Keresés

Részletes keresés

hóbaesett Creative Commons License 2015.05.07 0 0 4558

Az a rézdarabom (szobában) évek óta ugyanúgy néz ki. Van egy réz szobrom a kertben, az 2 év alatt 20 százalék felületen zöldült be.

 

Előzmény: dez1 (4556)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.07 0 1 4557

A réz először általában feketedik, majd zöldül. Mindkettő oxidációs folyamat végeredménye és a szabad levegőn elég lassan megy végbe. A kettő közül a mattulás, feketedés a gyorsabb a zöldülés jön később. Az aranyrögök némelyike tartalmazhat kisebb-nagyobb mértékben rezet, amely százaléktól függően változtat a színén. Ez lehet felületi, réteges, vagy homogén a rög egészét tekintve. A dunai arany azonban inkább ezüsttel fordul elő "szimbiózisban" amely szintén feketedik oxidációja során. 

Előzmény: dez1 (4556)
dez1 Creative Commons License 2015.05.07 -1 0 4556

A réz mennyi idő alatt kékül be a levegőn?

Előzmény: hóbaesett (4555)
hóbaesett Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4555

Egyszer én így találtam egy szarvasagancsot és egy atomjól kinéző rézdarabot, ami úgy csillogott a kavics mozgatások miatt, mint az arany... Sajnos a sűrűsége...

:(

 

Előzmény: dez1 (4554)
dez1 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4554

Atomjól néz ki:)

 

Előzmény: hóbaesett (4553)
hóbaesett Creative Commons License 2015.05.06 0 0 4553

Ez valami rézizé?

 

http://gyujtemeny.vatera.hu/asvany_kozet_kagylo/termesarany_5_69g_2071683440.html

 

"Sóderben volt. 3 évvel ezelőtt hozattam a tüzépről egy kocsi dunai sódert, hogy betont keverjek belőle. Közben leltem erre a rögre. - pkkazi"

bontosjani Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4552

Az életben nem szeretnék ilyen módon rostálni.

A mai napon nekem csak annyi volt a lényeg, hogy magam lássam ahogy a víz lemossa a hordalékot.

Engem mai teszten csak ez érdekelt. Találtam itt nagyon jó levezetést pad építésére, de a most megépített pad csak erről szólt.  Egyébként engem ez a dolog komolyan érdekel sokat olvasgatom a fórumbejegyzéseket. a rosta lyukméretét tekintve olvastam 3, és 2 mm-t is.

Előzmény: Barocker (4551)
Barocker Creative Commons License 2015.05.05 0 1 4551

Szervusz!

Az utolsó mondat az ami zúgolódás kiváltására ismét okot adhat a "nagyöregek" körében.

Ugyanis azt mindenki tudja, hogy kezdő vagy és ezzel eddig tényleg semmi baj nincsen! Mint írtam előbb, jómagam is.

 

Az egyetlen jó tanács, hogy kövesd a kitaposott utat! Minden le van írva az előtted keletkezett 4500 hsz valamelyikében, illetve a blogon. 

 

Ha elolvastad a hsz-okat és a blogot, akkor érthetetlen miért akarsz 2mm-es tésztaszűrővel több tonnányi sódert átrostálni!?! És miért meglepetés, hogy csak annyi az annyi!?! Ha nem olvastad el, akkor meg az érthetetlen, hogy miért húzod fel magad azon, hogy arra kérnek járd először a kitaposott utat!?!

 

Tehát értem én, hogy kezdő vagy, de inkább tűnsz önfejűnek és a saját károdon tanulónak, mint bölcsnek, aki a más kárán tanul. Mert ami le van írva, az bizony hosszú szívásokkal teli, kemény fizikai munka szüleménye és nem íróasztal mellett született. Ahogy az a néhány aranyszemcse sem, amit immáron nehéz munkád gyümölcseként magadénak tudhatsz! :)

Ami biztos, hogy mostantól mindig fel fogod ismerni, hogy mi arany és mi nem az! :)

És a gyermekeidnek is meg fogod tudni mutatni.

Ezek jó dolgok és tanulságosak is.

Nem csak neked, hanem a többi kezdőnek is, akik majd később jutnak a fórumra, hogy érdemes hallgatni a többiekre, akik nem a zrikálásra hajtanak, csak nem először írják le ugyanazokat a dogmatikus mondatokat, hanem vagy 50-edjére! És mégis belehugyoznak a szélbe...

:)

 

 

Előzmény: bontosjani (4550)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4550

Így van okos enged.

És én tényleg kezdő vagyok, lövésem sincs, vagyis eddig még igen kevés.

Ma kimentem Sinatelep magasságába a Dunára egy gyorsan össze rakott, kissé kezdetleges paddal.

Igazán nem az arany érdekelt hanem a személyes tapasztalat szerzés, próbáltam a költségek alacsonyan tartása mellett gyakorolni amit a neten megnézett videókban és elolvasott írásokban találtam.  Igazán a padra nem gyártottam rostát, gondoltam egy 2 mm lyukosztású konyhai rostával pillanatok alatt megoldom a homok kinyerését.  Na ez cumi volt. 8 óra alatt  mindösszesen 10 vödör anyagot tudtam átmosni.  És bár a vízállás nem igazán volt kedvező a a helyet sem említik sehol az aranylelő helyek közt, szerintem találtam jó néhány aranypelyhet, csak nagyon aprókat. És ez tényleg teljesen más mint amiket eddig aranynak gondoltam. Teszek fel majd néhány képet és videót. Szívesen olvasnék jó tanácsokat.

dez1 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 4549

Szerintem ideje lenen abbahagyni a vitatkozást.

Nagybivaly Creative Commons License 2015.05.05 0 1 4548

HozzátartozHATna. Engem az egyeztetés nem zavar, pláne, ha a végeredmény is publikálva van!!!

 

Egyébként: "...anarchoszindikalista közösség vagyunk, és hetenként mindig más gyakorolja a végrehajtó hatalmat."

:D

 

Előzmény: Barocker (4547)
Barocker Creative Commons License 2015.05.05 0 3 4547

nero58, ez nem volt szép! Senkit sem az határoz meg, hogy mennyi kását evett és hány éve lapátol.

Úgy látszik tényleg feleslegesen hozta létre anno a blogot a tudás újkori gyűjtőhelyéül BLAtti, s szerveett két találkozót Ctrotorral, hogy tanulhassunk mi kezdők...:(

Tényleg mi van Ctrotorral??? Valaki, valamit tud?

 

bontosjani: A szócsata itt kevés...és felesleges is! Várom a beszámolótokat a hegyi patak túráról, képekkel, eredményekkel. :)

 

dez1: Örülök, hogy pörög a fórum, azonban a tartalom elvész. Nem vagyunk előrébb attól, mert 2x30 hsz-t kell visszagörgetni ahhoz, hogy az első érdemi hozzászólást megleljük. Azon kívül, amit ugye keresőben konkrétan kikeresünk. 

 

Nagybivaly: 4500 hozzászóláson keresztül nem tartozott hozzá...mi változott? :)

A találkozást támogatom, sajna nekem időm nincs egyelőre a találkozásra, pedig sokat tanultam az utolsó talin, bár késve érkeztünk és nagyon külsősként nézelődtem csak.

 

Losznya: Tisztelem a tudásod és élvezem a hozzászólásaidat! Egyetértek a bennük foglaltakkal, de kezdők mindig lesznek. A stílusuk néha nem simulékony, de ezzel nem tudsz mit kezdeni.

 

BLAtti: A blogodat élveztem és sokszor visszatérek, hátha van újdonság, de láttam a helyi, sárga-fórum topicban, hogy elfoglalt vagy magánügyből kifolyólag. Szerintem szó nélkül hagyhattad volna az egészet, bár tudom, hogy te vagy itt a "szócső", de nem te vagy a moderátor. Tényleg, van egyáltalán moderátor? :)

 

No, mindegy!

Mindenkinek jó aranyászást! Ne veszekedjünk! Nem is annak indult, nem tudom hogyan fajult idáig!? :P 

Jön a jó idő és a jobb vízállások.

Partra Magyar, hí' az arany!  

 

 

Előzmény: nero58 (4536)
losznya Creative Commons License 2015.05.05 0 3 4546

Én a helyedben nem röhögnék, hanem a 4537. hozzászólásod után nagyon mélyen hallgatnék, mert a végén még kiderül, hogy lövésed sincs az egészről.

Persze okoskodni, meg a gép mögött nagyokat álmodni patakaranyról, meg forgórostás aranymosó gépről az egyszerű. Elárulom neked, hogy ha nem csak a szádat jártatnád, hanem olvasnál és gyakorolnál, akkor ilyen egyszerű lenne az arany felismerése is.

Amilyen ügyesen bevágódtál ide ebbe a közösségbe, olyan gyorsan és nyom nélkül fogsz eltűnni, csak az okozott kár, na meg az épületes hozzászólások maradnak itt, sajnos.

Előzmény: bontosjani (4545)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.05 -4 0 4545

Mondod te, és röhögök én.

Előzmény: BLAtti (4544)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.04 -1 2 4544

Öhm...

 

Ez a hozzászólás is téged minősít!

 

 

Előzmény: bontosjani (4542)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.04 -2 0 4543

azért....

Előzmény: bontosjani (4542)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.04 -3 0 4542

Az a te magánjellegű dolgod, hogy ez téged zavar.

A fórum kapcsolatteremtésre, és eszmecserére egyaránt hivatott.

Nem kell kukkolni amire nem vagy kíváncsi.

Bár ha ennyire nincs erőd ezen felülkerekedni, akkor van ráérő időd.

Egyébként ha valaki nem megy el egy általad szervezett találkozóra, ami egyébként jó dolog azárt még nem kell le puffogni. Nem biztos, hogy nem szeretett volna elmenni, de a nevében én nem írhatok. Szerintem toborozz magad mellé pár utálkozásra vágyó embert, és indítsatok egy új topikot.

További szép napot.

Előzmény: BLAtti (4541)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.04 -1 4 4541

Szervusztok!

 

Megpróbálok egészen visszafogottan reagálni a dolgokra...

 

Ha jól olvassátok a megjegyzésemet, azok a magánjellegű dolgokra vonatkoznak, melyek eddig sem volta a fórum részei, tehát kvázi a privát szférában, baráti beszélgetéseken belül megbeszélendő dolgok.

A találkozókat, rászervezéseket, költségcsökkentést eddig is támogattam...tán még emlékszik valaki a két megszervezett találkozóra.

 

Itt jegyezném meg nero58, hogy nem emlékszem, hogy ott lettél volna bármelyiken is...talán másként látnád a dolgokat.

 

A fórum forgalmát mi alakítjuk, vagy nem alakítjuk...

Én speciel örülök, hogy ez nem egy Fiat Multipla fórum!

 

 

 

 

 

bontosjani Creative Commons License 2015.05.03 0 0 4540

Szia Kornél.

Olvastam rengeteg bejegyzésed, és nagyon szimpatikusak voltak.

Holnap kezdek bele magam is egy pad építésébe, a tanácsodat kérnép a posztó kiválasztását, beszerzési forrását illetően. Köszi.

Előzmény: A_Kornél (1501)
dez1 Creative Commons License 2015.05.02 -3 1 4539

Nem értek egyet. 2-3 hozzászólásról van szó.. A fórum forgalma elbírja szeritnem.. Látnád csak mondjuk a Fiat Multipla fórumot....

Előzmény: BLAtti (4533)
Nagybivaly Creative Commons License 2015.05.02 0 1 4538

BLatti, ez is hozzátartozik a fórumhoz.

Én is csatlakoznék, ha a közelben laknék és lenne időm.

 

Kedves flame-elő kolléga:

Az, hogy ki hány köbméter kavicsot mosott ki, nincs összefüggésben azzal, hogy ki tud normálisan viselkedni egy fórumon. Úgyhogy ne kapásból kaffogással kezdj, ha valaki szigorúbban veszi a fórum íratlan szabályait.

Előzmény: BLAtti (4533)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.02 0 0 4537

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem aki tud kérem segítsen.

Tegnap majálisozás helyett ki mentem a Duna Ercsi és Adony közötti szakaszára, próbáltam tállal jó néhány helyen. 

Rengeteg lapos csillogó dolgot találtam de nem tűnt egyik sem nehezebbnek mint maga a homok szemcse,legalábbis határozottan nehezebbnek. Így sztem aranyat egy pelyhet sem. Bár tapasztalatlanságom miatt az is lehet, hogy akkor sem ismerném fel a dunai aranypelyhet ha rá lenne írva.  Viszont Iváncsa magasságában a Duna folyásától kb 30 méternyire van egy sóderbánya ami nemrégen összeszakadt a folyóval. Meg néztem az összeszakadt részen is, és találtam aranynak látszó pelyhet ami teljesen eltért a többitől. Ezek minden oldalról nézve  gyönyörűen csillogtak, lapos formátlan kis pelyhek kb 1 mm a leghosszabb méretük. Kézzel és csipesszel is megnéztem és olyan mint ha szét lehetne kenni de a csillogásuk ugyan úgy megmarad. Ez mi lehet? Erre szeretnék választ kapni. Sziasztok.

nero58 Creative Commons License 2015.05.01 -4 1 4536

Még jó,hogy nem te vagy  a moderátor !Hány köbméter fövenyt dobtál posztóra vagy bórdásgumira, hogy itt osztod az észt?

Előzmény: BLAtti (4534)
bontosjani Creative Commons License 2015.05.01 -3 0 4535

Ha nem tetszik, ne kukkolj. Nem muszáj elolvasnod. Egyébként azért beszélünk itt hogy esetleg akinek nincs lehetősége vagy kedve egyedül kimenni, tudjon csatlakozni.   Talán a fórum erre is való?

Előzmény: BLAtti (4533)
BLAtti Creative Commons License 2015.05.01 0 2 4534

Új tisztítási eljárás a láthatáron:

https://www.youtube.com/watch?v=vPZknBgSJUs

BLAtti Creative Commons License 2015.05.01 -2 2 4533

Sziasztok! 

 

Bocsánat, hogy most némi moderátori szerepkört játszom, de ezeket a magán jellegű dolgokat beszéljétek már meg privátban légyszíves! A fórumot ne off-oljátok privát beszélgetéssel. Bár nem én indítottam ezt a topicot, de az utóbbi fél oldalt töröltetném Cebrail21 hsz-én kívül... 

bontosjani Creative Commons License 2015.04.30 -1 0 4532

Nekem 3 és 10 az 5 az fiú a 10 az lány, és még egy Nya-nya

Előzmény: dez1 (4531)
dez1 Creative Commons License 2015.04.30 -1 0 4531

Van mindenféle méret:)  a kisebbek (6 és 8 éves lányok) jobban bírják a túrázást, mint a nagyok, főleg ha árkon-bokron át megy:)

Előzmény: bontosjani (4530)
bontosjani Creative Commons License 2015.04.30 -1 0 4530

Mekkorák a klónok ?

Előzmény: dez1 (4529)
dez1 Creative Commons License 2015.04.30 0 0 4529

Az nagyon jó lenne:) Én viszek gyerekeket is, legalább 2-őt... A tálamat még meg kell ragasztanom valahogy, mert sajna elrepedt....

Előzmény: bontosjani (4528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!