Keresés

Részletes keresés

josi99 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 6241

Én ezt egyáltalán nem így látom. Én nagyon hiszek abban, ha egy jógaoktató valóban felkészült, nemcsak tanítja, de éli is a jógát és figyelmet fordít a mindennapokban a saját fejlődésére és gyakorlására, akkor megtalálják azok az emberek, akiknek pont rá van szükségük. A jóga pont olyan mint az élet... Annyit ad, amennyit beleteszel. (És ezt lelki és anyagi téren is így érzem a saját tapasztalatom alapján.) Az a jógaoktató, akinek nincsenek az óráján el kell hogy gondolkodjon, mit kell változtatnia annak érdekében, hogy adni tudjon az embereknek, hogy valóban minőségi gyakorlást biztosítson a hozzá fordulóknak. Könyöklés? Intrika? Ezek mind méltatlan szavak ehhez a rendszerhez. Úgy gondolom, akinek ilyen megfordul a fejében, annak szüksége van egy nagyon komoly önismereti munkára, nemcsak mielőtt oktató lesz, de azelőtt is, mielőtt a szőnyegre áll! 

Előzmény: tt-ths (6232)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.08 0 0 6240

Ha jógát is így oktat, akkor értem, hogy miért fáj neki, ha másokhoz mennek inkább.

Előzmény: Törölt nick (6239)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6239

Nem hiszem. Az iszapbirkózáshoz kell valami kellem és báj, ami a "most már dugulj el" típusú hozzászólásokban nincs meg.

Előzmény: Normandie (6238)
Normandie Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6238

Iszapbirkózás is lesz? 

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6237

Egyetértek veled, bár régóta mondom: magadat te ismered a legjobban. Ha te azt mondod, hogy hülye vagy, hát ki vagyok én, hogy ellentmondjak neked?

Előzmény: tt-ths (6236)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6236

Belátom én vagyok a hülye, hogy megpróbálok leereszkedni egy szintre és türelmesen elmagyarázni... de még akkor se akarja a másik megérteni a mondanivalót.

részemről OFF

Előzmény: Törölt nick (6235)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6235

Egyébként miért lenne jobb, ha lenne egy-egy jógatanár 5-6 tanítvánnyal, akik havonta fizetnének neki 50-60.000 Ft-ot (az egy-egy jógatanárnak is meg kéne élnie valamiből), minthogy van neki egy helye, odajárnak hozzá többen?

Szerinted van olyan ember itt Magyarországon, aki ki tudja és ki akarja fizetni a havi 50-60.000+ összeget azért, hogy jógázhasson?

Jó-jó, tudom, Indiában van egy mesternek 3-4 tanítványa, na de könyörgöm: India éghajlata lehetővé teszi, hogy pl. télen nem kell fűteni ahhoz, hogy életben maradj. Ugyanúgy két szári, egy gatya és egy strandpapucs elég az öltözködéshez, és aludhatsz a híd alatt.

De ez nem az az éghajlat, nem az a hőmérséklet, itt tüskéket telepítenek, hogy a hajléktalan ne tudja meghúzni magát a híd alatt,  és ez nem az a kultúra. Kaliforniában esetleg.

Szóval én továbbra is arra bátorítalak, hogy indítsd el saját iskoládat. Én sajnos nem tudnék kifizetni 50-60.000 Ft-ot havonta azért, hogy a tanítványos lehessek, de biztosan sok jó tapasztalatot szerzel majd.

Részemről a téma lezárva.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6234

C. Csinálj dohánybolt mutyit: csak neked meg a haverjaidnak legyen iskolája..................................

Én a B.-t javaslom, és legyél jobb, mint mások.

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6233

A. Le fogsz döbbenni: így működik a gazdaság ......

B. Csinálj nyugodtan saját iskolát, hátha úgy nem fog fájni.

tt-ths Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6232

nem az ingyenjógát hiányolom, nyilván minden pénzbe kerül.

A probléma az arányokon van... régebben 10-20 tanítvány jutott egy jóga oktatóra.

Ma ha öt embert össze tudnak szedni akkor öröm van.  És ebből az öt embereből kell fenntartani a termet, a recepciós stb...

Ha minden jógázóból jógaoktató válik, akkor a tanítványoknak exponenciálisan kellene szaporodniuk.. de nem teszik ez...

Ezt hívják piramisjátéknak.

Eszkimó-fóka arány stb...  és emiatt nyomatják a marketinget, megy a könyöklés és intrika.

de ha ezt ennyire szájbarágósan el kell mondanom, akkor te nem vagy benne ebben a szakmában.

Előzmény: Törölt nick (6228)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6231

Akinek nem inge, nem veszi magára - mondja az ősi dakota sírfelirat.

Előzmény: josi99 (6230)
josi99 Creative Commons License 2014.08.07 0 0 6230

Az egyensúlyozó testhelyzetek igenis nyugtatják az idegrendszert és tónusba hozzák, relaxálnak. A stressz eredetű magas vérnyomás kiegészítő terápiájaként ezért nagyon jól beválnak. Ez persze nem azt jelenti, hogy diagnosztizálok, hogy felelőtlenül azt állítom, hogy csak és kizárólag ezt szabad csinálni, de tény, hogy kiegészítő terápiaként igenis sikerrel alkalmazható! Csupán leírtam ezt a tényt! Merthogy ez így van. Az, hogy ennyire lovagoltok ezen az egy éves jógaoktatói képzésen, az már tényleg a sajátotok, ahogy mindenkinek önmagának kell elszámolnia a saját ítéleteivel, indulataival és mindnekinek magának kell belenéznie azokba a tükrökbe, amelyeket az élet így-úgy mutat nekik. Ebben nem kívánok részt venni, mert számomra nem relevánsak ezek a keserűséggel és ítélkezéssel teli mondatok, én tudom, hogy hány évet tanultam, hogy milyen vizsgákat tettem, hogy ki a konzulensem, hogy mennyire komolyan veszem az egészség megőrzését és a folyamatos tanulást. A többi a tiétek, remélem nem vesztegettek el sok energiát a rágódáson! 

patkometer Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6229
Előzmény: tt-ths (6222)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6228

Sajnos ez cinizmus.

Nem egy, hanem több olyan jógaórát ismerek, amit kifejezetten pl. hajléktalan embereknek tartanak teljesen "ingyen".

Amennyiben téged ennyire zavar, hogy a jóga órák pénzbe kerülnek: nyugodtan hirdess meg te is egy olyan jógaórát, amit díjtalanul lehet igénybe venni.

Előzmény: tt-ths (6222)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6227

?

Előzmény: tt-ths (6226)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6226

oké most már dugulj el !

Előzmény: Törölt nick (6225)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6225

Bizonyára igazad van. Ezzel együtt szerintem: kapj a fejedhez és szállj magadba.... Bár van akinek hiába mondják, akkora az egoja és ő már akkora dE AKKORA JÓGÁS, hogy képtelen meghallgatni még a legnagyobb jóindulattal adott tanácsot is.

Hari om.

Előzmény: tt-ths (6224)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6224

váljék egészségedre !

A "kapjatok már a fejetekhez" gorombaságát azonban tagadhatatlanul te tetted ebbe a fórumba.

Ezzel a negatív indulattal magadat rongálod. Ez meg a jóga ellen hat ám !

Előzmény: Törölt nick (6223)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6223

Sajnos nem mondhatok mást neked sem, minthogy jógázom. Merthogy tudod ez van. Jógázom.

Előzmény: tt-ths (6221)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6222

Sajnos a pénz mozgat mindent.

Aki jóga oktató akar lenni, azok nagy része munkanélküli, vagy belefásult a szakmájába, nem találja a helyét az életben és azt hiszi ezzel majd kiteljesedhet és a tetejébe még segít is az embereknek.

Akik meg jógaoktatókat képeznek, szintúgy megélhetésből teszik.

Az erzsébet téri jógafesztivál meg ennek az egész kommercializálódásnak a koronája, marketinges, mutatványos bazári látványossággá silányul.

Előzmény: tigristomi (6219)
tt-ths Creative Commons License 2014.08.05 0 0 6221

na jó, de te pár napja komolyan beszálltál ebbe a "szájkaratéba"..

most amikor színt kellene vallanod akkor odéblibbensz.

Elegáns megoldás, az egó játéka.

Előzmény: Törölt nick (6220)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.04 0 0 6220

Jógázom.

A többire nem reagálok, csak a szokásos indexes szájkarate része.

Hari om.

Előzmény: tigristomi (6217)
tigristomi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 6219

A nulláról 1 éves jógaoktató képzéssel nem az a bajom, hogy kicsit többet tud mint a kezdő.

Az ezzel a probléma, hogy én is megdöbbentem azon, hogy mekkora blődségeket tudnak az ilyen "okatók" mondani.

Előtte én ezt nem gondoltam volna, amíg nem találkoztam ezzel élőben, meg most itt a fórumon is, hogy vki pl. jógaterápia keretében azt mondja itt a keringési problémákra, hogy álljon fél lábon. Korábban azt hallottam így gyorstalpallós "j.oktatótól", hogy a napüdvözlet a gyökér csakrára hat. Pont.

Mi az a szakma, amit 1 év alatt ki lehet tanulni?

A jóga szerintem nem ilyen.

Szerintem 2-3 év tapasztalat kell legalább ahhoz, hogy vki egyáltalán kezdje érezni a jóga ízét.

Erre kellene ráépülnie egy oktató képzésnek.

Az ilyen 1 éves gyors képzéseknél kétféle igénytelenség és a jógában korlátolt látásmód találkozik egymással.

Azé, aki azt hiszi, hogy 1 év alatt jógatanárt lehet képezni, és azé, aki azt hiszi, hogy 1 év alatt jóga tanár lehet.

tigristomi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 6218

Kedves Josi!

Abbszolút nem éreztem nagyképűnek azt, hogy jógaoktatónak mondtad magad.

Semmitmondónak és félrevezetőnek éreztem, mivel fogalmam sincs, hogy ez mit takar.

Itt nem hencegésről van szó, hanem arról, hogy a Futrinka utcában is tanulhattál Maris nénitől.

Aki beolvas ide, az meg esetleg azt hiszi, a jógaoktató szó egy bűvös kifejezés és elhiszi azt, amit egy "jógaoktató"

mond.

Nem az a baj, hogy bárki lehet jógaoktató. Az a baj, hogy bárki így hívhatja magát, és bárki aki túlfűtve érzi magát,

csinálhat ilyen tanfolyamokat, ami után másokat is így hív.

És ez egyáltalán nem a jóga része.

Ha nem érzed a fentieket át, akkor légyszíves írd le a véleményed úgy, hogy azt magánvéleményként magán személyként írod.

Előzmény: josi99 (6213)
tigristomi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 6217

Ha van olyan ismerősöd, akinek magas a vérnyomása, mond neki, hogy álljon fél lábon (6204 hsz), attól jobb lesz neki, mert ezt már nálad is a 2 éves gyereked így tanulta a 4 évestől. Csak légy szíves ezt ne kösd a jógához.

Neked mi a kapcsolatod a jógával? Ez esetleg közelebb lett volna a topikhoz, mint amiket írtál.

Előzmény: Törölt nick (6208)
tigristomi Creative Commons License 2014.08.04 0 0 6216

Heló pöttypan!

Én nem szeretem és nem használom a sznob kifejezést, mert szerintem ez a szó eleve skatulyáz és nem vesz figyelembe sok körülményt.

Itt szerintem ez a szó abszolút nem ideillő, de úgy látom, vannak akik nagy tömbökbe skatulyázzák a világot és ők gyakran használják.

Ezek szerint, ahogy te írod, ha te pl. nem egy 1 év alatt kitanult autószerelőhöz viszed az autód, akinek ráadásul a bemutatkozása is hiányos, akkor

te sznob vagy. De te biztos hozzáviszed az autód javítani.

Előzmény: Törölt nick (6210)
Semmisem Creative Commons License 2014.07.27 0 0 6215

Szia,

MEgpróbálom.

Pl ha 1 db háti , nyaki, vagy ágyéki csigolya akár pár mm-t nincs a helyén, akkor az elmozdulásának megfelelően valamely izom, vagy izomcsoportok fezsülése áll fent, ugyanis egy merev+rugalmas mechanikus rendszer a testünk. Ennek köszönhetően tudunk terhet viselni. Tehát lehet leledzeni pl egy pózban, sőt megpróbálhatjuk koncntrációval ,légzéssel, stb ellazítani a feszült területet (fenti posztokban emlited ezt az izom feszültséget, amelyet tovább leeht vizyálni, ugynais izmaink láncba kapcoslva érvényesülnek, fascia rendszer veszi őket körül ,tartja őket ilyen olyna állapotban, ma már kérdéses h nem e a fascia az ami mozgatja az izmokat, de ez hoszsu téma), viszont ha mégis sikerül ellazitani a "tartó,védő" izmokat akkor a kimozdulás tovább mehet, ne feltétlenül, de lehetséges.

A jógát nagyon szuper dolgonak vélem, már akkor is ha csupán a fascia rendszer szemszögéből vizsgálom. 

Azután pedig a nem helyén levést nem cska testi síkon lehet értelmezni, amely sík természetesen ugyna úgy öszseköttetésben, ok-okozati viszonyban áll más síkokkal, képletesnes zolva.

Előzmény: Normandie (6182)
tt-ths Creative Commons License 2014.07.24 0 0 6214

"manapság már mindenkiből lehet jógaoktató, ahogy bármi más is. Szerencsére."

Szerintem félreértjük egymást.

Te arra gondolsz milyen jó, hogy akiben van altruista tettvágy az ilyen úton is kifejezheti ezt és AD-hat másoknak, a szenvedőknek vagy a rászorultaknak.

Ennek a dolognak a másik olvasata, hogy aki egy olyan, igazán sok elmélyülést igénylő és a mai korunk felületes össze vissza kapkodó életritmusától nagyon eltérő dologban, mint a jógában - akar másokat oktató, másoknak segítséget adó szerepet vállalni, annak sokkal több tapasztalatra, belső megélésre lenne szüksége, mintsem egy-két éves ilyen olyan színvonalú gyakorolgatás.

Mert valóban minden színvonalú oktató megtalálja azt akinek segíteni tud. Meg sajnos ártani is.

Hadd ne személyes példálózzak, de ebben a témában eltöltött immár több évtizedes tapasztalatom alatt legalább annyi rossz, mint jó példát is láttam. Sőt.

Mert persze előbb utóbb minden út ugyanoda vezet. De nagyon nem mindegy mennyit kóválygunk eközben.

Hari Om.

Előzmény: josi99 (6213)
josi99 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 6213

Kedves Tigristomi és mindenki, akit esetleg önakaratomon kívül felháborítottam! Elfogadom és teljesen megértem az álláspontodat és egyet is értek azzal, hogy manapság már mindenkiből lehet jógaoktató, ahogy bármi más is. Szerencsére. És az a szép, hogy aki elhivatottsággal és szeretettel csinálja ezt az egészet, az bárhol is végzett, bárkitől is tanult, bárki is volt a mestere, nagyon jó jógaoktatóvá tud válni. Én nem szeretném most a végzettségeimet meg a tapasztalataimat itt fitogtatni, mert azt hiszem, hogy ez nem annak a helye. Magyarázkodni sem szeretnék, az viszont tény, hogy szeretem a szakmámat, szeretem amit csinálok, szeretek tapasztalatot szerezni, megosztani, átadni. ha a tapasztalatommal segítettem a kérdezőnek, örülök. Ha te ebben valamilyen nagyképűséget érzel, azzal neked van dolgod. Örülök, hogy a felülete lehettem... Ez is a jóga része :)

Előzmény: tigristomi (6205)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.19 0 0 6212

Nincs mit.

Előzmény: tt-ths (6211)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!