Keresés

Részletes keresés

kaposznyak Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16132

Az első 2 megoldást én is próbáltam, nem tuti megoldások, de legalább ügyesedik az ember barkácsolás közben.

 

A Dörr VL-8-re látatlanban azt mondanám, gyenge a fényereje.

Ha csak a karokat tekintjük, a monyesz által linkelt flexibilis karos ugyan drágább, de szerintem jobban használható.

PMiheller Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16131

Sziasztok,

 

szerintem arra, hogy valaki kipróbálja, hogy mit lehet, arra tökéletes. Én egy még egyszerűbbet csináltam elsőre, olyasmit mint a linken van:

http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=110 egy step-up ring a rögzítése és ha kicsit megtörtem az obi fölött éas előredöntöttem a felső részét akkor a váz kis vakujával is egész jó képeket lehetett csinálni! A 7d vakuja különösen magasra nyílik, kb 70mm az obi tengelye fölött - nem is rossz, 400 forintért. Ez sem rossz : http://kovadrifoto.blogger.hu/cimke/kovadri-f%C3%A9le%20f%C3%A9nyterel%C5%91 ha valaki lusta ezt próbáltam nagyvakun és jó: http://www.220volt.hu/Polaroid+Mini+Universal+Studio+Soft+Box+diffuzor+rendszervakura. Kombinálva a Bosch-szalaggal is megvan 4.000-ből és kétbalkézzel is megoldható :-)

 

Két oldalról két ilyesmihez mit szóltok: http://www.220volt.hu/Dorr+VL-8+ledes+foto-+videolampa ? Ha nem jön be kidobom és a vakut teszem a helyére diffúzorral. Ez sem drága megoldás.

 

A a linkek csak azért az adott bolttól, mert ott van némi szöveg magyarul akit érdekel megtalálja úgyis németül/angolul a megfelelő honlapokon...

Üdv

Péter

Előzmény: P*istD (16129)
kenya15 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16130

ha megy még rá egy diffúzor és kicsit döntve, akkor ilyen pici állatnál elég nagy fény megy oda, nekem is majdnem totál felülről éri

Előzmény: P*istD (16129)
P*istD Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16129

a hátát szépen bederítheti vele ;-) két oldalról jobb lenne...

Előzmény: kenya15 (16126)
kenya15 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16128

ugrópókokhoz ez elkerülhetetlen buhera az biztos 

 

Előzmény: kaposznyak (16127)
kaposznyak Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16127

Legolcsóbb softbox és/vagy a vaku saját kis fehér kupakja, néha behajtogatok alá egy papír zsebkendőt.

 

Ilyesmit tudok vele csinálni.

Előzmény: PMiheller (16125)
kenya15 Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16126

Ez marhajó! Én meg kartonterelőkkel szórakoztam :) 

Előzmény: kaposznyak (16124)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.14 0 0 16125

Szia,

 

de működik és ez a lényeg...

Gondolom WL és TTL elvillan gond nélkül és valami diffúzort is használsz?

Üdv

Péter

Előzmény: kaposznyak (16124)
kaposznyak Creative Commons License 2015.01.13 0 0 16124

40 Ft-os megoldás:-)

Előzmény: PMiheller (16123)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.13 0 0 16123

Sziasztok,

 

igen, ezen a Gorillapod szerű megoldáson már én is gondolkoztam, csak azt hittem, hogy páran jöttök majd a saját JÓL BEVÁLT javaslataitokkal , fotókkal... :-)
Köszönöm,

Üdv

Péter

Előzmény: monyesz (16122)
monyesz Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16122
Előzmény: PMiheller (16118)
monyesz Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16121

Ebay-ről tudsz rendelni szerintem, nézz körül!

Előzmény: PMiheller (16114)
kaposznyak Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16120

Sziasztok.

 

Eladó használt:

Noname 52-58mm szembefordító gyűrű

Noname M42-Canon AF átalakító

Noname 52 mm-es Canon szembefordító gyűrű

Noname 58 mm-es Canon szembefordító gyűrű

 

Darabja 1000 Ft.

wdtomi Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16119

Körvakun nem gondolkodtál? Ha canon géped van, akkor lehet tudok adni akár kipróbálásra is, az azért mégiscsak egy kicsivel könnyebben hordozható. Persze ha másznak a bogarak:)

Előzmény: PMiheller (16118)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16118

Ja, a kép... ( beszúrtam a szövegbe és az ugye nem megy... )

Előzmény: PMiheller (16117)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.12 0 0 16117

Kösz,

 

nem pont arra gondoltam, hanem a vakunak keresek sínt... Mint a képen.

De úgy látszik, hogy a jó időnek hála mindenki kiment fotózni, kicsit várok még a tippekre... :-)

Üdv

Péter

Előzmény: PETYUS (16116)
PETYUS Creative Commons License 2015.01.06 0 0 16116

Van valami fényvezetőcsápos megoldás, úgy rémlik, mintha ebben a topicban láttam volna.

Előzmény: PMiheller (16114)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.06 0 0 16115

Illetve még egy ami kimaradt az előzőből: a 15393. hozzászólásban mutatott makro sín az milyen gyártmány, tudja valaki?

Kösz

Üdv

Péter

Előzmény: PMiheller (16114)
PMiheller Creative Commons License 2015.01.06 0 0 16114

Sziasztok,

 

nem jártam még ezen a fórumon, pár ismerős nick-et azért láttam, amikor az elmúlt 1 évet átolvastam, üdv mindenkinek.

Hobbifotósként kicsit makrózok is főleg rovarokat és hát fény kéne az obi elé, az atomvillanásnál kicsit kevesebb és szabályozhatóbb.

Pár kérdésem lenne makro témában, amikre nem találtam választ eddig itt sem: milyen megoldással tudtok rögzíteni egy-két vakut a gépre/állványra makrózásnál - az sem baj ha nem drága... Olyasmi megoldást keresnék mint pl. a Manfrotto 330 amivel az obi elé villanthatnék és mégis hordozható valamennyire ( tudom, a súlypont nagyon előremegy ) vagy az állvány lábra lehetne valamivel a vakut rögzítani ( csipesz/satu/kis gömbfej vagy csavar a vakutalpban levő menetnek ) mint a Manfrotto 131DDB vagy 244+143 kombo.

 

Nincs ezeknél olcsóbban valami a piacon? Vagy felejtsem el és marad a DIY.

Kösz

Üdv

Péter

kenya15 Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16113

egy régi fórumos Bobák Dénes készített makrosíneket...anno tőle vettem egyet remekül bevált nagyon szeretem, masszív finoman tekerhető darab, szerintem árban is jóval barátibb talán még itt a fórumban is megtalálható vagy a stackingben ha visszatekersz

 

Előzmény: DnP (16111)
monyesz Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16112

Nekem a Velbon Macro Slider bevált, az nem mászik el. Szerintem árban nem rossz.

Előzmény: DnP (16111)
DnP Creative Commons License 2014.12.30 0 0 16111

Köszi a választ! Egy pro stacker közben nagyon lebeszélt róla :) Viszont a newportra még gyűjtögetni kell nagyon sok :)

Előzmény: moTmeN (16109)
moTmeN Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16110

"A Manfrottónál is van jobb"

 

Konkretan nekem a manfrotto 496-os gombfejem gombje kettetort. :) 

Előzmény: monyesz (16107)
moTmeN Creative Commons License 2014.12.29 0 0 16109

Manfrotto 454-em van, igy van nemi tapasztalatom vele. Hosszu tavu is, mert mar kb 8 eve hasznalom. Igaz, nem stackelesre, csak preciz fokuszalasra.

A keszuleknek konstrukcios problemaja az, hogy az egyetlen tartoelem, ami a sinen tartja a szant, az maga a menet, amivel mozgatod elore-hatra a szanon levo terhet (mondjuk egy masfel-ket kilos kamera/optika/korvaku szettet). Ha a rogzitocsavart teljesen kilazitva mozgatod a szant, jelentos axialis elmozdulasok figyelhetok meg (ami 1:1-nel nagyobb lekepezesnel a komponalast is nagyon megnehezitik). A fokuszalas befejeztevel, amikor a rogzitogyurut meghuzod, akkor a szan egy kicsit mas poziciot vesz fel, mint ahogy korabban hagytad, ergo eluszik a kompozicio. Mivel stackinget nem nagyon szoktam, ezert csak sejtem, hogy minden egyes lepes kicsit mas lesz az optikai tengely iranya. Magyaran utolag nem teljesen lesznek egymasra lapoltak a kepek.
Ha felig feszes rogzitocsavarral fokuszalsz, akkor kevesse erezheto ez a problema, de akkor a fem femen csuszik, surlodik, ami hosszu tavon nem jo.

 

Volt alkalmam Novoflex macro railt probalgatni, az nehany kategoriaval jobb. De ez az araban is meg van fogalmazva.

Előzmény: DnP (16105)
monyesz Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16108

Egyébként van stacking fórum: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9209319 , érdemes ott is olvasgatni.

Előzmény: DnP (16105)
monyesz Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16107

A fent említett Fotomate cucc egy közepes vagy annál gyengébb cucc.

A Manfrottónál is van jobb. Írd be itt a keresőbe hogy manfrotto, és nézd végig a találatokat.

Előzmény: DnP (16105)
syssy48 Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16106

Nekem hasonló van, mint ezek: http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2059210.m570.l1313.TR0.TRC0.H0&_nkw=4+Way+Fotomate+Macro+Focusing+Rail+Slider+head+Canon+Nikon+Sony+Pentax+DSLR+DC&_sacat=0

 

nagyon finoman mozgatható, tényleg millimétereket lehet vele előre hátra, jobbra balra menni.

 

 

 

 

Előzmény: DnP (16105)
DnP Creative Commons License 2014.12.28 0 0 16105

Üdv!

 

Stackeléssel szöszmötöl valaki? Eddig kézből lőttem pár sorozat makrót, ami egész tűrhető (kb 20 mélység), de igazán jót pozicionáló sinekkel lehetne alkotni. Newport cuccokat favorizálnak itt ott, de az 200K körül mozog, annyit nem ér meg nekem, viszont találtam lényegesen "eccerűűbbet" és persze olcsóbbat is: Manfrotto 454 mikropozícionáló csúszótalp (http://www.220volt.hu/Manfrotto+454+mikropozicionalo+csuszotalp)

 

Valakinek van vele tapasztalata? Lehet vele pontosan, adott távokat tologatni?  (40-50*0.1mm és társai)

 

Köszi előre is :)

 

Ziggi_zug Creative Commons License 2014.12.22 0 0 16104

Köszönöm. Ez segíteni fog valszeg...

Előzmény: Noxin (16103)
Noxin Creative Commons License 2014.12.22 0 0 16103
Előzmény: Ziggi_zug (16102)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!