Keresés

Részletes keresés

papugaja Creative Commons License 2005.06.16 0 0 251
A Kenko-ban van csip, a Soligorban nincs. Legalábbis ez derült ki a "Makro fotózás" topikban, amikor ferint kolléga az EF-S kompatibilitás érdekében kicsit megfaragott egy Kenko-t. Szerepe vélhetően a blendeérték-változásnál van.
Soligort használok, semmi gond vele.
Előzmény: Badmotorfinger (246)
LastRonin Creative Commons License 2005.06.16 0 0 250

Üdv!

 

Ebbe a topicba lettem irányítva, itt sok okosat hallhatok, beleolvasgattam a hozzászólásokba,de azért rákérdezek.

Néha szeretnék makró fotókat is, de objektívra nincs pénz bla-bla... ez az ismerős rész. Meg h őszínte legyek nem is csereberélném annyira az obit (koszolódás stb.) ha vennék is, mert főként nem makrózásra használom...

 

D70hez van egy kit alpobim, erre szeretnék valamilyen close up lencsét. 15e körül szánnék rá, milyet ajánlotok. Hallottam, hogy nem az igaz stb. persze ezzel tisztában vagyok nem válthatom ki a makró obit egy lencsével... de azért szeretném a keretek között a maximumot kihozni a dologból.

 

Olvastam h úgy küszömölik ki a szélek felé a lencse torzítását, hogy nagyobb lencséket tesznek fel... esteleg ezzel kapcsolatban is várok véleményt (márka, árkategória, bolt stb.)

 

Segíségeteket előre is köszönöm!

 

 

norby Creative Commons License 2005.06.16 0 0 249
Sziasztok!

Szerintetek jól értem, hogy ez nem AF-es? Lehet használni digi vázon manuál fókusszal, vagy a blende sem megy?

kösz

garfieldka Creative Commons License 2005.06.15 0 0 248
Keres valaki adaptert Nikon Ai, Pentax K és Olympus OM objektívek csatlakoztatására Minolta AF-hez? Kb. 20 ezer  darabja és a posta itthon. Újak. AF és automata blendeátvitel nincs, manuálisan, blendeelőválasztással dolgozik.
Twr Creative Commons License 2005.06.15 0 0 247
mégjobb..
100-as makrót akarom dúrvítani, 1:1 től nagyobb leképezés a cél.
Előzmény: Badmotorfinger (246)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.06.15 0 0 246
A Soligor amúgy ugyanaz, mint a Kenko, csak a felirat más rajta és pár ezerrel olcsóbb.
Előzmény: Twr (245)
Twr Creative Commons License 2005.06.15 0 0 245
Kösz.
Megnézem a kenkot.
Előzmény: Badmotorfinger (244)
Badmotorfinger Creative Commons License 2005.06.15 0 0 244

Igen, használható.

Az olcsóbb típusok (Soligor, Kenko) AF jelű változatai is tökéletesek lehetnek erre a célra. Minden gond nélkül használtam egy Soligor AF közgyűrűsort.

Előzmény: Twr (240)
greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 243
Engem érdekelne, ha megvan még.
Előzmény: FocusF (178)
greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 242
Pont ilyet keresek, de nem tudom, hogy jó-e a Pana FZ20-hoz? Te mire használtad (volna ) és miért adod el? Minőségi kifogásod van?
Előzmény: Kele64pisti (211)
greyhead Creative Commons License 2005.06.15 0 0 241
Hello, Panasonic FZ20-hoz kellene egy telekonverter. Mit gondoltok, a Raynox DCR-2020 Pro jó lenne hozzá? Ha van valakinek tapasztalata ezügyben és megosztaná velem, megköszönném!
Twr Creative Commons License 2005.06.13 0 0 240
1:1 nagyítás növelésére használható közgyűrű makro obin?
Esetleg van olyan típus (márka) kanyon ra ami átviszi az adatoka?
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.13 0 0 239
Makróban alapvetően felejtős a Sigma 70-300. Nekem is az van, mert nem tudtam a géppel együtt makrót és telét is venni, de most tervezem, hogy veszek egy 105-ös vagy 150-es Sigma makrót. Ezek sem csak makróra alkalmasak. a 105-öst pl. sokan használják portrézásra.
Előzmény: **buci** (233)
garfieldka Creative Commons License 2005.06.11 0 0 238

Azért ne egy kis viskót keress a Róna utcában! :)

Ha kell a pécsiek telefonszáma, mailje, szólj!

Előzmény: Cz.Dávid (236)
Speibl és Hurvinyek Creative Commons License 2005.06.11 0 0 237

Bp. XIV. Róna u. 1-3.?

(első házikó alja, Fotoplus felirattal)

 

Meg valahol Pécsen.

Előzmény: Cz.Dávid (236)
Cz.Dávid Creative Commons License 2005.06.11 0 0 236
Helló!

Meg tudnád mondani hol van Soligor márkabolt?

Üdv: Dávid
Előzmény: garfieldka (226)
**buci** Creative Commons License 2005.06.09 0 0 235
Üdv Soma! Nem-nem, nem csak makró, minden... Csak makrót is szeretnék...
Előzmény: SoMa (234)
SoMa Creative Commons License 2005.06.08 0 0 234

Ha tényleg makró a téma, akkor ajánlom nézz szét a fix makró obik között és felejtsd el a zoomokat.

 

Előzmény: **buci** (233)
**buci** Creative Commons License 2005.06.08 0 0 233
Sziasztok! Szeretnék kialakítani egy nagyon jó analóg fotórendszert, amely jó minőségben alkalmas MAKRO fotózáshoz is. Eddigi eszközeim Canon EOS 30V QD, Sigma 24-70 f2.8 EX DG Macro obi, hozzá Soligor DHG UV és CP Filter. Aki ismeri a Soligor szűrőket, és van bármilyen tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását. A közeljövőben tervezem Soligor közgyűrűsor, Manfrotto Basic 190DB állvány, Sigma 70-300 f4-5.6 EX APO Super II objektív beszerzését. Aki bármilyen tapasztalattal rendelkezik pro és kontra a fenti cikkekkel kapcsolatban, kérem segítségként írja le. Alternatív megoldások is érdekelnek, persze hasonló árkategóriában... Egy 6-9 hónap múlva tervezek egy Sigma 170-500 teleobi beszerzését is valamint egy Canon 580EX vakut. Azért szerintem már ez így egy elég ütős csapat lenne... Persze, tudom, vannak jobb obik is, mint a Sigma 70-300, de csak ennyi pénzből gazdálkodhatom... Előre is köszönöm a segítséget, és a hozzászólásokat! Üdv!
magyar_a Creative Commons License 2005.06.04 0 0 232
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót. Köszönöm a válaszokat.
magyar_a Creative Commons License 2005.06.04 0 0 231
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót.
garfieldka Creative Commons License 2005.06.02 0 0 230
Én másfajtát használok, de a kérdező konkrétan erre volt kíváncsi. Csak megadtam neki az infót, hogy ezt a fajta szűrőt hol és mennyiért kaphatja.
Előzmény: gytam (229)
gytam Creative Commons License 2005.06.02 0 0 229
Tényleg van Neked, vagy másnak személyes tapasztalata a Soligor DHG cirk. polárral? Milyen mondjuk egy 10 rongy körüli Hoyahoz, vagy egy Raynoxhoz képest?
Előzmény: garfieldka (226)
keknya Creative Commons License 2005.05.31 0 0 228

sziasztok!

nincs valakinek eladó 52mm-es protector, UV vagy hasonló szűrője eladó?

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 227
A SLIM szűrőknél az üveg átmérője nagyobb, mint az objektívmenet. Tehát alul becsavarod az objektívbe, de a felső/külső széle nagyobbátmérőjű lesz. Ezen kívül általában kisebb magasságú. Tehát már nem tudsz további szűrőket vagy a gyári objektívsapkát belepattintani. Ezzel a felépítéssel viszont a széles látószögnél ESETLEG fellépő vignettálást el tudod kerülni.
Előzmény: fotoCella (224)
garfieldka Creative Commons License 2005.05.31 0 0 226
A Soligor márkaboltban van szűrő rogyásig 8800 forintért.
Előzmény: krob11 (225)
krob11 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 225

Keresek:

 

1. 52 mm cirkuláris polárszűrőt (pl. Soligor DHG, cikkszám 41152)

2. Canon LA-DC 52D közgyűrűt

 

Robi

fotoCella Creative Commons License 2005.05.30 0 0 224
Helo!



Meg tudná valaki mondani, hogy mennyivel előnyösebb egy slim szűrő (UV, vagy Cirk pol), mint a nem slim?

A Slim-eknél több helyen olvasható, hogy "inkl. Objektivdeckel",

vagyis objektívsapkával. Ez azt jelenti, hogy ezekre nem jó az objektív gyári sapkája - esetleg nem jól értem az egészet?



CANON EFS 17-85-re keresek egyébként.



Mit javasolnátok az alábbiak közül?



HOYA HMC Polfilter Circular 67mm

HOYA HMC ULTRA UV-POL-C. 67mm

HOYA HMC UV-Filter 67mm

HOYA HMC-Super UV 67mm

HOYA HMC-Super UV 1mmPro 67mm



B&W Pol circular MRC 67 E

B&W Pol circular MRC Slim 67 E inkl. Objektivdeckel

B&W Pol Circ. Käsemann Slim 67 E MRC

B&W Pol circular Käsemann 67 EW MRC

B&W UV (010) MRC 67 E

B&W UV (010) MRC "Slim" 67 E inkl. Objektivdeckel



köszi

fotoCella
garfieldka Creative Commons License 2005.05.27 0 0 223
Bocsánat! Sokakkal levelezek, bizonyára kitölöltem vagy nem jött meg a leveled. Írj a privátomra, most vásárolok egyebeket is attól a cégtől, ahol ez is kapható. Eredetit sajonos nem tudok. Kb. két hét múlva jön meg, ha most megrendelem.
Előzmény: krob11 (222)
krob11 Creative Commons License 2005.05.26 0 0 222

Szia!

 

Az általad kínált közgyűrűt (igaz, jobban örülnék gyári Ganon LA-DC52D típusnak kerek).

 

Már jeleztem, de nem válaszoltál.

 

Robi - krob11@freemail.hu

Előzmény: garfieldka (207)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!