Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2001.10.29 0 0 109
Kedves Birs!

Értem, amit akarsz mondani és sokban igazat is adok.
Azonban, hogy milyen ima kedves Istennek, azt azért talán mégsem tudhatjuk.
Ugyanis az én mércém szerint az elsődleges dolog az ősznteség. Tehát ha valaki őszintén akar bárkit, bármilyen dolgot manipulálni, akár negativ értelemben is, szerintem még mindig pozitívabb ha azt fogalmazza meg, amit csakugyan érez. Legfeljebb a hatás nem a várt lesz, illetve hamarabb feltámadhat a lelkiismeret.
Viszont ha azt méricskéljük, hogy mi a helyes, (ne felejtsük el, imáról van szó és nem cselekedetről!) - az ember vágyai sokszor eltérnek ettől és mást "közölni" Vele, vagy éppen "elhallgani" szerintem rosszabb. Közben pedig altatjuk a lelkiismeretet, hogy "helyesen" imádkozunk.
Szerinted nem volt még ilyesmi? Velem legalábbis előfordult, és mindig igyekeztem szembenézni vele, még akkor is, ha nem sikerült mindig leküzdeni. Minden rossz érzést megér az, hogy lehetek Valakivel őszinte, ha már tökéletes nem lehetek. :-)

oncogito

Előzmény: birs (85)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 108
Kedves Ivo

Ugye várhatom a válaszaidat?

Adept

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 107
Kedves Birs

Ahhoz képest hogy nem vagy vallásos, elég jól nyomod...

"sátán nevű istenükkel"
ööö, ezt több szempontból sem értem! Nem egyistenhit a kereszténység? Akkor most két isten van? EGyébként a Sátán nagyon-nagyon messze van még attól hogy Isten legyen!!

Nem baj az ha beszélsz, de ne mondj hülyeséget, kérlek!

Adept

Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.29 0 0 106
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a vallásos emberek között vannak normálisnak mondhatók is, akiken nem hatalmasodott el a vallásuk. Persze ők nem is sértődnek meg a kis ércelődéseimen.
Előzmény: sin x (103)
bélla Creative Commons License 2001.10.29 0 0 105
Esküszöm, szeppukut fogok elkövetni, ha bibliai idézettel is alátámasztod, hogy Krisztus agyát használod.
Előzmény: birs (102)
bélla Creative Commons License 2001.10.29 0 0 104
Akkor különösen szomorú a helyzet, ha dupla aggyal is itt tartasz.
Előzmény: birs (102)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 103
Vagyis hites vagy, értem. Ezzel kellett volna kezdeni, megkíméltem volna magam egy kis gépeléstől.

Iván Gábor: nem MINDEN magát vallásosnak mondó egyén ilyen ám! Vannak köztük (sőt, a többségük) egészen normális emberek. Az ilyeneket meg ignorálni kell, vagy gyógyítani. Ebben egyetértek teljes mértékben.

Előzmény: birs (100)
birs Creative Commons License 2001.10.29 0 0 102
Ha nem tudnád - elárulom, hogy minden hívőben "Krisztus értelme van". Ezért mi az Ő agyát is használjuk, nemcsak a sajátunkat. :O)

Mivel pedig Isten agya teljesen másképpen működik, mint pl. a Te agyad (is) - ezért nem értesz meg Te sem engem időnként. :)

"Mert ki érte fel az Úrnak értelmét, hogy megoktathatná őt?"

Előzmény: bélla (101)
bélla Creative Commons License 2001.10.29 0 0 101
Üdvös volna, ha az agyad is használnád időnként. ( Istennek tetsző cselekedet)
Előzmény: birs (98)
birs Creative Commons License 2001.10.29 0 0 100
Minden újjászületett, nyelveken imádkozó hívő "on-line" kapcsolatban van Isztennel. :O)

Jehova tanui NEM imádkoznak nyelveken. :(((

Csak azok, akiknek Szent Szellem keresztségük is van. Ilyenek kishazánkban pl. a pünkösdiek, a karizmatikus katolikusok, a hitesek, stb, stb. :O)

Előzmény: sin x (95)
birs Creative Commons License 2001.10.29 0 0 99
Idéznéd, hogy hol van az megírva a Bibliában, hogy papok NEM kerülhetnek a pokolba?
Előzmény: sin x (93)
birs Creative Commons License 2001.10.29 0 0 98
NEM lehetek "valláskárosult", mivel NEM vagyok vallásos!:)

Továbbá lehüjjézhetsz akárhányszor, engem NEM zavar. :O) Én mindenesetre NEM illetlek Téged ilyen "kedves" jelzővel. :)

A grafológia - áltudomány! Ha neked nem tetszik a véleményem/véleményünk - az sem zavar. Mert, a tényeken ez semmit nem változtat!

Az okkult bűnöket Jézus is utálta! :O)

Pokol bizony létezik! Ezért be is fognak oda kerülni egyesek, sátán nevű istenükkel, és az ő szolgáival egyetembe!

Aki pedig továbbra sem veszi figyelmbe Isten törvényeit, az bizony a pokol "díjazásában" fog részesülni! :((((

Előzmény: sin x (92)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.29 0 0 97
Hát hidd el én is jobban szeretném egyszerű meggyőzéssel, higgadt érvekkel és egyértelmű bízonyítékokkal tenni. Viszont azt Te is jól tudod, hogy az hatástalan, mind Egelyvel, mind a vallási fanatikusokkal szemben. Nagy tudósaink megpróbálták és hát nem nagyon jártak eddig sikerrel.

Tehát nem marad más hátra, mint a sárkány ellen sárkányfű módszer. Ami hatásos. Ha gondolod tudományos alátámasztást is tudok adni az elméletem használhatóságának. Egyszerű viselkedéskutatási módszerekkel lekövethető.

Üdv: Iván Gábor

Előzmény: sin x (96)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 96
off
"Érdekes, hogy ezen emberek pszichológiai kezelésének a szükségességében mennyire egyetértünk:-)"

:)
Figyu... Nem azzal van nekem bajom amit képviselsz, hanem azzal ahogy teszed. :) (Amit képviselsz, azzal nagyjából egyetértek. ;)

on

Előzmény: Iván Gábor (94)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 95
"Mert valóban sokan nem tudják, hogy nem minden ima tetszik Istennek! Vannak olyan imák is, amelyek el sem jutnak Istenhez! "

Na és ezt te honnan tudod, nagyokos??! Online kapcsolatban vagy vele?
Hitgyülis vagy, vagy jehovista? Melyik kretén társaság?

Előzmény: birs (85)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.10.29 0 0 94
Érdekes, hogy ezen emberek pszichológiai kezelésének a szükségességében mennyire egyetértünk:-)
Előzmény: sin x (92)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 93
Az agykontrollról pedig... Elárulom, hogy akik Mo.-on oktatják, azok mélyen vallásosak. És azt is, hogy több pap is elvégezte már. Ezexerint ők is pokolra jutnak majd, ugye? Te nagyon....
Előzmény: sin x (92)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 92
Még egy valláskárosult, tudtam, hogy valaki kimaradt. :)

"Minden olyan kapcsolatteremtés, vagy kapcsolat keresése a természetfelettivel,
Konkrétan például a következők: asztaltáncoltatás, tenyérjóslás, grafológia..."

Birs, te tényleg ennyire hüjje vagy??? Mi köze a grafológiának a természetfelettihez????????!!
Okkult bűnök... Jézusom!!! :((
(Ha létezne pokol, ti csúsznátok le oda először, mert az ilyen szintű hüjjeséget már díjazni kell!)

Előzmény: birs (60)
sin x Creative Commons License 2001.10.29 0 0 91
"Az okkultizmus százféle formában élte túl a különböző korokat. Ezektől nagyon óvakodni kell, mert csak rosszra vezetnek: ...keleti meditáció...önmegvalósítás ..."

Na, ez már kicsit sok volt nekem. Elnézést, ha nagyon sértő lesz, de szerintem te is, és cipo3 is 100%-os valláskárosultak vagytok! Abból is a legsúlyosabb típus. Jelentkezzetek szakrendelésen azonnal. (Bár, gondolom, a pszichológia is okkultizmus.)Tudod te egyáltalán mit beszélsz? Hogy mi az a keleti meditáció???

Előzmény: Ivo (54)
bélla Creative Commons License 2001.10.29 0 0 90
Egyre erősebb meggyőződésem, hogy az istenhit nem más, mint a töltött galamb várása, némi önámító sallanggal befedve.
birs Creative Commons License 2001.10.28 0 0 88
NEM vagyok vallásos! :)
Előzmény: LESZÍVOTT ZSÍR (86)
birs Creative Commons License 2001.10.28 0 0 87
Kedves Cypher0!

Fogyasszuk már le egy picit azt a ludat... :)

Nem értem mi okból, de fagyasszuk le, ha Neked ez a kívánságod. :)

Mi van, ha Isten egy-két embert születésükkor látnoki képességekkel, asztrálutazás képességével, tisztánlátással, vagy médiumitással "vert meg"? Azokat eleve a pokolra küldi, még születésükkor? Az viszont nem lehetséges, hogy újjászületésük előtt követtek volna el valamilyen bűnt, hiszen újjászületés sem létezik, nem igaz? Tehát minden ember egyenlőnek születik, kivéve őket. Akkor most hogy van ez???

Isten soha senkit nem „ver meg” születésekor - se látnoki képességekkel, se az asztrálutazás képességével, se „tisztánlátással”, se pedig médiumitással nem lát el. :O)

Mert hogy ezek a képességek NEM a Mindenható Istentől származnak, hanem az e-világ istenétől – sátántól.:(

Aki tehát ilyen „képességekkel” születik, az ezeket a „tudományokat” - valamelyik felmenőjétől örökölte, nem pedig Istentől kapta.

Ezek a praktikák ugyanis Isten előtt utálatosak, és kizárólag csak átkot hozhatnak minden ember életére. :O)

Mivel azonban Isten szereti az embereket, ezért elküldte Fiát, Jézust, hogy Őáltala megszabadulhassunk az őseinktől örökölt minden átok alól.

Aki tehát Isten áldása alá akar kerülni, az megtérhet, és megkeresztelkedhet vízzel, és Szent Szellemmel - vagyis újjászülethet. Aki hajlandó erre, az Isten áldása alá kerül, és Ő hatalmat ad arra, hogy megtörhessük ezeket az átkokat (is) az életünk fölött. Mert meg van írva, hogy Jézus Nevére minden térdnek meg kell hajolnia: a Mennyben, a földön, és a föld alatt is. :)

Üdv,
Ildi

Előzmény: Cypher0 (75)
birs Creative Commons License 2001.10.28 0 0 85
Kedves Oncogito!

Örülök, hogy látlak:)
Azt írod:

Egyetlen kérdésem lenne hozzád, mivel amiket felsoroltál válogatás nélkül, azoknak egyetlen okkal indokoltad. Azonban az ima nem ugyanúgy saját akaratunk átvitele másra és főleg nem Isten befolyásolási szándéka?

Nagyon jó kérdést tettél fel!

Mert valóban sokan nem tudják, hogy nem minden ima tetszik Istennek! Vannak olyan imák is, amelyek el sem jutnak Istenhez! Lehetnek ezek bármilyen „jó” szándékkal mondott imák is - csak kárt okozhatnak, mind az imádkozónak, mind azoknak, akikért imádkoznak. Mert Isten Elé csak az Ö Szelleme által inspirált imák jutnak el! Ha nem a Szent Szellem vezetésével imádkozunk, akkor az imáink csak a gonosz szellemvilágban találnak meghallgatásra, ez pedig nagyon veszélyes, hiszen Isten áldása helyett - átok alá kerülhet nemcsak a mi életünk, de másoké is.

Istent, az Ő akarata ellenére semmivel sem lehet befolyásolni. Isten előtt ugyanis csak azok az imák kedvesek, amelyek megegyeznek az Evangélium üzenetével. Ilyenek, pl. a bűnbocsánatért, vagy a betegekért folytatott imák. Hiszen Istennek pontosan az az akarata, hogy minden ember elnyerje az örök életet, és megszabaduljon minden fájdalomtól.
Mert Isten nem gyönyörködik egyetlen bűnös halálában sem, és nem akarja azt sem, hogy betegek legyünk. Mivel, ahogyan a bűn, úgy a betegség sem Istentől van!

Vannak tehát Istennek tetsző - u.n. szellemi imák - és vannak Isten előtt utálatos imák is. Ezek az u.n. pszichikai - vagy magyarul lelki imáknak, amelyeknek szintén két fajtája van: a vádló, kárhoztató imák, és a leuraló, manipuláló imák.

Lelki ima az, amikor valaki a saját akaratát szeretné ráerőszakolni másra, ima formájában. Az ilyen ima bűn Isten szemében. Ezért kell az imádkozást mindig úgy kezdeni - ha nem vagyunk biztosak, hogy az adott helyzetben MI is Isten akarata, hogy:

„Uram, imádkoznom kell, de nem tudom hogyan. Ezért kérlek, segíts a Te Szent Szellemed által olyan módon imádkozni, hogy Te meghallgassál engem, és megválaszold az imámat.”

Ahhoz viszont, hogy valóban meg is halljuk Isten válaszát - meg kell keresztelkednünk az Ő Szellemével. Ezért írja a Biblia, hogy mindenkinek, aki Isten akaratában akar járni - Élő szellemmel kell rendelkeznie. Az eredendő bűn miatt ugyanis minden ember halott szellemmel születik. De, aki odaszánja életét Istennek, és elhatározza, hogy megtér bűneiből - annak Isten megeleveníti a szellemét. Az az ember pedig, aki élő szellemmel rendelkezik - meghallja Isten hangját, amikor Ő válaszol az imájára.

Én pl. a biztonság kedvéért mindig elmondom a következő mondatot is:
„Atyám, legyen meg a Te akaratod! Egyedül a Te akaratod legyen meg Istenem! Ne az enyém, és ne mások akarata!”

Szeretettel,
Ildi

Előzmény: oncogito (74)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 84
Kedves Ivo

Válaszodból kitűnik, hogy az említett módszerek működéséről, céljáról semmit sem tudsz. Mire alapozod a véleményed?

Mi van többivel dologgal?

Kár hogy mindent a vallás szempontjából vizsgálsz! Ha ez egy egészséges, nyitott hozzáállás lenne (ami nem zárja ki a vallásosságot), akkor alapos vizsgálat nélkül nem mondanál véleményt.

Miért jelent mindig szemellenzőt a vallásosság?

Adept

Előzmény: Ivo (73)
Cypher0 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 83
Nekem semmi bajom nincs vele. Az a kérdés, hogy a többiek mit szólnak hozzá.
Előzmény: karmapa (82)
karmapa Creative Commons License 2001.10.28 0 0 82
Rendben van,de ez most jó vagy sem?
Előzmény: Cypher0 (81)
Cypher0 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 81
Üdv Karmapa!
Hozzászólásodhoz megjegyezném, hogy a transz is kapcsolatba hozható a meditációval.

Cypher0 :)

Előzmény: karmapa (80)
karmapa Creative Commons License 2001.10.28 0 0 80
Sziasztok!
Minden tiszteletem a hívőknek,de azért elutasítani valamit,vagy valakit mert nem ismerem,kimeríti az emberi butaság fogalmát.A hit jó dolog,de nem a vakhit.

A helyes imádságban transzba esik hívő,esetleg látomása is van.Szerintetek ez rossz?Érdemes rlgondolkodni rajta,nem?
karmapa

Előzmény: Cypher0 (79)
Cypher0 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 79
Hát honnan? Ne mondd azt, hogy a gonosztól (Sátán, stb.), mert az csak az emberekben él. Egy újszülöttnek lehetnek gonosz gondolatai?
Előzmény: strigo (78)
strigo Creative Commons License 2001.10.28 0 0 78
Hát csak úgy van, hogy ezeket a képességek nem Istentől vannak.
Előzmény: Cypher0 (75)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!