A Kenko-ban van csip, a Soligorban nincs. Legalábbis ez derült ki a "Makro fotózás" topikban, amikor ferint kolléga az EF-S kompatibilitás érdekében kicsit megfaragott egy Kenko-t. Szerepe vélhetően a blendeérték-változásnál van. Soligort használok, semmi gond vele.
Ebbe a topicba lettem irányítva, itt sok okosat hallhatok, beleolvasgattam a hozzászólásokba,de azért rákérdezek.
Néha szeretnék makró fotókat is, de objektívra nincs pénz bla-bla... ez az ismerős rész. Meg h őszínte legyek nem is csereberélném annyira az obit (koszolódás stb.) ha vennék is, mert főként nem makrózásra használom...
D70hez van egy kit alpobim, erre szeretnék valamilyen close up lencsét. 15e körül szánnék rá, milyet ajánlotok. Hallottam, hogy nem az igaz stb. persze ezzel tisztában vagyok nem válthatom ki a makró obit egy lencsével... de azért szeretném a keretek között a maximumot kihozni a dologból.
Olvastam h úgy küszömölik ki a szélek felé a lencse torzítását, hogy nagyobb lencséket tesznek fel... esteleg ezzel kapcsolatban is várok véleményt (márka, árkategória, bolt stb.)
Keres valaki adaptert Nikon Ai, Pentax K és Olympus OM objektívek csatlakoztatására Minolta AF-hez? Kb. 20 ezer darabja és a posta itthon. Újak. AF és automata blendeátvitel nincs, manuálisan, blendeelőválasztással dolgozik.
Az olcsóbb típusok (Soligor, Kenko) AF jelű változatai is tökéletesek lehetnek erre a célra. Minden gond nélkül használtam egy Soligor AF közgyűrűsort.
Hello, Panasonic FZ20-hoz kellene egy telekonverter. Mit gondoltok, a Raynox DCR-2020 Pro jó lenne hozzá? Ha van valakinek tapasztalata ezügyben és megosztaná velem, megköszönném!
Makróban alapvetően felejtős a Sigma 70-300. Nekem is az van, mert nem tudtam a géppel együtt makrót és telét is venni, de most tervezem, hogy veszek egy 105-ös vagy 150-es Sigma makrót. Ezek sem csak makróra alkalmasak. a 105-öst pl. sokan használják portrézásra.
Sziasztok!
Szeretnék kialakítani egy nagyon jó analóg fotórendszert, amely jó minőségben alkalmas MAKRO fotózáshoz is. Eddigi eszközeim Canon EOS 30V QD, Sigma 24-70 f2.8 EX DG Macro obi, hozzá Soligor DHG UV és CP Filter. Aki ismeri a Soligor szűrőket, és van bármilyen tapasztalata, szívesen várom a hozzászólását.
A közeljövőben tervezem Soligor közgyűrűsor, Manfrotto Basic 190DB állvány, Sigma 70-300 f4-5.6 EX APO Super II objektív beszerzését. Aki bármilyen tapasztalattal rendelkezik pro és kontra a fenti cikkekkel kapcsolatban, kérem segítségként írja le. Alternatív megoldások is érdekelnek, persze hasonló árkategóriában...
Egy 6-9 hónap múlva tervezek egy Sigma 170-500 teleobi beszerzését is valamint egy Canon 580EX vakut. Azért szerintem már ez így egy elég ütős csapat lenne... Persze, tudom, vannak jobb obik is, mint a Sigma 70-300, de csak ennyi pénzből gazdálkodhatom...
Előre is köszönöm a segítséget, és a hozzászólásokat!
Üdv!
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót. Köszönöm a válaszokat.
Szeretnék infót kapni a Raynox DCR 2020PRO-ról (2,2X), S7000-es Fujira szeretném rátenni. Egy fórumon olvastam, hogy olyan, mintha a képet "lekicsinyítené", eléletlenítené, csak a látószöget csökkenti, nem hoz új infót.
Tényleg van Neked, vagy másnak személyes tapasztalata a Soligor DHG cirk. polárral? Milyen mondjuk egy 10 rongy körüli Hoyahoz, vagy egy Raynoxhoz képest?
A SLIM szűrőknél az üveg átmérője nagyobb, mint az objektívmenet. Tehát alul becsavarod az objektívbe, de a felső/külső széle nagyobbátmérőjű lesz. Ezen kívül általában kisebb magasságú. Tehát már nem tudsz további szűrőket vagy a gyári objektívsapkát belepattintani. Ezzel a felépítéssel viszont a széles látószögnél ESETLEG fellépő vignettálást el tudod kerülni.
Bocsánat! Sokakkal levelezek, bizonyára kitölöltem vagy nem jött meg a leveled. Írj a privátomra, most vásárolok egyebeket is attól a cégtől, ahol ez is kapható. Eredetit sajonos nem tudok. Kb. két hét múlva jön meg, ha most megrendelem.