "ütős" .. :) Idézném.. :

 

A Quantunium Piramisban az egyedi kristályékszerek, ásványok frekvenciája bámulatos hatékonysággal erősödik fel. A Quantunium technológiánk a kvantumfizika fejleményeit ötvözi a kristályprogramozással, ami frekvencia erősítőket is tartalmaz. A felépítése követi az aranymetszés pontos arányszámát...

 

Nos azt hiszem, át kell értékelnem az eddigi életem..

 

:D :D :D

 

 

Előzmény: tájvéder (1656)
tájvéder Creative Commons License 2012.08.14 0 1 1656

Egyszerűen felfoghatalan, hogy valaki hogy képes egy 200Ft-os jáspis/obszidián/szodalit/ametiszt marokkövet 17925Ft-ért árulni..???

Mindezt nyilvánosan, az interneten.. És még odaírja, hogy akcióban ennyi, mert az eredeti ár 23900Ft.

Hát ez kész.., sokkot kaptam. Vajon erre a sokkra is van valami akciós varázsköve? :)

Botebela Creative Commons License 2012.08.14 0 0 1655

v_miki-re(híres blog.hu-s troll) és hozzá hasonló idiótákra ne reagáljatok légyszíves, csak hosszabb távon fogja tovább mérgezni a topicot...

/szabod/ Creative Commons License 2012.08.14 0 1 1654

Kedves  v_miki!


Felesleges nekem magyarázkodnia, geológus vagyok jóval többet értek az ásványokhoz, mint maguk. Ami állítanak egyszerűen átverés, tudománytalan baromság. Már az emberek puszta átverésért is magukra lehetne küldeni a rendőrséget, úgyhogy maradjanak csendben szerintem.
Remélem többet nem találkozunk ezen topikban.

Előzmény: v_miki (1644)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.14 0 1 1653

Először azt hittem rossz topikot olvasok... :) mindemellet jót mosolyogtam így kora reggel 

 

"Egy valami borítékolható, még pedig az, hogy Amerikában nincs ilyen technológia! Hasonló akadhat, de ilyen, mint a miénk, biztos nem."

 

Na ebben teljesen egyetértünk! Amerikában, kb a 80-as évek óta nem alkalmazzák ezt a "tecnológiát". Ott kb azóta nem eszik meg az effajta baromságot. mostmár sokkalta kifinomultabb módszerekkel húzzák ki a hiszékeny emberek zsebéből a pénzt....

 

Úgy tűnik, hamarosan tervezhetek egy kristály energetizálót, vagy lehet hogy deneutralizálót... hogy fokozódjon... :) 

lesz rá igény ahogy elnézem... :D

 

Ha másra nem is, de arra jók  "A homok-kristályokban lévő titkos információk..." és a többi tudománytalan rizsa,  hogy jól induljon a nap.. :D

 

 

Előzmény: v_miki (1646)
Woodyka Creative Commons License 2012.08.14 0 0 1652

És garancia van rá, ha esetleg a kristály mégis elfelejt valamit? :D

Előzmény: PETYUS (1648)
vonyi Creative Commons License 2012.08.13 0 0 1651

Köszönöm. Több, mint eleget olvastam.

Előzmény: v_miki (1646)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!