Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5015

egy fesztiválon van aki nézi, van aki táncol. Külföldön is helye válogatja, hova "kerülnek" a táncosok.

Bécs-Arena: a színpad előtt állnak, nézik, hallgatják. Hátul vagyunk mi, akik táncolunk.

 

Music Hall-Pullman City: Színpad előtt van a tánctér, utánuk a padok, asztalok.

 

Berlinben egy klubban, akit ahol éppen a tánc éri, vagy megáll :DDDDDD

countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5014

WÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

pffff....

Most lefáradtam...:))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Stms (5013)
Stms Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5013

"Mert azért megy az ember, hogy hallja a zenét jól és lássa, hogy születik."

 

Az a helyzet, hogy születéskor szembe a nőgyógyász helyezkedik. A nézők értelemszerűen oldalt.

Előzmény: M61021 (5010)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5012

Én minden koncerten ilyen elrendezést láttam... lehet, hogy nem a legszerencsésebb, de ez a trend.

 

Lehet, hogy elkavarodtam, de hova is tennéd a táncosokat?

 

Előzmény: M61021 (5010)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5011

Nekem az a verzió van meg, hogy "Győző gyakorolt a hegedűn..." (Történetek-kazi).

 

Amúgy Andris dobrózott az Acousticure-koncerten (az utcazenén)... sajnálom, hogy nem hallottad...:(

 

Konga+egyéb "játékok": sztem jó volt... anélkül is jó a zene, de kicsit még jobban feldobta.

 

Mustang Band: JAAAAAAAAAAAAJJHHH... az első két szám még oké... mert az tán country volt... a többi ugh... szóval nem ide... de a dobszóló az jó volt... csak akkor már nagyon be voltam sózva Bojtorján-ügyileg... ott kértem Matyiékat, hogy csak annyit csináljanak, hogy lehúzzák a potot, legyen már vége!!!

 

 

Előzmény: M61021 (5009)
M61021 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5010

Még egy komment az igen jó fesztiválhoz. Régebben már szerintem volt téma: A színpad, nézőtér, táncplacc relatív elhelyezkedése. Én a színpadot meg a nézőket (ülőket is) mindenképp egymás mellé tenném, leginkább egymással szembe ugyebár. Mert azért megy az ember, hogy hallja a zenét jól és lássa, hogy születik. Mások, meg táncolni is szeretnek, tehát nekik is jó erre helyet biztosítani, de annak szerintem nem ideális a nézők és a színpad  közötti rész, legalábbis a hallgatóság szempontjábúl. Talán alázatos táncoslábú barátaink sem bánják, ha a koncert alatt nem feltétlenül vannak a figyelem középpontjában. Félreértés ne essék, én is csípem a sortáncot (91-óta), de ilyen körülmények között nem könnyű ugyebár bekapcsolódni, ha nem olyan képzett az ember. Szóval szerintem vagy a színpadnak lett volna jobb helye a padok előtt, vagy ha ez lehetetlen volt a helyi adottságok mellett, akkor a padoknak a színpad előtt, és biztos lett volna hely táncolni is. Vagy lehetett volna még keresztben az egész a sátorban. Szóval jó volt, de a hallgatóságnak nem volt annyira évezhető így a hang és látvány. Asztalok meg egy nézőtérre nem is feltétlenül kellenek. Hátrébb a sörsátorba jó, de a nézőtéren inkább csak a helyet foglalja, azoktól akik közelebbről akarják élvezni a művészetet.

Jobbító szándékkal szóltam. Uff. Remélem vita azért nem támad :)

M61021 Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5009

(M62... - bocsi, nem jut eszembe a szám! - fórumlakót meg ezek szerint lefényképeztük, csak nem tudtam, hogy ő az. Ezek szerint te voltál ott egy kisgyerekkel és egy idősebb hölggyel, amikor Pomázival a sátor mögött beszélgettünk?)

 

Áhhh. Nem baj megbocsátok, mert szereted a Countryt, meg a Bojtorjánt, meg a steel gitárt. Igen én voltam az. Szegény fiacskám pont a koncert végéig bírta volna alvás nélkül, ha nem lett volna az egy órás csúszka. Így meg altató zene volt neki az időnként visító Andris meg a steel, akik nekem is kedvenceim. Andris a gitárjával, a steel mint hangszer, plusz a dobro. Ez utóbbit sajna keveset hallani. Régen is talán csak egyszer hallottam (Bojtorjánban) Győzőtől egy koncerten a Rádióban 87 körül (Géczi Erikával). A Sárga angyalban van egy dobro szóló (meg egy sor a szövegben, hogy "Győző gyakorolt a dobrón..."), azt eljátszotta szépen odafigyelve, aztán elfelejtette szegény, hogy a következő srófa az övé. Elnéztük, legalább szólt a dobró, megvan kazin rég hallgattam. Andris nem szokott dobrózni?

 

Ti mit szóltatatok a latin dobokhoz? Biztos jó dolog  a latin zenében, Szilveszter, de itt nem bántam, hogy nem hallottam belőle semmit.

 

És az milyen volt, hogy A Mustang-os fickó minden szám után elmondta két nyelven, hogy ez a Mustang Band, angolul Mustang Band? A Creedance nótákig tetszettek, aztán pályát tévesztettek sajna.

 

OFF (Tudod mi a különbség az M61 és az M62 között? Semmi baj! Nem akarok senkit megbántani,  annyi mint a kommunista indulók és a country zene között. MOzdony mindkettő, de "mecsoda" különbség.)

És egy kis szál a mozdony és a country között: A svéd gyártmányú M61-es Nohab dízelmozdonyokban GM-EMD amerikai motor dübörög (szerintem zenél). Amerikában ezek a mozdonyok (vagyis hasonlók) 39-ben jelentek meg a gőzösök helyett pl. az Orange Blossom Special expresszel New York és Florida között. Egy Floridai állomáson egyszer megnézte két zenész srác az új vonatot... Hazamentek és a vonat (és hangja) ihlette Orange Blossom Special nóta kész volt 45 perc múlva. Azóta is játsszák sokak örömére főleg blugrass-ként de J. Cash is slágert csinált belőle 20 évvel később. Kaszab Tibi vonatos egyvelegében is benne volt egy része szombaton. És nemrég még a velencei tó partján is voltak menetrend szerinti Nohab koncertek a vaspályákon. Én időnként ilyen zenét is szeretek hallgatni. Sokan furcsálják, de mi country rajongók ezt már megszoktuk :)

ON

Előzmény: countrygirl (4998)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5008

"Néhányan nem akarták elfogadni, hogy közvetlenül a lezárt terület szélén levő autójukkal nem mehettek el "

 

 

na ezért nem értem, hogy el kellett menni, közbe nem engedték el őket ? :DDDDD

Előzmény: bassadam (5003)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5006
írtam
Előzmény: countrygirl (5004)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5005
ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚúú, azt a logikát!!!!!!!:)
Előzmény: bassadam (5003)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5004

Írj emilbe!:)

 

timea05@tvnetwork.hu

 

 

Előzmény: Törölt nick (5000)
bassadam Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5003
mert a bombások nyilván nem autóztak volna el, így csak az a három autó maradt volna.
Előzmény: Törölt nick (5002)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5002

egyébként most nem is láttalak. odaértünk megnéztük az Eastern Stationt, szünetbe körbe akartam szaladni a vásárosokat, aztán a kalaposnál ott ragadtam :DDDDD már van 3 kalapom de szeretnék mégmégmég :DDDDD végül nem vettem. Aztán enni akartam... mégis söröztünk, utána elmentünk hotdogozni, mire visszamentünk, játszott a Kaszab Tibi. Azt néztük, hallgattuk és kibeszéltük :)))) persze csak jókat :DDDD aztán jött a bomba riadó.

 

Azt nem értem, hogy kocsival is el kellett hagyni a területet, de ""3 autóba volt bomba""  

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5001
viszont, ha te írsz nekem emilt, akkor arra válaszolva megírom.
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 5000
nem írok emilbe :DDDDD nem publikus :DDDDD
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 4999

my space-n van képem. iwiwen nem tudom van-e ....????? mostanában egyikre sem tudok felnézni, a melóhelyen tiltják mind 2-t.

 

Timi, emailbe megírok adatokat, onnan tehetsz ide képet.

Előzmény: countrygirl (4998)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.29 0 0 4998

Peti,

 

Sztem te is azokat ismered, akiket én...:)

String/Tibor100/stb. , Betsy73, Inch, andriska, Stms. BWCG-t sztem én sem ismerem... de lehet..:) - mondjuk ez egy fotóval gyorsan megoldódna...:) Csabigát és Fendermania-t ismerem még, de ő nem volt ott Gárdonyban.

(M62... - bocsi, nem jut eszembe a szám! - fórumlakót meg ezek szerint lefényképeztük, csak nem tudtam, hogy ő az. Ezek szerint te voltál ott egy kisgyerekkel és egy idősebb hölggyel, amikor Pomázival a sátor mögött beszélgettünk?)

 

Legújabb hozzászólónk, Csibito pedig SZLK-s táncosleány... nem tudom, mit mondhatok még, mi publikus róla...:)

 

 

 

 

Előzmény: ptolgyes (4997)
ptolgyes Creative Commons License 2008.07.29 0 0 4997

"Andris néhol elég fájdalmasan szólt"

 

Hát igen, ez van, amikor a gitáros kitesz két ágyút a színpadra, hogy azt nem rontják el a technikusok... :) Időnként borotvált a hangja, de szerintem még így is úgy szólt, mint kevés embernek itthon, és mivel a lyukakban játszik csak, nem nyomott el semmi fontosat.

Teszem hozzá csatornahiány miatt mi is örültünk neki, hogy nem kell mikrofonozni (bár a micimackós gitárjára ráfért volna).

 

 

 

Timi, legközelebb mutasd már be nekem a fórumlakókat! :)

Előzmény: Csibito (4995)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.29 0 0 4996
Kazsab Tibit most hallottam először így. Nagyon jó volt, és még a kedvencemet is elénekelte, amit Rose Maddoxtól ismertem.
Csibito Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4995
Andris néhol elég fájdalmasan szólt, de a Micimackó oltári pörgés volt! :D
Kaszab Tibi jól állt a táncosokhoz, tudott alkalmazkodni, és kellőképpen belopta magát a szívembe.
A bombariadó atomszívás volt; de ha az nem lett volna, akkor nem táncolunk a vasútállomás melletti parkolóban. Ezúton is köszönöm azt a bizonyos "szolgálati közleményt", ami alapján megtaláltuk az Acousticure-t. Ami fantasztikus volt!!! Abból a koncertből láthattuk, hogy megérdemelten ők a 2008-as European Bluegrass Band Awards győztesei!
Előzmény: ptolgyes (4977)
Betsy 73 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4994

Nekem tetszik az 5-let! Én is azon agyaltam egyfolytában, hogy ki kicsoda lehet. Mondjuk 2-3 emberkét már sikerült beazonosítanom:-) de a többieket?!

Bár szerintem Timi Téged már mindenki ismer, neked van legkevésbé szükséged a pólóra:-) ! Elég csak ennyi: széles mosollyal a steel előtt:-)

Bözse

Előzmény: countrygirl (4989)
Betsy 73 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4993
Köszi:-))))))
Előzmény: countrygirl (4985)
M61021 Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4992
De ezen már látszunk :)
Előzmény: countrygirl (4986)
ptolgyes Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4991
Ja és akkor String/Tibor100/stb. kollega egészen sokat költene pólókra, évente kellene cserélnie a kollekciót, jelszó elfelejtésenként. :)
Előzmény: countrygirl (4989)
ptolgyes Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4990

Hát, akkor az én pólómon lenne pár név, mert minden fórumon máshogy hívnak... :)

Meg kb. úgy nézne ki, mint amikor a Tescoban a pénztároson ott van a tábla, hogy Marika. Maradok az abaligeti pólóknál inkább... :)

Előzmény: countrygirl (4989)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4989
Kezdek azon gondolkodni, hogy csinálok magamnak "Countrygirl"-ös pólót, mert be akarom hozni "divatba", hogy a fórumosok nick-es pólóban járjanak, mert sose tudom, ki kicsoda és ez már kezd idegesíteni!!!!!!
Előzmény: M61021 (4984)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4988

Ez az egy??!?!?!:) Hülyéskedsz?

Az egész nagyon jó volt (persze, kivéve AZT, ami rányomta a bélyegét a szombat éjszakára)!!!!

Előzmény: ptolgyes (4987)
ptolgyes Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4987
Na kb. ez az egy vígasztal, hogy jópár embernek így is sikerült néni nemű élményt begyűjtenie a rendezvényen.
Előzmény: countrygirl (4986)
countrygirl Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4986

Azt hiszem, fogom szeretni ezt a képet...

 

Bojti és én
countrygirl Creative Commons License 2008.07.28 0 0 4985

Bözsének soxeretettel:

 

háttér

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!